PDA

View Full Version : Вземане на куче от приют



SuNsEt
08-26-2010, 22:15
Здравейте.Искам да попитам как мога да си взема куче от приют?Да знам,че най-лесния начин е да отида и да питам там,но какво бихте ми препоръчали вие?От София съм...Някой може ли да ми разясни каква е процедурата с взимането? Разгледах този сайт http://www.bezdom.info/index.php?option=com_adsmanager&page=show_category&catid=7&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=26 от където пише,че мога да си взема,но не знам как става...Е?Моля ви да ми помогнете :)

babity
08-26-2010, 23:51
Отиваш, вкарват те при клетките да си избереш, попълваш документи (поне преди година-две като ходих имаше няк'ви документи), плащаш си таксата и ти го дават.

SemperArdens
08-27-2010, 00:32
регни се в тоя сайт и пиши директно на човека пуснал 'обявата'

EarthShaker
08-27-2010, 05:43
А защо трябва да си взимаш? Аман от кучкари! Кучетата са гнусни. Иначе в нашия квартал кучета има колкото искаш - просто отиваш и си хващаш някое. Иначе ми се ще да минем някоя вечер да изпозастреляме 6-8 от тях демонстративно, та да се сетят, че трябва да ги прибират. Миналата седмица така ме бяха наобиколили, че ако бях по-слаб, малко дете или жена, можеха да ме разкъсат. А вчера пак зверски ме лаеха. СМЪРТ!

100 про си някъв супер смешен 8-)

PinkFloydSound
08-27-2010, 06:27
Е ти си носи неприятен спрей и няма да имаш такива проблеми.

Canis_Dirus
08-27-2010, 07:01
А не си ли носеше неприятното спрейче, бре Илко?

strave
08-27-2010, 07:51
Това е нещо като ако едно куче започне да ме лае, аз започна да бягам, то ме подгони, да сметна това за нападение и да мога да го застрелям. А дори и още като започне да ме лае!Не бягай така шанса да го предизвикаш е по-голям.Ако кучето те нападне в изневиделица или са глутница,естествено,че ако разполагаш с огненестрелно оръжие ще стреляш най-малко,защото инстинкта ти за самосъхранение ще сработи.

FossaDeiLeoni
08-27-2010, 08:19
Абе лайно ямболско,толкова ли си тъп и примитивен,че не знаеш,че кучето че се стресне от изтрела

бах та в олюгофрена

Pliok0019
08-27-2010, 09:43
Сигурно сте прави да го осъждате, защото изглежда нехуманно, неправилно и т.н., но на мен лично бездомните кучета също са ми голям проблем. Въпросът е в това, че около блока ми се събират глутници по 7-8 кучета. Нападали са ме, за това знам че нямам шанс да изляза по тъмно, но от друга страна ми е трудно да разхождам моето си куче, за да не ни нападнат отново.

И всички там приюти и глупости, само кастрират и пускат кучетата, а сега има 4 малки зад блока ми...

На мен пък ми изглежда нехуманно да умират толкова хора, разкъсани от кучета, а никой нищо да не прави. О да...да се приемат закони, наказващи убийството на куче до 3 години затвор.

Joc
08-27-2010, 10:09
не.. не.. тея глутници са голяма напаст, и нападат много гадно, аз понеже се прибирам по 1 разбита улица и камъни бол, но ако е някое дете или стар човек ше е кофти. Въпреки, че има едни хора тук, които се грижат за тея неща... а по точно питбулите им.. колкото и да е кофти намаляват им бройката много яко

ZipFail
08-27-2010, 10:14
Кучетата нападат само когато са гладни или заплашени ;)
И аз имам из квартала такива "глутиници" и като излизам сутрин просто им хвърлям малко от закуската..проблеми не съм имал никакви, даже тичат заедно с мен, махат с опашка, радват се..ако едно куче не е озлобено от насилие или глад никога няма да нападне човек ;)

Pliok0019
08-27-2010, 10:29
Изпитвам толкова силен страх към кучета, че е невъзможно да ги заплаша по какъвто и да е начин. Съответно и да реагирам, ако ме нападнат.

Трябва ми друго решение.

Naive
08-27-2010, 11:32
Решение има и носи тъпото име "кучегон"...А кучегонът няма ли и обратния ефект?

PinkFloydSound
08-27-2010, 13:01
Честно, не съм сигурна на тоя свят дали има по-противно същество от питбула. :)

Di
08-27-2010, 13:04
готини кучета има,не бих си взел
твърде много грижа е това :(

Shiz0
08-27-2010, 14:04
PinkFloyd ще изглежда че нарочно се заяждам с теб отново, как да е де, пак се изказа мега тъпо. Аз имах питбул известно време, прибрах го от улицата. Първо- злоба НЕ съществува в това куче. Когато идиотите отглеждат питбули за бой, те не ги правят злобни, защото те просто не могат да бъдат такива. Те развиват инстинктите им. Защото питбула има инстинкт да разкъсва всяко малко движещо се животно. А инстинкта не може да се сравни с озлобяване. Също така са доста глупави кучета. Но крайно предани и любвеобилни.. Аа, и не чувстват никаква физическа болка, това установих.
Колкото до МАЛОУМНИТЕ изказвания против инкриминирането на убийството на куче..просто ще кажа, че кучетата познават хората. И ако си долен страхлив скапаняк, дали куче ще те осакати или човек ще ти счупи главата.. все едно, защото все някога ще ти се случи, само заради това което си.
Даже имам и пример от последния път когато бях в София на НДК. До скейтърите си се събират 3-4 кучета които явно са си там по принцип и си тичат наляво надясно и на никои не пречат. Както знаете минават хора бая. И някъв дядка слиза и те откачиха всичките. Лай, опит за нападане, докато едно от момчетата не ги викна.. А дъртия почна да врещи на кучетата: Ей ще ви избия всичките! Ще си зема пушката и както огърмях тия около нас, и вас ще застрелям! ...

Чудя се само...кога хората ще разберат че един живот на тази планета е равен на друг.. че хората не са най-големите.. и че убийството е убийство независимо за какъв вид говорим...

PinkFloydSound
08-27-2010, 14:23
PinkFloyd ще изглежда че нарочно се заяждам с теб отново, как да е де, пак се изказа мега тъпо. Аз имах питбул известно време, прибрах го от улицата. Първо- злоба НЕ съществува в това куче. Когато идиотите отглеждат питбули за бой, те не ги правят злобни, защото те просто не могат да бъдат такива. Те развиват инстинктите им. Защото питбула има инстинкт да разкъсва всяко малко движещо се животно. А инстинкта не може да се сравни с озлобяване. Също така са доста глупави кучета. Но крайно предани и любвеобилни.. Аа, и не чувстват никаква физическа болка, това установих.
Колкото до МАЛОУМНИТЕ изказвания против инкриминирането на убийството на куче..просто ще кажа, че кучетата познават хората. И ако си долен страхлив скапаняк, дали куче ще те осакати или човек ще ти счупи главата.. все едно, защото все някога ще ти се случи, само заради това което си.
Даже имам и пример от последния път когато бях в София на НДК. До скейтърите си се събират 3-4 кучета които явно са си там по принцип и си тичат наляво надясно и на никои не пречат. Както знаете минават хора бая. И някъв дядка слиза и те откачиха всичките. Лай, опит за нападане, докато едно от момчетата не ги викна.. А дъртия почна да врещи на кучетата: Ей ще ви избия всичките! Ще си зема пушката и както огърмях тия около нас, и вас ще застрелям! ...

Чудя се само...кога хората ще разберат че един живот на тази планета е равен на друг.. че хората не са най-големите.. и че убийството е убийство независимо за какъв вид говорим...
И някой твой роднина да го наядат пред очите ти два питбула, изскочили от нищото, и ти ще викаш като мен, ама... :)

WinstonSmith
08-27-2010, 14:45
Няма опасни кучета. Има опасни стопани. По природа кучетата не са агресивни, но отношението на стопаните им към тях може да ги направи такива.

Shiz0
08-27-2010, 14:45
кучето не е виновно..

SuNsEt
08-27-2010, 15:55
Имах Ротвайлер преди...доста години може би съм била 3-4-5 клас.Баща ми го подари още като бебенце и беше женски.Такам...когато бях на село всеки ден беше с мен,когато растях аз растеше и тя.Нито един път през живота ми не ме е изръмжала или лаела.Никога не си го позволи.Дори и веднъж,когато я оставих да падне по стълбите(знам,че звучи гадно ама бях на 8-9 години) нито веднъж,когато я изплаших ..тя само се стресна.През целия ни живот(моя и нейния) винаги ме е обичала както и аз нея,но само при мен беше така.Примерно дядо ми и всички останали хора...те се държаха с нея като със стока,даваха й храна...но не й обръщаха внимание и когато идваше чужд човек тя лаеше(естествено,нали си е пазач) и дядо ми я удряше или крещеше по нея.От там тя се озлоби към всички освен към мен и беше скачала на няколко пъти върху баба ми и дядо ми...Знам,че в мозъците на точно тази порода има някакъв нерв,който при някои се проявява и те откачат...така ми бяха обяснили и за това се е получило така,но според мен и стопаните(баба и дядо) са виновни.После я дадоха на един ловджия и повече не я видях...А колко много спомени имам с нея... :(

Shiz0
08-27-2010, 16:00
тоя спор дори не е за този форум..

PinkFloydSound
08-27-2010, 16:01
Тези кучета просто не подлежат на дресировка... Независимо от това, какъв е стопанинът им.
И тъпак не съм, все пак мерси за квалификацията.

PinkFloydSound
08-27-2010, 16:06
Хахахаха, цитираш ме, правиш ясен намек, че съм тъпа и после "Гузен негонен бяга". Хаххахахаха.
На базата на това, че на тея кучета им е заложено в природата..?

Shiz0
08-27-2010, 16:08
.....това имах предвид като казах че спора не е за тук.
детски истории.
тъпа си..
НЕ ТИ СИ ТЪП!!!
кучето не е виновно..
ВИНОВНО Е !!!
не си информирана добре..
ТИ НЕ СИ ИНФОРМИРАН ДОБРЕ!!!

SuNsEt
08-27-2010, 16:19
Шизо имаш данни за мод. 8-)

Ъмм...шегата на страна,ще помоля модераторите поне днес и тази вечер да не заключват темата,защото искам да говоря с приятеля си,който също е решил да си вземе куче от приют.Ако имаме някакви въпроси ще е добре да питам в тази тема...Извинявам се,че стана спор ама...

babity
08-27-2010, 16:58
Подкрепям тезата на Шизо, но не съм съгласна с това, което каза за питбулите. Да, агресията се унаследява, не, те никак не са тъпи създания и голямо ДА за това, че изпитват болка. Поддават се на дресура, но изискват по - специфичен начин на обучение. Също, т'ва за ротвайлери, питбули, добермани, за костта/нервът/друга няк'ва карантия, която след 5-тата година ги кара да озлобяват.... Пъъълни глупости!

ZipFail
08-27-2010, 17:00
На базата на това, че на тея кучета им е заложено в природата..?
На теб път ти е заложено в природата да се катериш по дъвета и да ядеш банани, с'еш ли се ;)
И какво им е заложено в природата, да убиват хора ? :lol:

galet0
08-27-2010, 17:16
Ами отиваш,избираш кученце,попълваш документи и мисля че 20 лв беше таксата,до София...ами в Сеславци има много,кученца.Решението,да си осиновиш куче от приют е много благородно,толкова кучета умират :(

Pliok0019
08-27-2010, 20:48
Чудя се само...кога хората ще разберат че един живот на тази планета е равен на друг.. че хората не са най-големите.. и че убийството е убийство независимо за какъв вид говорим...
Ясно е че убийството на куче е убийство, но и самозащитата си е самозащита.

Не съм се интересувала от кучегон, защото чух, че би имал обратен ефект върху глутница.

StolenBliss
08-27-2010, 20:54
Аз нз как, но браво - много добре ще постъпиш ! Ще спасиш едно кученце :):)

guinessgirl
08-27-2010, 20:57
Спам

Harley

StolenBliss
08-27-2010, 21:05
И за кучета и за котки тряя да има

Shiz0
08-27-2010, 23:46
вие от хора се притеснявайте, кучетата са малък проблем..