PDA

View Full Version : Каква е причината за омразата към дебелите хора?



CaliforniaLove123
08-25-2010, 12:05
Бил съм в доста форуми на отслабващи и редовно се появява някой, който да ти обясни, каква слабоволева свиня си, а видиш ли той ядял по малко и затова тежал 50кг/170 см. В темите за плажуването пък се коментират чужди сланини и как нарушавали естетическото чувство на останалите...

Каква е причината за това озлобление към дебелите хора?

Di
08-25-2010, 12:08
Каква е връзката на темата с раздела?

Озлобени завиждащи хора,може би

FuckedUp
08-25-2010, 12:37
Каква е връзката на темата с раздела?

Озлобени завиждащи хора,може би
За кое да им завиждат? Че са дебели ли?? :lol: :lol: :lol:

И аз наскоро си задавах тоя въпрос..Може би, че много се тъпчели :D:D

Shmahao
08-25-2010, 12:54
е защо да е омраза ? Просто в дебелината няма нищо красиво но тук искам да подчертия според общоприетите стандарти. Представете си че живеем в свят в който да си дебел е красиво . Тогава да си слаб щеше да е гадно хахахах

LuxurySk0B
08-25-2010, 13:23
много ме дразнят клечовци да се подиграват на пълните :-x :-x :-x
сиг единственото което ме е дразнило в по - пълните е липсата на воля

TheOnee
08-25-2010, 13:27
имам някой по-близки хора, на който им се подиграват, че са дебели, но те не са дебели, защото ядат непрестанно а защото имат здравословни проблеми. :(
и когато им се подиграват, съм скачала да ги защитавам, защото знам колко е кофти да си отблъснат и никой да не те желае в неговата компания или да си нямаш приятел. :(

awerw
08-25-2010, 13:40
Аз не ги мразя и незнам отговорът на този въпрос, но си има едно плюсче ако те ядоса такъв и почваш "ае ШОПАР такъв" :lol:

Kry4ma
08-25-2010, 13:59
Бил съм в доста форуми на отслабващи и редовно се появява някой, който да ти обясни, каква слабоволева свиня си, а видиш ли той ядял по малко и затова тежал 50кг/170 см. В темите за плажуването пък се коментират чужди сланини и как нарушавали естетическото чувство на останалите...

Каква е причината за това озлобление към дебелите хора?


Няма задължителна омраза.
А, който си мисли, че лесно се отслабва, просто не си дава сметка, че всяка физиология е различна - един слабее по-трудно от друг, друг прави мускули по-лесно от трети...Не разбират индивидуалното във физиологията, не им обръщай внимание - толкова им са познанията за човека и тялото.

spyro
08-25-2010, 14:03
http://img706.imageshack.us/img706/2866/imag0007ox.jpg

;]

dimitar_ak
08-25-2010, 14:30
Няма омраза към дебелите. Хората са си хора и за всеки човек се намира неговата си половинка.

bilqnavod
08-25-2010, 14:38
Няма омраза към дебелите. Хората са си хора и за всеки човек се намира неговата си половинка.

Така е, абсолютно съм съгласна. На мен ми е много неприятно, когато някой обсъжда или се подиграва на дебел човек. Само да подчертая, че който на каквото се подиграва - после му идва на главата. И още повече живеем във време в което затлъстяването е глобален проблем, не от естетическо значение, а от здравословно. Нека и не забравяме, че има и болестни състояния, при които се наблюдава свръх тегло.

ReaDy
08-25-2010, 14:39
http://img706.imageshack.us/img706/2866/imag0007ox.jpg

;] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bilqnavod
08-25-2010, 14:41
Това дали си дебел или слаб донякъде е генетично предопределено. Не може да искаш да станеш Кейт Мос, когато не си предразположен да бъдеш като нея например. Аз никога не съм имала нищо против по-пълните хора, приемала съм ги с уважение, винаги съм гледала държанието на човек към мен, а не външния му вид.

spyro
08-25-2010, 14:59
не са правете,бе..сичките сте големи добряги ама,сериозно,някак си малоумно е да казвате,че ще излезете с някой дебел човечец,само защото има благ характер :/

Kry4ma
08-25-2010, 15:04
Няма омраза към дебелите. Хората са си хора и за всеки човек се намира неговата си половинка.

И отделно - в някои общества си падат по закръглени, например либийците в Аджедабия си харесваха за жени такива по 80-90 килца, иначе не била секси...

bilqnavod
08-25-2010, 16:29
не са правете,бе..сичките сте големи добряги ама,сериозно,някак си малоумно е да казвате,че ще излезете с някой дебел човечец,само защото има благ характер :/

Излизала съм и излизам - имам приятелки които са по-пълнички какъв е проблема?

babylove
08-25-2010, 16:30
Това с подигравките е ддз.. тъпо...
То това дали ще си дебел, или слаб не зависи само от яденето... понякога е просто натура или здравословни проблеми... следствие на вземане на лекарства и т.н. И да се подиграваш на такъв човек е направо жалко, мое мнение.
Бих се подигравала на грозна прическа... зле гримирано момиче или нещо такова... Ако примерно някоя се е гримирала супер смешно. Това тя си го е направила и може да го промени стига да иска. Не е физическо нещо ( :D ), че да не може,примерно криви крака, нос или както в случая няколко килограма в повече.
Пък и манията момичетата да са с мерки 90/60/90 причинява страшни белести.

soul1199
08-25-2010, 16:35
по принцип дебелите хора са добродушни

spyro
08-25-2010, 16:40
по принцип дебелите хора са добродушни

само тва им е останало

bilqnavod не говоря за леко пълнички,бирени коремчета,приятно закръглени. и аз имам цифра такива приятели,става дума за ОГРОМНИТЕ,ГИГАНТСКИ,ТИТАНИ ЧНИ туловища.

scheni
08-25-2010, 20:00
аз съм излизала с пълнички момчета, даже бяха големи сладури( не прекомерно дебели ест)

А във форумите за отслабване половината са анорексици или близки до анорексия хора.Една позната си броеше грамовете въглехидрати на ден...извинете ама това е ненормално.

П.С.Да си кльощав също не е яко, аз съм като клечка кибрит :(

z1p0
08-25-2010, 20:15
Начи искам да кажа, че не мога да понасям дебелите, просто като видя някаква свиня дето и висят сланините от сякъде да се тъпче с хамбургер и направо :Х :Х :Х Особенно пък дебелите момичета не мога да ги трая направо ://

http://vbox7.com/play:3f189a2f

babity
08-25-2010, 20:23
Начи искам да кажа, че не мога да понасям дебелите, просто като видя някаква свиня дето и висят сланините от сякъде да се тъпче с хамбургер и направо :Х :Х :Х Особенно пък дебелите момичета не мога да ги трая направо ://

http://vbox7.com/play:3f189a2f

Мда, добре че има и такива атлетични богове като теб, та да слагат ужасните дебелаци на мястото им. Пхах! :lol:

z1p0
08-25-2010, 20:24
Начи искам да кажа, че не мога да понасям дебелите, просто като видя някаква свиня дето и висят сланините от сякъде да се тъпче с хамбургер и направо :Х :Х :Х Особенно пък дебелите момичета не мога да ги трая направо ://

http://vbox7.com/play:3f189a2f

Мда, добре че има и такива атлетични богове като теб, та да слагат ужасните дебелаци на мястото им. Пхах! :lol:
Бягай да отслабваш

babity
08-25-2010, 20:32
Смешник! К'во се мъчиш да раздаваш форумни шамари? С т'ва спартанско телце сигурно във ветровито време не излизаш.

z1p0
08-25-2010, 20:39
Спартанско телце??? :razz: Аре свиньо, моля те, замълчи. Тва, че нямаш приятели, щото' си дебела като мамут не е мой проблем. Стой си по цял ден пред форума, тъпчи се като прасе и недей писа безмислени коментари. Излизам по което време си искам и не ме е срам от "спартанското ми телце", нещо което ти е непознато, нали? За разлика от някои хора, аз се поддържам и никога няма да стана такъв като теб. Айде сега лягай да спиш и да сънуваш храна.

SuNsEt
08-25-2010, 20:41
По-скоро е тяхното държание,от колкото външния вид.Има толкова много хора със самочувствие без покритие...

blader
08-25-2010, 20:44
Изяснихме че няма логика в това да се подиграваме на дебелите хора...наистина е малоумно...освен ако наистина могат да отслабнат но не им се занимава...това си е тяхно решение...респективно ще си поасят подигравките мълчаливо иначе олекват в очите на другите(преносно де...)...

А за да се връзва тоя пост поне малко с раздела ще споделя че по мое мнение за дебелите хора също си има половинки...просто и те са дебели...замислете се...човек с пропорции които го правят достоен да се нарече 'дебел' би си паснал и би имал много теми за разговор със също толкова дебел човек...най-малкото би ги свързвала солидарността един към друг...

Обаче не казвам тия неща с пълна убеденост тъй като реално нямам преки наблюдения...

babity
08-25-2010, 21:32
Спартанско телце??? :razz: Аре свиньо, моля те, замълчи. Тва, че нямаш приятели, щото' си дебела като мамут не е мой проблем. Стой си по цял ден пред форума, тъпчи се като прасе и недей писа безмислени коментари. Излизам по което време си искам и не ме е срам от "спартанското ми телце", нещо което ти е непознато, нали? За разлика от някои хора, аз се поддържам и никога няма да стана такъв като теб. Айде сега лягай да спиш и да сънуваш храна.

Пхахахаха! Аз не се чувствам комплексирана от тялото си, 'щото не съм толкова елементарно устроена като теб. Първо, че изглеждам и се чувствам толкова добре, че да получавам и комплименти. Второ, нямам нужда да си градя самочувствието само на базата на външен вид, защото съм постигнала достатъчно, пък и ай кю-то ми, за разлика от твоето, не се изразява в едноцифрено число. Колко, кога и къде излизам най - малко ти можеш да коментираш, защото нямаш наблюдения. Иначе е лесно да ползваме редовните, заучени думички, 'дето си видял, че и другите ги ползват. И не на последно място, трябва да отбележа, че никога няма да си такъв като мен, 'щото си пълен малоумник.

Lexynnka
08-25-2010, 21:38
на мен лично ми е все тая кой седи от другата страна на чата/форума... ако е просто за лафа, кво ми дреме колко кила е? :?

Lexynnka
08-25-2010, 21:42
сори за off-а, ама на мен поне от снимката тялото ти ми харесва 8-) :oops:

babity
08-26-2010, 09:11
на мен лично ми е все тая кой седи от другата страна на чата/форума... ако е просто за лафа, кво ми дреме колко кила е? :?

И да не е само за лафа. Никога не съм си подбирала приятелит според телосложението или каквото и да е друго във външния им вид. Имам приятелка, която се облича толкова разноцветно, че те заболяват очите като я погледнеш, но това си е тя и аз обожавам същността и, не се движа с нея само, 'щото има яките цици или дупе. От друга страна всичките ми приятелки са много вървежни мацки и никоя от тях не се срамува да ме покаже някъде.

anonimchetou
08-26-2010, 09:16
аз не мразя дебелите хора. Мене примерно ме дразнят хора ,които са дебели и се оплакват ,но въпреки това продължават да се тъпчат като прасета просто е грозно.. Това ме дразни при някои дебели хора .. но омраза -в никакъв случай.

BaffaLsc
08-26-2010, 09:18
Спартанско телце??? :razz: Аре свиньо, моля те, замълчи. Тва, че нямаш приятели, щото' си дебела като мамут не е мой проблем. Стой си по цял ден пред форума, тъпчи се като прасе и недей писа безмислени коментари. Излизам по което време си искам и не ме е срам от "спартанското ми телце", нещо което ти е непознато, нали? За разлика от някои хора, аз се поддържам и никога няма да стана такъв като теб. Айде сега лягай да спиш и да сънуваш храна.
:razz: :razz:

mrfahrenheit
08-26-2010, 09:54
Наистина трябва да се отнасяме толерантно към всички хора независимо от тяхната генетична даденост.И все пак съм на мнение ,че всеки трябва да се поддържа и съответно да се стреми да изглежда по-добре , като изключвам болестните състояния.

z1po ,малко ти е високо самочувствието и добре да слезнеш на земята.Като видя такова оформено коремче и нищо друго , се чудя как може да си толкова доволен със себе си ,след като си един клечок.

z1p0
08-26-2010, 10:03
z1po ,малко ти е високо самочувствието и добре да слезнеш на земята.Като видя такова оформено коремче и нищо друго , се чудя как може да си толкова доволен със себе си ,след като си един клечок.
Аре смешка, недей ми лафи. "клечок" ама това дето гледам аз на живо, ти го гледаш само в нета.

GossipGirl89
08-26-2010, 10:39
Тоя z1p0 ли е, къв е, е пълен ретард обаче 8-) Я кажи кво гледаш на живо, че ни стана интересно на всички :lol: 15-16 годишни кифли с прически тип "Телевизор" и 2 тона грим, с любим цвят розово, ли? :D Направо си си за завист ще знаеш...

А по темата: аз никога не съм определяла хората по външния вид и честно казано не ми пука дали са слаби или дебели - важното е отвътре да са свестни и печени

mrfahrenheit
08-26-2010, 10:49
z1po ,малко ти е високо самочувствието и добре да слезнеш на земята.Като видя такова оформено коремче и нищо друго , се чудя как може да си толкова доволен със себе си ,след като си един клечок.
Аре смешка, недей ми лафи. "клечок" ама това дето гледам аз на живо, ти го гледаш само в нета.
Извинявай ,че те обидих.Просто исках да те поуча да не се подиграваш на хората с корполентно телосложение ,тъй като ти си в противоположната крайност.
Много прибързани изводи си правиш ;]

Wednesday666
08-26-2010, 11:01
Дебели .. не, не мразя дебелите хора, защото самата аз съм леко закръгленичка :) .. Но има голяма разлика между дебел и закръглен .. и понякога се дразня, че някой дебел се прави, че ще спазва диета например, което би било в негов плюс не само за външния вид, а и за здравето и на следващия ден го гледам да се тъпче с някой дюнер или нещо подобно .. само това е, иначе не мразя такива хора и не виждам как някой може да ги мрази :)

rns92
08-26-2010, 11:30
Аз съм с малко наднормено тегло, но никога това не ми е било комплекс. Като по-малък имаше хора, които ми подмятаха подигравки във връзка с това, но не съм се обиждал. Водя нормален живот, с до скоро сериозна приятелка, за която това не бе проблем. Спортувам от доста годинки, но никога не съм имал цел да отслабвам, просто не се срамувам от тялото си. Харесвам се такъв, какъвто ме е направил Господ и това винаги ще е така. А хейтърчетата, които обиждат, показват, че са глупави. Важно е какво имаш в главата си, а не върху нея. Така че ако един човек е лош, той е такъв без значение колко килограма тежи :)

z1p0
08-26-2010, 12:55
z1po ,малко ти е високо самочувствието и добре да слезнеш на земята.Като видя такова оформено коремче и нищо друго , се чудя как може да си толкова доволен със себе си ,след като си един клечок.
Аре смешка, недей ми лафи. "клечок" ама това дето гледам аз на живо, ти го гледаш само в нета.
Извинявай ,че те обидих.Просто исках да те поуча да не се подиграваш на хората с корполентно телосложение ,тъй като ти си в противоположната крайност.
Много прибързани изводи си правиш ;]

Как няма да се подигравам, бе брат. Ти като видиш http://static.funnyjunk.com/pictures/FatGirl_FatFriday_Swimsuit_10Nov06.jpg&t=1] (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:hb8v8sAGbUwGBM:такова[/b] нещо, кво ще направиш?!

a1a2b3v
08-26-2010, 12:56
не са правете,бе..сичките сте големи добряги ама,сериозно,някак си малоумно е да казвате,че ще излезете с някой дебел човечец,само защото има благ характер :/

Не е така както си мислиш, имам 2 приятелки, които са по-пълнички, вярно да правя им забелешка да отслабнат, но то е за тяхно добро, защото не е полезно за сърцето и така нататък.

JustUnforgivable
08-26-2010, 13:02
Аре смешка, недей ми лафи. "клечок" ама това дето гледам аз на живо, ти го гледаш само в нета.

Бягай да забиваш мацки, вместо да висиш в някъв си форум. Нали си е*ати якия пич. ;)

babity
08-26-2010, 13:35
Как няма да се подигравам, бе брат. Ти като видиш http://static.funnyjunk.com/pictures/FatGirl_FatFriday_Swimsuit_10Nov06.jpg&t=1] (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:hb8v8sAGbUwGBM:такова[/b] нещо, кво ще направиш?!

Абе, айде няма да ти падам на нивото да ти обяснявам какъв си, ама ти колко често виждаш толкова пълни момичета? Т'ва, първо, че е болестно състояние, което го показваш, и второ, че е по - често срещано при жени на възраст, отколкото при момичета.

Elenichkaa
08-26-2010, 13:36
Изобщо не ми дреме кой е дебел,кой не е!
...само да добавя,че не можеш да мразиш някой само заради външния му вид,защото красотата е до време,после остават други неща,като чели по-важни!
z1p0 приемам,че говориш за доооста пълните хора така,защото просто и аз съм на това мнение!
Но..но..но както казаха имаха и здравословни проблеми,и ако хора като...хм...теб...изпаднат в това положение не биха се справили психически,гледайки как надебеляват от животоподдържащи лекарства!
....не мразя дебелите хора,всъшност нямам нищо против тях!
Пред дебел и добър и клечо но без сърце и мозък....избирам първия!

Whoopdedoo
08-26-2010, 13:48
http://img706.imageshack.us/img706/2866/imag0007ox.jpg

;]

:D :D Култ.

Everytime
08-26-2010, 14:04
единственото нещо,което ме дразни у човек с наднормено тегло е това,че не прави нищо за да оправи тялото и килата си :-x

Backspace93
08-26-2010, 18:15
Вие сте луди :lol: Как могат да ви дразнят "дебели" хора??? :lol: Тва е същото като да ви дразнят хора със сини очи, или пък с кафява коса :lol: Пък и тва, че човека е дебел не значи, че постоянно се тъпче. Както някой каза, зависи си и от гена, защото някой хора много ядат, а си стоят с 40те килограма, а други не ядат толкова, но пък са закотвили 70-80, например. Дразнят ме само ако са със самочувствие. Сори, ама не може да не се пробираш през вратата и постоянно да ми говориш как си си купила бански, колко добре ти седял и как утре ще ходиш на басейн. Ъъъ, wtf? Или пък да ми се фукаш с големите си гърди, които 80% от тях са си чисти мазнини!? Имам такива познати и просто мълча при тия техни изказвания, за да не ги обидя. Не съм толко малоумна, че да обиждам някой за килограмите му. Но поне 90% от пълните хора, дето познавам са страхотни човечета, много мили и скромни и много красиви, даже!

gabiiTu
08-27-2010, 21:15
Баааааааааавни хорица ...
не всички са такива ,ама правилно има и такива ..
Но не знам да ти кажа
по принцип най - много зависи от самия човек !
Има доста пълни хора ,ама са много точни и имат повече приятели и от един слабак, буквално .
Според мен не се делим на дебели и слаби,а на срамежливи и отворени...

Greennight
08-27-2010, 21:38
Аз не мразя дебелите хора.Даже напротив повечето са добряги и големи веселяци,но много мразя да видя някой дето знае,че изглежда зле и продължава да се тъпче с всякви боклуци,просто значи,че няма никва воля....

deni15
09-14-2010, 19:09
Незнам, сиг защото да си дебел е грозно(не че да си прекалени слаб е мн хубаво),но си е вярно това че много от тях са големи веселяци.И може би не ги мразаят,а по-точно им се подиграват :)

PyCoKoCkA93
09-14-2010, 20:21
Причината ли?Хорските предразсъдъци...Адски тъпо е да съдиш за човек според външността му-опознай характера му,а след това давай мнение за тялото му...И погледни първо себе си и тогава коментирай другите :) А на тези,които мразят пълните хора бих казала само,че са супер ограничени сноби,които живеят в някакви изкуствено наложени стандарти и това ще ги погуби някой ден... :)

AsHbRoWnIE
09-14-2010, 21:54
Та малко уточно ...омраза към дебелите хора ?..това е клише...подигравка за момента от нямане кво да се прави....и на мен ми се случва...щом искат да съм център на вниманието за там 10 мин ...няма лошо :)
На мен лично не ми е приятно наистина някой 90 кг на 15 да ми се тъпче с дюнери и бургери...а после да повтаря че ще отслабва....щото ги има такива


ПП: Мисля че е по добре да не определяме хората по външният им вид въпреки че ДА! първото впечатление е от външният вид...Но това да определяш човека по това дали е клечок мускулест или дебел е просто безсмислено(Замисли се и ти малко z1po ако имаш там нещо дето ти чука по главата от вътрешната страна :? )

PepSsSi
09-14-2010, 21:55
Жалка история е да мразиш човек, когото не познаваш лично, заради килограмите му! Има всевъзможни причини за по-голямо тегло и не малко от тях не са свързани с лакомия и мързел ;) Пък и всеки си има косури. Един интелигентен човек никога няма да тръгне да реди гадни думи спрямо човек с проблем ;) Комплексарска история.

Smrazqvashta
09-14-2010, 23:00
Омраза е силна дума и не мисля, че тези които визираш изпитват точно това. Неприязъмът да го наречем към дебелите хора най-често се проявява от недораслите хора или от келешите. Има определена възраст и определени хора за, които външността е идеал и те не са склонни да гледат на човек по друг начин. В крайна сметка всеки е свободен да бъде такъв, какъвто иска и с каквото си тяло пожелае. В случая не критикувам тези хора, просто не мисля, че мнението им трябва да бъде взето под внимание от по пълните.

GD
09-15-2010, 06:58
Няма омраза към дебелите. Хората са си хора и за всеки човек се намира неговата си половинка.



+1 Съгласен съм и е така, но защо трябва да се подиграваме на по - пълничките? не са ли и те хора да му се невиди.Днеска всеки гледа дали си слаб или с хубаво тяло, облекло и т.н завистта у нас е в повече както и злобата.Направо нямам думи :x :-x :shock:

RoSKo0o0
09-15-2010, 08:33
Не е лоялно, но всичко в този живот се връща ;)

ned0stupna
09-15-2010, 18:06
Някой хора харесват да нападат други там където другите проявяват слабост. На пълните хора теглото им е слабост, за това и винаги ще се намери някой да ги жегне там. Това не е омраза към пълните хора, а по скоро желание някой да си вдига самочувствието като атакува слабостите на други хора.

lolssie
09-22-2010, 18:05
Права си.. и аз съм свидетел на тия глупости всеки божи ден! Мразят ги защото са различни.. и не разбират, че и те са хора! Но има и хора с акъл които го разбират... и се поставят на тяхното място! :?

PartyAllTheTime
09-22-2010, 18:28
Мен дебелите хора ме дразнат доста, като ги гледам как се тресат като ходат и постоянно си тъпчат нещо в устата. А след това "защо съм толкова дебел/а" е ето зта да ти е*а майката недъгава... ходи да тичаш и спри да набиваш като прасе. Шибани затлъстели лайна...

PullMeCloser
09-22-2010, 18:32
Мен дебелите хора ме дразнат доста, като ги гледам как се тресат като ходат и постоянно си тъпчат нещо в устата. А след това "защо съм толкова дебел/а" е ето зта да ти е*а майката недъгава... ходи да тичаш и спри да набиваш като прасе. Шибани затлъстели лайна...

Стига бе...има такива,които имат здравословни причини за теглото си.Аз не ги мразя,но се дразня,когато се оплакват,че са дебели,а не правят нищо за това.И то само когато знам,че човека няма здравословна проблем.Понякога дори ми става мъчно за тях.

BreakTheWind
09-22-2010, 18:46
метаболизама е яко нещо. Аз си ям кот ща и оставам във форма :д Ако не искате да дебелеете трябва да ядете 3 пъти на ден и винаги различни храни като всяка вечер изпивате 1 чаша червено вино за по-лесното смилане на мазнините и по-дълъг живот. Бтв ако ви се прияде нещо сладко меда му е майката :D. Пържено и сладко сутрин на гладно никога.

PartyAllTheTime
09-22-2010, 19:41
Стига бе...има такива,които имат здравословни причини за теглото си.Аз не ги мразя,но се дразня,когато се оплакват,че са дебели,а не правят нищо за това.И то само когато знам,че човека няма здравословна проблем.Понякога дори ми става мъчно за тях.




Ако има някакъв здравословен проблем, добре... разбираемо до някъде, но това заболяване може да се преодолее или поне намали като се опитва да влезе във форма ама не да си казват "имам заболяване и немога да направя нищо повече... ще продължавам да си ям като прасе и не ми пука"... А също така повечето от тъпите ДЕБЕЛЯЦИ нямат такова заболяване, а просто са си идиоти на който им се яде и не се замислят за нищо!