PDA

View Full Version : Пъпки по лицето...как да ги премахна??



Teenprblem
08-27-2010, 13:10
Съжалявам ако темата не е за тук,но незнаех къде другаде да я .. пусна.
Аз съм момиче на 13 години... Имам пъпки по лицето които много ме смущават и ме карат да се притеснявам..... изстисквам ги, но остават белези и петна... Не са от тези черните точици, те лесно се премахват... Има ли някакъв медикамент с който да се премахнат.... Попринцип не съм срамежлива и такива... Но някак ме е срам..Ако може да ми предложите някакъв начин за премахването им....

Благодаря Предварително ! :P

bebity92
08-27-2010, 13:17
В аптеката се продава спирт+някакви хапченца,които се разтварят вътре.Отиваш на аптеката и казваш,че искаш от спирта за пъпките,те трябва да знаят.Мисля,че ще ти помогне,защото спирта ги изгаря.

MissChocolate
08-27-2010, 14:03
Пробвай с 3 в 1 продукта на Garnier.
Една приятелка си го взе и е доста ефикасно,стига да го използваш всеки ден.

KumchoValcho
08-27-2010, 14:04
Не ползвай спирт

Акне Аут

LuckyDA
08-27-2010, 14:11
Наистина недей ползвай спирт.
За ежедневно почистване може да ползваш на Garnier 3в1
А за акнето си вземи Dalacin T (Далацин Т) С антибиотик е вътре и помага много
от личен опит знам ,че помагат :)

dimeto007
08-27-2010, 15:06
а знаете ли горе-долу на каква цена е това Далацин и Зинерит?!

LuckyDA
08-27-2010, 15:19
ами аз само съм си купувала Далацин който е някъде около 7-8 лв,малко е по-скъпичък от тези обикновенните мазила,но ви гарантирам ,че помага! 8)

Vsmile
08-27-2010, 15:20
а знаете ли горе-долу на каква цена е това Далацин и Зинерит?!

Зинерита е от порядъка на 12-15 лева, но се дава само с рецепта, доколкото зная... За Далацин нямам представа :)

А иначе по темата Акне Аут мнооого помага, ползвам го от много време и има невероятен ефект :)

Converse333
08-27-2010, 21:04
Купи си измивен гел, има ужасно много видове, мий си лицето сутрин и вечер.
Ползвай хидратиращ крем след всяко измиване.
Прави си маски с хума.
Можеш да ползваш крем Здраве/Бочко, като слагаш на самата пъпка.
Иии както споменаха Акне аут, помага много.

bonbonche005
08-27-2010, 22:34
.54

LadyDy
08-28-2010, 05:22
Това с Гарниер-а не е вариант за мен, за пъпки (3в1).
По-добре онзи, червения, който ги изсушава, но въпреки всичко, можеш да комбинираш с лосион против пъпки (активен) или крем (препоръчвам Акне Аут)

nimfetka7
08-28-2010, 07:04
Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)

kalpazanka
08-28-2010, 07:39
Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)
Не си съвсем права.

Авторке, не си губи времето с Гарниер. Не налитай на Зинерит и Далацин Т- правят кожата ужасно лъщяща и не са особено ефективни. пробвай Имекс- около 5-6 лв е и с фдт ефект. Ако имаш повечко парички, можеш да опиташ и Скинорен. Забрави да миеш лицето със сапун. Купи си гел за тази цел.

LuckyDA
08-28-2010, 08:10
Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)
Не си съвсем права.

Авторке, не си губи времето с Гарниер. Не налитай на Зинерит и Далацин Т- правят кожата ужасно лъщяща и не са особено ефективни. пробвай Имекс- около 5-6 лв е и с фдт ефект. Ако имаш повечко парички, можеш да опиташ и Скинорен. Забрави да миеш лицето със сапун. Купи си гел за тази цел.

мм и ти не си съвсем права .. ползвам Далацина от 2 години и не си спомням нито един път в който да не ми е помогнало или пък да ми е навредило както ти казваш да лъщи кожата .. аз го ползвам ве4ерта и на сутринта се мия :)

nimfetka7
08-28-2010, 08:18
Впрочем Скинорена действа наистина добре. Важното е разбира се да не се прекалява с него, зашото кожата започва да се бели.

kalpazanka
08-28-2010, 08:19
Нанеси го през деня и гледай какво става. Плюс това Зинеритът е горчив и не дай, Боже, някой да те целуне по бузата, иди, обяснявай или предупреждавай, че си се мазала.



Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)
Не си съвсем права.

мм и ти не си съвсем права ..
Това, че по някаква дива случайност P. acnes се е заселил на твоето лице, няма общо с хигиената и рол-ончетата на Гарниер/Нивея/Орифлейм и т. н.

Vsmile
08-28-2010, 08:23
Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)
Не си съвсем права.

Авторке, не си губи времето с Гарниер. Не налитай на Зинерит и Далацин Т- правят кожата ужасно лъщяща и не са особено ефективни. пробвай Имекс- около 5-6 лв е и с фдт ефект. Ако имаш повечко парички, можеш да опиташ и Скинорен. Забрави да миеш лицето със сапун. Купи си гел за тази цел.

Аз пък ползвах Зинерит 2 пъти и ми изчисти напълно лицето (не ми е омазнявал кожата, напротив, даже я изсушаваше) , след това ползвах Имекс, но нямаше голям ефект и сега ползвам само Акне Аут, който много ми помага : ))

LuckyDA
08-28-2010, 08:30
Нанеси го през деня и гледай какво става. Плюс това Зинеритът е горчив и не дай, Боже, някой да те целуне по бузата, иди, обяснявай или предупреждавай, че си се мазала.



Най-важното нещо е хигиената на лицето, ако искате да нямате пъпки :)
Не си съвсем права.

мм и ти не си съвсем права ..
Това, че по някаква дива случайност P. acnes се е заселил на твоето лице, няма общо с хигиената и рол-ончетата на Гарниер/Нивея/Орифлейм и т. н.

(ей в тоя форум само критики,леле)
то4но за това отбелязах ,4е го ползвам ве4ерта :?

petiam
08-28-2010, 10:35
А за кой лосион Акне Аут става въпрос ? Понеже те са два .. И имам още един въпрос :)
Кое е по-добро ?
Акне Аут или Гарниер пюр 3в1 ?

Carmen_Kass
08-28-2010, 10:40
А за кой лосион Акне Аут става въпрос ? Понеже те са два .. И имам още един въпрос :)
Кое е по-добро ?
Акне Аут или Гарниер пюр 3в1 ?

Акне аут-активен лосион /този с бялата капачка/

Акне аут и Гарниер 3в1 са коренно различни.Гарниера ти е измиващо,а Акне Аут ти лекува пъпките.

Първо се измиваш с Гарниера и след това си нанасяш Акне Аут-а...

Как не се научихте най-накрая. :?

dimeto007
04-28-2011, 12:56
Аз искам да попитам някой ползвал ли е далацин т и как ?! Защото има някаква капачка като тампонче ?! Към шишенцето ли трябва да я прикрепя накакси или върху него да си изсипвам течността вместо памук?!

MeReL
11-12-2011, 19:44
a na mene shto ne mi pomaga Акне Аут ?

Cucko0
11-12-2011, 22:27
2010