PDA

View Full Version : Ревността - признак на любов ли е ?



HandOFDooM
08-25-2010, 21:23
според вас когато човекът до вас ви ревнува това значи ли, че много ви обича ???

ShtrudeL
08-25-2010, 21:30
Не. Мания,която не одобрявам.

Kry4ma
08-25-2010, 21:30
според вас когато човекът до вас ви ревнува това значи ли, че много ви обича ???

Значи, че е много ревнив. А дали много или малко обича - не зависи от ревността. Може и да те обича много, може и да не е много. Но просто не иска да те дели, това е сигурно.

mArMaLaDkA
08-25-2010, 21:34
Не. Значи, че се чувства застрашен от някого и че не е уверен достатъчно в собствените си възможности да ме задържи. А това е отблъскващо, особено когато ревността е породена от комплексарщина, а не от конкретно даден повод.

Scepticism
08-25-2010, 21:41
зависи в каква степен е ревността. Но според мен ако няма изобщо ревност нещо куца. То ако нямаш поне малко страх, че ще ти отнемат любимия човек не знам от какво друго може да изтръпнеш.

Lexynnka
08-25-2010, 22:12
И да и не. Може да те обича и да го е страх да не те загуби, като се чувства несигурен по този начин. Може да си мисли, че не те заслужава и пак да се чувства несигурен. Може просто да не иска да си ничия, освен негова - тъпня с други думи. А може да е не любов, а просто мания за контролиране на ситуацията или притежаване на дадени хора, склонност да смята, че всичко или в случая ти му принадлежиш.
знам ли 8-) аз ревнувам рядко..и когато има повод

valdesbg
08-25-2010, 22:24
Тц. Ревността си е страх в най-класически вид. Ама не страх за гаджето ти, страх че не си достатъчно добър за нея/него. Което пък е форма на лошия егоизъм.

И тъй :)

BabyBluee
08-25-2010, 22:35
ревнуват само тези, които се страхуват да не загубят това, което не заслужават

Lexynnka
08-25-2010, 22:37
ревнуват само тези, които се страхуват да не загубят това, което не заслужават !!
освен това ревнуваш ли, значи не си сигурен в чувствата на половинката си, и е много тъпо ако той/тя преди това ти е доказал/а, че те обича!
Много му се дразнех на моя като ме ревнуваше :D сякаш не знаеше, че аз друг няма да погледна, тъпак! :lol:

Di
08-25-2010, 22:38
никога не съм ревнувал
естествено ако видя момичето ми да се целува с друг ще го пребия,ама тва е друго нещо 8-)

Neutral
08-25-2010, 22:55
Да ,но и липса на доверие.

blader
08-25-2010, 22:59
Интересна тема...всички са толкова единодушни...

Много е хубаво като темата мине без интернет войни..

Lexynnka
08-25-2010, 23:02
Интересна тема...всички са толкова единодушни...

Много е хубаво като темата мине без интернет войни.. не е късно след малко да се появи някой който да каже, че само мухльовците ревнуват......

mArMaLaDkA
08-25-2010, 23:19
То това вече се каза, но по заобиколен начин.

Eclipsercho
08-25-2010, 23:41
Адски много зависи от това до каква степен те ревнуват/ревнуваш..

Ревнуването може да е признак на куп неща - ниско самочувствие, липса на сигурност в една връзка от страната на ревнуващия, липса на доверие, непрекъснато набиване на филми, че "човека до мен е прекалено добър/хубав/умен/красив за да е с мен, някой/я по-хубав/а от мен ще ми го/я вземе" и т.н.

Като цяло, липсата на всякаква ревност е до някаква степен предоверие или проява на безгрижие.. но прекаленото ревнуване може да сложи край на една връзка..

Лично аз ревнувам много, но и приятелката ми не е от най-вярващите въпреки 0 поводи, които съм й дал да се съмнява в мен.. свиква се, стига да има желание 8-)

Me4encety
08-26-2010, 06:57
не мога да кажа че ревността е едно от любимите качества в човека но не мога да отрека че съм адски ревнива

LovelyGirl
08-26-2010, 07:32
За мен е признак на любов.Ревнувам единствено човека, когото обичам. Когато спра да го ревнувам, тогава значи е спряло да ми пука за него.

silvencety
08-26-2010, 08:26
Не ,това е комплекс за малоценност..
Той показва че обича себе си и ви пази ,и от собствения си страх което си е чист егоизъм ---- ревнува .
Точка по въпроса.

mynichka
08-26-2010, 09:58
Не, ревността е проява на страх, страх да не загубят нещо. Не мога да отрека, че и аз ревнувам- но в рамките на умереното.

blader
08-26-2010, 10:01
Стигнахме до истината...ревност=страх/слабост(за да не останете с грешо впечатление ще споделя че съм съгласен...)...

Гениално...
:grin:

MaLkaTa_LaDy
08-26-2010, 10:29
Стигнахме до истината...ревност=страх/слабост
На същото мнение съм. Мога само още да кажа за себе си, че съм ревнувала човек, който дори не искам да имам.

LadyDi
08-26-2010, 10:40
Само дето въпросът е на какво е признак ревността, а не проява на какво е, ако ме разбирате.
Не може да има ревност там, където няма любов. Друг е въпросът какъв е катализатора на това чувство, но за да ревнуваш нещо, значи първо трябва да го обикнеш, да го почувстваш близко, да го почувстваш СВОЕ. И от там страхът да не ти го отнемат, страхът, че може би не си достатъчно добър, за да го задържиш до себе си/за себе си.
Изхождате само от крайното стъпало, а ревността е толкова комплексно чувство. И със сигурност е признак, че има любов.

anonimchetou
08-26-2010, 11:15
Ревността според мен е да се съмняваш и в себе си (дали си достатъчен/чна за него/нея ) и да се съмняваш в другия. Когато ревността е много ГОЛЯМА .. то това вече не е връзка а едно постоянно съмнение и дебнене.

xSANYAx
08-26-2010, 13:35
Според мен,ревността е признак на любов и то голям.Даже бих казала,че и показва колко много държи въпросния 'ревнивец или ревнивка' на половинката си.За жалост много малко хора изтърпяват това и доста често ревността е причина за раздяла м/у двама души.И за мен също в ревността се съдържа и малко егоизъм,защото искаш гаджето си да е все с теб,да се прегръща само с теб и т.н,а това е невъзможно.

SuNsEt
08-26-2010, 13:38
Има различни видове ревност...Когато човек ревнува може да означава много неща
-да е болно ревностен
-да е от любов и с мярка
-да има чувсто за собственост
и т.н.

Lian4ety
08-26-2010, 14:04
Не. Мания,която не одобрявам.

+1 :-D :-D :-D

sh3_1s_7h3_0n3
08-26-2010, 19:28
Ревността в крайни количества е признак на липса на самочувствие и си е направо болестно състояние. Но ако е умерено... просто ей така от време на време да си е на щрек, е признак на любов, да ;)

desSie1
08-26-2010, 19:50
Стига да е в границите на нормалното, а не да граничи с параноята. :)

SolemnityOfDeath
08-26-2010, 19:56
Ревността не е задължително да е извор на любов.

Може да ревнуваш просто поради чувство за собственичество, без да е обвързано с любовни чувства цялото това. Не е рядко.

Но принципно в една връзка е символ на...заинтересованост, примерно. :)

soul1199
08-26-2010, 19:56
по-скоро не иска да ме изгуби

Wasilewaa
08-28-2010, 21:41
според вас когато човекът до вас ви ревнува това значи ли, че много ви обича ???

Значи, че е много ревнив. А дали много или малко обича - не зависи от ревността. Може и да те обича много, може и да не е много. Но просто не иска да те дели, това е сигурно.

мхм..мхм.. :)

Smrazqvashta
08-28-2010, 22:41
Не е признак на малко или много обич, а на страх.

Shogi
08-28-2010, 22:58
Ревност - състояние на духа, мания да не загубиш, вид егоизъм, чувство за притежание, съмнение в себе си , липса на доверие...Не, не е любов определено...Може да има ревност и да няма любов..НО..любовта в 90% от случайте провокира ревност..с или без повод :) Ръка за ръка са..

gabiiTu
08-29-2010, 02:30
Може би ...ама не точно..
зависи колко голяма е ревността и от ситуацията
Аз точно не мога да кажа според мен зависи от доста неща.

7227
08-29-2010, 05:42
За мен е признак на любов.Ревнувам единствено човека, когото обичам. Когато спра да го ревнувам, тогава значи е спряло да ми пука за него.
За мен най-точното мнение,и аз мисля точно така.Щом има ревност има чувства.

missapple
08-29-2010, 08:36
Липса на доверие!!!

GossipGirl89
08-29-2010, 08:49
Аз съм приела ревността като нещо обичайно за една вързка, но разбира се, когато е в нормални количества... Ако почне да се издребнява за всяко нещо, да се прави от мухата слон и да има постоянни съмнения и никакво доверие (както е моят случай) нещата просто не отиват на добре... защото рано или късно на ревнувания му писва от това следене и от тези безслислени скандали и слага край... От една страна ревността показва, че все пак този човек го е грижа и за теб и малко или много му пука, но от друга показва и едно недоверие... а връзка без довереие е обречена

bebe7o
08-29-2010, 09:13
Ревност... В една връзка не може без нея (малко или много). Лично аз ревнувам. Друг е въпросът, че с течение на времето и обстоятелствата се научих да контролирам и да не показвам , колко ми е трудно и колко ревнувам. Просто разбрах , че всичко ми е в главата и няма смисъл да задушавам и натоварвам човека до мен с излишни глупости. Иначе не приемам ревността като липса на доверие (някой се беше изказал така от по-горните постове). Просто специално в моя случай е липса на самочувствие и увереност.

NeverTheSame
08-29-2010, 09:59
Принципно съм на мнение,че ревността показва дълбока привързаност,както към `половинката`,така и към приятел.Лично аз съм го изпитвала...преди няколко години,ревнувах най-добрата си приятелка,когато тя се виждаше с др момичета и прочие...детска му работа

fastuka96
08-29-2010, 10:01
и да , и не

Seducti0n
08-29-2010, 10:07
:) Частично. Когато не е болезнена и чрез нея, не задушаваш човека, който обичаш е окей.

Често пъти обаче нещата излизат извън контрол, човек започва сам да измисля причини поради, които да ревнува, оттам почват сцените, скандалите, затръшнатите врати, изключените телефони с две думи, поведение пагубно за връзката.При тези обстоятелства ревността вече не бихме могли да обвържем тясно с любовта, а по-скоро с липса на сомоувереност и като цяло липсата на доверие към партньора ни.

Hilary_
08-29-2010, 10:15
мм не .. по - скоро чувство са лична собственост .. или страх .. :-o