PDA

View Full Version : ТЕМПЕРАТУРА :X:X:X



akibaki
08-26-2010, 19:51
Здравейте.Значи днес всичко си ми беше наред,докато не се наобядвах така доста стабилно и след време започна адски много да ме боли областта на черният дроб,така цял ден,докато не дойдоха нашите,казах им и те казаха,че най-вероятно е апендиситът.Добре,но преди около 40 минути ми стана адска жега,премерих си температирата-показваше 37.05 изпих парацетамол,но пак ми е горещо,кажете какво може да е това и как да спадне по др начин температурата освен с хапчета и мокри кърпи на челото..
П.С: а областта на черният дроб,малко по-надолу от гърдата продължава да ме боли,при вдишване/издишване.. :( :(

SemperFidelis
08-26-2010, 20:09
37.05 за висока температура ли го имаш? Не ти ли е минало през ума, че ти е топло просто защото е адската жега постоянно. Ако толкова се притесняваш отивай на лекар, не карай на самолечение.

amnessia
08-26-2010, 21:10
Оф неграмотници..37 е най - опасната температура , понеже е на границата меду силната и слабата.38 не е толкова опасна колкото 37.Незнам какво може да ти има , спешно ти трябва лекар.Недей да се мъчиш сам да се лекуваш!!!Аз като хванах грип зимата бях цял месец с 37.03 , и смених 2 антибиотика и не спадна..//

Foreverbg
08-26-2010, 21:22
Поставила си световен рекорд за телесна температура 8-) :lol:

SemperFidelis
08-26-2010, 21:59
Оф неграмотници..37 е най - опасната температура , понеже е на границата меду силната и слабата.38 не е толкова опасна колкото 37.Незнам какво може да ти има , спешно ти трябва лекар.Недей да се мъчиш сам да се лекуваш!!!Аз като хванах грип зимата бях цял месец с 37.03 , и смених 2 антибиотика и не спадна..//
И това че ти през зимата си имал тежък грип с подобна температура, е причина да плашиш човека с опасни и едва ли не смъртоносни температури и да ме наричаш неграмотник... излез от филма.

Di
08-26-2010, 22:00
лекар

COTU
08-26-2010, 22:03
Оф неграмотници..37 е най - опасната температура , понеже е на границата меду силната и слабата.38 не е толкова опасна колкото 37.Незнам какво може да ти има , спешно ти трябва лекар.Недей да се мъчиш сам да се лекуваш!!!Аз като хванах грип зимата бях цял месец с 37.03 , и смених 2 антибиотика и не спадна..//

Много ясно, че няма да спадне, вече си резистентен към тях, което ще рече, че не бачкат. Не се учудвам де, лекарите и за настинка предписват антибиотици, защото едно 80% от тях не знаят разликата между хрема и счупен крак.
За твое сведение, приятелю, температурата е в резултат от опита на организма да се бори с болестотворните микроорганизми. Което ще рече, че не трябва да се смъква с лекарства, `щото теглиш чертата на левкоцитите си, а после даваш по 50 кинта за лекарства, а фармацевтите празнуват. Стигне ли 39 градуса температурата, вече ще се наложи лекар.
37 градусова температура се третира с такива прахчета, каквито авторът на темата е изпил. За да помагаш на имунната си система, `рийш ли, а не `щото баба е казала да се тъпчеш с хапчета, които смъкват температурата. 39 стане ли трябва час при чичкото с бялата престилка.

darkPaladin
08-27-2010, 04:36
COTU

и при най-малкия проблем се търси лекар, не е задължително да имаш температура за да си тежко болен

до авторката иди на лекар да те види

ако беше черия дроб ириса ти да е пожълтял

kalpazanka
08-27-2010, 06:27
darkPaladin, ирисът ли да пожълтее или склерата?!
:shock:

Авторе, като се надигнеш на пръсти и се отпуснеш рязко, боли ли те ниско долу корема вдясно?

amnessia, казваш, че си хванал/а грип и си сменила/а два антибиотика, а после ние сме били неграмотници... Честно да ти кажа, повече бих се шашнала, ако при дойде някой с температура 38, а не със субфебрилна. ;)

akibaki
08-27-2010, 07:23
Температурата спадна едва снощи,но пак адски ме боли,а лекаря ми е в отпуск.... надигах се,но не чувствам болка ниско вдясно,а самият корем,все едно някакъв мускол и аз не знам,прилича все едно имам мускулна треска,а нямам..

COTU
08-27-2010, 07:54
Ами щом е в областта малко над черния дроб предполагам, че е от тънкото черво. Коремът те боли може би защото болестотворните микроорганизми са стигнали и до там. Може да имаш салмонеза - бактериално възпаление на тънкото черво.
И все пак ще се наложи да изчакаш лекаря.

COTU
08-27-2010, 07:56
COTU

и при най-малкия проблем се търси лекар, не е задължително да имаш температура за да си тежко болен

до авторката иди на лекар да те види

ако беше черия дроб ириса ти да е пожълтял

Съгласен съм. Просто исках да подчертая, че температура от порядъка на 37-38 градуса никога не трябва да се смъква с лекарства по собствено усмотрение.

akibaki
08-27-2010, 08:10
Каква е тази болест-салмонеза? Какво причинява?

kalpazanka
08-27-2010, 08:12
COTU, сериозно те съветвам да внимаваш с поставянето на диагнози!

COTU
08-27-2010, 08:23
Не виждам за какво ме съветваш при положение, че изказвам предополжение. Да съм казал пий това лекарство или прави еди-какво-си?
Пък и около 2 пъти казах, че трябва да види лекар.

kalpazanka
08-27-2010, 08:26
Момичето ще се хване да изчете абсолютно всичко по темата в интернет, ще се почнат ревове и депресии.
Извадка от правилата на форума
Права и задължения на потребителите
13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!

COTU
08-27-2010, 08:29
Предполагам, че трябва да сложа още "може"-та в поста си, за да разбере авторката, че това е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, а не диагноза, следователно не би трябвало да ми се доверява. Това, което казах, даже не е и опасно, че да изпада в депресии.
Но добре, щом е такав случая, вече няма да изказвам и мнение, че нещо би могло да бъде дори грип, защото и това е вид диагноза.
Ясно, трий ми мненията.

darkPaladin
08-27-2010, 08:45
darkPaladin, ирисът ли да пожълтее или склерата?!
:shock:



като хиена дебнеш да не се обърка човек при тебе права си извинявам се

SemperFidelis
08-27-2010, 09:33
Предполагам, че трябва да сложа още "може"-та в поста си, за да разбере авторката, че това е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, а не диагноза, следователно не би трябвало да ми се доверява. Това, което казах, даже не е и опасно, че да изпада в депресии.
Но добре, щом е такав случая, вече няма да изказвам и мнение, че нещо би могло да бъде дори грип, защото и това е вид диагноза.
Ясно, трий ми мненията.
Хаус, спри с сериалите бе човек ;D

COTU
08-27-2010, 09:45
Интересно защо си мислиш, че копирам метод на поведение. Все едно да има двама души, които си приличат по характер. Това означава ли, че единия копира другия? Относно за аватара, просто ме кефи. Все едно да твърдя, че копираш държанието на лъва, правейки се на тежкар :D
Както и да е.

baby7878
08-27-2010, 13:39
Мисля ,че ще е по-добре да отидеш на лекар :neutral:

LuckyDA
08-28-2010, 12:41
от дългогодишно ле4ение ще повторя думи на лекари .. 37 до 37,3 се нари4а още субфебрилна температура .. 38 и над 38 е признак на възпаление в организма
ако те притеснява много отиди на спешен кабинет и ще те пригледат ..
с това мога да ти помогна : )

Sigrina
08-28-2010, 20:49
Ако знаеш къде точно е черният дроб и че те боли точно той, не е редно да пиеш парацетомал. Още повече за тази температура. За собствено спокойствие се консултирай с лекар най-добре, но ако температурата ти е под 38.5, най-добре не приемай температуропонижаващи препарати.

kalpazanka
08-30-2010, 06:27
Апандиситът и черният дроб не са от една и съща страна, важно е да знаеш кое те боли.Ако е черен дроб иди при квалифициран лекар
:shock:
:lol:
Напротив! Апендиксът и черният дроб са от една и съща страна!