PDA

View Full Version : Любовта и приятелите



malka7o
08-25-2010, 19:40
Та ситуацията е следната приятеля ми е много добриячак мил и любящ, но наскоро ми спомена че приятелите за него са на първо място защото гаджетата идват и си отиват а приятелите са за цял живот .. До тогава не бях забелязала да ме е преебавал заради тях но последно време все повече и повече го виждам ии днес ми каза че обича най-добрия си приятел повече от мен аз естествено нищо не казах но ми стана мн гадно и обидно .. Та вие как бихте реагирали при положение че ходите с този човек почти 10 месеца .. :)

Sa4kiSabiram
08-25-2010, 19:52
ами какво да ти кажа..абсолютно същото съм го чувала и разбирам че усещането е неприятно...ами какво можеш да направиш .. след като ходите толкова време явно нещата са наистина сериозни и подобно изказване е доста нелепо.МОже би един хубав разговор,но без да му се караш или нещо да го критикуваш,просто да се опиташ да разбереш какво не ти достига,за да си на 1во място би свършил работа.И повярвай ми,той не обича най -добрия си приятел повече от теб,но това ще го проумее когато един ден те загуби :)
НО - не бъди в нито една от крайностите.Позволи му да има време и за приятелите си да са заедно и т.н,но и не позволявай да те изместят..казввам ти го от опит :)

YourFavouriteDrug
08-25-2010, 20:05
Ами прав е човека. 10 месеца не са чак толкова...кво, да не смятате да се жените? =| Предполагам с най-добрия си приятел се познава от по-дълго време и са преживяли повече заедно. Не бъди капризна и не очаквай ти да си приоритет номер едно при положение, че си на нашата възраст..това не значи, че не те обича и ако наистина е добричък и любящ, спри да се оплакваш и се оцени това, което имаш.

iveetyy
08-25-2010, 20:13
Понякога е трудно цялото това нещо с приятели и гадже . .
Но според мен няма как да ги разпределяш така т.е. Обичам теб повече..
Него го обича като приятел , теб по съвсем различен начин !
Може би е малко .. притеснително все пак , че ти го е казал , така че .. най-добре му кажи как се чувстваш и проведете един съвсем откровен разговор един с друг. (:

valdesbg
08-25-2010, 20:14
Ако приятелката ми каже такова нещо ще има точно 2 секунди след тая реплика за да си събере багажа и да напусне живота ми.

Очеизвадно неуважение към теб и ролята ти в живота му, открито пренебрежение към теб и ти го търпиш? Защо?

SilverRain
08-25-2010, 20:17
винаги ще я обичам повече от всичко ... Десииии :smt007 :smt007

ShtrudeL
08-25-2010, 20:33
Хайде бе. Първия който ме накара да избирам между приятели или гадже изгаря. Не,че имам приятели. Просто би било обидно. Един истински човек,който държи на мен не би ме карал да избирам между две важни за мен неща.
Напоследък все по-често започвам да се замислям за това да отстоявам свободата си. О.о Не искам да завися от никой и не искам никой да зависи от мен.

nyxu
08-25-2010, 20:37
днес ми каза че обича най-добрия си приятел повече от мен

Бий му шута.. :?

valdesbg
08-25-2010, 20:49
Щруделке, по принцип си адски права.

Стига зад думите ти да седят ясни и твърди и обмислени приоритети.

SuNsEt
08-25-2010, 20:53
Как бих реаргирала?Аз съм супер емоционален човек и обикновено дори и да искам да скрия чувствата си си личи,че има нещо...Най-вероятно ще се разплача(знам,звучи супер тъпо и лигаво,но когато ме нараняват това правя) иии...няма да искам да го потърся,а след известно време може би ще му кажа защо се държа така.
Точно преди няколко минути гаджето ми каза,че най-добрия му приятел е скъсал с неговата и той трявало да отиде сега при него,за да си говорят цяла нощ.От няколко дена ме тормози един проблем между мен и него,но не искам пак да се караме,за това си мълча и се правя на мила...Казах "добре" и проявих някво съчувствие,все пак тва да скъсаш с някой е гадно.Но после се замислих...Ако аз бъда толкова наранена(че даже и повече,по някакви причини,примерно...скандал в нас или де да знам) колкото неговия приятел,той би ли дошъл до нас в 00:00 часа само за да бъде с мен?Не мисля...по-скоро би изчакал до сутринта и тогава би поискал да се видим.Въпреки,че този негов приятел живее в неговия квартал...не мисля,че моя би постъпил по същия начин,толкова първосигнално за мен,независимо какво ми казва,че означавам за него и т.н.

Таааа...попринцип всеки би ти казал"ами приятелите са най-важното,не бъди егоист и ти би казала същото на негово място" но ...дори и да е така знам,че те боли.Той е прав,че приятелите винаги са били и ще бъдат до теб,а гаджетата ще се сменят,но не мисля,че е постъпил правилно като ти го е казал директно.Поговори с него и му кажи,че си наясно и че той е в правото си,но все пак и ти искаш да бъдеш Някой в живота му...Опитай се да предадеш чувствата с на него и бъди готова да чуеш и лошо освен добро.

TheBeliever
08-25-2010, 21:20
Според мен много зависи и от това на какъв етап е връзката ви. Не говоря просто за продължителност, а за това до каква степен са развити отношенията между вас.
Ако ми се беше случило нещо такова преди време, вероятно нямаше да ми пука особено. Главно защото и аз съм на мнение, че приятелство не трябва да се пренебрегва заради поредното гадже. Но в положението, в което съм сега с приятеля си, предвид това, че живеем заедно, правим планове и градим едно общо бъдеще, такива думи биха ме наранили невъобразимо много и биха довели до грандиозен скандал.
Така че, опитай да се поставиш на негово място. Ако твоята най-добра приятелка преживява труден момент, ти би ли я пренебрегнала, за да си с приятеля си?

JustUnforgivable
08-26-2010, 17:42
Ще му покажа вратата и ще го изритам навън!!За мен това е неуважение.За какво съм му като приятелите му са му по-близки от мен. Аз не съм му някоя хваната от улицата, а човека, с когото вероятно ще живее занапред.
Разкарай го.Колкото по-навреме, толкова по-малко ще те нарани..

sasha_90
08-26-2010, 19:29
Та ситуацията е следната приятеля ми е много добриячак мил и любящ, но наскоро ми спомена че приятелите за него са на първо място защото гаджетата идват и си отиват а приятелите са за цял живот .. До тогава не бях забелязала да ме е преебавал заради тях но последно време все повече и повече го виждам ии днес ми каза че обича най-добрия си приятел повече от мен аз естествено нищо не казах но ми стана мн гадно и обидно .. Та вие как бихте реагирали при положение че ходите с този човек почти 10 месеца .. :)
Мислиш ли,че си единствена,попаднала на такъв човек?И моя бивш държеше много на приятелите си.

kombarka
08-26-2010, 19:34
Ще ти го обясня така...

Ти обичаш приятелките си, но не си влюбена в тях.

Ако схващаш... :wink:

Pascal
08-26-2010, 19:47
само по себе си звучи много притеснително мъж да ти каже съжалявам обичам приятеля ми :) като й да е нямаше да има проблем ако още в началото на връзката ви ти беше казал,че много държи на приятелите си й да свикваш,обаче тва,че чак след 10 месеца го казва значи че сега го е решил ,а тва хич не е на добре ,значи че нещо между вас се е променило сега вече не е същото както в началото ,не е проблем за подминаване :?

xinfamous
08-26-2010, 19:50
Хаха,тва никога не бих го казъл на едно момиче.Има огромна разлика м/у начина по който бих обичал нея и по който обичам най-добрия си приятел например.. :) Това са различни видове лиубов (немога да намеря буквата на клавиатурата,sry), и щом той неможе да ги различи значи смятъй колко ограничени са чувствата му в тази насока.. :)

soul1199
08-26-2010, 19:54
прав е,когато любовтта изчезне,остава само приятелството

FuckedUp
08-26-2010, 20:02
Всички го взимате много на вътре..Защо?

BrokenInnocence
08-26-2010, 20:13
Прав е. Истинските приятели (за тези от нас, които са достатъчно големи късметлии да имат такива) би трябвало да са преди поредната "голяма любов". Изключително глупаво е човек да трябва да избира м/у двете естествено, но поставен така въпроса... да, приятелите ти остават дори тогава когато Пенчо/Ганчо/Харалампи си заминат.

babyy123
08-26-2010, 20:58
Него го обича като приятел , теб по съвсем различен начин !

radeberger
08-26-2010, 21:46
Приятелкста обич и обичта към чивекът , с който си заедно е съвсем различна. Все пак не мисля , че трябва да ти говори така.

Backspace93
08-27-2010, 09:28
Абе естествено, че ще обича повече най-добрия си приятел, бе. Аз също си предпочитам приятелките, с които се познавам от 10 години, а не боклука, с който излизам от 1-2 години, например. Пък момчетата нали са "мъже" и не искат да проявяват "слабост", като признават, че обичат повече момичето. Била съм сред момчета и съм ги слушала какво приказват за приятелките си, уж не им пука за тях, ама иначе при момичето се разтапят O:) Мъжка му работа :lol: На кратко - нормално е. Момчетата мнооооооого държат на приятелите си и тва е разбираемо, винаги съм го приемала и ще го приемам. 8)

Elenichkaa
08-27-2010, 11:05
Момчето е право,но е постъпил много тъпо,че изобщо ти го е казал и то по тоя начин.
Много е важно едно нещо как се казва(поднася),поднесено по различни начини и реакциите са различни...
Иначе замисли се,че и ти малко или много мислиш по същия начин,просто повечето хора така мислят.

Пък и говорим за връзка м/у хлапета на 17-18-макс19 години. и то за 10 месеца(за тази възраст е бая,ама...)....Ако бяхте по-големи и вече търсехте нещо сериозно (не казвам,че това вашето не е сериозно,но за тази възраст смятай колко сме сериозни всичките)...думите му щяха да са по-обидни,но сега не са!
....Та мисълта ми беше...не се сърди човече,прав е!

ПС:Ако гаджето ме накара да избирам м/у него и най-добрия ми приятел....(в моя случай е трудно 'щот той е и в двете роли 8-) )...ще избера приятеля....гаджета колкото щеш,но истинските приятели вече са рядкост

FromAutumToAshes
08-27-2010, 11:44
И тук ще употребя един цитат макар и циничен "ЗАРАДИ ПУТКА, ПУТКА НЕ СТАВАЙ !!!" Извинявам се за грубостта но това е вярно... Приятелите са преди всичко, е зависи от ситуацията, но в общи линий подкрепям тази идея. Надявам се да не остана криворазбран :)

gabiiTu
08-27-2010, 21:06
Еми ей така .. "И аз си обичам повече приятелката от теб !"
Попадала съм в такава ситуация наскоро даже ,моето беше обаче за избиране и аз казах ,че също бих избрала приятелка пред гаджето си и той млъкна ест и каза цитирам "Ee,много ясно"
И повече не сме засягали темата ;)

Hidalg0
08-27-2010, 22:19
И тук ще употребя един цитат макар и циничен "ЗАРАДИ п***а, п***а НЕ СТАВАЙ !!!" Извинявам се за грубостта но това е вярно... Приятелите са преди всичко, е зависи от ситуацията, но в общи линий подкрепям тази идея. Надявам се да не остана криворазбран :)

малко ще те допълня Е*и , Е***ай , Прее***ай , но заради п**ка , п**тка не ставай :D

A и , много ясно че приятелите са на 1-во място !!!

bebkata
08-27-2010, 22:27
Та ситуацията е следната приятеля ми е много добриячак мил и любящ, но наскоро ми спомена че приятелите за него са на първо място защото гаджетата идват и си отиват а приятелите са за цял живот .. До тогава не бях забелязала да ме е преебавал заради тях но последно време все повече и повече го виждам ии днес ми каза че обича най-добрия си приятел повече от мен аз естествено нищо не казах но ми стана мн гадно и обидно .. Та вие как бихте реагирали при положение че ходите с този човек почти 10 месеца .. :)

Мацко .. Аз ходих с едно такова момче по - малко време , от колкото ти с твоя , но според мен е безнадежден случай .. Каже ли ти , че приятелите за него са по - важни от теб .. Работата се втасва .. :? :? :?

Wasilewaa
08-28-2010, 21:28
Бих го попитала защо поставя приятелите си на първо място а мен на второ и ще поговориме малко по темата и ще му кажа, че това ме кара да се чувствам кофти .....