PDA

View Full Version : Приятелят ми се промени



Seductress
08-26-2010, 12:22
Не сме били много близки приятели, но в момента се притеснявам за него. Винаги ми е било интересно и забавно с него, научил ме е на много неща и сме си говорили за какво ли не. Сега корено се е променил, не мога да позная. Имахме толкова сходни интереси, които обсъждахме, а сега единствена ни тема е Бог. Цяло лято приятелят ми обикаляше християнски лагери. Нямах възможност да говоря с него през това време и да разбера какво става. Нямам нищо против вярата му, но той говори само и единствено за това.(аз не съм вярваща) Притеснявам се да не станал част от някаква секта, която му промива мозъка. Просто не е същия, искам си стария приятел. :(

Unendlich
08-26-2010, 12:24
И на мен ми се струва, че няк'ви секти му промиват мозъка. :? По-добре излезте двамата, започни да му говориш за предишните ви интереси, разпитай го какво правят на тези "лагери" и т.н. Обясни му какво мислиш и така, ако не помогне - не знам просто :|

Tempest
08-26-2010, 13:50
ох, и аз имам един познат дето е доста вярващ.. той поне не говори за тва.. още не знае, горкия, че съм върл атеист :D


излезте с твоя приятел, поговорете си, кажи му, че се е променил... и го питай откога не сте говорили за различно от бог.. ъм.. да, дано това да го накара да се замисли ;)

Seductress
08-26-2010, 15:21
Разрових се в google и прочетох това-онова за сектите. Като сравня разказите на приятеля ми с това, което прочетох... определено си е секта. :( :( :(

Elenichkaa
08-26-2010, 15:34
говори му...
накарай го да си спомня неща,които сте преживявали.
Запознавай го с нови момичета....
Просто го разведрявай,човека яко се е спекъл..
А и да е секта,с подкрепа от приятели и семейство ... ми ще му помогнете!
просто го карай да излиза сред повече хора и се опитай да заемеш мозъка му с нещо друго освен Господ!
ПС:АКо му кажеш,че си мислиш,че това е секта,само ще го отблъснеш от себе си!Изчакай и подготви почвата!

krokkrok
08-26-2010, 15:49
Според мен ако в някоя секта вече са му промили мозъка...много трудно,ако не невъзможно,ще се върне на земята...

Tempest
08-26-2010, 15:51
като е слаб и е повярвал... трудно вярвам на някого, различен от себе си.. а понякога и на себе си нямам вяра :D Успех...

Backspace93
08-26-2010, 16:16
Ако е влязъл в някаква секта, трудно ще се отбие от нея. Като съм при баба ми и там има нещо като "секти" и почти всички са там и всеки, който е влязъл, не се е махнал. Не знам точно как ги залъгват, но факт е, че се подкрепят взаимно. Родителите оставят имуществото си на хората от сектата, а не на децата си. Хората имат по 4-5 деца, защото е грях да се предпазваш, защото щом Бог е решил да имат дете, те трябва да го имат. Жените ходят с рокли, поли, момиченцата със забрадки О.о Не мога да ги разбера. Уж са нормални хора, ама като кажат, че ходят в тия "домове" и всички странят от тях. Имахме и един познат, също беше от тия секти и през 2 секунди говореше колко било хубаво, дали сме искали да ни почете, някакви листовки да ни даде :shock: Ужас... Но пък си живеят добре, имат си "приятели" почти във всяка една държава и ако искат да идат някъде, винаги ще се намери кой да им помогне. Та ти ако искаш да си го върнеш, ще е малко трудно. Той иска ли да ходи на църква? Защото нашите сектанти не приемат църквата, не палят свещи и некви такива... Добре ги подлъгват, даже не знам как може да се отърве от тях :/

WaterLilly
08-26-2010, 17:38
Фанатик... Не знам, едва ли някой може да ти помогне срещу промит мозък.

MissNothing
08-26-2010, 18:07
Не знам, поговори с него. Или опитай се да говорите за други неща, но това предполагам си го правила.

Seductress
08-26-2010, 20:19
Благодаря ви за отговорите. Надявам се да успея. Ясно ми е, че няма да е лесно, но не мога да го оставя така. Той даже започна да убеждава и мен да стана 'вярваща'. :shock:

remix1912
08-26-2010, 20:24
Много е просто.Кажи му истината,че Бог няма и си готова.

LuxurySk0B
08-27-2010, 05:59
долкото знам те се колят в жертвопринушение , така че хубаво си помисли дали има нужда да се навърташ около гилда му и самия него

Tempest
08-27-2010, 09:22
Благодаря ви за отговорите. Надявам се да успея. Ясно ми е, че няма да е лесно, но не мога да го оставя така. Той даже започна да убеждава и мен да стана 'вярваща'. :shock:

мм... обмисли предложението и откажи :-D

Luxury - това за гилда ми хареса :D

remix1912 - грубо за вярващите, но... факт :D

Seductress
08-27-2010, 13:58
мм... обмисли предложението и откажи :-D

Luxury - това за гилда ми хареса :D

remix1912 - грубо за вярващите, но... факт :D

Какво ще му обмислям? :shock: Винаги съм си мечтала да бъда част от секта. Разбира се, че ще откажа. 8-)
Въпроса сега е; да се правя ли, че го разбирам с тези негови вярвания, за да ми има повече доверие? И после малко по-малко ще му припомням за миналото му 'аз'. Най-лошото е, че в момента той мрази това, което е бил, а си беше съвсем нормален. :(