PDA

View Full Version : мозъка.. и нека поспорим



geni20
08-22-2010, 16:18
Реших да пусна нещо което мн ме дразни , прегледах някои теми и вях че има място където да напишеш какво те дразни но са мн стари и никoй не ги гледа вече.Та да се върнем на темата , повечето митове и легенди разказват за митични същества от сорта на минотаври елфи и т.н и т.н!Am мозъкът е толзок ограничен че ако се опитате да измислите ново чудовище няма да успеете , защото мозъка ще е използва вече видяни неща и ще ги прибави с други и т.н и т.н. и резултата ще е ново чудовище с вече видяни неща.Не се ли замисляте че онези хора които са видяли ейтито или big фут и тези може наистина да са го видяли.От онова което казах по нагоре за мозъку може да кажем примерно че минотавура е кръстоска между две неща (секи знае няма нужда от обяснение) което значи че може да е измислено но примерно дракона от какво може да е кръстоска от голяма птица ?!? ами огъна ?!?! няма отговор и за магиите е така също трябва да е имало нещо такова от сорта да се направи огнена топка че да се измисли магията и прочия.
Второто нещо което искам да отбележа е малко и за края на вселената и света и живота и сичко.Можете ли да си го представите.Представете си нищо , а са де ХД и край !!
P.С. - пускам тази тема от любопицво и щото гледам че нещо форума религия и философия става скучничък малко да си поспориим за някои неща
Am дам смисъла на темата е дайте примери разкажете нещо кажете ми че лъжа и ми докажете ХД!

gandalfepi4
08-22-2010, 16:36
http://images.icanhascheezburger.com/completestore/2009/2/8/128785895687206473.jpg

ZipFail
08-22-2010, 16:36
Първо - отвори си учебника по български език на раздел "Граматика" и го прочети 10 пъти. Поне.
Второ - спри да пускаш глупави теми..

Nam3less3
08-22-2010, 16:41
И аз нищо не можах да разбера.

gandalfepi4
08-22-2010, 17:14
май схванах. ти питаш как така има разни неща, които са "оригинални", като огнедишащо животно например, и това не е ли повод да им се повярва! ако е така:

шлосонефърк-полу-съзнателна колония от гъби, водорасли и прости растения които живеят в симбиоза и прилича на 10 метров октопод. захранват се главно с фотосинтеза, могат да плуват и на края на пипалата им има израстъци с които може да произвежда електричество за да убива и абсорбира малки животни... освен това може да лети наляво-надясно със свръх звукова скорост издавайки звука "шклиъъъъъъъъъъъъъъъ...".

аре вервай ми са щото е 1000 пъти по-оригинално от разни космати маймуни и прилепоподобни гущери които бълват огън!

а иначе дракони има колко искаш и са все различни. виж, щом досега не са намерили поне един е просто невъзможно има такива същества наистина. замисли се-как може във времето с невероятно лошата документация да е бъкало от такива, а сега когато всеки си има камера на джиесема и хората разкопават и обхождат земята да няма и едно доказателство? просто пий една вода, помисли за 5 минути и тогава прави тъпи заключения

ZipFail
08-22-2010, 17:19
Щото са ги избили 8-) 8-)

gandalfepi4
08-22-2010, 17:33
се тая, пак щеше да има трупове и най-малкото трофеи

MochaOnMyLips
08-22-2010, 18:30
Всичко, което човек някога е измислил е на база на вече видяни и познати неща. Същото важи за драконите и за магиите - просто не виждаш толкова близка връзка с познатото като при кентаврите, фавните и други подобни.

quexxe
08-27-2010, 13:04
Това е комбинация от проста реалност и въображение. Нищо повече.