PDA

View Full Version : Защо се подценявам?



Transform
08-26-2010, 23:05
Така,пускам тази тема с надеждата някой да ми даде съвет.
Старая се да изглеждам добре,обличам се добре,но немога да имам самочувствие,(понеже съм от малък град и хората се познават )каквото имат примерно някакви момчета които изобщо нито за умни,нито се носят добре,просто се напиват , лигавят се и т.н. Когато съм в нас си казвам,днес ще вървя със вдигната глава,а изляза ли , видя ли някой и я свеждам, и просто си вървя.Искам да си повиша самочувстивето,егото , не чак до "надменност" , но имам нужда от това.Това ме измъчва,старая се да бъда със всеки добър,а насреща получвам смях.

SemperFidelis
08-26-2010, 23:31
Ти като не можеш да бъдеш себе си, аз ли да бъда теб?

Di
08-26-2010, 23:35
прави добро на пук на всички и всичко,ще се върне
това че живееш в малък град изобщо не бива да ти пречи на самочувствието
Вдигаш глава,изсмиваш се и ти и си ОК :)

Transform
08-26-2010, 23:35
Благодаря за отговора :?

Domad
08-27-2010, 01:30
Защото те е страх. От какво - ти си знаеш. FACE IT!

vanity23
08-27-2010, 06:42
оо и аз имам същия проблем всеки ден уж ще имам самочувствие и най накрая кво едното нищо :х :х :х :( :( :(

GD
08-27-2010, 07:46
Абе не трябва да ти пука от другите и не им обръщай внимание мисли позитивно. ;)

agapiseme
08-27-2010, 09:05
Само аз ли живея в малък град и за 13 години не познавам никого? :D Егати,как да се запозная с хората,сериозно (уча в друг град,но всеки ден се прибирам).

Та - по темата ти - един ден ставаш с тази нагласа на победител и се променяш.ПРомени себе си отвътре.Тогава,без да си забелязал и другите ще усетят интуитивно разликата.Вървиш по улиците и повтаряш нещо заучено и позитивно.Ако наистина го искаш - ще го можеш. :)

Tempest
08-27-2010, 09:13
мисли позитивно.. ВИНАГИ! Без значение дали си у вас или вънка..

KumchoValcho
08-27-2010, 09:20
Почни да си внушаваш. Всеки ден пред огледалото по поне 5 минутки
"Аз се харесвам такъв какъвто съм"

и всякакви подобни :)
Ако си редовен ефект ще има


А иначе има ли нещо в теб, което те е страх другите да не забележат и да не започнат да ти се подиграват за това или нещо такова? Различен си с нещо, най-вероятно. :)

radeberger
08-27-2010, 09:20
Помисли каква е причината да нямаш самочувствие.

KumchoValcho
08-27-2010, 10:32
Между другото, Transform, аз съм забелязал, че ти много често пускаш теми и питаш за неща, които да направиш, за да е харесат на другите.
В смисъл какви обеци се харесват на другите, как да се "напомпаш" и всякакви такива. Сякаш искаш да си като другите

Помни, че разликата между истинско самочувствие и комплексарство е, че хората с истинско самочувствие се харесват и приемат каквито са, а комплексарите се харесват само ако се вписват в определен стереотип и са одобрени от другите. Това да се харесваш и да се одобряваш трябва да идва от теб самия, а не от другите. :)

dolcheee78
08-27-2010, 11:12
Да в повечето случаи позитивното мислене винаги помага :)

WaterLilly
08-27-2010, 11:48
И какъв ти е проблемът? Защото аз не виждам да имаш такъв. :)

unbreakabl3
08-27-2010, 12:48
Ами според мен си намери приятели, с които се чувстваш добре и те приемат такъв какъвто си. Мисля, че така ще успееш да бъдеш себе си и самочувствието ти ще се покачи на добро ниво. :)
Аз имах горе-долу същия проблем със самочувствието и се справих по този начин.