PDA

View Full Version : Бъди част от решенията :)



wow_f
08-24-2010, 19:00
Здравейте :)

Имам няколко въпроса към вас,на които се надявам да ми отговорите сериозно и честно.

Какво би ви накарало да не опитвате наркотик,независимо от мотивите ви? Какви дейности или алтернативи ще би бъдат достатъчни,за да не ви е интересно това,независимо какви проблеми имате?

Причините да започнеш могат да са най-различни, от проблеми с родителите,дискриминация в училище,безрезервно следване на чуждото мнение,желание да си модерен,депресия,липса на информация и какво ли още не, на кой проблем си уязвим ти,който би бил най-голямата причина да опиташ, и какво ще те накара да не го направиш?

Кажете лично за вас какъв трябва да е подходът,с който да мотивираме останалите да не го правят, и най-вече децата, без клишетата,че това може да те убие, защото вече всеки знае това, помислете за нещо оптимистично, което ще ви е достатъчна алтернатива и мотивация да се откажете от клопката на дрогата.

Мнението ви наистина е важно, защото ние младите движим света напред и нашите проблеми могат да бъдат решени само с НАШИТЕ решения :)

LifeFitness0
08-24-2010, 20:33
Насочил съм се към спорта и не искам да развалям амбициите си чрез наркотици,цигари,алкохол. :)

TykaSePisheNick
08-25-2010, 08:59
Наркотик различен от марихуана няма да пробвам по каквато и да е причина.Нито амфетамини, нито лсд-та, нито херойни - нищо от този бранш.Най-малкото, което е - виждал съм зависими от наркотици - отвратително е.Според мен начина, по който можете да демонстрирате защо не трябва да се ползват наркотиците е да им покажете истински пропаднал наркоман..Независимо дали ще е интервю или просто картинки.Видях един наркоман - свястно момче на пръв поглед, но веднага щом усети липсата на наркотици се появиха физическите симптоми..Започна да се напикава, притреперваше, лицето му стана ужасно бледо..Отвратителна гледка.Покажете им един такъв тип и ги питайте дали искат да се превърнат в същото, само и само за да си получат дозата от час-два щастие.

SK0RP10N
08-25-2010, 10:46
Опитвал съм салвия, марихуана и амфетамин и не съжалявам за стореното, но и не го възприемам като геройсво.
Трева пафкам веднъж-два пъти в месеца, като това изобщо не повлиява на амбициите ми, мечтите ми и желанието за развитие и реализация.
Що се отнася до LSD, хероин, кокаин, метамфетамин и т.н. - всеки наркотик (по-точно LSD е психеделик, а не наркотик) си има своята причина, поради която не бих го пробвал.
Не искам да минавам в "по-горно ниво" при тези неща, защото имам твърде много познати, които си изпатиха (и все още си патят с годините хероинова зависимост), вярвайки, че е няма да се закачат и че са по-силни от хероина.

YouDontKnowMe
08-25-2010, 11:06
В 8ми клас пуших трева 4 пъти, не съм очарована, особено в предвид последствията- мислех си , че ще умра, ужас. Сега една приятелка ме навива за амфети, но не съм навита, нямам доверие , кой знае какво ще има в тях. А не ми се мре толкова млада. Пък и не си падам по безотговорните работи тип - ай да се напием до безбожие, нищо че сме на училище утре (не че не съм го правила толкова много пъти). Предпочитам главата да ми е свежа, тогава се забавлявам истински. Пък и не ми се налага да обяснявам на мама по телефона, че наистина се напивам от 2 бири :D Или сутринта с махмурлук да се опитвам да изчистя кочината и да уча за поредното зверско контролно по Химия (добре, че я нямаме вече, обичах я , но ни стягаха като профилираната подготовка).
^^ Страх ме е да се занимавам с наркотици, кой знае какво има в тях като примес, и дали ще се събудиш на сутринта. И както казах- забавлявам се инстински единствено на свежа глава ^^

elito96
08-25-2010, 16:21
Никога не съм пробвала наркотици! Спираме това, че просто съм виждала последствията, то било по телевизия и в реалния свят с приятели. Виждам какво се случва и това ме спира, защото престрастяването е наистина силно.
Не мисля, че нещо би ме разтроило до такава степен, че да прибягна до това ..