PDA

View Full Version : Колко често третирате косата си ???



inatche
08-23-2010, 09:55
И така въпросчето ми е колко често третирате косата си?
В смисъл такъв колко често я изправяте, къдрите ? Правите ли и вафлички в корените и с какъв лак за коса я пръскате ? Ако я къдрите как с маша за коса или я мачкате с пяна ??? И ако я мачкате с пяна каква марка ? Може да има такава тема... не съм търсила.. :grin: :grin: Но просто ми е инт и искам да знам... :o :o :D :D :D

Аз изправям пoчти всеки ден косата си ,но не и правя вафлички редовно а рядко.... няколко пъти в месеца :) а лака за коса ми е на Гарниер с бамбук.. :grin: ...
Хайде сега е ваш ред :razz: :razz: :razz: :razz: :D :D :D

ameli
08-23-2010, 09:59
подщи
WTF?! Почти му се вика..
Аз само като е студено я суша със сешоара, като е топло сама си съхне. Не я изправям, къдря я 2-3 в годината с маша и 1 път в месеца с бира или пяна за коса. Не я знам каква марка е, лака също, от DM розови, ходеха в комплект :)

teddyx33
08-23-2010, 10:00
психиатър :grin: :grin: :grin: :razz: :o :razz: :grin:

mArMaLaDkA
08-23-2010, 10:04
подщи
WTF?! Почти му се вика..
:)

ти със сешУара тихо.

не я третирам. по никакъв начин. и пак е суха.

slynchoo
08-23-2010, 10:06
Ами..вече я изправям мн рядко,1-2 пъти в месеца и то не цялата коса ами само отпреде малко защото тя ми е права.С маша я къдря през две седмици някъде.Слагам й лак след като се накъдря с маша-на Велафлекс ми е лака.
Преди я къдрих и с пяна понякога,но вече не защото стана мн дълга и е на черта и не иска да се къдри..иначе пяната ми беше на Велафлекс също.
Не й правя вафлички нито я топирвам.

ameli
08-23-2010, 10:08
подщи
WTF?! Почти му се вика..
:)

ти със сешУара тихо.

Едно е да сгрешиш една буква, друго е цялата дума, нали ;) И за сухата коса пробвай с балсами или маски, ако вече не си :)

inatche
08-23-2010, 10:10
психиатър :grin: :grin: :grin: :razz: :o :razz: :grin:
Ако обичаш без тъпи коментари... след като темата не ти харесва недей пиши кой те кара.. ?

teddyx33
08-23-2010, 10:11
Самичка.

britzy
08-23-2010, 10:12
на ква дрога си да си взема и аз такава? :grin: :grin: :grin:



ПТ-изправям се често,вафли мн рядко правя,къдря я с молив на няколко месеца веднъж.И лаковете са ми на тва забравих им името-един черен :razz:

inatche
08-23-2010, 10:12
[quote]подщи
[color=darkblue]WTF?! Почти му се вика..
Да ... соррка сега го поправих... :Ддд :grin:

sixtenfix
08-23-2010, 10:13
Да бе верно кво му е смешното толкова , пияна ли си :-o

inatche
08-23-2010, 10:14
на ква дрога си да си взема и аз такава? :grin: :grin: :grin:



ПТ-изправям се често,вафли мн рядко правя,къдря я с молив на няколко месеца веднъж.И лаковете са ми на тва забравих им името-един черен :razz:

Само тревица брат.. Мухахахах базикам се... разбира се :D :D
Да не би да ти е на Тафт лака петицата ? :) :)

mArMaLaDkA
08-23-2010, 10:15
Не става с балсами и маски. Просто си е такава.

taamara
08-23-2010, 10:26
За сега (лятото) не я изправям, нито суша, оставям я сама да изсъхне, дори и докато е леееко влажна я плета на рибени, и след като ги разплета стават сладки вълнички, и то от корена, за това не ми са и нужни вафли допълнително да си правя...и ми издържа много косата, до следващо миене. : ) Доволна съм. Иначе лак за коса задължително - черния на Тафт.
Иначе през годината - иправяне, вафли, сушене със сешоар, докато ми беше коосата на степени - дифузер. С маша редовно. И така ... доста я третирам..факт :-o

britzy
08-23-2010, 10:33
на ква дрога си да си взема и аз такава? :grin: :grin: :grin:



ПТ-изправям се често,вафли мн рядко правя,къдря я с молив на няколко месеца веднъж.И лаковете са ми на тва забравих им името-един черен :razz:

Само тревица брат.. Мухахахах базикам се... разбира се :D :D
Да не би да ти е на Тафт лака петицата ? :) :)

Даа тафт е :oops:

MissNothing
08-23-2010, 11:26
Изправям я 2-3-4 пъти в седмицата, отскоро. Не използвам маша и не и правя вафлични, на я топирам. Сешоар ползвам само когато бързам да излизам и когато косата съхне бавно.

rosencetooo
08-23-2010, 11:30
Не използвам сешоар никога, оставям я сама да си изсъхне.Лакове, пяни не ползвам.Изправям я ..различно , понякога няколко пъти седмично , а понякога въобще не я изправям и си я оставям такава каквато е.

anna93
08-23-2010, 12:16
Сешоар се взех наскоро и не ми се е случвало да го използвам. Предпочитам да си оставям косата да изсъхне сама, но ще го ползвам, когато бързам да я изсуша.
Преса, маша - използвам ги многооооо рядко - 2-3 пъти в годината.

inatche
08-23-2010, 12:37
Сешоар се взех наскоро и не ми се е случвало да го използвам. Предпочитам да си оставям косата да изсъхне сама, но ще го ползвам, когато бързам да я изсуша.
Преса, маша - използвам ги многооооо рядко - 2-3 пъти в годината.
Браво ... тва е много хубаво... но аз не мога да не си изправям косата когато искам да е пусната... Тъй като ее къса на черта и хвъри на различни посоки.. :-x

Backspace93
08-23-2010, 13:25
Ами в момента нищо не я правя. Не ползвам преси, лакове и т.н. Като гледам парата, дето излиза, докато я изправям и ми се къса сърцето :D Чакам да стане по-дългичка и ще я мажа с бира, да стават естествени къдрици. :lol:

BaffaLsc
08-23-2010, 14:05
Да бе верно кво му е смешното толкова , пияна ли си :-o
Не , тя е пЯна както казва една приятелка :D По темата : нищо не й правя ! Много рядко да се топирам или да правя вафлички .. може би само по празници :)

co0L_gIrL
08-23-2010, 14:25
Почти не я третирам.. 2-3 пъти в месеца ползвам преса и това е :)

Harmonyy
08-23-2010, 14:42
Ами сега като е топло я оставям да съхне сама :) Тъй като ми е леко чуплива я мачкам с пяна и тупирам :) Позволявам си да я изправям един път в седмицатааа или за по-специален случай ( както и да я къдря с маша )

Inn0cenCe
08-23-2010, 15:18
През лятото си я оставям да съхне самичка (затова и ставам много рано всяка сутрин, за да изсъхне добре до към 12 часа) , след това я изправям с преса. Шампоана и балсама за коса са ми е за изтощена коса на Garnier - Fructis Repair & Shine. Ползвам лак за коса на Тафт :)


П.П. Темата не е особено интересна, ама щот питаш, предполагам, че ти трябва инфо.

EsteticLoff
08-23-2010, 15:22
Ами аз вафли не си правя - не ме кефи, та и по тази причина и приставки за тях нямам. :lol:
Хм .. иначе за изправянето различно - лятото рядко, 1 път на около месец.
Ако си я къдряя е с пяна или плиткии, ако ми се занимаваа.
Пяната ми е тази черната на Тафт, а лакът - зеления на Тафт. :lol:
И като се къпя я оставям да си съхне, само зимата със сешоар, ако ми е спешно да излизам.
А ии не се топирам..
И като се къпя си правя маски - в момента използвам някаква на Gliss 8-)

vIKToriYa
08-23-2010, 15:37
През лятото си я оставям да съхне самичка (затова и ставам много рано всяка сутрин, за да изсъхне добре до към 12 часа) , след това я изправям с преса. Шампоана и балсама за коса са ми е за изтощена коса на Garnier - Fructis Repair & Shine. Ползвам лак за коса на Тафт :)


П.П. Темата не е особено интересна, ама щот питаш, предполагам, че ти трябва инфо.

но не ползвам лак и вместо балсам маска :-)

settingSun
08-23-2010, 15:50
офф ами използвам сешоар, почти не ползвам преса през лятото нито маша.
Не ползвам и вафли, имам алергия от тях хах ;д
общо взето пяна, понякога се топирвам и такаа

WaterLilly
08-23-2010, 16:05
Не я третирам.

XxStupidMuffinxX
08-23-2010, 18:04
еми като почна училище я изправям.. : ))
не използвам лак често но ако ще използвам.. тафт 4 или 5.. а пяна на Нивеа, която защитава косата от горене.. : ))
относно къдренето.. много рядко.. и ако ще е така.. с ретро преса.. : ))



п.п. лятото не я третирам.. : )) достатъчно ми изгаря от слънцето.. тъй, че.. : ))

sasha_90
08-23-2010, 18:10
Рядко съм я изправяла-главно покрай бала.

Axel_f
08-23-2010, 19:25
Боядисвам я 1 в месеца, зимата сешоар, лятото съхне сама. Права е, не я изправям, най-много като отида на фризьор 3 пъти в годината ми я издухва :D Топиране + вафлички доста рядко, 1 на 2-3 месеца, къдрене с маша също толова на често. От време на време се къдря с плитки или с ролки, като го правя пръскам и лак, на Вела май беше.

MissNothing
08-23-2010, 19:49
През лятото си я оставям да съхне самичка (затова и ставам много рано всяка сутрин, за да изсъхне добре до към 12 часа) , след това я изправям с преса. Шампоана и балсама за коса са ми е за изтощена коса на Garnier - Fructis Repair & Shine. Ползвам лак за коса на Тафт :)


П.П. Темата не е особено интересна, ама щот питаш, предполагам, че ти трябва инфо.

На мен пък ми е интересно да видя кой колко я третира. :lol:
Аз забравих да напиша, че ползвам и лак з акоса на Тафт черния, ама сега като свърши ще го сменям, и пяна понякога на Тафт синята.

guinessgirl
08-23-2010, 19:58
боядисвам я през 2-3 седмици,всеки ден или през ден я мия,суша със сешоар и изправям с преса.
отделно пръскам с лак и мацам с моделираща паста всеки ден,че и по няколко пъти

Hilary_
08-24-2010, 06:52
Откакто видях, че пресата хич не ми се отразява добре въпреки маските, серумите и какво ли не по косата ми се отказах за известно време .. :-o
Сега го карам общо взето на "възстановителен период" 8-) ии заради жегите ми е много по - добре с вързана коса + някакво разчорлено "топче" .. :D :D
Не се боядисвам .. лак за коса рядко използвам .. ии за сушенето понякога ми се налага със сешоар .. :-o

plamuu
01-13-2011, 17:48
Еми лично аз съм с много къдрава коса и я изправям с преса, а за да ми се задържи използвам лаковете на TAFT - черния с лилавото (5) или зеления (4) На Велафлекс и Нивеа също са хубави лаковете. ;-) а след това слагам течни кристали, защото така косата не стои на пръчки. \:D/ На вафлички я правя само в корените (като е изправена) и то само веднъж седмично. :-) С ретропреса я правя 2-3 пъти седмично (след като съм я изправила) . И с дебела маша я правя 2-3 пъти седмично (и разбира се след като я изправя :D ) А в неделя и давам почивка - събота вечерта се изкъпвам и си правя дребни плитки, и в неделя сутринта е станала *перфектна* (и то без да я изправям :D ) А като ползвам пяна за коса ползвам на Нивеа и на Тафт черната с лилавото :) Надявам се да съм ти помогнала :D

ri41
01-13-2011, 19:21
момичета вредно ли е много изправяне 2 пъти в седмицата, използвам балсам без отмиване, кристали и шампоан за блясък, дали ще се скапе така и ако да какви са последствията? :D

anonymous708973
01-13-2011, 19:25
Зависи много от косата ти.

Имах един период, в който я изправях всеки ден - абсолютно нищо й нямаше-беше здрава, лъскава и не-цъфтяща. Моята попринцип не цъфти, ходя на фризьор 2 пъти годишно сигурно, но ще зачестя. Имайте предвид, че кристали, спрейове, хийтпротектори не ползвам. Само шампоан и балсам.
В момента 3 пъти седмично - пълен комплект:
Миене + сешоар-до някакво средно състояние, после я оставям сама + изправяне.

sunriise
01-13-2011, 19:27
мия си косата 2-3 пъти в седмицата, зависи от нея.Лятото я оставям сама да си изсъхва.. много рядко я изправям или и правя нещоо, тъй като не се дава лесноо ;дд аа особено през лятото нямам никакъв успех .. и я връзвам главно. но да кажем я изправям 3-4 пъти в месеца
сега.. я суша, и изправям почти всеки ден, главно след като я изсуша.. а другия ден я доизправям ако има нещо..Лакове не ползвам, защото не ми се получава.. само шампоан и кристали

ch0c0late44
01-17-2011, 15:40
Рядко я изправям,не я къдря-тя си ми е чуплива,няколко пъти в годината си правя вафлички...Иначе я суша,лятото като е топло я оставам сама да съхне.Много лесно ми се изтощава за това много не я третирам.

POLLINA
01-17-2011, 21:53
Мия си косата през ден в момента с шампоан на Garnier за боядисана коса ,ползвам маска на Lorys.Слагам кристали, един спрей за разресване отвреме навреме(не е хубаво да се прекалява)и протектор.
Изправям се всеки ден,вафли не си правя.Лак за коса пръскам по малко не всеки ден,сега съм с syos.Боядисвам се на месец и половина- два.

minimaLismmm
01-17-2011, 22:46
мия си косата 2-3 пъти седмично,всеки ден и слагам лак за коса,през ден-два я изправям,правя си вафлички,топирвам я,боядисвам се веднъж на 1-2 месеца

whitebunny
01-18-2011, 07:56
през ден я изправям , не си правя вафлички, суша я 2-3 пъти в седмицата, не слагам лак за коса и не се боядисвам :)

FuckingFreak
01-18-2011, 08:01
Мия си косата 2 или 3 пъти в седмицата, зависи дали съм ангажирана, но събота/неделя задължително. Понеделник-петък всеки ден изправям бритона, ако не ме мързи сплитам на плитки след къпането. Лак използвам само в дните когато имам физическо, тоест 3 пъти в седмицата. Вафли правя когато ми остане време, защото попринцип косата я оставям за накрая.

musiic
01-18-2011, 12:56
Мия си я 2-3 пъти в седмицата, през зимата суша със сешоар, а през лятото я оставям да изсъхва сама. Изправям си я много рядко, вафлички най-много 2-3 пъти на месец. Не слагам пяна или лак и не се боядисвам. :)

fuckme
01-18-2011, 14:31
Амии мия я през ден и я суша винаги, преси, маши - рядко. Не я боядисвам.

katericArofl
01-18-2011, 14:37
къпя я 2-3 пъти седмично, понякога я суша, др път - не..
изправяла съл я 2 пъти за 2 месеца
вафлички веднъж на 2-3 месеца
къдрене с маша - също
сплитам си я на плитки пре седмица и това е
най-често ходя вързана
изполвам маска, хийтпртектор и до скоро си правех маски с хума..

iinwisible
01-18-2011, 14:43
Исправям си косата.С преса а не с балсам или нещо друго.Пресата ми е на Ровента.Исправям си косата в понеделник и си седи глатка до сряда четвъртък а ако искам да седи по дълго време права и доисправям леко само тези кичури които са се начипили.Доволна съм много от пресата защото не я истощава толкова много и я прави бляскава! :-)

01-18-2011, 14:51
Моята пък я права на две плитки и така седа докато се изкъпа :D .Така чее нищо не и права. Иначе Понякога вечер я променям като излизам . Най често я изправам и права обем малко и топирам :P

ValLoveYa
01-18-2011, 17:32
Мия я 3 пъти седмично. Не използвам преса. Къдря я с 2 плитки или ролки. Само зимата я суша със сешуар, но и тогава я оставям леко влажна. Използвам от време на време пяна и след като я измия й слагам кристали или спрей-балсам.

PredrusalotoZaiche
01-18-2011, 22:16
Мия я през 3-4 дена,адски суха ми е,суша я със сешоар.Всеки ден я 'третирам',зависи по колко пъти излизам от нас :Д Обикновенно съм с права коса,от време на време вафлички си правя,ама нещо вафлите не са много читави :Д Като не ми се занимава да я изправям си я къдря с машата-или с приставката за по-едри къдрици,или с една такава квадратна приставка :Д И с лак пръскам,и с гел зализвам :D Лака е на Вела volume boost 3ка или infinity exstrong(един голям и син,води се професионален,не знам до колко е такъв,ама върши много добра работа ;д) ,а гела ми е на Тафт mega strong 5ца.