PDA

View Full Version : Тормоз от страна на шибания ми баща !



6agoeva
08-24-2010, 18:55
Проблемът ми е, че тъпият ми баща за всяко нещо защитава проклетата ми 6 годишна сестра и ме заплашва да ме убие, да ме пребие и т.н.
Сестра ми прави на пук за всяко нещо и като и се навикам започва да реве, да пищи, а нейният бранител идва с гръм и трясък, блъскайки вратата и започва да ме заплашва със смърт, с побой и т.н.
Това не е веднъж-два пъти, а доста често. Мога ли да подам оплакване срещу него в полицията ? Или ако може телефон да дойдат на място и да видим кой на кого ще счупи главата. Може би ще ми се пре*бе живота по този начин, но не ми пука да ви кажа честно !

sasha_90
08-24-2010, 19:19
Трябва да търпиш,няма как.На колко си?Ако си над 19 започни работа и се изнеси.

6agoeva
08-24-2010, 19:22
Нямам 18 дори.. аз ако съм пълнолетен да съм се изнесал 100 пъти вече.

stealthyGirl
08-24-2010, 19:25
Определено той греши, освен ако не малтретираш сестра си. Но при всеки случай не е правилно да заплашва детето си така. :shock: С държанието си разглезва прекалено сестра ти, а в теб предизвиква много гняв и омраза.
Можеш, мисля, да се съветваш с училищния психолог или пробвай да се обадиш и на тези телефони за малтретирани деца, но не съм сигурна дали са и за психологическо насилие.

6agoeva
08-24-2010, 19:36
С какво да я малтретирам ? Някой път, ако вземе нещо мое си го взимам на сила, но не я удрям или нещо подобно. Тя си цирика и оня като чуе писаци си мисли, че я коля.. На тати лиглата..
Та случая преди малко - Гледах филм, а тя ми надува музика и ми пее. Повторих и 4-5 пъти да намали, а тя ми отговаря "Няма пък".
Станах и изключих компютъра от захранващия бутон и тя се разпищя. Дойде, блъскайки вратата и започна да ми крещи и да ме заплашва.
Опитах се да му обесня, но като не обърна внимание започнах и аз да креща и да го кълна, и стана скандала..

Cveti097
08-24-2010, 19:38
Потърси помощ от майка си. Ако тя не ти помогне допитай до „Закрила на детето".

6agoeva
08-24-2010, 19:50
Майка ми няма с нищо да ми помогне. Сякаш е на негова страна, но и двамата не осъзнават проблемите между мен и сестра ми.
Като се скараме, тогава пита сестра ми с какво ме е подразнила, а тя мълчи като пукел и цялата вина я поемам аз.
Но като се обърне срещу нея веднага пада на моето мнение за баща ми.
По скоро не бих искал да се излагам, заради смотания си родител, но тъй като е "чичко полицай" и смее да ми говори, като циганите от махалата искам да го видя как ще отговаря пред колегите си и да видим как ще размята палката и значката, и ще вика "Колега съм, не ми пишете акт". И да видим дали колегите му ще викат "Нормално, като за полицай"...

danibebi
08-24-2010, 19:56
Трябва да търпиш,няма как.На колко си?Ако си над 19 започни работа и се изнеси.

пфф, абе..офф как ще търпи,бе? ако е тъпа,нека да търпи ;) некъф си,седнал да я заплашва,независимо,че е баща..няма право! ;) тоя е направо за бой,честно :? а сестра ти и тя е за бой,щото е прекалено разглезена и й трябва твърда ръка. ;)

teddyx33
08-24-2010, 20:05
Автора не е ли момче?
И ако се обади на тези телефони какво ще станее???
Иначе и аз в никакъв случай не бих го търпяла ...
Предпочитам да избягам от нас,отколкото да живея така. :?

6agoeva
08-24-2010, 20:09
Всъщност съм момче, да .. :D
Аз ще се изнеса, но къде ще отида ? На пейките пред блока ли ?

teddyx33
08-24-2010, 20:10
Приятели?

6agoeva
08-24-2010, 20:26
Какъвто съм свит, та точно у приятели ще отида.. никакъв шанс.
По-добре на стълбището да седя, или на пейките.
Но тъй като съм отмъстителен, няма да си затварям очите за подобни неща.
Проблемът ми е, че бързо се паля и бързо ми минава. Не искам да съжалявам от някоя глупава постъпка. Вярно, баща ми е прост, няма две мнение. Сестра ми разлигавена до нема и къде, но..

Оф.. предпочитам и двамата да изчезнат от живота ми. Да вървят по дяволите, мамкаму..

JustMe92
08-24-2010, 21:51
Знаеш ли какво,по добре се обади в отдела за закрила на децата.Там ще те посъветват какво да правиш по нататък,ще можеш да се съветваш с психолози и тн.Но Не бива да търпиш. Ти имаш пълното право да си потърсиш правата,защото баща ти ти ги нарушава.

RedJeans
08-24-2010, 22:19
Проблемът ми е, че тъпият ми баща за всяко нещо защитава проклетата ми 6 годишна сестра и ме заплашва да ме убие, да ме пребие и т.н.
Сестра ми прави на пук за всяко нещо и като и се навикам започва да реве, да пищи, а нейният бранител идва с гръм и трясък, блъскайки вратата и започва да ме заплашва със смърт, с побой и т.н.
Това не е веднъж-два пъти, а доста често. Мога ли да подам оплакване срещу него в полицията ? Или ако може телефон да дойдат на място и да видим кой на кого ще счупи главата. Може би ще ми се пре*бе живота по този начин, но не ми пука да ви кажа честно !


:shock:

No5
08-24-2010, 22:20
Да търси закрила на детето и да се изнася, защото баща му му викал...](*,)
абе я се стегнете малко и излезте от филма.

ElinoOor
08-25-2010, 06:09
Виж ся,баща ти не можеш да го поправиш. Какъвто е сега,такъв ще си остане. Заеби го него,заеми се с малката. Иначе да,можеш да позвъниш на някой от телефоните на закрила на детото,но се съмнявам в тяхната ефективност. А и след обаждането,баща ти вероятно съвсем ще ти вдигне мерника.
Аз нямам братя или сестри,но моя съученичка има същия проблем. Живее с баща си и втората му жена,заедно с тяхното детенце. То е момченце(на 7) и се държи абсолютно като сестра ти. Мисълта ми е,че ще трябва да я превъзпитаваш. ;)

:arrow: Ако делите една стая,въведи 'граница',наложи правила. Тя ти взима нещо,ти и взимаш нещо. Тя връща твоето,ти я караш да обещае да не се повтаря и след това ѝ връщаш каквото си взел. Ако прави бели и ги крие,използвай го. Щом тя те заплашва и ти я заплашвай. Научи нейната игра и я накарай да разбере колко е кофти.
Ако те удари или обиди я изгони от стаята. Не я пускай обратно докато не се извини. Ако влезе в стаята,но отказва да се извини просто пак я изгони.
Използвай времето когато баща ти го няма,за по-'груби' мерки.Не бой,а по-сериозни за нея заплахи. Когато се извини ѝ казваш 'благодаря',с цел да оцени стойността на извинението. Когато ти пречи(като в случая с филма) помоли я веднъж-два пъти. Ако не стане,примири се,по-късно ще гледаш филма. Но когато тя гледа нещо или прави нещо 'наложително' като филма,направи същото. Надуй музиката и не я спирай.(ако слушаш нещо,което тя не харесва още по-добре!)

:arrow: Говори с нея като с (почти) равна,избягвай да повишаваш тон и да обиждаш. За нея 'тъпа си' е повод да ревне. Детското поведение и най-вече промяната му е трудна задача. Свикнали са на принципа 'имам проблем>разциврям се>problem solved' . Давай ѝ примери от друга област в нейния живот,където и да се разреве няма да се реши проблема. Научи я,че скоро няма да може да мрънка за глупости. Скоро ще тръгне на училище,прекрасен момент да ѝ покажеш това-онова. А тя сама ще схаване когато някое момченце в клас и вземе тетрадката примерно,тя ще писне,но няма да си получи обратно вещта.

:arrow: Ще порасне малко и ще ѝ дойде акъла. След това идва номера със сделките. Ако не си е почистила своята част от стаята/или нейната собствена/,помоли я. Ако не го направи ѝ предложи 'награда',било то нещо сладко или пък лев-два. За нея това си е доста добра причина да се организира по-бързо. С времето прескачай даването на въпросните 'награди' и ги намалявай,докато напълно спреш. На нея вече ще ѝ е изграден навик. Ако имаш нужда от помощ с твоята част от къщата,отново ѝ предложи нещо в замяна. Тук обаче не можеш да кръшкаш от 'заплащането'. Ако си сгафил,обещай ѝ кино,помощ с домашните за седмица или малко повече кинти срещу убедително скатаване пред вашите. Когато тя те помоли,НЕ ѝ отказвай ако нямаш основателна причина.(И все пак,не значи не.) Научете се да сте екип,а не врагове. Повярвай ми,действа. Написах цял роман,но съм сигурна че си заслужава.
:)

П.П. Впрочем,на колко си години? (чисто любопитство)

BlindedAngel
08-25-2010, 06:13
Абе пребиий го бе.И аз така събирах на моя още от малък все аз съм кривия все аз виновен, ама кат пораснах малко такъв бой му нанесох,след това се изнесох и тогава кат дойде да ми се моли да се връщам...Просто му хвърли един бой да му дойде акъла щото на дърти години няма как да се промени...Само това ще го оправи ( поне при мене стана така ) 8)

ElinoOor
08-25-2010, 06:17
^ Ма то направо е похвално,че си пребил дете.
Вие от 'старата школа' хич не си давате сметка каква травма е за детето един бой,нямам предвид физическата.
Боя ли ще ти решава проблемите цял живот? Щото тебе са те били и ти бий,да си изкараш гнева още от детските години.
Чудесно,прекрасно. :)

BlindedAngel
08-25-2010, 07:18
^ Ма то направо е похвално,че си пребил дете.
Вие от 'старата школа' хич не си давате сметка каква травма е за детето един бой,нямам предвид физическата.
Боя ли ще ти решава проблемите цял живот? Щото тебе са те били и ти бий,да си изкараш гнева още от детските години.
Чудесно,прекрасно. :)
Аз сън пребил дете ?!? Че нещо не можах да схвана 8-)

UnkNoWn12
08-25-2010, 07:44
Пфф,как ще търпи бе вие чувате ли се?Закрила на детето и това е..Дори животните не третират така децата си.

JustMe92
08-25-2010, 09:03
Абе пребил е баща си бе,кво толкова 8-)

BlindedAngel
08-25-2010, 11:08
Иди ги разбери...

Hiph0pgirl
08-25-2010, 11:22
Виж ся,баща ти не можеш да го поправиш. Какъвто е сега,такъв ще си остане. Заеби го него,заеми се с малката. Иначе да,можеш да позвъниш на някой от телефоните на закрила на детото,но се съмнявам в тяхната ефективност. А и след обаждането,баща ти вероятно съвсем ще ти вдигне мерника.
Аз нямам братя или сестри,но моя съученичка има същия проблем. Живее с баща си и втората му жена,заедно с тяхното детенце. То е момченце(на 7) и се държи абсолютно като сестра ти. Мисълта ми е,че ще трябва да я превъзпитаваш. ;)

:arrow: Ако делите една стая,въведи 'граница',наложи правила. Тя ти взима нещо,ти и взимаш нещо. Тя връща твоето,ти я караш да обещае да не се повтаря и след това ѝ връщаш каквото си взел. Ако прави бели и ги крие,използвай го. Щом тя те заплашва и ти я заплашвай. Научи нейната игра и я накарай да разбере колко е кофти.
Ако те удари или обиди я изгони от стаята. Не я пускай обратно докато не се извини. Ако влезе в стаята,но отказва да се извини просто пак я изгони.
Използвай времето когато баща ти го няма,за по-'груби' мерки.Не бой,а по-сериозни за нея заплахи. Когато се извини ѝ казваш 'благодаря',с цел да оцени стойността на извинението. Когато ти пречи(като в случая с филма) помоли я веднъж-два пъти. Ако не стане,примири се,по-късно ще гледаш филма. Но когато тя гледа нещо или прави нещо 'наложително' като филма,направи същото. Надуй музиката и не я спирай.(ако слушаш нещо,което тя не харесва още по-добре!)

:arrow: Говори с нея като с (почти) равна,избягвай да повишаваш тон и да обиждаш. За нея 'тъпа си' е повод да ревне. Детското поведение и най-вече промяната му е трудна задача. Свикнали са на принципа 'имам проблем>разциврям се>problem solved' . Давай ѝ примери от друга област в нейния живот,където и да се разреве няма да се реши проблема. Научи я,че скоро няма да може да мрънка за глупости. Скоро ще тръгне на училище,прекрасен момент да ѝ покажеш това-онова. А тя сама ще схаване когато някое момченце в клас и вземе тетрадката примерно,тя ще писне,но няма да си получи обратно вещта.

:arrow: Ще порасне малко и ще ѝ дойде акъла. След това идва номера със сделките. Ако не си е почистила своята част от стаята/или нейната собствена/,помоли я. Ако не го направи ѝ предложи 'награда',било то нещо сладко или пък лев-два. За нея това си е доста добра причина да се организира по-бързо. С времето прескачай даването на въпросните 'награди' и ги намалявай,докато напълно спреш. На нея вече ще ѝ е изграден навик. Ако имаш нужда от помощ с твоята част от къщата,отново ѝ предложи нещо в замяна. Тук обаче не можеш да кръшкаш от 'заплащането'. Ако си сгафил,обещай ѝ кино,помощ с домашните за седмица или малко повече кинти срещу убедително скатаване пред вашите. Когато тя те помоли,НЕ ѝ отказвай ако нямаш основателна причина.(И все пак,не значи не.) Научете се да сте екип,а не врагове. Повярвай ми,действа. Написах цял роман,но съм сигурна че си заслужава.
:)

П.П. Впрочем,на колко си години? (чисто любопитство)
:smt023

Hiph0pgirl
08-25-2010, 11:23
Абе пребиий го бе.И аз така събирах на моя още от малък все аз съм кривия все аз виновен, ама кат пораснах малко такъв бой му нанесох,след това се изнесох и тогава кат дойде да ми се моли да се връщам...Просто му хвърли един бой да му дойде акъла щото на дърти години няма как да се промени...Само това ще го оправи ( поне при мене стана така ) 8)
:lol: нали знаеш, че никой няма да ти се върже

N0_feAR
08-25-2010, 20:55
най-смисленото и полезно мнение написа ElinoOor та авторът на темата го съветвам да я послуша и поне да опита

BabyBluee
08-25-2010, 22:48
С моя най-редовно се караме заради най-добрия ми приятел...
Веднъж му посегна, след което отнесе чаша в главата :o

Di
08-25-2010, 22:58
и моя ми го е казвал

Просто една вечер както си стоях мирно на компютъра отидох при него и му изкрещях да си ляга и да не съм му чул шибания глас.Той естествено се направи на велик и ми каза 'повтори'.Повторих,казах му че ако чуя гласа му 2 път ще го съдя до дупка и ще ме гледа на 200 метра растояние,блъснах го и му лопнах вратата.

В момента проблем нямам,освен,че ми каза,че зимата се изнасям.Най-накрая :)

6agoeva
08-26-2010, 18:01
Благодаря за мненият и най-вече на ElinoOor. Днес се направи на много загрижен и започна да ми се обеснява какво е да имаш две деца, които се карат. Не че се трогнах, но така или иначе няма други мнения по темата и реших да я приключа с това мнение.

vanity23
08-26-2010, 18:20
по закон баща ти няма никаво право дори да ти каже нещо обидно защото това може да повлияе на психиката ти а тези заплахи просто ти имаш пълното право да си потърсиш правата в защита на детето и ако те преценят и по тжое съгласие даже мисля че може да имаш права на пълнолетен там с някакви процеси но за това не съм сигурна :( :( но та тях това им е работата но той няма право на заплахи и убиди ;) е успехх :) :) :) :)

toncho
08-27-2010, 14:08
Отяждай му се , тряскай му вратите , заплашвай по сериозно сестра ти !
По този начин ще ти олекне и ще се чувстваш се едно си отмъстил наполовината ! :)

kokosety
08-27-2010, 16:58
Аз не познавам баща си знам че лайнар дори и на раждането ми не е дошъл има и още ама аиде са да дам съвет преживявам го с братовчед ми той ми прави напук после мен обвиняват дразни ме адски много а като почна да му се карам ми викат ти на неговият акъл ли си да не си на 4 и т.н просто като тръгне да прави нещо като случая с филма отиди кажи на ваще да я строят кажи един път като не стан даи пауза и отиваш да кажеш на някой клюкарско звучи ама ако не успееш с другите методи тва е начина ;-)

Burn94
08-27-2010, 19:28
Да търси закрила на детето и да се изнася, защото баща му му викал...](*,)
абе я се стегнете малко и излезте от филма.

За изнасянето определено не е решение. Обаче закрила на детето според мен може да бъде защото това което ти наричаш "баща му му викал" според законите на Република България се нарича ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ :) и определено не е нормално от страна на баща му.

Djuff
08-27-2010, 20:18
На колко години е сестра ти?Ако е по голяма (11-12) земи й обясни как стоят нещата и как заради лигнята й ти се ебава денят.Може пък да те разбере.И му обясни на баща ти хавата, недей да крещиш, просто най-спокойни му обясни, че ти е гадно така.Разкажи му как се чувстваш. :)