PDA

View Full Version : Мноо искам да се науча да карам скейт ама наще..



Ich
08-23-2010, 19:08
Хипер мноо искам да се науча дори сам си събрала мъни ама наще са ужасни не ми дават !! :booooomb: :booooomb: а аз съм мноо мноо запалена и имам голямо желаниее 8-) имате ли некфи идейки да ги убедя :( :(

guinessgirl
08-23-2010, 19:41
какво значи 'не ми дават'...
тва че на тях дадено нещо не им харесва,не означава,че трябва да се съобразяваш с интересите им?

Ich
08-23-2010, 19:50
Ми дори преди малко ПАК говорих с майка ми обаче тя е твардо решена че нямя да ми позволи защото според нея е много опасно и дори каза че би ми позволила всичо др. но не и това ! :( :( :( а тя не разбира че колкото повече ми забранява толкова повече го искам 8-)

slicky
08-23-2010, 20:25
яко е да си скейтър,но за да задобрееш трябват много,ама много тренировки.При скейтърите е характерно,че получават често контузии.Затова,ако го искаш ей така да го пробваш се откажи.

MakeMeLaugh
08-23-2010, 21:53
Каква проста шунда, лееелее
Ни моа просту...

Whoopdedoo
08-23-2010, 21:57
Каква проста шунда, лееелее
мЪдиратур си все пак... :smt018

guinessgirl
08-23-2010, 22:14
какво значи 'не ми дават'...
тва че на тях дадено нещо не им харесва,не означава,че трябва да се съобразяваш с интересите им?

според мен докато я издържат и живее у тях,трябва да се съобразява...

еми да,общо взето е така,но нейните/негови хобита не ги засягат персонално,така че какъв е проблема :)

shadow4e
08-23-2010, 22:15
То може да си кара, но все пак тези спестени пари предполагам, че са техните пари, така че и според мен трябва да се съобразява.

guinessgirl
08-23-2010, 22:29
и все пак не мисля,че някой има право да ти забранява да правиш това,което те влече и да бъдеш такъв къвто искаш

някак тъпо е,смисъл всеки човек има различни интереси и мечти и никой не може да ти диктува какво да правиш,само защото него не го кефят твоите виждания

Di
08-23-2010, 22:33
как да ти кажем,аман
карай тайно като не ти дават 8-)

guinessgirl
08-23-2010, 22:46
те хубаво я издържат,обаче тва е нейния живот. родителите и са тръгнали по пътя,който са си избрали,сега е неин ред.
просто тряя да знаеш кой си и да си изградиш некъв характер преди да си навършил пълнолетие,щото след това си мисля,че е тегаво. а като те спират тва нема как да стане

пък и скейт културата.. кво толкова лошо има... 8-) 8-)

guinessgirl
08-23-2010, 22:57
е тя че може- може,ама тва я влече,що пък да не кара дъска 8-)

:smt033

jghgh
08-23-2010, 23:15
Не я влече, пълна лигла.

Pedigree
08-23-2010, 23:20
що пък да не кара дъска 8-)


И тук идва тънкият момент, в който не става въпрос за дъската.
Ако е за една дъска, едва ли няма да са навити. Ако свързват дъската с коза... прииимерно... ахахах, разбира се, няма да й позволят. :) Кой би?
Аз се водя дете с много мили родители и имам доста голяма свобода, но дори и моите мили родители не са очаровани, като примерно споделя, че днешния ден съм се напушила. Никои родители няма да са.
Хубаво е на детето да се даде свобода, но не свободия. Давай всички да откриваме себе си, да се друсаме по цял ден, защото това ни помага да се преоткрием, и всичко да е свинщината, братле. сега някой сигурно ще отбележи колко некомпетентна съм, колко свещена е дъската, и как нищо не разбирам, и че не става въпрос за това, аз просто се отклоних леко, но все пак имам връзка с темата, ахах, но реално днешният велик скейт е главно с това свързан
Аз съм на мнение, че при положение, че живее с майка си и баща си, и че те я издържат, т.е. зависима е от тях, трябва да си трае повече.
Не казвам, че трябва да се оставя да й контролират целия живот, но за някои неща просто трябва да си трае. :)

Whoopdedoo
08-24-2010, 00:03
Не я влече, пълна лигла.

Рече и отсече. 8)

saraelaasar
08-24-2010, 10:31
az sa6to sam momi4e i karam skate...parvona4alno maika mi be6e mnogo protiv no pogovorih s neq kato i kazah 4e sega mi e vremeto da karam a ne kato stana na 40 ...principno maika mi e super stroga ....edinstvenoto ne6to koeto sa protiv roditelite e tva 4e ot skate-a mn se pada i ima dosta kontuzii e sega protiv sa i birata cigarite i trevata koito varvqt se nego .... sega sam s gipsiran krak (blagdarenie na skate-a) i maika mi ne mi zabrani da karam smis sega ne karam 6tot ne moga ama kato mi svalqt gipsa pak 6te si karam
P.S. trqbva da spe4eli6 doverieto na va6ite...obedi gi da te pusnat da kara6 karai si ama ne s bira v raka i cigara v usta! :) kogato te vidqt 4e mogat da ti imat doverie dori i da s4upi6 ne6to kato men pak 6te te puskat da kara6 :) a ako ti zabranqt prosto gi poslu6ai ne se karai s tqh zaradi tva 4e iska6 da kara6 skate :)

spexx
08-26-2010, 23:57
туй пък не го разбирам .. отиваш при ваште и ги питаш мамо тате може ли да карам скеит ? не може ли просто да си караш без да ги питаш ? се едно да ги питаш дали може да слушаш музика.. ако е нещо което силно те влече ко те ебе ? ако ти кажат НЕ ? ко ще праим? просто го прави...

Seducti0n
08-27-2010, 08:32
Мда, въпреки че авторката не е дала достатъчно информация относно съображенията на родителите й да не й дават да кара, аз също съм на тяхна страна.Но едновременно с това не съм привърженик на забраните без аргументация.Най-лесно е като попиташ да ти се отговори лаконично.Разговорът обаче подкрепен с ясни доводи е съвсем друго нещо и може би тук им е грешката на техните. И това с разговорите и прочие си е общовалидно във всички ситуации, жалко че често пъти родителите или нямат време да говорят с децата си или пък бъркат изцяло в подхода си към тях.

Към авторката- вместо да се инатиш, подтикни вашите към открит разговор и им покажи, че искаш да знаеш защо аджеба не ти позволяват.

А иначе, да окей това е нейния живот и тя има правото да харесва различни неща, но това, че нещо ти харесва и искаш да го правиш не значи, че е най-доброто за теб.Утре недай боже, ако паднеш и се потрошиш, кой ще се грижи за теб.С какви очи, ще поискаш помощ от родителите си, ако счупиш някой крайник и не можеш да се вдигнеш сама от леглото.Именно те ще са тези, които ще бъдат до теб и е нормално да бъде така, но защо трябва да се стига до това положение.

И колкото и ограничено да прозвучи- ми не скейта не е за момичета, според мен.Помисли над това, че поне в някои отношения си има изцяло мъжки и изцяло женски занимания.

saraelaasar
08-28-2010, 17:34
скейта е за всички няма значение пола!!! :)

DarkKisss
08-28-2010, 18:00
Кво ти пука?
Нали имаш пари, купувай го, крий го в мазето и карай тайно. 8-)

ShtrudeL
08-28-2010, 19:57
Аз искам ролери. Нях...
Колко струват едни не лоши,ама не и готини (фиешън)
?

iLovePussyJuice
08-28-2010, 20:42
според мен пък е харесала некой нарко...скейтър и иска да му направи впечетление...

ЕМ АЙМ РАЙТ?!
ХЕЛ ЙЕА 8-)

DarkKisss
08-28-2010, 21:04
:lol: :lol: :lol: :lol:

guinessgirl
08-29-2010, 17:03
А иначе, да окей това е нейния живот и тя има правото да харесва различни неща, но това, че нещо ти харесва и искаш да го правиш не значи, че е най-доброто за теб.Утре недай боже, ако паднеш и се потрошиш, кой ще се грижи за теб.С какви очи, ще поискаш помощ от родителите си, ако счупиш някой крайник и не можеш да се вдигнеш сама от леглото.Именно те ще са тези, които ще бъдат до теб и е нормално да бъде така, но защо трябва да се стига до това положение.
евала,нека нямаме никви амбиции,да не се занимаваме с нищо и дай направо да не излизаме от вкъщи от страх от евентуален провал.


И колкото и ограничено да прозвучи- ми не скейта не е за момичета, според мен.Помисли над това, че поне в някои отношения си има изцяло мъжки и изцяло женски занимания

и тва наистина беше много тъпо. къде го пише тва? виждала ли си наистина добри скейтърки?

Whoopdedoo
08-29-2010, 17:13
СкейтАрството като цяло не е за нормални хора. :-P

Seducti0n
08-29-2010, 17:27
м, погрешно тълкуваш думите ми. няма смисъл да опитам да те връзумявам, наясно съм какъв инат си, в което няма лошо де. (: твоя си работа

Не твърдя, че съм някакъв спец относно скейта, но изхождам от позицията на родителите й, които се притесняват за детето си. Било то заради това, че може доста здраво да се потроши или пък това, което някой спомена за тревата.И да, да знам, сега ще ми кажеш, че тя е в правото си да прави каквото пожелае, но не мислиш ли, че е егоистично спрямо родителите й. Не искам да предизвиквам съдбата, но не дай боже при по-сериозна контузия нали точно техните ще трябва да са до нея и да и помагат.Аз да ти кажа на нейно място бих се срамувала много от това, че съм позволила на незрялостта да ме постави в такава ситуация.Принципно съм против децата да се отглеждат като в саксия, но всеки родител сам преценява какво да позволи и какво да забрани на дететото си.
И, да 100 процента има добри момичета в областта, но сети се сама колко болка им е отнело това.Айде при тях е до някаква степен оправдано, защото за да достигнат до това ниво, явно наистина са приели заниманието си присърце, но авторката не вярвам да има големи амбиции в това отношение. Така че...

Pwnmaster
08-29-2010, 17:30
Важното е да смърдиш на коч и да изглеждаш като клошар.

Whoopdedoo
08-29-2010, 17:37
Важното е да смърдиш на коч и да изглеждаш като клошар.
http://www.digital-car.co.uk/forum/images/smilies/salute.gif

SunSmile
08-29-2010, 17:42
Важното е да смърдиш на коч и да изглеждаш като клошар.
http://www.digital-car.co.uk/forum/images/smilies/salute.gif

ГРЪМ! :razz:

guinessgirl
08-29-2010, 18:00
Важното е да смърдиш на коч и да изглеждаш като клошар.
http://www.digital-car.co.uk/forum/images/smilies/salute.gif

ГРЪМ! :razz:

много е готино да говориш колкото да не заспиш и да си толкова ограничен,че да не можеш да приемеш,че има хора,които се радват на различни неща и имат друго виждане за нещата :(

seduction,това означава ли,че не трябва да опиваш нови неща? само защото те е страх че ще си счупиш нещо или че ше се провалиш?
ти можеш да си счупиш ръката и като паднеш на улицата,значи да не излизаш,щото родителите ти после трябва да се грижат за теб? :-o

болката.. болката не е нищо,което не можеш да изтърпиш,когато наистина искаш нещо. и е факт,че са я изтърпели и са добри и щастливи в тва,с което се занимават. не само скейтърите конкретно,сяквите хора.

Seducti0n
08-29-2010, 18:26
guinessgirl, да права си, че от не сме застраховани от злополуки.Казвам само, че родителите имат право да се притесняват и да не одобряват, това с което дъщеря им не иска да се занимава.

Не отричам, че когато наистина искаш нещо , болката остава много, много назад, но мисълта ми е, че в случая надали става въпрос за чак толкова силно желание.

Seducti0n
08-29-2010, 20:56
Toва пък с тревата и скейта е толкова абсурдно, че със същата тежест можеш да дадеш довод, че детето ти не трябва да ходи на училище, защото там се зарибяват по наркотиците.


Ако някой иска да кара скейт - нека го прави, но нека наистина кара скейт, а не просто да си купи дъска, за да е готииииииииин.

Мда, това имах предвид.Моите уважения, но колко пъти точно тук са пускани теми от заблудени дечица интересуващи се как аджеба да станат скейтъри/скейтърки. Чиста проба позьорщина.Най-малкото, ако искаш да бъдеш част от нещо не разпитваш за него по форуми, а ако нямаш познати в дадена среда, в случая със скейта, си намираш и така.Приобщаваш се.

И сега това, което ще напиша ще бъде супер нелепо на фона на предишните няколко поста, но ако човек наистина, ама наистина иска нещо с цялата си душа намира начин да го осъществи.Дори това да означава до несъобразяване с родителите и забраните им.Щом се страхуваш от това какво ще кажат мама или тате за това, което правиш значи го има и тънкия момент, че си зависим от тях и не ти стиска да го направиш, защото се страхуваш от реакцията им.Та когато желанието преодолее страхът тогава може и да стане нещо иначе всичко е ...

myNameIsImmortal
08-29-2010, 21:41
Ми дори преди малко ПАК говорих с майка ми обаче тя е твардо решена че нямя да ми позволи защото според нея е много опасно и дори каза че би ми позволила всичо др. но не и това ! :( :( :( а тя не разбира че колкото повече ми забранява толкова повече го искам 8-)

щом ти дава всичко друго, й доведи някой пич у вас, кажи и че ще се татуираш, че ще си сложиш пиърсинг и виж как ще ти даде 8-)

iLovePussyJuice
08-30-2010, 01:01
аз ако искам нещо достатъчно много го постигам (стига да зависи от мен xD)