PDA

View Full Version : натоварвала съм го психически



BabyBluee
08-22-2010, 23:31
става дума за отношенията ми с бившия ми приятел. :)

в последните дни се държи ужасно. когато скъсахме ми каза, че иска да бъдем приятели.. и беше така! но от както се върна от морето нещо се промени. преди да замине бяхме много близки. споделях му всичко и му вярвах. но след като си дойде вече не беше същия. преди няколко дни се скарахме много жестоко и не си говорим. днес го питах защо се държа толкова тъпо, а той ми отговори, че "присъствието ми го натоварва психически и нуждата да сме далеч един от друг става все по-голяма".. казах му че утре (вече днес) ще си изясним всичко face to face, а той ми отговори, че нямало смисъл. но за мен има.. не искам да го губя като приятел, а и го харесвам :(

BabyBluee
08-22-2010, 23:35
съвети?

radeberger
08-22-2010, 23:42
Еми според мен още те харесва и за това иска да не сте толкова близки.
Какво те интересува , нали ти е бивш ?

BabyBluee
08-22-2010, 23:44
интересува ме, защото и аз го харесвам.. след като ме харесва защо се държи толкова тъпо? говори ми с някакъв пренебрежителен тон

radeberger
08-22-2010, 23:53
За да се отдалечите.

2-рия вариант е , че може да вижда , че го харесваш , но да си е намерил друга.

BabyBluee
08-22-2010, 23:57
За да се отдалечите.

2-рия вариант е , че може да вижда , че го харесваш , но да си е намерил друга.
няма друга.. :) всеки ден съм с него, а и брат му ми докладва :D

radeberger
08-23-2010, 00:04
Сега май разбрах. Проблема е в това , че всеки ден сте заедно. Може да иска малко свобода , защото в сегашното положение все едно ходите още.

Хайде успех в изясняването утре :-P и лека нощ :-D

BabyBluee
08-23-2010, 02:43
мерси :)

BlindedAngel
08-23-2010, 07:06
Явно още има чувства към тебе, но си мисли че ти нямаш към него затова гледа да се отдръпне щото повярвай ми всеки ден ако сте заедно наистина няма да е добре за него...

garret
08-23-2010, 07:27
Криво му е като е с теб,щото те иска. "Натоварваш ме психически" според мен означава,след като не сме заедно, ме остави да живея.

Получава се малко българска работа,но кой от двамата прекрати връзката ?

vas4e3to0
08-23-2010, 07:31
Сега май разбрах. Проблема е в това , че всеки ден сте заедно. Може да иска малко свобода , защото в сегашното положение все едно ходите още.
+1 Просто иска малко свобода. :)

strave
08-23-2010, 07:33
Като ти честох историята повече ми прилича на това,че като те сте искали да останете прятели той е имал надежда,че нещата ще се оправят,но те не са и съответно той се опитва да се отдалечи от теб.

3oPuTy
08-23-2010, 07:42
Според мен той няма НИКАКВИ чувства към теб и след като е усетил,че ти го харесваш е решил да те разкара тотално ;)

Bellatrix
08-23-2010, 08:18
Съгласна съм със Зориту. Освен това той те е скъсал с причина и вероятно се е надявал, че като скъсате ще го почувства по някакъв начин, а не че пак ще сте нон стоп заедно. Съжелявам, но и за теб самата е най-добре да се отдалечиш от него, за да успееш да го забравиш.

sasha_90
08-23-2010, 08:29
И аз бях така с първия си приятел.След раздялата ни първоначално поддържахме приятелски отношения,но изведнъж всичко се промени.Виждам,че с твоя бивш така се получава.Остави го.Вашата история е минало.Не вярвам да сте отново приятели.

TheOnee
08-23-2010, 08:31
Според мен той няма НИКАКВИ чувства към теб и след като е усетил,че ти го харесваш е решил да те разкара тотално ;)

JDeel
08-23-2010, 09:14
Когато казват тези думи, момчетата не лъжат. "Натоварваш ме психически" означава буквално това - натоварваш го психически. Няма друго значение, това е.

Какво означава да го натоварваш психически?
Когато е бил на морето, нещо се е случило. Не е задължително да е намерил друго момиче, достатъчно е просто да е осъзнал нещо за себе си. Открил е, че такава каквато си ти сега - не си му подходяща. Може би изискваш много от него, а той не е готов да посрещне тези изисквания. Нещо в начина по който ти се държиш с него не му допада. А когато това започва да се случва, повярвай ми, започва да не те харесва и физически. Ако преди си му харесвала много, вече не му допадаш никак. Превръщаш се в нещо към което е безразличен. В този момент всичко, което направиш може да го дразни.

Какво можеш да направиш?
Нищо. Най-добре не прави нищо. Най-доброто, което можеш да направиш е да оставиш нещата така и да спреш да го търсиш. Просто продължи живота си напред без него. Както ти казах - всичко, което направиш в този момент ще го дразни.
Всеки скандал, това "face to face" те отдалечава с ГОЛЕМИ крачки от него в този момент и наистина е вероятно между вас да няма нищо повече.

Не поглеждай към миналото и това какъв е бил и какво е било между вас. Животът е динамичен, всеки ден нещата са различни и днес може всичко да е обърнато противоположно на това от вчера. Нито той, нито ти, нито връзката ви вече е онази същата, която е била преди. Тези неща вече не съществуват. Затова не натяквай на тях.

Грешката, която правят момичетата е да продължат да му посочват в миналото и да казват "Ти беше такъв!" и да изискват отново да бъде. И ако той не е отново такъв, зло нещастие го чака. Жените са изключително отмъстителни.

Просто спри до тук, отдалечи се от него и не се връщай да му напомняш какво е било. Всеки твой опит да достигнеш до него, всяка твоя дума може единствено да го отдалечи все повече.

В момента ти и той сте в едни такива "напрегнати състояния", в които нито ти, нито той можете да правите нещата правилно. Всъщност всичко, което направите е само грешно. Затова трябва да мине известно време за да излезете от тези състояния. И колкото по-скоро се откъснеш от него, толкова това време ще е по-малко.
След това, след месец например, когато облаците над вас се изчистят, тогава може да има по-хубаво продължение. Но само тогава, сега недей да правиш нищо. Покажи колко безразлична можеш да бъдеш :)

Wednesday666
08-23-2010, 09:21
Когато казват тези думи, момчетата не лъжат. "Натоварваш ме психически" означава буквално това - натоварваш го психически. Няма друго значение, това е.

Какво означава да го натоварваш психически?
Когато е бил на морето, нещо се е случило. Не е задължително да е намерил друго момиче, достатъчно е просто да е осъзнал нещо за себе си. Открил е, че такава каквато си ти сега - не си му подходяща. Може би изискваш много от него, а той не е готов да посрещне тези изисквания. Нещо в начина по който ти се държиш с него не му допада. А когато това започва да се случва, повярвай ми, започва да не те харесва и физически. Ако преди си му харесвала много, вече не му допадаш никак. Превръщаш се в нещо към което е безразличен. В този момент всичко, което направиш може да го дразни.

Какво можеш да направиш?
Нищо. Най-добре не прави нищо. Най-доброто, което можеш да направиш е да оставиш нещата така и да спреш да го търсиш. Просто продължи живота си напред без него. Както ти казах - всичко, което направиш в този момент ще го дразни.
Всеки скандал, това "face to face" те отдалечава с ГОЛЕМИ крачки от него в този момент и наистина е вероятно между вас да няма нищо повече.

Не поглеждай към миналото и това какъв е бил и какво е било между вас. Животът е динамичен, всеки ден нещата са различни и днес може всичко да е обърнато противоположно на това от вчера. Нито той, нито ти, нито връзката ви вече е онази същата, която е била преди. Тези неща вече не съществуват. Затова не натяквай на тях.

Грешката, която правят момичетата е да продължат да му посочват в миналото и да казват "Ти беше такъв!" и да изискват отново да бъде. И ако той не е отново такъв, зло нещастие го чака. Жените са изключително отмъстителни.

Просто спри до тук, отдалечи се от него и не се връщай да му напомняш какво е било. Всеки твой опит да достигнеш до него, всяка твоя дума може единствено да го отдалечи все повече.

В момента ти и той сте в едни такива "напрегнати състояния", в които нито ти, нито той можете да правите нещата правилно. Всъщност всичко, което направите е само грешно. Затова трябва да мине известно време за да излезете от тези състояния. И колкото по-скоро се откъснеш от него, толкова това време ще е по-малко.
След това, след месец например, когато облаците над вас се изчистят, тогава може да има по-хубаво продължение. Но само тогава, сега недей да правиш нищо. Покажи колко безразлична можеш да бъдеш :)

Абсолютно съгласна съм с JDeel :) Просто се дистанцирай, остави го да "диша" .. кой знае, може пък скоро сам да те потърси ;)

GossipGirl89
08-23-2010, 09:25
И при мен беше по същия начин с бившия ми приятел. Скъсахме, но аз все още имах чувства към него и бяхме решили да си останем приятели, но просто не се получаваше... Приятелство не може да има дори само ако 1 от двамата има някакви по-специални чувства към другия... Накрая той се отдръпна от мен и в продължение на около половин година изобщо не си говорехме. След като мина това време аз вече се бях поопомнила и не изпитвах толкова силни неща към него, той беше с друга и така общо взето успяхме да станем приятели, но гледахме един на друг само и единствено като на такива. После ми призна, че се е отдръпнал от мен, за да мога да го забравя :)

В твоя случай мисля че нещата са сходни. Може би момчето вече не изпитва нищо към теб, а вижда, че не ти е безразличен и иска по някакъв начин да помогне и на себе си, и на теб. Може би иска да си продължи живота и да си намери друго момиче, но знае, че това ще те нарани и за това иска да спрете да общувате. Най-добре спри да го търсиш и остави нещата сами да се наредят. Ще ти е много гадно в начолото, защото сигурно си свикнала с присъствието му, но повярвай като мине малко време, в което не поддържате никакъв контакт ще почнеш лека-полека да го забравяш

fenasf
08-23-2010, 11:32
Спри да го натоварваш.

ScarletBite
08-23-2010, 12:31
Сега май разбрах. Проблема е в това , че всеки ден сте заедно. Може да иска малко свобода , защото в сегашното положение все едно ходите още.
+1 Просто иска малко свобода. :)
Дааа! Иска свобода!

Ако си от момичетата-пиявички, той се чувства изсмукан, задушен, отегчен. Винаги трябва да има някакъв елемент на тайнственост, която да привлича мъжа. Също така, трябва да знаеш къде свършваш ти и започва той и обратното. Бъде по-независима, бъди повече себе си, живей повече собствения си живот! Не предявявай чувство за собственост към него!

Поздрав - http://www.youtube.com/watch?v=bSAo2YELOZA&feature=related

FuckedUp
08-23-2010, 13:36
Не те иска, а ти все повече му се натрапваш :)

zlonamerena
08-23-2010, 14:32
след любов е много малка вероятноста с някой да останеш приятел. Не го притискай,явно още те иска и неможе да гледа как стоиш до него,а той дори неможе да те прегърне.. остави го да си живее.

francyzoi4ety
08-23-2010, 14:49
ПРИЯТЕЛСТВОТО МОЖЕ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЛЮБОВ,НО ЛЮБОВТА В ПРИЯТЕЛСТВО НИКОГА!!!

soul1199
08-23-2010, 15:18
мисля,че преди да отиде на морето о6е е изпитвал не6о към теб,но като се е върнал е решил,че е по-добре да те остави

monotonous
08-23-2010, 15:49
Не знам кой е виновен за раздялата ви, но го остави на мира. Според мен ако още искаше да е с теб, щеше да е с теб. Не му досаждай повече - така само ще го отблъснеш от себе си. Постоянното "натискане" от твоя страна за контакт с него ще му досади.
Замисли се малко какво означава психическо натоварване, и ще разбереш какво го е отблъснало. :-|

Kry4ma
08-23-2010, 16:00
Остави човекът малко насаме, като преосмисли нещата и в зависимост от актуалния си жизнен опит, сам може да те потърси, в бъдеще.

Bellatrix
08-23-2010, 16:05
ПРИЯТЕЛСТВОТО МОЖЕ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЛЮБОВ,НО ЛЮБОВТА В ПРИЯТЕЛСТВО НИКОГА!!!
Айде бе. С бившият ми (8 месеца, епична история, много рев) сега сме най-добри приятели. Изобщо нямаме проблеми в това.

DqVoLsKoJeLaNiE
08-23-2010, 16:11
Поразредете срещите, а брата да продължава с докладите. Момчето може да не иска да се събирате, но да намери по-мил начин да ти го каже или да го е страх да не се скарате отново. Трябва да се сближиш с него внимателно, бавно и сигурно. Споделяйте ала-бала, а ти не е зле да помислиш дали ако се съберете, следователно-разделите, няма да развалите изцяло отношенията си. Не забрявай, че има вариант той да иска да се отдръпне... Айде успех. :) :) :)

Едит: Ако не се получи, не се тормози и е*и майката на всичко...

DqVoLsKoJeLaNiE
08-23-2010, 16:12
ПРИЯТЕЛСТВОТО МОЖЕ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЛЮБОВ,НО ЛЮБОВТА В ПРИЯТЕЛСТВО НИКОГА!!!
Айде бе. С бившият ми (8 месеца, епична история, много рев) сега сме най-добри приятели. Изобщо нямаме проблеми в това.

И при мене е така..Напълно възможно си е. :)

BabyBluee
08-23-2010, 16:14
Поразредете срещите, а брата да продължава с докладите. Момчето може да не иска да се събирате, но да намери по-мил начин да ти го каже или да го е страх да не се скарате отново. Трябва да се сближиш с него внимателно, бавно и сигурно. Споделяйте ала-бала, а ти не е зле да помислиш дали ако се съберете, следователно-разделите, няма да развалите изцяло отношенията си. Не забрявай, че има вариант той да иска да се отдръпне... Айде успех. :) :) :)
права си :)
с милия начин пробвахме от начало. уж приятели, такива глупости, но така продължавах да имам някакви надежди и мисля, че наистина му дойдох малко в повече. сега когато ми го каза директно се чувствам по-добре, като знам реалните си шансове :)

BabyBluee
08-23-2010, 16:39
благодаря за съветите на всички, най-вече на JDeel, каза ми точно това което имах нужда да чуя и което исках да знам. от тук нататък смятам изцяло да преосмисля отношенията ми с него :) наистина е по-добре да сме далеч един от друг, но не знам какво да правя, ако се случи пак да сме в една компания :( мисля просто да не му говоря и да не му натрапвам присъствието си, но не съм сигурна дали това е правилния подход :(