PDA

View Full Version : Вие ми се свят , "тавана ми пада"



YouDontKnowMe
08-25-2010, 09:49
Снощи се легнах много рано - към 11пм , прибрах се от път към 9пм (до София и обратно, 60км + 60км , нищо прекалено, всяка седмица го правя, нямам проблеми с пътуването - гадене и т.н.). Та, тъкмо си легнах, обърнах се на една страна, леко задрямах, събудих се и - "тавана почна да ми пада" , както се казва, да се клати всичко. Така цяла нощ, ужасно беше, едвам мърдах. Не се бях обезводнила, пиех много вода. Сега пак съм леко замаяна. Майка ми каза, че е вирус, защото имам и хрема, но съм сигурна, че не е, защото хрема си имам от седмица вече.
Същото нещо ми се случи и преди година- взимах хормонални таблетки, и в първият месец изведнъж във физиката ми се зави свят много (така де, не беше защото бях за изпитване :D) , с един съученик от общежитието излязохме от училище и през един парк се прибрахме , тогава ми мина.
Та, интересно ми е - някой има ли идея от какво може да е ?
Имам проблем с нервите, но точно тези дни съм сравнително спокойна, не взимам никакви медикаменти . (При леля ми се получаваше подобно от нерви)
Мерси за отговорите предварително :)

FuckedUp
08-25-2010, 12:09
Ми отиди на доктор, бре. Аман..Тука не сме експерти.. :?

YouDontKnowMe
08-25-2010, 12:57
Някой пък теб конкретно да те е питал? Питах, ако някой има идея. Не обичам да ходя да лекар, само за дето ме е присърбяло някъде. Има къде по-належащи случаи, и толкова болни хора.

Sh@d0w
08-25-2010, 14:10
Световъртежите се срещат по-често при жените, и то в преходни възрасти като пубертета и климакса. Тогава настъпват резки промени в организма – хормонални, съдови и др., които се отразяват на особено чувствителната и многостранно свързана с всички органи вестибуларна система. Социално-битовите, конфликтните ситуации са също фактор за предизвикване на световъртеж.

Съществуват и други вестибуларни световъртежи, появяващи се при грип, ангини, кръвотечения от носа. Те са слаби, движенията на главата не им оказват влияние и не се нарушава равновесието.

Ако останалите ти симптоми като хремата,защото може и да е от грипа ,отзвучават, но световъртежът остава, по-добре отиди на лекар ;)

LuxurySk0B
08-25-2010, 14:20
пий стромба трябва да ти мине

babylove
08-25-2010, 16:46
Аз имам съшия проблем. При мен е от къвното, рязко пада и така тавана ми се завърта. И при теб за това може да е.
Или пък заради цикалът ти, ако предстои да ти идва или си била в цикъл като ти се е завило свят, или пък ти е свършвало... не знам.
Все пак може да се косултираш с личния ти лекар. На мен ми изписа витамини. :)

N0_feAR
08-25-2010, 21:04
на мен ми се завива свят най-често заради стресиращо ниското ми кръвно, а и съчетано с високите температури става много зле. Единственото нещо, което правя е да приемам пивечко кофеин, гледам да си пчоивам без да правя резки движения след световъртежа. Ако се притесняваш, че може да се дължи на нещо по-сериозно, просто си направи медицински преглед

Me4encety
08-26-2010, 01:57
при мен също се случва но когато съм стресирана,тъжна дори съм припадала не знам какво ми стана бях с компания от фр и момчето по което си падам той започна да се държи гадно смисъл не чак мн гадно но сравнявам отношението му от преди с това днес сутринта и просто изведнъж ми се завъртя всичко и припаднах плс ако на някой у се е случвало да ми даде някъкъв съвет защото адски много се уплаших

darkPaladin
08-26-2010, 04:15
болки в ушите и проблеми със слуха?