PDA

View Full Version : CompuPic Pro- manual



pilencaaa
08-23-2010, 08:53
Хора как се работи с CompuPic Pro някой знае ли.. Приятелят ми я има и ми я прати и на мен .. Каза , че била много по лесна и имала повече функции от другите програми за снимки , а аз не разбирам нищо... :( Когато ме попита с какво си режа някой снимки и аз му казах с PhotoScape , той каза , че съм се тормозила , че с CompuPic Pro било много по лесно .. обясни ми как да режа , но след като стигна до това положение не знам как да запаметя снимката :( Ако някой е запознат с програмката няма да е лошо да даде малко съветче :( :( :( :(


П.П Моля без обиди!!!

Грешен раздел.
Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

ltgreen
08-25-2010, 09:51
рязането на снимки се прави с пейнт, а ако имаш време за инсталиране иснталирай фотошоп - по бързо и лесно се режат.

На пейнт трябва да избереш(маркираш) това което искаш да изрежеш, да го копираш (ctrl+c) да отвориш нов документ, да го поставиш (ctrl+v) и да го запазиш в определен формат.

С фотошоп просто избираш това което искаш да изрежеш(crop tool), цъкаш два пъти, то го изрязва и го запазваш със ctrl+s (върху ОРИГИНАЛНАТА снимка) или "save as" през меню "File" избирайки си формат и качество в нов файл. А в фотошоп докъто правиш тези стъпки имаш много опции - оправяне на контраст и тн. - натискаш ctrl+alt+l и оправя автоматично цветовата гама на снимката.


дано съм ти помогнал нещо, ако не ти се играе и са малко снимки направи ги с пейнт както ти обясних, а като намериш време инсталирай фотошопа - по-добра удобна и лесна програма за обработка на СНИМКИ няма.