PDA

View Full Version : Съвет за ляв/десен бег



abvgde93
08-26-2010, 11:17
Здравейте,записах се в едно отборче и вече почваме да играем мачове.Играя като ляв или десен бег. Днес имахме мач (2рият ми мач на голям стадион срещу друг отбор)
Имам няколко глупави въпроса...но съм начинаещ :)
- Защо съм толко притеснен и паникьосън ? Знам че няма от какво но ми е някво много напрегнато и като че ли почвам да се уморявам по бързо заради тва притеснение,както и да се паникьосвам.... Нямам проблеми със здравето никакви :)
- Понеже съм бег каква роля играя? Тоест само по крилото ли трябва да седя/отвярям ? Когато тръгна да подавам по крилото на друг съотборник мога ли да тръгна в атаката или трябва да остана ?
- Когато някой нападател от другият отбор е по крилото и останем 1на1 как да процедирам ? Как да застана ?
- Когато крилото от другият отбор тръгне по моето крило и аз го изпусна,тоест трябва да го гоня как да процедирам ? Бърз съм ,но съм слаб нямам добра физика . Какво да направя за да го преборя :)

Това е ,моля да пишат само хора които са тренирали или тренират активно футбол !
Благодаря ;]

lubomirky
08-26-2010, 11:31
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=339231

king95
08-26-2010, 11:35
Първо това се казва бек, а не бег. Anyway. Аз играя като централен защитник, обаче известно време съм играл като ляв бек.

Така...Притеснението ще отмине с времето. Аз бях така първите 2-3 мача. После ще играеш все едно в училище с приятели.

По принцип трябва да играеш само на фланга и нямаш много работа вътре в игрището. Когато подадеш към външния халф по-добре не се включвай в атаката, защото си оголваш зоната и при една отнета топка много лесно могат да ви вкарат гол. Можеш да тръгнеш в атака само ако се разбереш с външния халф или с дефанзивния халф да ти покрие зоната, докато си в атака.

Когато на крилото останеш 1 на 1 винаги трябва да заставаш от страната към вратата, а той да бяга по фланга, защото така му затваряш пространството и той гол не може да вкара. Принуден е да подава.

Ако изтървеш нападателят и ти изостанеш е по-добре централния защитник да поеме човека ти, а ти да поемеш неговия и да влезеш към средата на терена. Важното е да го пазиш плътно. И когато получи топката, веднага трябва да го пресираш, защото има голяма вероятност да сбърка. И не забравяй,че винаги той трябва да е от страната на фланга, а ти към вратата.

Надявам се да съм помогнал. Доста се разписах... :)

abvgde93
08-26-2010, 11:48
Мерси ще погледна и темата която дадоха.А относно физиката ? С какво да я компенсирам ? (55 кг съм 177см...) Давайте и други отговори ако може разбирасе :)

lubomirky
08-26-2010, 11:51
с повече бягане и добро позициониране.

SemperFidelis
08-26-2010, 12:39
Мерси ще погледна и темата която дадоха.А относно физиката ? С какво да я компенсирам ? (55 кг съм 177см...) Давайте и други отговори ако може разбирасе :)
Бързина и издържливост. Не е лошо и да качиш поне едно 10ина килограма.

abvgde93
08-26-2010, 12:40
Надали ще кача някога тва си ми е ген винаги съм бил слаб и дигам кила само ако дигна на височина иначе не така срта от година и нещо...

Foreverbg
08-26-2010, 13:04
Това каква роля ще играеш като бек се определя от треньора. Главната ти роля е да спираш атаките по твоето крило. Дали ще се включваш в атаките зависи от тактиката. Ако треньора каже да се включваш в атака потренирай центрирания(ако има високи нападатели или ако треньора каже така). Притеснението ти ще отмине с времето. Още нямаш опит и доколкото разбрах тренираш от скоро време и не познаваш много добре другите. Значи за бек имаш качества(поне както ги описваш). На бековете не им трябва много физика, единствено им трябва да са що годе бързи и издържливи. За издържливоста най-добре прави по между 5-10 обиколки на стадиона преди и след тренировка. Хубаво е да потренираш и пасове.

SemperFidelis
08-26-2010, 14:50
Надали ще кача някога тва си ми е ген винаги съм бил слаб и дигам кила само ако дигна на височина иначе не така срта от година и нещо...Ами взимай добавки, ама не някакви тежки зобове, които да ти пречат. Ако мислиш че всички футболисти са мускули без мазнини само с ядене и тичане жестоко се лъжеш.

bushwackers
08-26-2010, 17:52
Надали ще кача някога тва си ми е ген винаги съм бил слаб и дигам кила само ако дигна на височина иначе не така срта от година и нещо...Ами взимай добавки, ама не някакви тежки зобове, които да ти пречат. Ако мислиш че всички футболисти са мускули без мазнини само с ядене и тичане жестоко се лъжеш.дядо ми като е бил футболист от добавки се е нацепил,нали :razz:

abvgde93
08-26-2010, 18:14
давайте по темата ако може :)

SemperFidelis
08-26-2010, 19:13
Надали ще кача някога тва си ми е ген винаги съм бил слаб и дигам кила само ако дигна на височина иначе не така срта от година и нещо...Ами взимай добавки, ама не някакви тежки зобове, които да ти пречат. Ако мислиш че всички футболисти са мускули без мазнини само с ядене и тичане жестоко се лъжеш.дядо ми като е бил футболист от добавки се е нацепил,нали :razz:
Футбола от на дядо ти време няма нищо общо със сегашния.

По темата: Най-добрият съвет, който можеш да потърсиш е от треньора ти, все пак той е този който те наблюдава постоянно и за това е там да те насочва.

YVKsport
08-27-2010, 16:13
Здравейте,записах се в едно отборче и вече почваме да играем мачове.Играя като ляв или десен бег. Днес имахме мач (2рият ми мач на голям стадион срещу друг отбор)
Имам няколко глупави въпроса...но съм начинаещ :)
- Защо съм толко притеснен и паникьосън ? Знам че няма от какво но ми е някво много напрегнато и като че ли почвам да се уморявам по бързо заради тва притеснение,както и да се паникьосвам.... Нямам проблеми със здравето никакви :)

Наистина притеснението налива гипс в краката.Просто трябва да претръпнеш.Не става за 2-3 мача.Ама в последна сметка трябва да ти падне пердето,иначе нищо не става.

- Понеже съм бег каква роля играя? Тоест само по крилото ли трябва да седя/отвярям ? Когато тръгна да подавам по крилото на друг съотборник мога ли да тръгна в атаката или трябва да остана ?

Предимно по крилото.Но когато ви атакуват от обратната страна прибираш навътре по линията на последния в отбраната,разбира се и го подсигуряваш.Можеш да се включваш,но не всяка атака.

- Когато някой нападател от другият отбор е по крилото и останем 1на1 как да процедирам ? Как да застана ?

Опитваш да го биеш за първа топка,да не му дадеш да се обърне.Ако това стане,не му се хвърляш,а гледаш топката и влизаш тяло в тяло.Шпагатите са краен вариант и трябва опит,за да ги правиш както трябва.

- Когато крилото от другият отбор тръгне по моето крило и аз го изпусна,тоест трябва да го гоня как да процедирам ? Бърз съм ,но съм слаб нямам добра физика . Какво да направя за да го преборя :)


Тука влизат футболните номера.Леко дръпване за фланелката,щипане,хапане и какво ли не ;) Гониш го и гледаш да играеш рамо в рамо.


Това е ,моля да пишат само хора които са тренирали или тренират активно футбол !
Благодаря ;]

Това е много семпъл отговор на въпросите ти.Футболът не се учи на хартия.Но ако имаш въпроси-пиши ми ЛС,мисля,че мога да съм ти полезен.

abvgde93
08-30-2010, 07:52
Мерси на всички.А днеска на играта както играем нали пресирахме отбора и топката отиде в играч от другия отбор и тои се заби почти към корнера и аз отидох да му отнемам топката и няколко момчета ми викат "Стъпи и ще я земеш". Какво по точно е това Стъпи ? така и не разбрах :P

SemperFidelis
08-30-2010, 08:19
Да влезеш твърдо.

z1p0
08-30-2010, 11:47
Вие треньор нямате ли? :?

abvgde93
08-30-2010, 15:05
не бе имаме ама да ходя и да го питам кво значи да стъпя ли ... :d

SemperFidelis
08-30-2010, 20:11
не бе имаме ама да ходя и да го питам кво значи да стъпя ли ... :d
Еми да, той нали за това ти е треньор - да те учи.

king95
08-30-2010, 20:23
Ще изглежда като някакъв глупак е. И после ще го скъсат от подигравки. 8)

SemperFidelis
08-30-2010, 21:11
Ще изглежда като някакъв глупак е. И после ще го скъсат от подигравки. 8)
Кой ще го скъса от подигравки? Лешперите, които си мислят, че знаят всичко и че са най-добри ли? Ай моля ти са. Въобще да не му пука.

abvgde93
08-31-2010, 07:36
Значи ако греша моля да ме поправите
Когато атакуваме аз задължително трябва да отварям по тъча,да се движа почти по тъч линията и от там да подавам на крилото или към центъра.А когато ни атакуват трябва да спирам атаките по моето крило,а ако атаката е по другото крило прибирам навътре да подсигурявям.
Така ли е? :P