PDA

View Full Version : Диплома за завършено образование (happy)



Slave4You
08-23-2010, 10:18
Здравейте:) Някой може ли да ми обясни или да ми каже откъде да видя как се формира оценката за завършено основно образование? Смисъл точно кои оценки от кои години по кои предмети и т.н. .. Гледах в сайта на МОН но никъде не открих нищо такова.. мерси много:))

SmilezZz
08-23-2010, 18:12
Ако си в непрофилирана паралелка,влизат всичките предмети:
- Бел,Математика,Химия,Физик ,Биология,ФВС,ИИ,Музика и т.н..,а ако си в профилирана паралелка - там вече си зависи в каква паралелка си..
Доколкото аз знам е така,но може и да греша..Нека,който е по-компетентен да каже (:

sasheto0o
08-23-2010, 18:32
ФВС, Изобразително, Музика и Технологии не влизат в изчисляването на средния успех, иначе фигурират в дипломата . Това е за непрофилирана паралелка :)

За профилирана паралелка виж какво намерих - http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1636170

Стара е информацията, но дано да е все още валидна :)

sladkish_14
08-25-2010, 15:53
За профилираните училища е много по сложно.
На отделно място се сформират всички оценки от специалните предмети и отделно от общообразователните, след това не зная какво се случва.. :?

SmilezZz
08-25-2010, 15:58
Нямаш ли възможност да попиташ някой учител ?

sladkish_14
08-25-2010, 16:06
^ Лично аз в момента няма кой да попитам, но съм сигурна, че беше така както писах по - горе, защото аз уча в профилирано и тази година писах дипломи така, че беше много сложно, като почнем училище мога да ви кажа как е :)