PDA

View Full Version : Манипулация на медиите



lovely_b
08-22-2010, 21:07
Здравейте, имам проект за лятото на тема " Манипулацията на медиите над обществото'', имам нужда от статистика, така че моля гласувайте, всеки глас е от значение ! Благодаря :)

Ice_b0x
08-22-2010, 21:13
Ти ако очакваш сериозни коментари тука се лъжеш жестоко...
И да , някои от медиите се манипулират :?

lovely_b
08-22-2010, 21:23
Не очаквам коментари, едно кликване върху дадените отговори би било почеве от задоволително :)

Unendlich
08-22-2010, 21:55
Да, има манипулиране. Дори един прост пример от статия: Учените от еди-кой си институт по еди-кво си, открили,че еди-кво си не е полезно за здравето, щото еди-кво си. Т'ва за мен си е чиста манипулация, а по-големи примери няма нужда да се дават, защото е направо страшно..

Tempest
08-22-2010, 23:13
някои от медиите се манипулират :?

НЯКОИ?! Подхвърли на някоя медия кокал и ше ти открие, че е на Т-Рекс... Всичките тия открития, проучвания и прочее, което се води по телевизии, радиа и вестници (както и сайтове), е чисто съчинение.. раздуване на истината, промяна на истината, за да е по-пикантно... и такива подобни.. помня една статия (нарочно няма да кажа имена) как в един сайт казаха една стойност, във вестника друга, а по телевизията почти 2но по-висока.. за дадено нещо си, няма значение.. това е смешно и в същото време трагично.. и в крайна сметка нещо се крие от нас - простолюдието.. въпроса е обаче какво ;)

KumchoValcho
08-23-2010, 06:08
Със сигурност

fenasf
08-23-2010, 11:30
Естествено.

kombarka
08-23-2010, 20:07
Че нали това им е работата?.. Да манипулират масите.

D12Respect
08-23-2010, 21:05
Всичко което се вижда по ТВ, вестници, радио и тн. е с цел по-някакъв начин да ти въздействат негативно. Рекламират ти боклуци, който НЕ са ти нужни, но в крайна сметка от толкова натякване ти отиваш и си взимаш дадената вещ.. Като някое малко дете си включи ТВ-то и завари, някоя малоумна чалга(примерно) му се набива в главата, че това са най-яките хора на света.. И се опитва да им подражава.. Абе прекалено голяма тема е това.

xWandereRx
08-24-2010, 11:24
разбира се, че да

DoctorMouse
08-24-2010, 16:23
Могат да те накарат да снесеж кокоши яйце ...

sladkish_14
08-25-2010, 15:41
Разбира се, медиите имат най - голямото влияние над обществото, като цяло :wink:

haxh
08-25-2010, 21:20
ами 25тия кадър

AnnieW
08-26-2010, 11:45
Супер мн манипулират, а най-голем успех имат сред пенсионерите...

Tempest
08-26-2010, 11:55
майка като чуе нещо по новините и почва да се панира няква.. беше чула за някви там корейци, дето били зависими от интернет и имало такива болници.. ем как няма да са зависими като имат 48-часов геймден... храни, глупости...

особено пък за реклама медиите нямат равни - примерно McAfee - еди къв си вирус имало, който само с тая програма можел да се махне.. дам, като са го допуснали... идеалната реклама за нечий продукт.. създали са вируса (съмнява ме хакерите да са толкова умни), направили са го уязвим към продукта си и готово ;)

Прекалено много вярваме на медиите и по-скоро зависимост от телевизията трябва да се лекува, а не от интернет.. (макар че там също има новини, ама аз не чета новини)