PDA

View Full Version : Предимства и недостатъци :?



xXxScreamxXx
08-23-2010, 18:55
Здравейте ... в последно време и аз не знам защо много започнах да мисля за главните предимства на основните религии - християнството и исляма. По принцип не съм вярваща, но ми е интересно на пример разликата в моралните ценности и това кое как се тълкува - греховете, добрите дела и т.н. ..

Чакам мнения :) :)

Nam3less3
08-23-2010, 20:26
Няма предимства и недостатъци. И двете религии са път към Бог и духовното развитие. Хората тълкуват всичко различно или както им кефне, но има и правилно тълкуване. Не знам за мюсюлманството, но ако те интересува нещо от християнството, питай конкретно.

gandalfepi4
08-24-2010, 08:40
в едното ти се позволява да шибаш 9 годишни, да се жениш с тях на 6 и ако жена ти не иска секс можеш да я изнасилиш, дори и да я пребиваш от бой преди това. може и да правиш секс с жена в деня в който жестоко си измъчвал и убил семейството ѝ стига да си се оженил за нея преди това. това са факти понеже ги е правил "съвършеният човек" мохамед и е свещен дълг на всеки мюсюлман да му подражава.

ако видиш християнин на улицата трябва да го бутнеш злобно.

освен това ти е забранено да лъжеш но можеш ако го правиш с някой който не харесваш(да и аз не виждам смисъл от заповедта с това условие).

и в двете религии жените трябва да носят забрадки и да си затварят устите пред мъже.

UNITED2
08-24-2010, 13:48
в едното ти се позволява да шибаш 9 годишни, да се жениш с тях на 6 и ако жена ти не иска секс можеш да я изнасилиш, дори и да я пребиваш от бой преди това. може и да правиш секс с жена в деня в който жестоко си измъчвал и убил семейството ѝ стига да си се оженил за нея преди това. това са факти понеже ги е правил "съвършеният човек" мохамед и е свещен дълг на всеки мюсюлман да му подражава.

ако видиш християнин на улицата трябва да го бутнеш злобно.

освен това ти е забранено да лъжеш но можеш ако го правиш с някой който не харесваш(да и аз не виждам смисъл от заповедта с това условие).

и в двете религии жените трябва да носят забрадки и да си затварят устите пред мъже. :shock: Човече много жестоко угрозяваш религиите ако не си вярващ не вярвай но това не ти дава право да говориш така :shock: Даже,сега разбирам защо не вярваш защото тълкуваш религиите по съвсем разичен и извратен начин и аз не бих изповядвал каквато и да е религия ако виждах нещата като теб ;)
По темата-Както каза Nam3less3 и двете религии са път към Бог,няма предимства и недостатъци ;)

gandalfepi4
08-24-2010, 15:13
^ ей, я по-полека :x само и единствено представям съдържанието на корана.

мохамед се жени за аиша (айше 8-) ) когато е на 6 и я "такова" когато е на 9.

мохамед прави секс с сафиа в деня в който избива баща ѝ, съпругът ѝ семейство, приятели и близки (цялото ѝ племе) като го пазят мъже за да не го убие докато спи (това е изнасилване ако не чаткаш)

в корана се говори за изнасилване на жени пред мъжете им от мохамед и приятели (абу давуд 2150) и за да не им е кофти на изнасилвачите аллах дава специално позволение за това

ако се разминеш с християнин да го бутнеш

ако има друговерец директно да го убиеш ако не иска да се помохамедани

можеш да си биеш жената с юмруци и пръчки (4:34 и 38:44) ако ти отказва секс или не изпълнява заповед

че всеки който не вярва ще бъде измъчван завинаги НО причината поради която не вярва е че аллах нарочно е затворил очите му

че евреите са най-алчни хора и ще горят 1000 години (всички)

с две думи виж това и после ми говори http://www.skepticsannotatedbible.com/quran/cruelty/long.html

да ти пикам на духовното извисяване брат. НАДЯВАМ СЕ да не си чел корана и хадисите, а само да говориш наизуст щото ако оправдаваш тези работи (и по-конкретно изнасилването) си доста скапано човешко същество. знам че неймлес не е чел нищо а само си говори ама за тебе само се надявам

UNITED2
08-24-2010, 16:08
Нищо не съм чел но не вярвах тези неща да са истина.. :booooomb: :shock:
Извратена работа.. :booooomb:
Въпреки,че никой от мюсюлманите които познавам не би извършил тези неща изглежда всичко което написа е истина но как може ? :shock: Бахти човече аз съм крайно изненадан,специално пък исляма си мислех,че е почтена и добра религия въпреки,че много хора я плюят а то к'во се оказва ? :booooomb: Не,наистина съм в шок.. :booooomb:
Ааа това,че Мохамед е "таковал" "жена" си на 9 пише ли го в някоя ислямска книга или просто някой така си говори ... ? :booooomb:
Ако се разминеш с християнин да го бутнеш ? :lol: Бахтии... като ходим по улиците тряа всичко живо да се бута като откачено,представям си нек'ъв идиот да дойде и ейтака даме бутне ще го съсипя.. :razz: Егати простотиите чесно :shock: ...

gandalfepi4
08-24-2010, 16:36
Ааа това,че Мохамед е "таковал" "жена" си на 9 пише ли го в някоя ислямска книга или просто някой така си говори ... ?

брато като ти казвам че цитирам значи цитирам а не си интерпретирам аз разни работи :-x :smt075 и го пише изрично и в корана и в хадисите! мохамед я е сексвал на 9, даже не ѝ е бил дошъл първия мензис (понякога идва рано) докато той е бил на 54! пише и че след секс тя си е играела с кукли по дяволите:

ал талаак 65:4

сахих мюсюлман книга 008 номер 3310

сахих букари том 7 книга 62 номер 64 и 65

сахих букари 7.18 , 5.236 , 5.234

и всъщност няма какво да ти пиша цитати а просто напиши в гугъл "мохамед секс аиша 9", или доста по-добре на английски "mohammad sex aisha 9" и ще видиш че това е факт който дори мюсюлманите не отричат (но оправдават)



та ако обичаш стига с "духовното извисяване" като не си чел нещата в които пише че ТИ и аз, и неймлес, и майка ти, и баща ти, и всичките ние ще бъдем (след като умрем) жилени от един скорпион и 90 змии с по 9 глави, и двама ангели ще ни разбиват главите с чукове, ще ни ги залепват и пак ще ни ги разбиват а после ще бъдем печени в огън 1000 години докато мюсюлманите ще са отгоре и ще се радват на такива райски прелести като привилегията някой друг да ти бърка в носа вместо тебе и което повърнеш от преяждане да го храносмилаш макар и да ти е извън стомаха (САМО и едниствено ДИРЕКТНИ цитати между другото) и писъците ни ще отекват по-цялата земя но никой от живите няма да може да ги чува :-o

quexxe
08-27-2010, 13:29
Ето цитат от едно мое стихотворение на тази тема :

"Нарочно направи две религии - едната да лъже!
Който избере грешната, отива на въже!"

Прекалено много неща се случват, а прекалено го въхвълявате този Бог. Защо мюсюлманите са женомразци, а християните изчезват ? Да, вярвам и знам, че е там, но нали е милостив и всесилен - защо ни постави в такъв "капан на живота"? Две религии на толкова много заблудени живота - едните цял живот учат Корана и това как да разбият главата на жена си, а другите ... изчезват, сещат се за християнство само по Коледа!

И защо в исляма никой не е равен? Та нали всички сме от кал или там от каквото са ни направили ? Всички дишаме, пием, пушим, множим се, какъв му е проблема на този Господ или на каквото и да е там горе? Да, наистина, някои прегрешават - убийци, изнасилвачи, крадци, но това е в резултат на преживяното и на дадената съдба и обстоятелства!

Имам чувството, че Земята е клетка, а ние малки опитни мишки, плъхове и там каквото се сетите...

backiss
08-29-2010, 07:08
За да разбереш това което те интересува първо би трябвало дапрочетеш основните писания на тези религии а именно библията и коранът.