PDA

View Full Version : самоубиството ?!



geni20
08-23-2010, 21:42
Мисля че всички сме гледали за тези момичета ( има и понякои път момчета ) които се самоубиват заради раздялата с приятеля си ... вие бихте ли го направили и какво мислите ?
Моето мнение е чЕ ТОВА Е БЕЗУМНА ПРОСТОТИЯ!
](*,)

king95
08-23-2010, 21:46
Самоубийството не е решение на проблемите. Като чуя за такива болни мозъци се сещам за един цитат:
"Често, за да живееш, е нужно повече мъжество, отколкото, за да умреш."

mimka1912
08-23-2010, 22:04
Може да е егоистично, но никое същество на света, което ме е наранило, не заслужава да умра за него ;) Това е един от моите принципи.

geni20
08-23-2010, 22:06
и аз съм изпитвал това чуство но само един път не ме докара въобще до самоубиство щото знам че тази болка ще спре и без да я спирам а колкото до king95 +1 и също и аз се сещам за един израз - не си си ти дал живота че да си го отнемаш и не ти го е дал някой друг човек че да ти го отнема - :-o

ShtrudeL
08-23-2010, 22:08
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества.

SuNsEt
08-23-2010, 22:09
Самоубийство не бих направила,но примерно да се напия или да си ударя няколко шамара може ...

iiordanova
08-23-2010, 22:16
Не мисля.
За този ранен етап на живота си - не бих се самоубила зареди любимия.
Живота е твърде кратък , че да го скъсявам още.
Да , съгласна съм , че от раздялата боли , но пък това ще мине , не е до живот. Времето лекува. ((:

geni20
08-23-2010, 22:17
ммм не съм мн съгласен с теб защото имаше една българка (момиче на 16 години мисля) която пишеше мн красиви стихотворения това момиче се казва Петя аа забравих фамилията но тя пише стихотворения свири на китара и е била мн умно момиче но се случила една случка и тя е била обявена за виновна от другите и приятели и е взела хапове и ... но иначе за другия вид самоубиства да права си..-
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества. ShtrudeL

xdennyx
08-23-2010, 22:36
Това е най-тъпото нещо,на което може да е способен човек.Вярно е,боли,много при това,но с времето отминава..Сама се убедих,а си мислих,че светът е свършил,но не е.Колкото и да боли,трябва да търпим.

gabi_94
08-23-2010, 22:38
Не бих направила подобна глупава постъпка. Но няма да тръгна да обиждам хората, които са го направили. И слаби да са, и безхарактерни да са...не са го заслужавали и може би не са мислили трезво...

GossipGirl89
08-23-2010, 22:44
Като бях по-малка (15-16) и на мен ми минаваха такива мисли през главата. Примерно като скъсах (за пореден път) с първата любов и имах период, в който наистина не намирах смисъл в нищо. Тогава си мислех за такива глупости, но никога не е било нещо сериозно и никога не ми е стискало да направя нещо. По-скоро всичко е бил с цел да го сплаша него и да го върна при себе си по някакъв начин... Пфф колко глупава и жалка съм била само :?

Като цяло мисля че са много малко хората, на които им стиска да се самоубият. А и за мен това е адската простотия. Тоя живот ти е даден, за да го живееш и да се бориш. На никой не му е лесно, но всеки крета някак си. Всички имаме проблеми ама не сме тръгнали да се самоубиваме нали... Това е най-лесното, което можеш да направиш - да се предадеш. И кво постигаш по тоя начин? Отиваш си и оставяш само нерешени проблеми и болка на блидките ти и хората, които те обичат и държат на теб... А пък от любов е най-глупавото - като че ли ще се свършат мъжете и жените на тоя свят. Колкото и да обичаш един човек, колкото и да е трудно и гадно винаги има начин да продължиш напред...

FunkyBoy
08-23-2010, 23:09
Според някои, за самоубийство се иска голяма смелост и воля, за да посегнеш на собствения си живот...
За мен, това са емоционално лабилни хора без капка воля и надежда за живот... :?

DqVoLsKoJeLaNiE
08-23-2010, 23:17
Това е страшно глупаво за мен. Болката минава с времето, може да е година, може да са две, но определено не бих го направила заради момче.. Ако ще да съм изпуснала принца на бял кон или там на квото и да е добиче, не си заслужава, според мен.

Neon
08-23-2010, 23:47
Мисля че всички сме гледали за тези момичета ( има и понякои път момчета ) които се самоубиват заради раздялата с приятеля си ... вие бихте ли го направили и какво мислите ?
Моето мнение е чЕ ТОВА Е БЕЗУМНА ПРОСТОТИЯ!
](*,)Никога не бих се самоубил заради раздяла с няква..http://board.bg.bitefight.org/wcf/images/smilies/b4848ce735585078e5cd5d079f55b793.gif

SemperFidelis
08-24-2010, 01:57
Самоубийството не е решение на проблемите. Като чуя за такива болни мозъци се сещам за един цитат:
"Често, за да живееш, е нужно повече мъжество, отколкото, за да умреш."

Живей си по цитатите, те са измислени от едни "здрави" мозъци.


Това е най-тъпото нещо,на което може да е способен човек.Вярно е,боли,много при това,но с времето отминава..Сама се убедих,а си мислих,че светът е свършил,но не е.Колкото и да боли,трябва да търпим.

Излез от филма, някав кифлар те е зарязал и си мислиш, че можеш да изтърпиш всякаква болка.

BladeOfMySoul
08-24-2010, 03:11
Не бих се самоубила, не бих се напила, не бих се надрусала и незнам си кво още... това просто удължава времето до момента, в който трябва да се изправиш, ако въобще си паднал (като изключим самоубийството де :D )

не мисля, че се иска кой знае ква воля за да се самоубиеш, когато става въпрос за емоционална нестаблиност...

Bellatrix
08-24-2010, 06:52
Разбирам самоубийството само в случай, че става дума за инвалиди, психично болни или изобщо хора, които НЯМАТ шанс за щастлив живот. А за някое момче... о боже. Колкото и да ти е кофти по някой, ако нямаш някой тежък здравословен проблем, всяка секунда е шанс нещата да се преобърнат и да си щастлив пак. Не си струва да убиваш всички красиви предстоящи мигове от липса на търпение да стигнеш до тях.

LadyDy
08-24-2010, 07:33
Случвало ми се е да ми минават подобни мисли в главата - за самоубийство, но винаги е имало нещо, което да ме спре (приятел) или страхът...и мисълта, че ще нараня много хора по този начин и не си заслужава...факт..

Anonimen05
08-24-2010, 08:23
Не и надявам се никога да не тръгна по тази пътека. Е мислила съм какво ли ще бъде, ако го направя. Как ще живеят другите или тем подобни, но не съм имала намерение за това. Също съм мислила какво ли ще бъде, ако не бях се раждала. Просто от любопитство.. Самоубиството е начин да покажеш колко си слаб психически. Това няма да реши проблемите. После момчето или момичето, заради което някой е посегнал на живота си ще се чувства виновен/а до края на живота. Това е безмислено да сложиш Ей така край на живота си за какво й да е било. Винаги има решение. :)

monotonous
08-24-2010, 08:25
Животът е твърде голям подарък, за да го пропиляваме така, поради каквато и да било причина.
Самоубийството е проява на слабост и на страх от изправяне пред проблемите.
Но това е според мен, а все пак аз няма как да знам как се чувстват самоубийците и какво им е в главата... може пък да си имат по-дълбоки причини от тези, които ние виждаме.
:)

iveetyy
08-24-2010, 08:25
Не , не бих стигнала до това.

ShtrudeL
08-24-2010, 09:35
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества.

Изпадаш в крайности,мила. :-o

Защо пък да са жалки нищожества?Има хора,които наистина имат причини да сложат край на живота си,все пак си е техен и имат право да правят с него,каквото искат.Хора болни от неизлечими болести,инвалиди,загубили родители или други близки...причини колкото щеш. :)

Живота е един и втори шанс няма. Погубваш собствения си шанс. Винаги,каквото и да става, трябва да се продължава напред. Да не се гледа миналото,нито да се мисли кой знае колко за бъдещето. Трябва да си щастлив в настоящия момент. Слабохарактерни са да. Не понасям мрънкащи хора. Ако някой такъв започне да ми говори колко е труден живота,колко му е гадно и колко е нещастен заради каквото и да е с удоволствие ще му отвърна "Да човече,ти си си избрал да не си щастлив."
Неизлечими болести? И без това ти остава малко живот,защо да не го изживееш максимално добре?
Инвалиди? Това не е пречка да се радваш на живота. Трябва да се приемаш такъв и да извличаш удоволствие от всичко,защото не можеш да промениш нищо.
Хора без родители? Аз значи отдавна да съм се отписала като съм с един родител?
Няма причина,която да ме накара да сложа сама край на живота си. Нито заради собствено внушение,нито заради някой друг.

JustUnforgivable
08-24-2010, 10:23
Предпочитам да живея с болката, отколкото да умра.
Нямам намерение да наранявам хората, които държат на мен, заради една любов, колкото и искрена да е тя.Втори път можеш да се влюбиш, но не можеш да възкръснеш. ;)

BaffaLsc
08-24-2010, 10:35
Не бих го направила ! Имам доста приятелки ,които се режат и правят глупости .. това не е начин да решиш проблемите си ! :)

amnessia
08-24-2010, 10:43
Може съвсем нормален човек изпаднал до такова състояние , че да му се срине психиката са 1 секунда и да се самоубие , но не при всеки е така :? Човек трябва да МИСЛИ!Нямам такива намерения и не бих го направила!! :?

kombarka
08-24-2010, 10:58
И за втори път се налага да пиша..

Ооо, Велика царевицо! Избави ме от този ужасТ.

Никога не бих го направила. Егоист съм. Нищо не е по-важно от живота.

sasha_90
08-24-2010, 11:10
Както каза някой преди мен-самоубийството не е решение на проблема.То е само бягство.
Не,не бих си сложила край на живота,заради неуспешна връзка.

BlindedAngel
08-24-2010, 11:16
Да бе ще прекратя скъпоценния си живот заради няква 8-) НИКОГА

COTU
08-24-2010, 11:17
Интересно защо се правят такива теми, щом 100% е сигурно, че никой няма да подкрепи самоубийството и никой "няма да сложи край на живота си".
Дори да има такива, които са "за" - естествено, че няма да си го признаят, `щото рискуват 10 страници в убеждения колко са тъпи.
Иначе, да, и аз не бих (колко неочаквано).

xXxsyndromexXx
08-24-2010, 11:58
омг..естествено, че не.. повечето адски дересирани даже до някаква степен болни хора биха го направили

Pascal
08-24-2010, 12:20
и аз съм изпитвал това чуство но само един път не ме докара въобще до самоубиство щото знам че тази болка ще спре и без да я спирам а колкото до king95 +1 и също и аз се сещам за един израз - не си си ти дал живота че да си го отнемаш и не ти го е дал някой друг човек че да ти го отнема - :-o Значи майка ти спокойно може да ти тегли куршума :)

bathory
08-24-2010, 14:03
пълни идиоти. :)

Smrazqvashta
08-24-2010, 14:14
не

zority7
08-24-2010, 16:40
най-крайното нещо което можеш да извършиш това не е начин да разрешиш проблемите си :o

mrazqkindergarten
08-24-2010, 18:16
Страдам ужасно за бившия ми, от месеци не знам кво е да живееш нормално... Не спя, бях загубила апетита си, пропуших... Но не бих се самоубила никога... Не, не ми е лесно и е имало моменти, в които съм се молила на Бог да ме прибере при себе си, но не съм правила никви опити... Защо? Защото съм само на 17... Животът е пред мен и каквото и да стане, трябва да продължа напред... Живеем 1 живот, за Бога, може да не е само удоволствие, а и мъка, но е ЕДИН! Няма втори шанс... ;)

changess
08-24-2010, 18:45
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества.

Изпадаш в крайности,мила. :-o

Защо пък да са жалки нищожества?Има хора,които наистина имат причини да сложат край на живота си,все пак си е техен и имат право да правят с него,каквото искат.Хора болни от неизлечими болести,инвалиди,загубили родители или други близки...причини колкото щеш. :)

Живота е един и втори шанс няма. Погубваш собствения си шанс. Винаги,каквото и да става, трябва да се продължава напред. Да не се гледа миналото,нито да се мисли кой знае колко за бъдещето. Трябва да си щастлив в настоящия момент. Слабохарактерни са да. Не понасям мрънкащи хора. Ако някой такъв започне да ми говори колко е труден живота,колко му е гадно и колко е нещастен заради каквото и да е с удоволствие ще му отвърна "Да човече,ти си си избрал да не си щастлив."
Неизлечими болести? И без това ти остава малко живот,защо да не го изживееш максимално добре?
Инвалиди? Това не е пречка да се радваш на живота. Трябва да се приемаш такъв и да извличаш удоволствие от всичко,защото не можеш да промениш нищо.
Хора без родители? Аз значи отдавна да съм се отписала като съм с един родител?
Няма причина,която да ме накара да сложа сама край на живота си. Нито заради собствено внушение,нито заради някой друг.

Всъщност, в живота има много по- лоши неща от гореизброените. Вярно, животът е един, но ни е даден, за да го използваме както си решим и стига да не е в разрез със законите, никой няма право, да ни държи сметка. Не подкрепям самоубийството, но има хора с по- слаба психика и с по- нисък праг на поносимост на гаврите на живота. Това обаче не ги прави нищожества.

geni20
08-24-2010, 20:24
ами прочети в началото

има един човечец подкрепящ -ЗА!!
COTU Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 2:17 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Интересно защо се правят такива теми, щом 100% е сигурно, че никой няма да подкрепи самоубийството и никой "няма да сложи край на живота си".
Дори да има такива, които са "за" - естествено, че няма да си го признаят, `щото рискуват 10 страници в убеждения колко са тъпи.
Иначе, да, и аз не бих (колко неочаквано).

strave
08-24-2010, 20:33
Живота е дар,защо да се лишава от него.Самоубийството е крайност и за него трябва да съм загубил себе си или да съм останал последния човек на земята и да не виждам смисъл в действията си.

Hidalg0
08-24-2010, 20:33
Интересно защо се правят такива теми, щом 100% е сигурно, че никой няма да подкрепи самоубийството и никой "няма да сложи край на живота си".
Дори да има такива, които са "за" - естествено, че няма да си го признаят, `щото рискуват 10 страници в убеждения колко са тъпи.
Иначе, да, и аз не бих (колко неочаквано).

Амии мога да те опровергая , днес бях на погребението на едно моя приятелка , тя се хвърли от 25 метра , 10 дни беше в кома и вчера се спомина .

Почивай в мир , поклон пред светлата ти памет ! :smt089 :smt090

COTU
08-24-2010, 20:39
Моите съболезнования.
И все пак нямах това предвид. Исках да кажа, че няма да има човек, който да каже "подкрепям самоубийството", а не, че някой не би го направил.

dunce
08-24-2010, 20:39
За любов е пълна глупост самоубийството, а то за к'ва любов става дума, особено на наща възраст, но за други неща може да се стигне до самоубийство. Толкова неща могат да те докарат до стрес и като не можеш да разрешиш проблемите лесно, всичко се трупа, трупа, че все повече започваш да се отчайваш, накрая стигаш до крайната фаза, в която като се прибереш да си починеш, се скатаваш някъде и ревеш до пръскане, мислиш си най-безболезнения метод за самоубийство и други такива гадории. Но това е животът, има си хубавите и лошите моменти и трябва да имаш воля и характер. А пък да си мислиш да си отнемеш живота щото някой те зарязал или щото си лудо влюбен, е лиготия, абсолютна, преживявал съм го и не е толкова трудно, стискаш зъби и така.

mArMaLaDkA
08-24-2010, 20:58
А пък да си мислиш да си отнемеш живота щото някой те зарязал или щото си лудо влюбен, е лиготия, абсолютна, преживявал съм го и не е толкова трудно, стискаш зъби и така.

Абсолютно. Може да се чувствам гадно, да съм потисната, да заприличам на кошер в лицето от рев, но в никакъв случай няма да се самоубия, камо ли заради единия мъж.

Mumiii
08-24-2010, 21:37
омг..естествено, че не.. повечето адски дересирани даже до някаква степен болни хора биха го направили
Съгласна съм .. никога всичко друго но не и живота .. прекалено мн съм преживяла и щом до са не съм дръпнала пердето ... няма да го дръпна и за една раздяла ... ! :D

Di
08-24-2010, 22:18
може би

FreakBitch
08-24-2010, 22:29
Аз лично не бих го направила. Защото знам, че след време болката от раздялата ще отшуми, не е нещо, което не бих могла да преживея. Обаче не мога да съдя хората, които биха го направили. Мисля, че е трудно да намериш човек, когото да обичаш повече от себе си и без него не можеш да живееш, но не е невъзможно. Хора всякакви - всеотдайни, не дотам всеотдайни; крайни, по-лекомислещи.. общо взето зависи от човека и това, колко обича и колко зависим е от любимия.

Някой се беше изцепил, че самоубийците са ''долни нищожества'' :shock:
Представете си случай, в който сте неизлечимо болни. Рак, да речем. Остават ви дни, може би часове. Болките са непоносими. Вие сте жив труп. Не можете да се храните, да отидете до тоалетната, да се движите, да разсъждавате трезво. Тогава не бихте ли предпочели да сложите край на живота си.. и на мъките? Тогава самоубийството не е ли оправдано??
Защо навика да се слагат всички под общ знаменател, е толкова често срещан??

BabyBluee
08-24-2010, 22:32
господи не!! :shock:
и аз съм си го мислила, но не съм способна да го направя. много се обичам :)

Annity
08-24-2010, 23:06
Е то това всеки (или повечето) хора са си го мислели все някога в тежки
моменти, ама това не е решение, а бягство. И изобщо не се сещат, че има хора, които се притесняват и мислят за тях и с една такава глупост ще разрушат живота на родителите си най-вече и на близките хора... :? Проява на слабост, но в някои случаи наистина е много трудно да продължиш и да намериш сили.

SisinkaS
08-25-2010, 00:06
Може да рева и да се гърча от болка и спомени.. дни, месеци да не кажа и години.. Ама самоубийство - не :? Прекалено е крайно.. ще изпусна останалите ми хубави мигове до края ..Когато си е писан да е ;)

dPa3HuTeJl
08-25-2010, 01:36
Хахаха кажете че съм със слаба психика или че съм болен , но бих се самоубил ако скъсам с приятелката си моментално.Да,на 15 съм , и да не съм "осъзнал" шибания живот и не ми и трябва , не ви говоря че съм един от тия който за най-малкото нещо изпадат в дълбоки депресии и мислят са самоубийства ,НЕ! И за мен това са нищожества , но обичам прекалено много приятелката си , така че ако скъсаме няма да мога да го понеса просто , наречете го "лапешка любов" или както вие си знаете хич не ми пука,казвам ви как стоят нещата при мен ;)

geni20
08-25-2010, 02:35
^^^^^^^^хмм ами man няма да споря с теб , но аз да си представя как някои ме застревла или влак ме блъска или такива глупости ми изкачат 100 въпроса къде ще отида и що ще стане и само от мисълта умирам от страх , а камоли да си зема живота сам... Но ти също можеш просто да впечатялваш приятелка или да искаш по дълга връзка не те знам!
:?

britzy
08-25-2010, 06:07
Представете си случай, в който сте неизлечимо болни. Рак, да речем. Остават ви дни, може би часове. Болките са непоносими. Вие сте жив труп. Не можете да се храните, да отидете до тоалетната, да се движите, да разсъждавате трезво. Тогава не бихте ли предпочели да сложите край на живота си.. и на мъките? Тогава самоубийството не е ли оправдано??
Защо навика да се слагат всички под общ знаменател, е толкова често срещан??

Поставят се на морфин за болките и те после сами си умират-гледали сме научен филм.Ти ако си толкова зле няма да можеш да се надигнеш от леглото какво остава за самоубиването :?

ПТ-не бих се самоубила заради нищо и никого на света.Искам да си го изживея максимлано дълго-защото животът е дар и втори едва ли ще получиш.

danchobg
08-25-2010, 06:24
Ми какво да мисля...
Любовта е по-долна и по-коварна от милиони други болести.Любовта може да те срине за секунди, да те съсипе и да убие желанието ти за живот до такава степен,че да изгубиш смисъл в него и да посегнеш към самоубийството.Тя наистина може да разбие не само сърцето на човек,а всяка част от него.

Така че не съдя хората,които са погубили живота си заради това...Явно не са могли да се справят с болката и... :/
+1

magissa11
08-25-2010, 06:49
Аз лично не вярвам в истинската любов... Може би някой ден някой ще ми докаже че я има или точно обратното.. Това че някой е загубил живота си заради любов е ужасно глупаво...Не мога да разбера заслужава ли си да загинеш, да изгубиш семейството, да нараниш близките си заради човек който не заслужава и една сълза..
Ужасно безодговорно... :(

denityyy77
08-25-2010, 09:59
Трябва да се живее на пук на другите. Все пак надеждат умира последна :) :) :)

mArMaLaDkA
08-25-2010, 13:33
Ти пък престани да говориш за самоубийството все едно е панацея за всичко.
В крайна сметка, форумът е за чесане на пръстите и нищо повече. Обявявайки, че би си теглила куршума, ако недай си Боже, те сполети някоя трагедия, не ставаш по-добра, нито изглеждаш по-искрена в очите на другите. И ти, както всички останали, хвърляш свободно разни изречения, без да знаеш утре какво ще се случи и как ще реагираш тогава, когато мисленето ти коренно се промени.

TheFallen
08-25-2010, 16:19
Не прочетох всички 5 страници, защото ме мързеше, но все пак да си кажа мнението по темата... Не, не бих се самоубил, заради любов, ако скъсам с приятелката си. :razz: Съжалявам, звучи ми абсурдно и смешно. :D:D Пък и замислете се - понякога човек намира в смъртта това, което не е успял да намери в живота или пък го е загубил, но замисля ли се какво, което има и тепърва ще има в живота, няма никога повече да открие в смъртта?

scheni
08-25-2010, 20:13
смъртта не е решение на нищо.А любовта не е единствена, особено на тази възраст.Но хората които се самоубиват са в депресия и не мислят трезво, така че ясно защо го правят.

GD
08-26-2010, 07:16
Колкото и да обичам човека до мен, раздела ли се с него не бих се самоубил. Живота не свърша с един човек!!!!!

mynichka
08-26-2010, 09:56
Досега не съм се замисляла за самоубийства и глупости, а и може би не съм била открила човека за когото бих прекратила живота си. Това е проява на слабост в момент, когато си отчаят и не разсъждаваш особено добре.

FreakBitch
08-29-2010, 08:41
Ти пък престани да говориш за самоубийството все едно е панацея за всичко.
В крайна сметка, форумът е за чесане на пръстите и нищо повече. Обявявайки, че би си теглила куршума, ако недай си Боже, те сполети някоя трагедия, не ставаш по-добра, нито изглеждаш по-искрена в очите на другите. И ти, както всички останали, хвърляш свободно разни изречения, без да знаеш утре какво ще се случи и как ще реагираш тогава, когато мисленето ти коренно се промени.

А ти от къде знаеш?? Форума според мен е за изразяване на мнение, а не както ти го наричаш ''чесане на пръсти''. Защо човек, когато изразява мнение трябва да бъден съден с обвинения от типа ''искаш да изглеждаш по-добра и искрена''? Нелепо е. Ти ако би предпочела да изживееш живота си на инвалидна количка, можейки да движиш само врата си, друг би предпочел да сложи край на този живот ''на пълни обороти''. Има моменти, в които човек осъзнава, че това наистина е края и да продължи е безмислено. Какво е да живееш живот без смисъл? - По-добре да си умрял.

BabyBluee
08-29-2010, 08:43
Не бих могла..!

Точно вчера се ядосах до краен предел и наистина си го помислих.. (щото бяхме на 1 покрив).. но съм благодарна, че имаше хора, които да ми налеят мозък в главата. Никой не заслужава да сложиш край на живота си заради него. Всеки проблем си има решение.

Seducti0n
08-29-2010, 09:51
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества.

Твърде, крайна си мила Щруделке.Дано никога не ти се случи да преживееш нещо наистина разтърсващо- било то раздяла с гаджето или пък не дай боже по-лошо смъртта на близък и скъп за теб човек.

Може би в известна степен ние сами сме си виновни,че позволяваме любовта към любимото ни същество да осмисля дните ни, но пък от друга страна, който е изпитал истински силни чувства е наясно колко ценно е да откриеш точния човек и самия момент на осъзнаване, че това е Той или Тя е повече от вълшебен.

Мнението ми относно самоубийците- не мисля, че са слабохарактерни и жалки хора.Не съм съгласна и с това, че нямат право да живеят.Напротив имат, но сами избират да го изгубят.И, да колкото и нелепо да прозвучи за да посегнеш на живота си се изисква доста голяма сила.И тези, които наистина са решили да го направят, обикновено не говорят за това, а просто действат.Тези, които постоянно обясняват наляво и надясно как ще скочат от терасата, ще се обесят и прочие са по-скоро хора търсещи съжаление, неспособни да превъзмогнат болката, но в същото време с искрица надежда, че рано или късно ще дойдат по-добри времена.При истинските самоубийци именно тази, макар и минимална надежда липсва и може би тя е тази, която ги тласка към смъртта.Когато не можеш да видиш бъдеще извън връзката си с човека, когото обичаш до болка, просто се губи и смисъл да живееш и оттам...

Wasilewaa
08-29-2010, 13:04
И Моето мнение е ЧЕ ТОВА Е БЕЗУМНА ПРОСТОТИЯ! :D

Paramour
08-29-2010, 15:59
Самоубийството е за слабохарактерните.
Колкото и да е тежка раздялата човек трябва да се съвземе... :)

baby7878
08-29-2010, 16:07
Това е много тъпо решение на този проблем...не бих го направила :shock:

Whoopdedoo
08-29-2010, 16:33
Самоубийството е проява на слабост и неспособност да се бориш с проблемите си. Да са живи и здрави тия, които се самоубиват. :-P

Pascal
08-29-2010, 16:38
Абсолютно съм съгласен,че самоубийството в периода до 25 години е породено от безмислена причина и хората, който го извърщват са както се каза по рано "нищожества",но не може да кажете,че хора като Ван Гог,Кърт Кобейн,Оскар Лайлд,или Ърнест Хемингуей са били някви емота.Самоубийството не винаги е въз основа безмислени причини,просто някой хора са усъзнали,че получават прекалено малко.

evi4ka93
09-12-2010, 15:43
"Често, за да живееш, е нужно повече мъжество, отколкото, за да умреш."
това е най - лесния начин да избягаш от проблемите. Всички сме имали моменти, в които ни боли и ни се иска да умрем - но никога не бих го направила /нито никой разумно мислещ човек/!

PyCoKoCkA93
09-12-2010, 16:04
И с какво една такава простотия ще ни помогне?Самоубийството е само жалка проява на безсилие и слабохарактерност и има за цел да ни "помогне" да избягаме от проблемите...А всъщност с негова "помощ" не се постига НИЩО,освен оставянето на куп опечалени близки...

ScarletBite
09-12-2010, 16:05
Хората самоубийци не заслужават да живеят.
:lol:

m0n4yyy
09-12-2010, 16:18
ммм не съм мн съгласен с теб защото имаше една българка (момиче на 16 години мисля) която пишеше мн красиви стихотворения това момиче се казва Петя аа забравих фамилията но тя пише стихотворения свири на китара и е била мн умно момиче но се случила една случка и тя е била обявена за виновна от другите и приятели и е взела хапове и ... но иначе за другия вид самоубиства да права си..-
Никога! Никой не заслужава такава саможертва. Обичам си живота.
Самоубийството е проява слабохарактерност. Хората самоубийци не заслужават да живеят. Жалки нищожества. ShtrudeL

Това момиче се казва Петя Дубарова .. нали ? :)


- - -


Самоубийството не е решение на проблемите .. особено в тийнейджърските ни години .. абсолютно глупава и необмислена постъпка. Ние сме едва в разцвета на живота си и имаме цял живот пред себе си, за да поправим това, което ни е тормозело, натъжавало, дразнело и т.н. ..

brief
09-12-2010, 16:57
Нали само Господ има право да бъде съдник и да определя на кой колко и как?! :smt104 Само един слаб човек е готов да се предаде отчаян и невиждащ смисъл в живота.Ако някой скочи от 8ия етаж с намерение да каже чао на проблемите най-малкото забравя за тези, които остават след него - близките.Те са тези,които страдат и си задават въпроса защо някой избира смъртта пред всекидневната битка с живота.От друга страна не всеки е толкова смел,за да посегне на себе си.Някои си мислят, че могат, казват, че ще го направят,но за щастие осъзнават,че проблемите не се решават така. :)

Sladurchoo
09-12-2010, 19:25
не си заслужава да посегнеш на собствения си живот, заради някой, който те е наранил

djipsito
09-12-2010, 20:44
Не намесвайте господ... 8)

Аз не бих убила друг човек, камо ли на себе си да посегна..
Вярно е, че наистина се случва някой път да изпаднеш в такова състояние, което те тласка към самоубийство (мн ясно че тва не е решение на проблема.. ) ама всеки човек е различен и приема нещата различно.
Случвало ми се е като седя на терасата да си помисля кво ще стане ако скоча.. ама естествено веднага ме връхлита страх, случвало ми се е и на улицата да се стресна когато някой убитак забие рязко спирачки срещу мен...
Имах една връзка с един индивид, който ми беше разбил нервната система ии от нерви бях почнала да си дера лицето и ръцете с нокти, така се успокоявах като мислех за болката в ръката ми... не са били детски превземки (като повечето у днешните лигли), тотално изперквах и изпадах в истерии за най-малкото, радвам се, че се отървах и не направих и други глупости..
Както каза мармаладка... недейте да говорите много, защото наистина не знаете в ква ситуация може да попаднете, пък и мисленето на човек се променя... Най-силното ви оръжие е мозъка...

Сетих се за един цитат: "Странно е когато хората са достатъчно смели, за да се изправят пред смъртта и в същото време толкова слаби, за да се преборят с живота "