PDA

View Full Version : Пукнати нокти ....



spain1
08-25-2010, 16:08
На краката ноктите ми гледам около средата на самият нокът има няква черта като от напукано само на краката са а не на ръцете на кфо може да се дължи ????

LipSy
08-26-2010, 12:33
Ами, от липса на витамини може би!

COTU
08-26-2010, 12:35
Липсата на витамини са старата представа за обясняване какво са точно тези бели чертички върху ноктите.
Съвременната представа го обяснява с леки нарушения в клетките в основата на нокътя, които непрекъснато се делят, за да направят нокът.
И все още не е ясно защо точно така се случва. Поне не е опасно ;)

spain1
08-26-2010, 14:16
аз не говоря за бели чертички ! казах че самият нокът последата има линия напукана в буквалният смисъл напукана мога да си я чопля и се чудя от кфо е станало като не сам се удрял никъде а е на всички пръсти на краката ми .........

Claymore
08-26-2010, 14:45
И аз го имах това до преди 2-3 години. С времето се маха.

mixaela96
08-27-2010, 11:29
Има едни заздравители.. Като безцветен лак са. Хем правят растежа по- бърз, заздрявяват ти ноктите, ако са чупливи .. иии .. не знам .. може да помогне .. :-|

elito0o0o0
08-27-2010, 13:09
Напуканите или нацепени нокти:
Сухите и чупливи нокти, които се напукват или нацепват прекалено често, са признак за съществуването на заболяване на щитовидната жлеза. Напукването и нацепването на ноктите в комбинация с появата на жълтеникав оттенък говори за развитието на гъбична инфекция.



Това открих, не знам до колко е вярно и дали наистина това е причината за напуканите ти нокти.. :) Не знам какво да те посъветвам...най-добре отиди на лекар. :neutral:

spain1
08-27-2010, 13:51
Напуканите или нацепени нокти:
Сухите и чупливи нокти, които се напукват или нацепват прекалено често, са признак за съществуването на заболяване на щитовидната жлеза. Напукването и нацепването на ноктите в комбинация с появата на жълтеникав оттенък говори за развитието на гъбична инфекция.



Това открих, не знам до колко е вярно и дали наистина това е причината за напуканите ти нокти.. :) Не знам какво да те посъветвам...най-добре отиди на лекар. :neutral:


те не са му чупливи и тфа вече взе да се маха и все пак странно защо беше само на краката би трябвало и на ръцете да имам ако е имало някъв проблем ........ и както казах взе да минава такаче ......
и ми се случва за 1 ви път не е било постоянно ........