PDA

View Full Version : ваппросче



ToXiCtHeBeSt
08-22-2010, 22:36
Здравейте , искам да попитам как да си видя колко МБ ми е видеокартата и разни такива работи . от къде да влезна че да видя ? например за игра ми искат
Минимални Системни Изисквания/Minimum System Requirements:

OS: Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7
CPU: 2.6 GHz Pentium® IV/AMD Athlon
RAM: 1Gb (1.5GB за Windows Vista/Windows 7)
Video: 128 MB PCIe NVIDIA® GeForce® 6600 GT/ATI Radeon® 9800 PRO
HDD: 12 GB свободно дисково пространство
1024X720 минимална резолюция


е от къде да ги видя тези работи дали ги имам ?

Force_bladeR
08-22-2010, 22:52
Изтегли от замунда програмата Everest, там пише всичко.

Или пък Start>Run>пишеш dxdiag и ти излизат поне тези, които ти трябват.

ToXiCtHeBeSt
08-22-2010, 23:47
RAM - размер на видеокартата ли означава ?

mgxpower
08-23-2010, 00:52
Памет с произволен достъп (random access memory (RAM)) е най - известния тип компютърна памет. „Произволен достъп” в името идва от там, че е възможно да достигнеш произволно до всяка клетка от паметта стига да знаеш реда и колоната, в които се пресичат в тази клетка.
Противоположното на RAM се нарича памет със сериен достъп (serial access memory (SAM)). SAM записва информацията като серия от клетки памет които могат да бъдат достигнати постепенно (като кесетофонна лента). Ако информацията не е в текущата позиция то тогава се проверява всяка клетка памет докато се намери нужната ни. SAM се използва за буферни памети, където информацията обикновено се записва в реда, в който ще бъде използвана (добър примет е текстурната буферна памет на видео картите). При RAM паметта информацията може да бъде достигната в произволен ред.

gab1tyrulz
08-23-2010, 10:26
Изтегли от замунда програмата Everest, там пише всичко.

Или пък Start>Run>пишеш dxdiag и ти излизат поне тези, които ти трябват.


Няма смисъл да си губи времето да дъпра програма като може по-лесен начин.А колкото до второто с dxdiag аз като го написах видях това което мога да видя от Моят Компютър>Свойства.А колкото до това откъде може си видиш видио картата ако си на ХП най-лесно става от Десктоп дясното копче на мишката след това Свойства и отиваш след това на Настройки и където пише дисплей ти пише и как е името на видио картата.А ако искаш да видиш и колко MB/GB даваш Разширени след това даваш на Адаптер и той си пише всичко за видио картата :)

mgxpower
08-23-2010, 10:29
И все пак не че нещо, но можеше малко по-грамотно да се напише това заглавие или поне някой модератор можеше да го промени. :)

gab1tyrulz
08-23-2010, 10:37
За моят комент ли става дума или за това ,че е написал темата под "вапросче"?

ToXiCtHeBeSt
08-23-2010, 11:20
хора ще ми отговорите ли на вапраса с да или не .. RAM - размер на видеокартата ли означава, само кажете да или не ..

DaNGeRousLy
08-23-2010, 12:41
Start > Run > dxdiag :wink:


Така е най-лесно ..

gab1tyrulz
08-23-2010, 13:41
хора ще ми отговорите ли на вапраса с да или не .. RAM - размер на видеокартата ли означава, само кажете да или не ..

Не означава размер на видиокартата в никакав случай.Мgxpower е обяснил най-подробно какво означава (Памет с произволен достъп-random access memory[RAM])!!!!


А колкото до комента че най-лесно да се види каква е видиокартата и колко е голяма от Stat > Run > dxdiag да лесно е но след време ще забравиш командата dxdiag и пак ще се чудиш от къде да видиш за това на мен ми е по-лесно от другото място :)

ToXiCtHeBeSt
08-23-2010, 14:09
Memory: 1014 MB RAM - ТОВА ЛИ Е ?

ogun
08-23-2010, 14:43
http://windows8-help.info/forums/index.php?topic=409.0 :)