PDA

View Full Version : Немога да заспя от страх...



alpinista
08-23-2010, 09:49
Четох подобна тема тук. Значи проблема ми е следния. Като си легна (примерно в 11 вечерта) и се събуждам към 2, 3 или 4 часа и немога да заспя... Имам чувството че някой влиза в къщата макар и да не е така.... Просто от малък си имам този страх :( страх ме е от извънземни, крадци, убийци и подобни... :( макар и 2те врати да са заключени имам чувството че някой стъпва в съседните стаи :lol: :shock: :( Мноо е гадно... и като чуя някакав плашещ "звук" и веднага скачам от кревата и "инспектирам къщата".. Мислех че като порасна ще си мине с времето но явно не... :( На 14 съм и съм момче.. незнам какво да правя..

pepinho
08-23-2010, 11:48
ами като бях по-малък и като се страхувах вечерта най помагаше да спя на такова място че да гледам към стената и се завивах и се чувствах така сигурен ... Или просто спи в една стая с 1 човек брат , сестра , родители .. Защото просто като гледаш 4е при тебе има друг човек и си спи нормално ти става по добре :) пък на 14 си вече , провери вратата дали е заключена и начи няма проблеми :)

SmilezZz
08-23-2010, 15:05
Опитай се да "изхвърлиш" тези мисли от главата ти..
Няма извънземни,духове и т.н. - опитай се да си го "вкараш"
това в главата..Или пък както казаха и преди мен - заспивай
с друг човек - ако имаш брат,сестра и т.н..
След време ще свикнеш..

EsteticLoff
08-23-2010, 15:11
Слушай музикаа - любимата ти песеен и не мисли за това.Постепенно ще се унесеш и ще заспиш ;)
Пробвай да спиш на включено ТВ или радиоо .. не знам .. пробвай ;)

sasheto0o
08-23-2010, 15:18
И аз съм така. Каквото и да опитвам страха си го има.. За това пък намерих друг начин, благодарение на който ''не чувам'' странните звуци - спя,завита през глава ;д;д;д

Lucho
08-23-2010, 18:34
Нещо те тревожи прекалено много. Ако това може да ти помогне - остави телевизора включен, за предпочитане на канал с развлекателна музика, или остави нощната лампа да свети през цялата нощ. Ако въпреки това имаш проблеми, посети психолог :)

danibebi
08-23-2010, 21:07
При мен, този проблем за когото бях писала, отмина с времето,но при теб не знам защо не е минало. Може би си внушаваш нещо и затова така се получава. Просто като се събудиш по-късничко и се опитай да не мислиш за това,пускай си тв-тв преди да заспиш отново или пък си лягай по-късно,към 1,2 примерно и може да не се събуждаш към 3-4 отново.Или пък като се събудиш,проверявай стаите и си повтаряй,че няма начин да е влязъл някой. Знам колко е гадно, затова се опитвам да помогна.Успех. :)

Di
08-23-2010, 21:53
И аз съм горе долу така,но вече спря да ми пука

Заключвай вратите или си казвай, че така ти е писано
Аз например съм спал с лост до главата 8-)

danibebi
08-23-2010, 22:19
Междудругото, прочети всички коментари от моята тема.Може би ще ти помогнат. :)

amnessia
08-24-2010, 11:19
Тва бахти параноята много е гадно :-o И аз съм била така като малка и исках да остават наще тяхната и мойта врата отворени да имама някаква сигурност , че съм по близо до тях незнам :( Но се оправих , заспивам преди сестра ми а тя гледа телевизия и така :) Ще се оправиш спокойно :)

vIKToriYa
08-24-2010, 12:15
и аз бях така като по-малка до 9 годична възраст съм спала със сестра си в една стая но после тя отиде да учи езвън грага ии ме беше адски страх и го преодолях - завивах се през глава така се чувствах някак си сигурна... :) на мен ми помогнаа..

sevdalina91
08-24-2010, 21:33
виж сега до скоро не бях имала такъв проблем, но преди 2 седмици всяка вечер се будих късно през нощта и умирах от страх без причина, трябваше да се поразсея малко за да мога да заспя отново... оказа се че съм урочасана отидох да ми баят и сега съм добре :) :)

Witch94
08-25-2010, 11:49
И аз имах същия проблем, но съм момиче на 13.
Гледах някакви страшни филми (глупава работа, защо съм ги гледала като знам, че ми влияят зле :? ) и 3-4 месеца не можех да заспивам, чуя ли нещо, край, ставам от леглото и не мога да заспя. Прибирах се към 1 часа сутринта от навън пред блока, и толкова ме беше страх, че съм карала да идват да ме изпращат на 10 метра от вкъщи. Но от времето страховете намаляха и сега съм си добре, не знам защо при теб продължават. :|
Някой беше споменал да се опита да изхвърли тези мисли от главата си, опитвала съм, нищо не се получи. Когато мен ме беше страх заспивах докато гледам телевизия, за да се разсейвам поне малко от тези мисли или виках майка ми да спи при мен. Говорех си с приятели за това и постоянно изникваха някакви лафчета по въпроса, когато започнеше да ме е страх се сещах за тях и започвах да се смея, мисля че и това ми помогна доста.
Успех, дано да се оправиш, знам колко е гадно. :(

awerw
08-25-2010, 15:08
аа и аз бях така :) и си пускам ТВ и слагам таймера да се изключи след час и 15 мин :D щот съм имал случеи в които лягам и час и 15 мин немога да заспя ей така просто лежа и затова на ТВ-то му слагам такъв таймер :D

vanity23
08-26-2010, 16:20
ами и аз имах такова нещо но сега съм на 13 и почти не се проявява нз просто се завии през глава и започни да си мисли6 за др нз мен ме беше старх от огледала :lol: :lol: :lol: е това когато бях на 5-6 но не се приетсняваи прекалено защото колкото повече мислиш за страха толкова по зле става :) :) :) успех

Qnkishhh
08-26-2010, 17:26
Откакто се помня съм като теб, а съм вече на 17. Е, не се будя всяка нощ, особено през учебната година, като съм адски скапана, но си имам такъв страх. Като(ако) се събудя, си святкам нощната лампа, защото така съм сигурна, че дори някой да влезе в стаята, ще го видя веднага и ще го цапардосам. :-D И другото, което правя, е винаги да се обръщам с гръб към стената, така ми е някак си по-спокойно.

sa6opi4a
08-26-2010, 18:39
Страхувайте се! Аз ще дойда да ви опраскам :П)))

sapphire5
08-26-2010, 18:51
И другото, което правя, е винаги да се обръщам с гръб към стената, така ми е някак си по-спокойно.

и Аз т`кка 8-) :lol: :-#

ri41
09-05-2010, 21:14
и аз като дете бях така, страх ме беше от вампири, духове, серийни убийци и квот се сетиш :razz: 8-) не съм спала по цели нощи въпреки, че спя с брат ми, но с времето отмина :-) :)

awerw
09-05-2010, 21:31
сашо пича ше ви праскаа :D

Foreverbg
09-05-2010, 22:36
Е тъй е цял ден като гледате некви ужаси и психарски филми 8-)

TheSunshine01
09-05-2010, 22:57
Когато бях по-малка слушах музика докато заспя, или си оставях телевизора включен. Бях по заета да гледам или да слушам музика от колкото да ми се струва че влиза някой в нас ..

yamaha436
09-05-2010, 23:19
Аз правя така: Заспивам към 5-6 часа когато вече е светло :)

MaGuSs
09-06-2010, 01:01
Аз нямам такива страхове ,но спя със слушалките и слушам музика.Предпочитам да ги надуя от коклото да слушам едно нищо или минаващите коли или пък щурците-тъпо ми е ,а с песен започвам да мечтая и да си представям нещо...

П.П.Предполага се ,че децата чуват,виждат,усещат духовете.



Аз правя така: Заспивам към 5-6 часа когато вече е светло :)

Аз пък вечер ставам ,сутрин лягам .Тъй че не се безпокой ;) :lol:


Страхувайте се! Аз ще дойда да ви опраскам :П)))

Ти пък се страхувай от мен.Ще дойда и ще ти го ръгна отзад докат спиш :D :lol:

Foreverbg
09-06-2010, 01:10
Аз нямам такива страхове ,но спя със слушалките и слушам музика.Предпочитам да ги надуя от коклото да слушам едно нищо или минаващите коли или пък щурците-тъпо ми е ,а с песен започвам да мечтая и да си представям нещо...
Аз пък с щурците и петлите адски много релаксирам 8-) Особено петлите като започнат да кукуригат 4-5 часа направо умирам от кеф. Някакси се чувствам по-свободно, абе странно усещане... не мога да го обясня. Иначе колко пъти съм заспивал със слушалки в ушите... и на сутринта няма батерия :lol:

MaGuSs
09-06-2010, 01:14
Аз нямам такива страхове ,но спя със слушалките и слушам музика.Предпочитам да ги надуя от коклото да слушам едно нищо или минаващите коли или пък щурците-тъпо ми е ,а с песен започвам да мечтая и да си представям нещо...
Аз пък с щурците и петлите адски много релаксирам 8-) Особено петлите като започнат да кукуригат 4-5 часа направо умирам от кеф. Някакси се чувствам по-свободно, абе странно усещане... не мога да го обясня. Иначе колко пъти съм заспивал със слушалки в ушите... и на сутринта няма батерия :lol:

Мн лесно ръгаш там кот ръгаш в зарядното и спиш със слушалките.Аз пък слушам от компа.Избирам си най-яките песни и ги пускам.То пък ко му е за избиране от 30 ГБ песни :lol: Ами ти кат си на село ест ,че ще релаксираш с гадините.Аз мн също ги обичкам кат съм на село ама все не ги чувам и ставам към 11 часа сутринта :lol:

Foreverbg
09-06-2010, 01:17
Аз нямам такива страхове ,но спя със слушалките и слушам музика.Предпочитам да ги надуя от коклото да слушам едно нищо или минаващите коли или пък щурците-тъпо ми е ,а с песен започвам да мечтая и да си представям нещо...
Аз пък с щурците и петлите адски много релаксирам 8-) Особено петлите като започнат да кукуригат 4-5 часа направо умирам от кеф. Някакси се чувствам по-свободно, абе странно усещане... не мога да го обясня. Иначе колко пъти съм заспивал със слушалки в ушите... и на сутринта няма батерия :lol:

Мн лесно ръгаш там кот ръгаш в зарядното и спиш със слушалките.Аз пък слушам от компа.Избирам си най-яките песни и ги пускам.То пък ко му е за избиране от 30 ГБ песни :lol: Ами ти кат си на село ест ,че ще релаксираш с гадините.Аз мн също ги обичкам кат съм на село ама все не ги чувам и ставам към 11 часа сутринта :lol:
Какво село бе? :lol: В град съм 8-) Сега чакам да почнат петлите и лягам да им се кефя :D

fr3aks7er
09-06-2010, 02:25
Не бягай от страховете си, опитай се спокойно да ги приемеш!Когато се събудиш и те е страх дишай дълбоко и бавно, това ще ти помогне много!След това ще си "промиеш" мозъка малко, започваш да разсъждаваш.Знаеш ,че страховете ти се необсновани и нереални, но въпреки това те е страх.Помисли по следния начин: знаеш ,че нещата, които мислиш са нереални и почти невъзможни(ако не си го проумял, си го втълпи в главата!), но въпреки това има някаква супер малка вероятност да се случат.И какво от това?Наистина ли ще е толкова страшно, колкото си представяш?Наистина ли ще се случи нещо чак толкова лошо?Заинати се малко, не ставай да претърсваш къщата, кажи си: "Няма пък!".

Помисли над схемата по която съзнанието ти възприема нещата:

1.Подсъзнателен страх от натрапник вкъщи
2.Опит за борба със страха
3.Компулсивни дейвствия(претърсване на къщата, въпреки че няма никой в дейвстителност)
4.Моментно успокоение
5.Отново страх

Както виждаш това е напълно ирационално.Опитай се да го промениш, чрез нещата, който ти казах по-горе.

За да изкорениш страха, трябва "да го погледнеш в очите".Да не се страхуваш от възможните последствия!Тръгнеш ли да бягаш от страховете си, никога няма да ги превъзмогнеш, а напротив те ще станат още по-силни!

Не се притеснявай ще се справиш, изписах толкова много не специално за този проблем, защото съм абсолютно сигурен, че ще се справиш.Просто мисля ,че и за напред ще са ти полезни тези работи тъй като според мен имаш малко по обсесивно съзнание(аз също) и може би отново някога ще се сблъскаш с някой такъв страх.Всичко, което ти казвам е от личен опит, надявам се да съм ти бил полезен! :)

yamaha436
09-06-2010, 15:50
Ти пък се страхувай от мен.Ще дойда и ще ти го ръгна отзад докат спиш :D :lol:

http://illiweb.com/fa/i/smiles/lol.gif

vIKToriYa
09-07-2010, 14:21
Ти пък се страхувай от мен.Ще дойда и ще ти го ръгна отзад докат спиш :D :lol:

http://illiweb.com/fa/i/smiles/lol.gif

:-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :razz: :razz: :razz: :razz:

greengreengreen
09-07-2010, 18:23
Четох подобна тема тук. Значи проблема ми е следния. Като си легна (примерно в 11 вечерта) и се събуждам към 2, 3 или 4 часа и немога да заспя... Имам чувството че някой влиза в къщата макар и да не е така.... Просто от малък си имам този страх :( страх ме е от извънземни, крадци, убийци и подобни... :( макар и 2те врати да са заключени имам чувството че някой стъпва в съседните стаи :lol: :shock: :( Мноо е гадно... и като чуя някакав плашещ "звук" и веднага скачам от кревата и "инспектирам къщата".. Мислех че като порасна ще си мине с времето но явно не... :( На 14 съм и съм момче.. незнам какво да правя..

еми кфо да ти кажа освен , че си бахти страхливата жена кои знае като станеш на 30 жена ти , ще гледа да те пази повече отколкото ти нея.

astra
09-08-2010, 19:07
Явно града недейства много добре! Казваш си а бе ей аз съм мъж как ще ме е страх нали ще ти се смеят всички се пак си на 14!!! Ами ако си сам в голям град както аз ше се попикаеш от страх ама там е работата няма нищо страшно!

wescoasts
09-08-2010, 23:20
i az sum taka bqh na po4ivka i sled kato se pribrah u doma ve4e vtora sedmica se budq absolutno sqka sutrin v 5 kgato ba6tami trugva za rabota i pravq vsi4ko vazmojno da zaspq predi da e trugnal no ne se polu4ava i sedq buden .. i me e mnogo strah ponqkoga 4uvam kato stupki i sqkakvi takiva ne6ta na 2 puti sum imal use6taneto 4e za mig po4vam da sanuvam poqvqva se ne6to stra6no i se sabujdam bez da znam vob6te 4e sam zaspival ako me razbirate i taka 4akam dkato stane svetlo i si puskam nqkoi film na psp to i straha minava...

SEXTRAVAGANTE
09-10-2010, 09:12
Пи4ове , няма да се плашите. При4ината за вси4ко е това , 4е разтете. В пубертета се полу4ават подобни смущения. И аз съм имал такива страхове. Дори бях развил една мания , 4е имам болест на сърцето и не можех да спя по цяла нощ. Може да ми се смеете , но не можех без да спя до майка ми :D Препоръ4вам ви да посетите психолог. със сигурност ще ви помогне да превъзмогнете проблема.

ri41
09-10-2010, 09:19
значи има и по-тежки случеи от моя, а по онова време си мислех, че съм единственото дете с такива проблеми :-o

BrianJohnsonFan
09-10-2010, 13:18
Аз пък една година не можех да спя, заспивах чак към пет-шест часа, а трябваше да ставам в седем и половина.... Много гадна работа. При мен тъпото е, че не ме беше страх от нищо, спеше ми се, не е било да не ми се спи, ама не знам защо... просто не можех да спя. В края на годината като се уморих от тоя "нощен" живот, почнах да заспивам за кратко, ама хем спиш, хем не спиш... отвратителна история... дремеш нещо там, ама на сутринта се чувстваш като препикано мушкато... супер странно ми беше, защото както уж спя, и усещам какво става в стаята - кога почва да става светло и такива работи. Като се замислих защо не спя и защо не мога да заспя, какво си мисля през това време, осъзнах, че май много се забивам в разсъждения какво се е случило през деня и други простотии. Затова на следващата година просто петнайсет минути преди да си легна си обобщавах най-важното от деня и след това просто го забравях за осем-девет часа, докато се наспя... Сега въобще не ми се налага да правя подобни простотии, спя като пън.

А иначе много се отклоних от темата, споделяйки своите глупости на хората... По принцип билката мащерка много помага за здрав сън и може да пробваш - взимаш едно стръкче и си го слагаш до възглавницата или, както една приятелка направи - пълниш си една малка възглавничка, която да стои до тебе с мащерка. Казват, че много помага... :) Успех със съня и дано да спиш по-добре :)

lili12
09-10-2010, 15:20
съгласна съм с pepinho най-добре кажи на брат си или някой друг сда дойде да спи с теб в стаята за да си по-спокоен. Не се тревожи ако е нужно си оставяй нощната лампа светната.Надявам се да съм помогнала :)

Greennight
09-10-2010, 17:38
Явно не си дорасъл,за да пренебрегнеш страха.След година,две ще ти мине.

doctors
09-12-2010, 11:22
Не мисляи за страховете си.Ако проблема продължи посетете психолог или психиатър - може и детски психиатър.
Те ще ти помогнат със сигурност.

kris4eto15
10-14-2010, 18:45
И аз бях така . Колкото повече си мислиш за това , толкова повече започват да ти се причуват и привиждат разни неща . Мисли си за нещо хубаво преди да заспиш или за това как е минал денят ти. Опитай се да си втълпиш , че духове , вещици и такива подобни не съществуват :) Успех

Viche
10-14-2010, 22:25
Не се обиждай,но си на 14 години и щом се плашиш от такива неща си си просто бъзльо :D Нищо ти няма,с годините ще отмине.

EarthShaker
10-15-2010, 03:57
Аз ще те посъветвам да не почваш да пушиш трева, че кви паранои ше са тогава не моа ти опиша 8-)

slynchicety98
10-15-2010, 07:20
Мене пък ме е страх да си легна , защото почнах да сънувам само кошмари и не мога да се сабудя като ги сънувам :-o :( :o

shokoladd
10-16-2010, 16:53
И аз съм така..завивам се през глава и трепера цялата ...опитай да мислиш за нещо, което те радва-гаджето например :grin: :-D

fen4eto0
10-18-2010, 17:12
аз съм същия на 101%.просто си измислям някви неща дет искам да станат(ама няма)и се унасям и заспивам

djuki
10-19-2010, 06:09
ами аз те съветвам да се обърнеш към родителите си , явно има нещо което те тревожи може би да се обърнеш и към психотерапевт . Да споделиш на човека какво си мислиш и така ... или пък пробвай да спиш на светната лампа . Някой да ви е обирал или да се обирали твои близки?

slynchicety98
10-19-2010, 20:15
Пий много вода :) Помага , бях го чела в един сайт за съня , пробвах и помагаа :grin:

sanechka
11-08-2010, 19:08
От 6 до 8-годишна възраст също имах подобен проблем. Страхувах се да заспя. Ако се събудех нощно време, пак ме беше страх. Виждах несъществуващи чудовища навсякъде, които се впоследствие се оказваха купчина дрехи, сянка от стол, закачена на стена дреха, шкаф... Имах чувството, че някой ме наблюдава през прозореца, или през открехнатия шкаф на гардероба, или из-под леглото. Днес съм пълна противоположност на това. Ако не бях прочела тази тема и не си бях поразмърдала мозъка, нямаше и да си спомня, че някога ме е било страх през нощта. Как се оттървах ли? Тъй като тогава бях изплашена и не можех да заспя, мислех. Опитах се да разсъждавам рационално: съществуват ли чудовища? - не. Какво е това нещо, което ме плаши? Припомнях си с подробности как е била подредена стаята ми през деня и осъзнавах, че "чудовището" е куклата ми, оставена в ъгъла, или някоя неприбрана вещ, а тайнствено открехнатата врата на гардероба е по моя вина, която не съм благоволила да затворя вечерта. Ключът е в това да мислиш рационално. Да анализираш страха си. И е много важно да не ставаш от леглото да проверяваш кой е в съседната стая или под прозореца, защото с това сам си доказваш, че вярваш на страховете си. Колкото и да се страхуваш, стой си в леглото, опитай се да запазиш спокойствие и разсъждавай рационално и се успокоявай. Опитай се да мислиш за нещо весело. Ако чуех странен шум под прозореца, настръхвах, но се успокоявах и развеселявах с шеговити мисли от типа на: "Чудовището се преби!", или "Чудовището дойде до моя прозорец, но няма да посмее да влезе, защото мен не ме е страх.", или "Какво ще ми направи някакво си тъпо чудовище? Сигурно е много грозно. С брадавици, с огромен нос.", или "Само да ми дойде това чудовище, ще светна лампата и ще го набия със сопа!" Когато така се опитвах да осмивам нещата, от които се страхувам, се отпусках от напрежението и спирах да треперя. И заспивах блаженно. Стъпка 1: мислиш рационално, разсъждаваш виждал ли си някога чудовища наживо, дали страхът не е защото гледаш ужаси, трилъри или някоя друга причина. Стъпка 2: когато страхът те нападне, осмиваш "чудовището", опитваш се да станеш режисьор, мислено превръщайки ужаса в комедия: представяш си как това, което те плаши, попада във всякакви комични ситуации от типа на сериала "Всички мразят Крис" или някоя друга комедия. След като косата ти вече не е настръхнала и не трепериш, преглъщайки напрегнато, следва стъпка 3: забрави за всякакви чудовища, защото те не съществуват, а ти трябва да спиш и като се събудиш, да си живееш живота!

preska102
11-11-2010, 13:54
лей си коршум 99% съм сигурна че ще помогне една приятелка си ля и не я беше страх от змии (докато не видя пак) ;)

babyy123
11-21-2010, 13:18
и аз бях така,но всяка вечер се завивам през глава и се опитвах да не мисля за нищо