PDA

View Full Version : Поява на пърхот при използване на тривитаминол?!



DarkKisss
08-24-2010, 05:02
Казаха ми, че от употребата на тривитаминол, който трябва да закупя във !?ветеринарна клиника!? се появява пърхот .. :-o
Вярно ли е това? Кой от вас е използвал, какви оплаквания имате или сте доволни? Каква е процедурата? (знам, че има мн теми свързани с тривитаминола)

teddyx33
08-24-2010, 05:36
Ами за всяка коса е различно.
На мен май косопад ми се беше появил , ама това беше заради алкохола.
Пък на приятелката ми и се появи пърхут от самия травитаминол..
Обаче пък на много други хора,нищо им няма...
Така,че по-добре пробвай ,ако ти има нещо спри употребата му.

Hilary_
08-24-2010, 06:26
Това с пърхота за първи път го чувам .. :-o
.. НО зависи от косата! Опитай пък ако първите няколко пъти ти се появи пърхот го спри .. :-o

п.п. може да се закупи и от ветеринарна аптека .. :-o

zoreto
08-24-2010, 07:02
аз го ползвам и съм си мн доволна, нито пърхут ,нито нищо.И да от ветеринарна аптека се купува

neeDaBosS
08-24-2010, 07:23
Казаха ми, че от употребата на тривитаминол, който трябва да закупя във !?ветеринарна клиника!? се появява пърхот .. :-o
Вярно ли е това? Кой от вас е използвал, какви оплаквания имате или сте доволни? Каква е процедурата? (знам, че има мн теми свързани с тривитаминола)
Преди аз просто си го втривах в косата,но много по-добре е да направиш маска .. виж това:
''[i] Една от най-популярните и предпочитани маски сред дамите, които обичат сами да забъркват козметичните си помади, е маската за коса с тривитаминол.

Въпросната вълшебна съставка може да се намери във всяка ветеринарна аптека и се използва върху овце и коне, за провокиране на бърз и здрав растеж на вълна при едните и грива при другите.

Да, първият път, когато разбрахме за това направо подскочихме от големите си удобни кожени столове.

След като обаче се разровихме насам-натам из интернет и подпитахме запознати с ветеринарната медицина близки, напълно се успокоихме.

В тривитаминола няма нищо опасно и неподходящо за човешките глави, дори напротив.

В него се съдържат Витамини А, D3 и Е и в умерени количества подхранва, придава прекрасен блясък, стимулира растежа на косата и намалява косопада.

Съставките на маската са много прости – 2 с.л. тривитаминол, 2 с.л. кисело мляко, 1 с.л. мед, 1 с.л. зехтин и 1 с.л. ракия.

Всичко това се разбърква хубаво, нанася се върху цялата коса и се оставя да действа 2 часа.

Ако косата ви е къса нека тривитаминолът бъде

DarkKisss
08-24-2010, 09:32
А тази маска всеки ден ли се прави, не можах да намеря отговор само на това или как?

Благодаря за отговорите иначе (:

taamara
08-24-2010, 10:07
Лично аз не съм я ползвала, обаче се интересувам от нея и съм чела, че се прави 1-2 пъти в седмицата маската, в продължение на 1 месец, после месец, два се почива. :)

neeDaBosS
08-24-2010, 10:13
М да,точно така..
пример: вторник и четвъртък я правиш в продължение на 1 месец после 2 месеца почиваш..
друг пример: правиш я само сряда в продължение на 1 месец,после 2 почиваш
мисля че ме разбра..

DarkKisss
08-24-2010, 10:28
Да, разбрах! (:

neeDaBosS
08-24-2010, 10:35
Радвам се,дано да ти помогне..в прочем,реши ли че ще си правиш тази или? има много маски с тривитаминол.. желаеш ли да пиша още ?

nimfetka7
08-24-2010, 11:27
Възможно е ако кожата на главата ти е по-чувствителна да ти се появи пърхут.

slynchoo
08-24-2010, 12:32
Аз я ползвах миналата година(след като си постригах късо косата).Много бях доволна,не ми се появи пърхот или нещо подобно.Аз си я правих 1 път в седмицата в продължение на 1 месец и половина.После спрях защото постригнах дължината,която исках,а аз главно го използвах за по-бърз растеж на косата.

DarkKisss
08-24-2010, 14:32
Радвам се,дано да ти помогне..в прочем,реши ли че ще си правиш тази или? има много маски с тривитаминол.. желаеш ли да пиша още ?

ами мисля да правя тази, че имам всички материали, които са необходими, хаха. благодаря за съдействието!

3oPuTy
08-24-2010, 14:36
1.Какво толкова странно виждаш в това,че се купува от ветеринарна аптека?!
В крайна сметка това са витамини,които се дават на овце,коне и други животни с цел подобряването на козината.
(а начина ти,по който пишеш за вет.аптеката ме навежда на мисълта,че не си съвсем наясно,какво точно е предназначението на тривитаминола (по принцип),което е странно ... Все пак искаш да си го слагаш по главата и би трябвало да си информирана!!!)
2.Пърхут,омазняване,косопад ... Много неща могат да ти се случат с кожата на главата.Естествено може и нищо да не ти се случи,но това си зависи от кожата на главата ти.
3.Всеки ден?! :shock: Искаш да оплешивееш ли?! :shock: Все пак в маската се слага и газ (макар и малко) ... :?
4.А процедурата ... Правиш си маската (т.е. смесваш продуктите),изкъпваш се и на влажна коса се мажеш с маската,слагаш една кесия на главата,след това една кърпа и стоиш така цяла вечер.На сутринта се къпеш и готово.Маската се прави не по-често от 2 пъти на седмица през първата година,след година се прави почивка,а след това маската се прави не по-често от 1 път на седмица-две!!!

DarkKisss
08-24-2010, 15:04
^ Момиче, защо ми отговаряш по този начин? Аз съвсем добронамерено питам, моята коса никога не е имала проблем с падането, разресването, омазняването, не съм имала пърхот и подобни. Просто това лято за 1 път си боядисах косата и я постригах до раменете, а беше до кръста, а бях чувала тук и там, че въпросният тривитаминол подобрява растежа на косата като цяло .. Какво толкова странно има не мога да разбера!?

3oPuTy
08-24-2010, 15:20
И как по-точно ти отговарям,че не разбрах?!
Задаваш въпрос - отговарям точно и ясно!!!
Никъде не съм казала,че косата ти е мазна или пада,а казах,че това може да ти се случи след употребата на маската с тривитаминол!!!
Освен това ми беше любопитно,защо си изненадана от факта,че се продава във вет.аптеки и казах,че според мен не е нормално някой да иска да си слага нещо на главата,с което не е добре запознат ;)


Между другото щом си боядисана не я използвай,защото в нея се съдържа газ (макар и много малко),а тя спомага за по-лесното отмиване на боята :)

teddyx33
08-24-2010, 15:27
Може и да не слага газ.

neeDaBosS
08-24-2010, 15:31
Зорито,не я нападай така просто попита...всеки ще реагира така като му кажеш,че се слага на овце :?

3oPuTy
08-24-2010, 15:43
А ти за какво мислиш,че се използва?!
Дава се на овце,коне и всякакви други животни,на които им се гледа козината (било то по конкурси,състезания или за продан),а газта се слага за да неутрализира мазнината,която също е задължителна!


Едит:Аз не я нападам,а и отговарям на въпросите!

neeDaBosS
08-24-2010, 15:45
Не ми пискай така,не съм малоумна

teddyx33
08-24-2010, 15:46
Пф,слага се най-вече за да се измие по-лесно косата ама вие ако не знаете как да си измиете косата хубаво е друг въпрос.
Правя си я и без газ и ефекта е един и същ.
Стига се прави на толкова разбираща....

sixtenfix
08-24-2010, 15:51
и аз я правя без газ ,същото е и въобще не е задължително особено аз съм боядисана и не е хубавало да се слага газ на такава коса И стига си писала в тоя лайнян червен цвят грозно е.. :?

3oPuTy
08-24-2010, 16:17
1.Има си цветове - ще ги ползвам ;) А и вместо да ми даваш "съвети" вземи си виж правописа ... Главна буква без препинателен знак преди нея ... Няма начало на изречението,няма нищо ... :lol:
2.Не пискам!Има разлика между пискането и нормалното писане (при пискането/повишаването на тон се пише с главни букви)
3.Знам,че газ се слага за по-лесно измиване ... Нали точно това написах - че тя взаимодейства с мазнината!!!Проблема,обаче е,че мазнината много лесно прониква в кожата на главата и точно за това трябва нещо,което също да прониква и да я неутрализира ;) Между другото вече споменах за взаимодействието газ - боя,така че не ми обяснявай ;)

Ако става дума в маската въобще може да не се слага мазнина и газ,а може да се сложи лъжичка маска за коса и малко шампоан,което играе същата роля като въпросните продукти.

А разбирачките,защо не обяснихте на авторката някои неща като:
-Вече в много малко аптеки се продава тривитаминол.
-Повечето ветеринари предлагат като заместител Виалитон,който съдържа същите витамини (АДЗЕ),но е на водна основа,т.е. не върши никаква работа.
-Доста от фармацевтите не знаят старото наименование на продукта и си го карат "АДЗЕ"
...
Тези неща също са доста важни за човек,който иска да си закупи продукта.
А и в някои аптеки могат да ти направят въпросната маска на място,пред теб,като ти вземат около 2лв. повече :)

DarkKisss
08-24-2010, 16:39
3oPuTy, oтмивал и боя ли бе? Ах супер, взимам си го! :D Леле толкова съм незапозната с всичките тези неща за косата и т.н. просто преди не ми се е налагало да ползвам разни неща и така беше естетвено мекичка и хубава ама все някога трябваше да я осера та така .. 8-)

3oPuTy
08-24-2010, 16:42
Не Тривитаминола,а газта отмива боята ... Амааа може цвета ти да стане още по-зле,защото понякога само изсветлява цвета,а не го отмива,а и не е напълно,а само частично :)
Абе общо взето цвета може да стане доста зле :?

nimfetka7
08-24-2010, 16:48
Аз като си правех маска с тривитаминол слагах само тривитаминол 8-) След тва седях с нея около 4-5 часа, за да може кожата на главата горе-долу да го попие. Когато си измиех косата я усещах някак по-твърда :o

DarkKisss
08-24-2010, 17:09
Ох, не знам и аз к'во да правя .. :-o Ще помисля още пък ще видим ..

WaterLilly
08-24-2010, 17:14
С тоя тривитаминол всички възможно може да стане. И добро, и лошо. На доста хора почва да им пада косата и става мазна от него, на други им става лъскава, гъста и по-дълга... Така че защо не и пърхот? :-|

JCoutureJunkie
08-24-2010, 18:47
Аз ползвам тривитаминол и никога не съм имала прблем с него.Като по-малка имах малко пърхут,с който много трудно се преборих и да чукам на дърво не съм забелязвала повторната му поява от каквото и да е.
Чувала съм,обаче,че при използване на повишено количество тривитаминол или неправенето на почивка от него се появяват странични реакции.Може би това е имал предвид този,който ти го е казал.

P.S. Днес те видях към 9.30 - 10 сутринта да бягаш до Южния плаж по алеята горе,но докато се сетя откъде си ми позната,ти замина на някъде :) 8-)

3oPuTy
08-24-2010, 21:01
Абе всичко си е до организъм :)
Аз съм ползвала маската около 3 месеца,по 2 пъти седмично и ми нямаше нищо (за дължината не знам ... някои казаха,че е пораснала).
Моя приятелка го ползва 2 или 3 пъти за месец и нещо ... Толкова мазна и стана косата :shock: Ако се изкъпе сутринта до вечерта вече е леко омазнена :?
При маските с Тривитаминол е кофти,защото може да не се дозира правилно ... А ако това стане кожата на главата приема по-голямо количество витамини и от там започват да се появяват тези "аномалии" :?
Ако авторката е склонна към алергии най-добре е да не пробва :?
По-добре си вземи 2-3 шишета Хининова вода и си слагай.Тя е по-слаба,но поне страничните ефекти са много по-малко.Най-много да започне да ти се омазнява косата МАЛКО по-бързо ... Нооо аз лично веднъж си излях цяло шишенце (100мл.) на главата за около 30мин. (т.е. слагам малко,изсъхва ... после пак) и нищо ми нямаше :) А и косата става много пухкава от нея :grin:

DarkKisss
08-25-2010, 05:09
Доо-о-бре .. Значи тривитаминолът отпада 8-) По-добре с коса, от колкото без. Стига експерименти :-o
Ще ми кажеш ли повече за хининовата вода? :-o

3oPuTy
08-25-2010, 07:11
Ами за нея,какво да ти пиша ... :)
Купува се от аптеката,струва по лев-лев и нещо.
За начина на нанасяне може да се поспори ... Някои я използват преди къпане,на мръсна коса,други на леко влажна коса след къпане.
Аз лично я използвам на влажна коса :) Втрива се в корените,а после и по дължината на косъма.Според мен по дължината не е задължително,освен ако не искаш по-мека коса (при мен поне ставаше адски мека).
Както казах ефекта при нея идва по-бавно от този при Тривитаминола,но пак се забелязва.
Естествено след употребата й,както и при ползването на всяакви други продукти за коса,може да се появят някакви промени като омазняване и т.н.,но много по-лесно се оттърваш от него (просто спираш да си я слагаш и след 1-2 къпания всичко е по старому).Аз,например,съм с адски чувствителна кожа на главата и при смяната на продукт за коса веднага може да ми се появи някоя от въпросните неприятни "аномалии",но (да чукна на дърво) с Хининовата вода нямам подобен проблем :)
Също така има хининов шампоан и хининов балсам,но аз лично не съм ги използвала :-o
А за марки ... Хининовата вода на Кокона и на Панацея 2001 ми харесват най-много :) Бях ползвала и още една (не помня фирмата),но косата ми стоеше като метла от нея :?

DarkKisss
08-25-2010, 13:56
Иха, благодаря за изчерпателния отговор, значи ще си купя хининова вода и ще видим какво ще се получи 8-)

___mimity___
08-25-2010, 19:20
Ползвам травитаминол от много време ии няма никакви отрицателни ефекти .. Тазии маска много помага за разтежа на косата както и за гъстотата на косата .. :))

neeDaBosS
08-26-2010, 13:44
Незнам,и аз не съм чувала за отрицателни мнения,нооо... косата ми отново се скапа и е много къса,мисля да пробвам маска с тривитаминол,комбинирана с хининова вода и бадемово масло..дано да има ефект

vIKToriYa
08-26-2010, 14:37
абе хайде стига глупостии !!!!!!!!!! на никой не му е опадала косата от тривитаминола стига сте отказвали момичето !!!!!!!!!! :-o от 100 да има 3-ма недоволни а при хининовата вода от 100 да има 30-ма недоволни !!! косата ми беше започнала да пада ползвах ( 2с.л. тривитаминол + 1 с.л. мед + 2с.л. загряващ алкохол + 2с.л. кисело мляко0) стоях по 2 часа с нея всяка сряда и всяка неделя в продължение ма 1 месец ... !! косата ми спря да пада ! стана мека и блестяща и мога да ти кажа че сега 2 месеца по-късно косата ми е порастнала с 4см. което попринцип не е нормално така че явно и на разтежа влияе !!! И в която и ветеринарна аптека да влезеш знаят какво е ТРИВИТАМИНОЛ и към него ще ти дадат даже листче с маската защото вече само за това се изполва.. !!! нищо няма да ти стане ти ще го МАЖЕШ а на овцете и конете се е ИНЖЕКТИРАЛО !!!! ...... Нито може да ти опада косата, нито да се изринеш нещо нито нищо всичко в тривитаминола е ВИТАМИНИ ... :)

WaterLilly
08-26-2010, 15:24
абе хайде стига глупостии !!!!!!!!!! на никой не му е опадала косата от тривитаминола стига сте отказвали момичето !!!!!!!!!! :-o от 100 да има 3-ма недоволни
1. Трябва да знае рисковете, а е факт, че макар да не му е опадала на никой косата, е падала повече от нормалното
2. Статистиката не пречи точно тя да е третият недоволен