PDA

View Full Version : Изповедта на грешника



ShtrudeL
08-25-2010, 21:14
Тъй. Заглавието не ме кефи,ама нали трябва да сме за пример. (Аз,моя милост и ТО)

Някакво човече ми писа на ЛС кога ще пускам темата за ангелчето,дяволчето и бог.

пийп

Пускам темата за ангелчето,дяволчето и бог.

Понеже все още не е доизмислена давайте идеи как ще се развива игрицата ни.

До тук мисля,че говорихме следното:

-Един съфорумник да е грешника. Но дайте наистина тоЗ дето ще казва какво му е на душата да е нещо реално..(ако не порцъфти,тогава ще си измисляме ^^)
Например...т.е...може да не е сгрешил ами...давам прост и банален пример - "редно ли е да ревнувам човечето си,защото (причините) и каква позиция трябва да заема/трябва ли да мисля за отмъщение/т.н."
П.П Наистина примера ми е свръх прост,Но. ^^

-Друг съфорумник да е ангелчето,което е на едното му рамо и го оневинява/защитава. ^^
-Друг съфорумник да е дяволче на другото му рамо и хм...(май не се връзва да го напада,защото обикновено дяволчетата по филмите карат героите да вършат "злото" вместо доброто ^^) Тук трябва да го измислим!

-Друг съфорумник да е бог,който ще изслушва и тримата и накрая ще каже ...присъдата си и какво мисли. ^

За сега стават 4 участника в играта... хмм...за да могат да се включват всички може да са нещо като...второстепенни играчи...и...хмм
Може да гласуват с + в подкрепа на ангела/дявола и да се явяват нещо като помощници на бог. ^^ И ша е много добре да няма спам от тези дето ще гласуват.

ох...и така...наистина давайте и вие предложения ако ви е интересно.



ГОЛЯМ ПОСЛЕПИС: Когато вземем крайно и общо решение за това какви ще са правилата на играта,кой какъв ще е и т.н. ще едитна поста си.

П.П.П.П.П Докато четях всичко това ми хрумна идеята,че може да има и атеист! ^^ Ама наистина кажете и вие какво мислите. ^^

PinkFloydSound
08-25-2010, 21:20
Аз се чудя дали да не съм грешник, ама... 8-)
Too many secrets will leak out. :lol:

ShtrudeL
08-25-2010, 21:26
Наайс.

Съгласно съм. И ша е хубаво ангела и дявола да се редуват в постовете си.

Ама три гряха....и трите на веднъж ли ще се разглеждат? Ще се степенуват ли от грешника по важност?


П.П В първата игра предлагам някой сам да изяви желание. ^

Предлагам и ангела и дявола да оцветяват постовете си в различни цветове,за да се отличават. ^

WinstonSmith
08-25-2010, 21:34
Частта с бога е малко необмислено. Още с прочитането на проблема човекът, който изпълнява неговата роля ще заеме позиция и едва ли ще се ръководи от мнението на останалите.

WinstonSmith
08-25-2010, 21:38
Частта с бога е малко необмислено. Още с прочитането на проблема човекът, който изпълнява неговата роля ще заеме позиция и едва ли ще се ръководи от мнението на останалите.

Каквато е и позицията на бог, според религиите.. :lol:

Тогава грешникът ще изповядва политеистична религия! 8-)

SuNsEt
08-25-2010, 21:38
Ъм...не искам да се натрапвам ама...мисля,че трябва да измислите и колко дълго време да трае една игра.Цял ден,повече или по-малко...?

LadyDi
08-25-2010, 21:41
Мен малко ми убягва концепцията (може да е и предвид късния час и това, че до преди малко съм чистила), но каква точно е ролята на Бог? Какво отсъжда? Да опрости или не греха ли?
Ангелът трябва да убеди Бог, че греха си струва да бъде простен или обратното?

shadow4e
08-25-2010, 21:41
Подкрепям това и за трите добри дела. :)
Добре би било наистина да са в различен цвят, но ограничението само за до три поста не знам дали е удачно. Тъй като някой път казусите ще са интересни и може да се заформи дискусия в публиката и на ангела или дявола да им хрумнат и нови мисли. Или идеята да по-скоро състезание между двамата. Нещо не ми е много ясно каква ще е ролята на публиката, ако е само с по три поста.


WinstonSmith, да приемем, че ще е безпристранен като нашите съдии, а и няма и да се ръководи от това кой коя позиция защитава. 8-)

ArrowsOfDeath
08-26-2010, 00:42
Каква обикновена тема беше, в която просто да си изповядваме греховете (или т.нар. мизерии 8-)), каква я направихте :D Добра е идеята, но иска опростяване малко, че засега изглежда повече от нужното усложнена. А за трите добри и лоши дела значи трябва да дава примери от целия си живот? Защото толкова дела за един ден трудно се случват, освен ако не говорим за маловажни и незначителни събития. Питам относно това, защото в началото концепцията беше да се пишат само греховете, извършени през деня.