PDA

View Full Version : коя е по-добра марка за музика?



NqmamName
08-25-2010, 15:07
Pioneer ili Yamaha, ше си вземам ресийвър,но не знам на коя марка да се спра ? И също ако ресийвъра поддържа 5х100 и ако включа колона от 120 вата какво може да стане?

Mamut
08-25-2010, 15:10
pioneer


според зависи, какво,как и къде

NqmamName
08-25-2010, 15:14
едното на което съм се спрял е
http://www.pioneer.eu/fr/products/archive/VSX-418-K/index.html

,а другото е това:
http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=5117154

Mol0tovBitch
08-25-2010, 23:12
Първия ти въпрос ми прилича малко на: "Ще си взимам кола. Кажете коя марка е по-добра - Мерцедес или БМВ"...
Та, както каза Harley всичко опира до моделите. И двете фирми са със солидна история в производството на аудио компоненти. В случая аз нямам конкретни впечатления от тези ресивъри, но едно нещо ми се набива на oчи като им гледам спецификациите. На Пайнера му дават 130 вата на канал (5+1 = 780W), а малко по-надоло пише че общата му консумация е 280W?! Искам някой да ми обясни как с 280 ватов захранващ блок се захранват тези шест канала, чиято обявена обща мощност надвишава 700 вата?!
Стар евтин рекламен трик е да се надува изходната мощност с цел да се объркат неопитните клиенти. Ямахата пък е доста бедна на спецификации, така че точно тия два ресивъра не са най-добрия избор. Макар, че ако аз трябва да избирам бих избрал Ямахата най-малко защото е транзисторен. В огромна степен зависи и с какви тонколони ще слушаш ресивъра, важна е комбинацията. На втория ти въпрос - зависи на кой канал ще я вържеш тая тонколона и каква всъщност е тя (многолентова, суббас и т.н), също е от значение и каква е нейната мощност...

NqmamName
08-26-2010, 08:35
мен не ми трябват повече от 2 колони,
разполагам с около 700 лева, и искам да ги ползвам главно за музика,а колони нямам все още.. мисля направо да купя и ресийвър и колони

NqmamName
08-26-2010, 10:42
не ми се дават повече от 700-800 лева,тъй като съм в апартамент и леко ако усиля веднага викат куките,евентуално ако се местя в къща догодина тогава ще дам повече пари..

чудя се дали уредбата към която върви и буфер също не е добър вариант..

Decu
08-26-2010, 11:02
Super V. на Вашите услуги!