PDA

View Full Version : Необичаен обрив по краката



Claymore
08-26-2010, 17:06
От скоро започна да ми излиза нещо като обрив по краката. Говорим за прасците и отгоре по бедрата. На 14 съм, едва ли има значение. До миналата година само с депилиращ крем и кола маска съм се обезкосмявала, обаче тая не съм използвала нищо друго освен епилатор. Та проблема е, че ми излизат по 1-2 малки пъпчици на някои места, които сърбят повече от пъпка от комар. Не знам дали причината е епилатора, просто до сега не съм имала подобен пробем. Възможно ли е да алергия или просто раздразнение?
Имах почти същото на ръката. Бях си лепнала татуировка от тия дето са в дъвките по 15ст. и там където беше тя, на следващия ден имах обрив, но сърбежа не беше токова силен.

krizko
08-26-2010, 17:10
Някакъв контакт с домашен любимец? Намажи се с алергозан и кажи дали има ефект. :)

Backspace93
08-26-2010, 17:11
Ама откакто си започнала да ползваш епилатора ли са започнали да излизат, или си си ползвала епилатора, например 1-2 месеца и те след тва са почнали да се появяват?

Claymore
08-26-2010, 17:25
Домашни любимци...освен котката на баба, но я избягвам защото имам други проблеми, при които ми е забранен контакта с животни.

Ами да, 2-3 месеца след като използвах епилатор. Всъщност епилатора го използвах някъде към Април, а обрива започна от края на миналия месец-началото на този.

krizko
08-26-2010, 21:07
Ако можеш да го снимаш ще е най-добре, за да видим за какво става на въпрос. Но иначе моят съвет е да отидеш на кожен лекар, защото аз при контакт с котка преди години ми излезна екзема и ми казаха, че ако стигнела го главата (нещо такова) съм щял да оплешивея и така нататък. Хвърлихме сумати пари, но слава на Бога се излекува и нямам никакви проблеми. Само избягвам контакт с котки и кучета.

amnessia
08-26-2010, 21:13
Според мен е някакво раздразнение или алергия , но алергия е грубо казано.Трябва да отидеш на лекар да ти постави диагноза и да се лекуваш иначе...според мен и да ги мажеш с нещо , то трябва да е предписано от лекар!!

SemperFidelis
08-26-2010, 22:00
На 14 си, пубертет, може и акне да е - дерматолог.

kalpazanka
08-27-2010, 06:33
Акне едва ли. :?
По-скоро ухапване от нещо, различно от комар.

skilletxx
08-27-2010, 08:23
аз имам подобен проблем ... :( но не само след епилатор , ами и като времето стане малко по-хладно ... откритите места по тялото ми се обриват ... с малки пъпчици , понякога и големи ... мазах се с алергозан ... ходих на лекар и нищо ... незнам при теб мисля е нещо подобно ... а може и да е от раздразнена кожа ... :?

Claymore
08-27-2010, 08:27
Акне в никакъв случай. Не е гнойна пъпка или нещо такова, а е обрив.

http://prikachi.com/images/601/2450601h.jpg - това представляват пъпчиците, има ги най-много по 1-2 заедно и се разпростират по целите ми крака
http://prikachi.com/images/604/2450604N.jpg - това е обрива на ръката, сходен е с този на крака...знам, че се вижда лошо, но по принцип вече изчезва

krizko
08-27-2010, 09:00
Ами не изглежда нещо сериозно. Мисля, че е от самото епилиране или някаква инфекция. Нещо такова. Мажи го с противоалергични кремове и такива. Ако не мине до 2-3 дни отивай на кожен лекар направо. :) Иначе ми изглеждат като съвсем обикновени пъпки с гноен връх. Поне мойте пубертетските са такива в самото начало още когато излизат. :)

Claymore
08-27-2010, 09:05
Омг...как да ти го кажа по друг начин, че нямат гноен връх и, че пубертетските пъпки не сърбят толковаааааааа мнооооого :shock: