PDA

View Full Version : Как би трябвало обвързаните хора да постъпват с обожателите?



elfinka
08-23-2010, 10:52
Здравейте:) Напоследък ме мъчи един въпрос, тъй като от край време ни е проблем на мен и приятеля ми. От толкова караници и спорове вече ми се изкриви съзнанието и не съм много сигурна дали знам какво е правилно и какво не, за това ще се радвам да чуя вашето мнение. Та към въпроса: Как постъпвате с хората, които имат по-специални чувства към вас, когато си имате сериозен/на приятел/ка? Ако решите да бъдете приятел, доколкото това е възможно, с такъв човек, това би ли наранило половинката ви? А ако решите да нямате нищо общо с този човек и въпреки това той настоява да бъдете поне приятели?

TheBeliever
08-23-2010, 11:08
Не знам дали постъпвам правилно в тези случаи, но аз лично се старая да избягвам "обожателите" си. Не само, защото обратното би подразнило половинката, а и защото не желая да давам напразни надежди на момчето.
Конкретно в моя случай, "обожателят" е част от компанията, и не може да бъде избягван постоянно. Когато сме заедно на купон, или просто на заведение, се старая да се отнасям с него, като с всички останали, но с една идея по-хладно. Опитвам се да приемам флирта му с чувство за хумор и да обръщам всичко на шега. Както казах, не знам дали постъпвам правилно, но за мен това е начина да запазя добри отношения с момчето, да не му давам надежди за нещо повече от приятелство, и да не дразня половинката си.

BlindedAngel
08-23-2010, 11:18
Аз лично предпочитам да запазя отношения с обожателките но след като съм се изяснил че няма да се получи нищо м/у нас...От там нататака те си решават дали можем да бъдем приятели или не 8)

elfinka
08-23-2010, 11:34
Аз също искам да запазя отношения с тези хора, разбира се след като съм им изяснила достатъчно ясно, че не може да има нищо между нас, но изглежда, че приятеля ми смята това за абсолютно грешно, ужасно, най вече НЕСЕРИОЗНО и не знам и аз още какво... Едва ли не ме превръща в някакъв отвратителен човек... А аз наистина приемам нещата м/у нас сериозно и не искам да го изгубя, но как да постъпвам правилно според неговите представи, когато моите са далеч по-различни?

SuNsEt
08-23-2010, 11:36
При мен положението е следното:
Когато си имам приятел и някой ми каже,че ме харесва и иска да е с мен го изслушвам до край и му казвам,че не би могло да се получи между нас тъй като съм с друг.След това ...естествено "Ще си останем поне приятели" но и двамата знаем,че няма да бъде толкова лесно и по-скоро ще прекратим отношенията си.

PePeLePew
08-23-2010, 11:43
Аз пък предпочитам да имам тънак флирт с "обожателката" си... достатъчно за да й запазя интереса,но не да и давам надежда че в момента ще се получи нещи между нас и ще се разделя с приятелката си,затова предпочитам разговора или действията ми да се приемат на шега .Един вид да си оставя отворена вратичка при евентуална раздяла с половинката ми ......

sasha_90
08-23-2010, 13:26
Как се справям с обожателите?Казвам им,че съм заета и няма да излезе нищо.Ако искат приятелство-пак бих ги държала настрана,защото има много гадни типове,които не разбират.Имаше един кандидат,който много пъти му обяснявах,че не го харесвам.Той си направи труда даже и гривна да ми подари,но накрая се осъзна,че няма да ме има.

zlonamerena
08-23-2010, 14:34
Кажи им ясно на обожателите ти,че си заета и си имаш сериозен приятел. И дори да не си с него няма да им обърнеш внимание,покажи им,че не те интересуват и ще те оставят намира :)

xXxScreamxXx
08-23-2010, 19:22
и 2мата нямаме контакти с такива, които ни харесват и т.н. ... друг е въпроса че аз съм малко по груба и ги режа веднага а той с намеци :D .... с течение на времето нито изпитвам нужда нито желание да виждам други мъже/момчета освен него :) ...

LuxurySk0B
08-24-2010, 06:13
послушай ме трудно е да се избягват когато са наистина МНОГО трудно ми е

Hilary_
08-24-2010, 07:20
Как постъпвате с хората, които имат по-специални чувства към вас, когато си имате сериозен/на приятел/ка?
Зависи от момчето .. ако ми е близък приятел ще му дам право на избор: или да си запазим приятелството или да се отдръпна от него .. вече той си преценява кое от двете няма да го нарани повече ..
Ако не ми е толкова близък просто ще се отдръпна ..

Ако решите да бъдете приятел, доколкото това е възможно, с такъв човек, това би ли наранило половинката ви?
Със сегашното ми момче определено ще бъде проблем да имам такъв приятел, а аз честно казано ако попадна в такава ситуация не искам да нараня никой, но понеже е неизбежно ще се постарая да е максимално малко и за двамата..

А ако решите да нямате нищо общо с този човек и въпреки това той настоява да бъдете поне приятели?
Както казах вече ако ми е скъп ще останем приятели щом това иска, но определено няма да е същото приятелство като преди ии ще внимавам какво говоря и правя, за да не му давам напразни надежди ..