PDA

View Full Version : Комунизмът в България



BazilVenceslas
08-27-2010, 15:06
Какво е вашето мнение за комунизмът в България преди 20г. ?
Споделете вижданията и мненията си тук. :-o

mitternacht
08-27-2010, 19:52
http://grigorsimov.blog.bg/politika/2010/08/27/spomeni-na-hristo-cachev-ot-lagera-quot-belene-quot-1956-59-.597088

На, чети! Продължението е в следващ постинг.


Разстрел за всички изверги- комуняги!

BazilVenceslas
08-27-2010, 23:33
Ами, тоя за който си писал е бил ОТЯВЛЕН фашист. Той си го е описал в биографията. Защитава нацистия режим и съд в Германия - хаха - и накрая доказаха, че Г.Димитров е невинен и никой комунист не е палил Райхстага! И след този процес, нацистите биват осмяни от света и тогава почват да трепят наред- комунисти,демократи, кайзеристи и нз колко други. Ами най са си го запалили малоумите фашуги(провокация с цел да унищожет опозицията) - холандският (те от тогава са почнали) наркоман и безделник Вандер Любе.
Да се върна към покойният господин Цанчев. Той е подкрепял и е бил член на БУРЖОАЗНИТЕ ФАШИСТКИ СИЛИ, но не го казва открито иначе, какво биха си помислили хората. Та тоя е фашист, как няма да лежи в лагерите - хаха. Просто се възползва от неграмотността и тъпотата на хората за да се изкара репресиран БЕЗ ПРИЧИНА! Извинявай, но това си е чиста противодържавна дейност, без значение дали е мохархистки, фашистки, демократски и прочее режим. Новата власт си разчиства сметките. Отново се откланям, но няма как да не го кажа - не си ли чувал какво е правил монархо-фашистикя режим в България? Избил е нашата интелигенция! Да и комунистите избиха тяхната! Но като избива,царя, опозицията си слага негова интелигенция, която го ласкае във вестниците и радиото. Същото правят и комунистите. Съвсем просто и логично!
Та той е подкрепял фашисткото крило, което цели да запази прогнилият царски режим и барабар с него богаташите-чорбаджии, експлоатиращи бедните селяни. Затова в лагера е имало адвокати, министри, земевладелци, мандраджии, фабриканти и др. С риск да се отклоня, искам да ти спомена нещо. Нима тези гореспоменати богаташи се отличават много от мутрите, пласьорите, новобогаташите купили фабрики за няколко хиляди лева, а със себесетойност над 2 милиарда народни пари и дори шефовете на майка ти и баща ти (мойте не, щото са на държавна ама пак е тъпня). Отивам далеч, но шефовете на твойте родители може да им дават големи заплати, което е добре и това значи, че отценяват тяхният труд(ще се радвам много за теб въпреки, че дори не ти знам името), но е много малко вероятно.
Връщам се отново за кой са лагеристите - ето такива са били тогава, такива са и днес, но в по-модерен вид. Нима не искаш да ги изтрепеш и да върнеш заграбеното?
Друга лагерници са били тези селяни, които не си дават доброволно земята за коопериране. Е това вече е много лошо и има много загинали хора за няма нищо... Защото селянинът е привързан към земята си и за нищо не света не я дава. Не знам кой клас си(можеш да споделиш), но като учите Елин Пелин, Йовков, Вазов и др. ще видиш как човечецът милее за земята давала му хляб на него и на 3-4 поколения назад. Затова няма начик как да си я даде на държава ли или на някой друг. И от там стават тези отвратителни неща, които не подкрепям. Но след цялостното колективизиране на земята, тогава работата потръгва и се добива такава реколта, каквато никога не е добивала наш'та Родина. Няма да те занимавам с икономическите фактори и процеси, без туй не ми се пише за това(супер дълго и няма да ти е интересно), а е вън от темата. Надявам се до сега да ти е било интересно и да четеше с внимание и интерес! :D
Продължавам за селяните в лагерите и затворите - много голяма част са вкарани без причина (не само селяни де). Просто те са били набедени заради елементарни междучовешки отношония. Аз съм член на ОФ, новоизвъдил се репресиран от царизма, а ти си моя комшия. Още преди сумалък години сме се карали за някаква простотия (кокошки, ниви, и сякви майни). И като идва новата власт и аз се ползвам с нейните привилегии - а сега ми ела, сине майчин, да ти разкажа филма. Отивам при областния управител на ЦК на ОФ и си уриден за о. Белене. Това е причина от простотията и шуробаджанащината на българина, която сега е всенароден властник. :-x
Но след 1956г., се сваля параноичният сталински режим в България (и СССР, както и редица соц страни, Унгария(1956г.) и Берлин(1953г.) даже с бой), започва освобождаване на лагерниците. Първо селяните (кулаците), а след това набедените и без присъда нещастни хора. И на тяхно място идват криминалните, знаеш какви са. В лагерите остават само царски офицери и големи богаташи осъдени на публичен Народен Съд и даже накрая, които оцеляли са били пуснати. И 1959г. даже няма лагери за криминалните(истинското предназначение на лагерите)! Имаше отново от един човек спомени от Белене, които не се различаваха много от на г-н Цанчев по садизъм и прочее, но с тази разлика, че човекът е бил набеден и невине, а на фашист като уважаемият господин. Не помня заглавието, но се наблягаше на "Смъртта на Сталин беше живот за нас" напиши може да ти излезе статията. И е абсолютна истина, че са ги освобождавали срещу подпис на клетва, че няма да извършат повече противодържавна дейност.

ДА СЕ ОСИГУРИ СПОКОЕН И СНОСЕН ЧОВЕШКИ ЖИВОТ

ЗА ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ !

ДА СЕ ДАДЕ ПЪЛНА И БЕЗУСЛОВНА АМНИСТИЯ

НА ВСИЧКИ ПОЛИТИЧЕСКИ ЗАТВОРНИЦИ !

И той смятал, човека, че това е лъжа и ще го следят какво върши и няма да му дадът работа, но това е било изцяло негова заблуда и предразсъдък. Даже се е оженил и имал деца и дружно са си живели спокоен живот през социализма.
Но г-н Цанчев е попаднал в листата на тези, които са лежали до край, заради тежкото си изстъпление (за всеки режим, но не и за демокрацията-но там не го слагът в уши или само когато имат изгода от властващата партия !$така е в цял свят(САЩ, ЕС...), но не се вижда$!)

И в заключение, защото се изморих и няма какво да кажа:

НАДЯВАМ СЕ ВСЕКИ ДА Е ПРОЧЕЛ ВНИМАТЕЛНО МОЯТ ТРУД!

Заключение: Лагерите са изключително гадно нещо и за тях не трябва да гледаме (само) от политическата точка, но и от природата на човека - да убива/премахва, този, който му пречи. Затова трябва да погледнем предците ни още от Древни времена, през Римската империя, Средновековие, Модерна епоха и Най-ново време, за да се видят неизмеримият брой на човешките жертви - не само от войните, а и от самата вътрешна политика на държави/народи/племена.
Благодаря Ви!


И за финал малки информация за мен: Аз съм на 18г. (1991г.), завърших 12 клас и сега ще съм студент в УНСС със специалност Икономика и Бизнес.

ZipFail
08-28-2010, 02:10
Едиственото което направи с тоя пост е да затвърдиш мнението ми за комуниститите - изроди и боклуци :)

Pwnmaster
08-28-2010, 10:56
Комунизъм в България никога не е имало. Може социализъм, но не и комунизъм :)

BazilVenceslas
08-28-2010, 11:44
Комунизъм в България никога не е имало. Може социализъм, но не и комунизъм :)

Съвесем просто и логично. Но за по ограничените умствено,като тоя ЗигХайл, използвам най-популярнара характеристика, която ръсят по новините. Радвам се, че си служиш правилно с термините!

BazilVenceslas
08-28-2010, 11:52
Едиственото което направи с тоя пост е да затвърдиш мнението ми за комуниститите - изроди и боклуци :)

Всеки интелигентен човек си прави сам за себе си изводите, но за твоя жалост не спадаш към тази малобройна група. :razz: Ти 100% си чел през редовете и ....абе кво ли се занимавам с тебе. Отивай си куфееш и не спами. Ти си като повечето кретени, не могат да видят истината, защото не им се нрави и като бай Ганьо отсичат с заученото - НЕ Е ВЯРНО! Такива са и по телевизията журналистите и др.
Абе се ми е тая, честно за тебе. Оправай се.

BazilVenceslas
08-28-2010, 11:54
Едиственото което направи с тоя пост е да затвърдиш мнението ми за комуниститите - изроди и боклуци :)

Всеки интелигентен човек си прави сам за себе си изводите, но за твоя жалост не спадаш към тази малобройна група. :razz: Ти 100% си чел през редовете и ....абе кво ли се занимавам с тебе. Отивай си куфееш и не спами. Ти си като повечето кретени, не могат да видят истината, защото не им се нрави и като бай Ганьо отсичат с заученото - НЕ Е ВЯРНО! Такива са и по телевизията журналистите и др.
Абе се ми е тая, честно за тебе. Оправай се.
А и забравих, че такива простаци като тебе, винаги СЕРЪТ на метеното и на трудът на други хора. Чаааоооо!

mitternacht
08-28-2010, 11:58
Къв отявлен фашист бе?Просто задава логични въпроси на комунягите.Няква параноя те гони- не са всички фашисти.
При все, че де видя фашизъм в Германия, ама аааййййде.


Просто възможно най-тъпия строй гледа да премахне своята интелигенция, избивайки собствения си народ.Жалко за държавите, потъпкани от червения миризлив ботуш.

За репресиите от царското (фашистко 8-) :-D ) правителство дори няма смисъл да говорим... ако евентуално е имало някакви убити (щото написаното от тебе е трагикомично) - били са партизани- терористи.Така че... напълно нормално и законно.

BazilVenceslas
08-28-2010, 12:24
Хаха, по царско време не си ли чувал за въстанието през 1923г. Явно не. И си явно доста малък клас, така че като станеш 12ти и учите "Септември" не Гео Милев, мой виден съгражданин, ще разбереш как "фашистите" са си трепали своя народ като кучета, докато оркестъра свири "Шуми Марица"..... Ей това е жестокоста на човека. Също Никола Вапцаров и много др.
Относно Гео Милев и неговата трагична гибел, той губи окото си пред Голямата война и се е върнал от Германия да бъде доброволец. А след като написва поемата си, която показва истината за издевателствата над народа от собственната му армия, той бива привикан с още много други хора ОТ ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА(които до тогава не са били опозиция) и бива удушен с гарота(специално направено въженце за това, италианската мафия са се трепали така)!
И после хвърлен в масов гроб, заедно с други поети, публицисти, журналисти и др. Вапцаров е разстрелян на стената заедно с други. В поемата на Гео Милев пише как са ги навързали до реката и дават залп и Марица наистина става окървавена..... И кой са разстреляли - селяните демостранти, напуснали домовете си, оставили децата и жените, за да покажат пред правителството своето страдание и мъка. И правителството им съчувства и за това им прекратява мъките с пушечно-картечен огън. (на места и с топове). Много градове и села са се дигнали и са били изтрепани голяма част, а другите лежът в твоите възхвалявани "фашистки" затвори.
Ти пак няма да разбереш нищо, както НИЩО не си разбрал от дългото ми словоизлеяние (ако въобще си го чел до край или пък през редовете), така че те съветвам да го прочетеш отново и се постарай да МИСЛИШ, а не да говориш добре заучени фрази!

BazilVenceslas
08-28-2010, 12:28
А и за да те насера, ще ти кажа, че съм описал защо е ОТЯВЛЕН фашист. Върни се и прочети, моля.

ZipFail
08-28-2010, 13:00
Едиственото което направи с тоя пост е да затвърдиш мнението ми за комуниститите - изроди и боклуци :)

Всеки интелигентен човек си прави сам за себе си изводите, но за твоя жалост не спадаш към тази малобройна група. :razz: Ти 100% си чел през редовете и ....абе кво ли се занимавам с тебе. Отивай си куфееш и не спами. Ти си като повечето кретени, не могат да видят истината, защото не им се нрави и като бай Ганьо отсичат с заученото - НЕ Е ВЯРНО! Такива са и по телевизията журналистите и др.
Абе се ми е тая, честно за тебе. Оправай се.
А вярно ли е че точно комунизма доведе до тоталния икономически фалит на България ? Вярно ли е, че преди комунизма България е била една от най-бързо развиващите се страни в Европа ? Вярно ли е, че благодарение на комунизма в момента политическия и икономически елит на България е изграден от новобогаташи и мутри ?

Pwnmaster
08-28-2010, 13:08
Точно тези, които ни управляват са хамелеони. Били са червени, сега са сини. Това ме дразни.
Също така и по време на социализмът България се е развивала доста добре също. Ще дам един прост пример - спорт. Имало е терен, не е било частно и затова парите са отивали на правилното място, а не както е сега във футболните клубове като Левски и ЦСКА. Строяли са се зали и други съоражения за спортистите. Сега повечето от тези зали са на път да се разрушат заради нестопанисване. Стадионът на Локо Сф и голям и хубав, а сега под частно ръководство той се руши, падат ламарини.

П.С - Не съм социалист/комунист. Просто гледам реално на нещата, защото монетата има две страни :)

mitternacht
08-28-2010, 13:21
А и за да те насера, ще ти кажа, че съм описал защо е ОТЯВЛЕН фашист. Върни се и прочети, моля.

Абе, хлапе :) аз съм написал- защо не е! Човека задава логични въпроси.

Нормално е революция на партизани (ерго-терористи) да бъде потушавана, капиш? При все, че вероятно почти всичко е някаква шитня-пропаганда скалъпена през комунизма.

8) Заблудени деца


ps. Т'ва да спорите с комунистче си е кауза пердуза- зае*и!

Nam3less3
08-28-2010, 13:32
За привилигерованите си беше добре, тъй че искам да се върне "стария живковизъм". Целта на всички идеологии и политически системи е една група хора да се облагодетелства за сметка на друга.

BazilVenceslas
08-28-2010, 14:55
А и за да те насера, ще ти кажа, че съм описал защо е ОТЯВЛЕН фашист. Върни се и прочети, моля.

Абе, хлапе :) аз съм написал- защо не е! Човека задава логични въпроси.

Нормално е революция на партизани (ерго-терористи) да бъде потушавана, капиш? При все, че вероятно почти всичко е някаква шитня-пропаганда скалъпена през комунизма.

8) Заблудени деца


ps. Т'ва да спорите с комунистче си е кауза пердуза- зае*и!

Така, тъп келеш. Явно се пишеш за много голям - е ако си толкова пекан сподели твояте достопочтенна възраст. И сега по темата: ЕТО НА ЧЕТИ КАКВО БЯХ ПИСАЛ!

Ами, тоя за който си писал е бил ОТЯВЛЕН фашист. Той си го е описал в биографията. Защитава нацистия режим и съд в Германия - хаха - и накрая доказаха, че Г.Димитров е невинен и никой комунист не е палил Райхстага! И след този процес, нацистите биват осмяни от света и тогава почват да трепят наред- комунисти,демократи, кайзеристи и нз колко други. Ами най са си го запалили малоумите фашуги(провокация с цел да унищожет опозицията) - холандският (те от тогава са почнали) наркоман и безделник Вандер Любе.

И в допълнение: Вие казвате, че фашизъм и правосъдие, са две несъвместимости, и че през 1933г. във фашистка Германия, не е имало правосъдие. През 33.г. фашистите в Германия, съдеха Г. Димитров, Попов, Талев и др., в обвинение, че са извършили голямо престъпление – запалването на Райхстага. И въпреки всичко, на подсъдимите им е дадена възможност да имат адвокати, и то от чужбина; на делото да присъстват техните близки и т.н. А сега вие комунистите, когато мен ме съдите, 30 години по-късно, – когато човешката култура и правото, трябваше да са на по-голяма висота...
Ами там е била грешката на фашистите, че като правят този фарс искат "легално" да обвинят комунистите в това, което сами са направили. Отново не си чел и за това съм длъжен да цитирам себе си. След този процес, фашистите разбират, че трябва да наложът тяхното расистко правосъдие и почват да трепят и арестуват наред(чети по горе). Комунистите са направили почти същото, като са били заслепени от омраза и отмъщение към предходния режим. И както бях писал,"читателю", са вкарвали мнооого невинни хора за едното нищо, но са ги освободили без последствия по-късно. Докато НАЦИСТИТЕ(като си умник ми изложи каква е разликата между фашисти и нацисти-нацистите са ЧИСТИ 100% расисти и от там нататък са 1:1) са вкарвали всеки - германец, евреин нз си къв в лагерите без да гледат какъв е и с 0% шанс са спасение освен смъртта. Доколото този приятел е имал усилена "фапистка" или каквато и да е противодържавна дейност - затова се го осирали до край. Ето виж лицемерието: Не че съм палил или събарял сгради, а само защото съм искал, "да се създадат условия за целия български народ да живее спокоен и сносен човешки живот"! Не си, защото са те арестували и си си платил. А във втората част за Белене пишеш най-накрая биоградфията му. И там е загатната. че се организирали 1500 души, които трябвало да ги въоръжат американците/англичаните от Гърция с оръжие и да започнат усилено ГОРЯНСКО движение. Горяните са точно партизани, замо че фашисти и царисти избягали в гората от отмъщението!!!! Някои са били невиини, но това, че са служили на стария режим ги прави смъртни врагове, което е МНОГО ЛОШО! Казва се сляпо отмъщение и пак повтарям, че накрая след падането на сталинизма, си отварят очите и ги пускат! ПРОЧЕТИ КАКВО СЪМ ПИСАЛ КОИ СА БИЛИ В ЛАГЕРИТЕ!
Аз съм противник на какъвто и да е бил лагер - нацистки, царски, комунистически, фашистки и др., защото там е било пълно с НЕВИННИ хора и единствено от гореспоменатите, комунистите(което не им прави чест, че са ги вкарали, мого моля) освобождават невинните хора вкарани без съд и прочее.

8) Заблудени деца

ps. Т'ва да спорите с нацистче си е кауза пердуза- зае*и! Но, аз няма, защото говоря истината, като не защитавам никой, а показвам кой какво е вършел.

Едит: Да не съм видял повече подобен език.
амк933

Nam3less3
08-28-2010, 15:16
Между другото, поздравявам BazilVenceslas, защото е напълно прав. Най-сетне да дойде човек в тоя форум, който да разбира от политика и комунизъм.

BazilVenceslas
08-28-2010, 15:32
:)

mitternacht
08-28-2010, 15:33
...

BazilVenceslas
08-28-2010, 15:34
А вярно ли е че точно комунизма доведе до тоталния икономически фалит на България ? Вярно ли е, че преди комунизма България е била една от най-бързо развиващите се страни в Европа ? Вярно ли е, че благодарение на комунизма в момента политическия и икономически елит на България е изграден от новобогаташи и мутри ?
.................................................. .................................................. ...
1. А вярно ли е че точно комунизма доведе до тоталния икономически фалит на България ?

Не, не е вяврно! Външният ни дълг през 1989г. е бил [b]10,7 милиарда $ ,а сега е 47,15 милиарда долара (37.095 млрд. евро). Според тогавашната развита икономика 11 млрд са можели да бъдат изплатени за от 5-10г., без да се срива вътрешният и външен пазар. А тази година дългът е нарастнал с 108%, и догодина се очаква още прираст. Сегашният дълг, с наличната ни икономика, няма да изплатим докато сме живи. Неуспорим факт за жалост.

2. Вярно ли е, че преди комунизма България е била една от най-бързо развиващите се страни в Европа ?

Съвсем невярно! Преди 1944, не сме имали никаква промишленост или индустрия - освен няколко текстилни фабрики (Сливен, Казанлък и др.), кожарски фабрики, фабрики за сапун, износ на розово масло(най-хубавото в света), каменна сол, грънчарство, килимарство, дървосекачество, калцирана сода, кафяви въглища (с.Мошино, открито от руснаци за нас) и др. Главният ни износ е от плодове и зеленчуци и животновъдство! Огромните и модерни промишлени мощности идват след 9-ти 44-та. Същесвуващите фабрики са национализират и след време се уголемяват и модернизират. Били сме една изостанала аграрна държава. Такива са били Балканските страни, Полша и Руската империя.

3. Вярно ли е, че благодарение на комунизма в момента политическия и икономически елит на България е изграден от новобогаташи и мутри?

Не, не е вярно! Трябва да преструктурираш въпроса си. Благодарение на падането на комунизма се извъдиха горепосочените от теб индивиди. А парата не пита, кой е червен, кой син, кой кафяв. Можеш ли да крадеш за собствено благоденствие - кради. Това го извършиха гадните синовете на червените и сините косовистки подлоги. Да не коментираме нататък.....

BazilVenceslas
08-28-2010, 15:39
Шмиргел, не обиждай, отнасяй се с уважение към по-големите и пиши грамотно!
Бива ли- станал студент- неграмотен!
Аха...
а какво е общото между фашистите и нацистите?

Мъка, мъкаа... мъка...

Ако това му викаш неграмотно..... ти сигурно си завършил българска филология, батко.(дали си завършил нещо? и какво е твоето почтенно занимание?)
Нека да чуем твояте достолетна възраст, ако обичаш?

Интересно ми е да чуя, твоето мнение за фашизма и нацизма и техните "разлики". Може ли? Виждам, че си доста "начетен" за тези два зли режима.

BazilVenceslas
08-28-2010, 15:52
За привилигерованите си беше добре, тъй че искам да се върне "стария живковизъм". Целта на всички идеологии и политически системи е една група хора да се облагодетелства за сметка на друга.

Всеки елит в историята на човечеството се е облагоденствал за сметка на народа. Въпросът е колко много? Целта на някои идеологии (за разлика от масони, ционисти, евреи банкери и др. сега не ми се занимава с тях, тук започваме с Митернахт(Среднощен) да говори на един език :D ) не е да се облагоденстват група от хора. Но това става в последствие и тайно от народа естествено. Например Тодор Живков през 1991г, което ние логично не помним са го изкарали пред Народен съд, за да излязът наяве милионите му. А то след ревизия на личните дела излезе, че притежава част от къщата на родителите си, една вила някъде в балкана на майната си и един голям апартамент в центърът на София. А следа от милиони няма. И тогава станаха за смях, но потулиха случая. Дори неговите бивши приближени окрали пушките на Живков във вилата му :razz: :D и кой продал, кой за себе си. Те били скъпи руски, немски, американски и др. ловни пушки. Също другите членове на Политбюро са се оредили с апартаменти и вили и също техни роднини и деца и толкоз. Ама сега на какво прилича? Няма да коментирам нататък....... :oops:

ZipFail
08-28-2010, 16:09
Просперитета на една държава не се измерва в това колко и е външния дълг..а си тръгнал икономика да учиш. В момента в света няма държава която да може да си върне външния дълг за под 10-20 години ;)
Дългът винаги ще расте понеже такъв е закона на свободната икономика и кейнсианството, няма нищо лошо в това..

И точно благодарение на комунизма се навъдиха новобогаташите..понеже едни личности решиха, че вече не им е изгоден комунизма и замениха поличитеската с икономическата власт, а хората които управляват си останаха същите.

mitternacht
08-28-2010, 16:16
Хъ... на 21 съм.Интересно какво значение има.
И- да- уча филология.
И- да- доста съм начетен по тия въпроси, защото това е един от интересите ми.

Ако някои хора не правят разлика между Фашизъм, Национал-Социализъм и Монархизъм, не е мой проблем.

мМм... е той Тодор Живков не е можел да говори като хората (селянин човек, излязал от гората- простено му е), та е иронично някой да мисли, че реално той е управлявал цялата държава :lol:

Ах.... ама какви теми подхванахте :) Абе, човеко... нали тия новобогаташи точно от червените пари се облажиха... куфарчета от едни ръце в други... такива ми ти работи.

(За чий намеси Гого Димитров и Райхстага не е ясно... човека от историята е арестуван, просто защото иска елементарни човешки права... ама нямааа!)

mitternacht
08-28-2010, 16:23
Всъщност... чакай малко...
Ти вярваш, че:
Червената армия ни освобождава от фашисткия терор?
Следват блажени години на свобода и равенство?
Всичко е перфектно в соц.- обществото?

и т.н.? :-o

BazilVenceslas
08-28-2010, 16:34
Просперитета на една държава не се измерва в това колко и е външния дълг..а си тръгнал икономика да учиш. В момента в света няма държава която да може да си върне външния дълг за под 10-20 години ;)
Дългът винаги ще расте понеже такъв е закона на свободната икономика и кейнсианството, няма нищо лошо в това..

И точно благодарение на комунизма се навъдиха новобогаташите..понеже едни личности решиха, че вече не им е изгоден комунизма и замениха поличитеската с икономическата власт, а хората които управляват си останаха същите.

ТОЧНО в това се измерва (едно от нещата) просперитета на една страна. Защо ли? Защото като си длъжник на чифутските банки и те почнат да си искат парите, а ти като няма какво да им дадеш, се казва, че една държава е фалирала. А защо фалира? Тя фалира доброволно, иначе ситуацията ще стане доста неловка когато Г-7 ти наложат икономическо ембарго. Може някой да каже - "Ха, че к'во ми пука, че не мога да търгувам с Великите сили!" - ще ти запука, защото великите сили командват по малките държави, с които ти търгуваш - износ-внос- защото ти също си и зависим от някои ресурси. Вземи България колко ресурси от внос и трябват за да може да водиш сносен живот, тука опираме до хората, защото ако те не се ядрото на атомът-държава то тогава кой е? Въздъхът, природните изкопаеми? А защо ти си зависим да речем от една проста желязна руда? Ами защото освен, че желязтото играе неотменна роля в стротелството (иначе ще си живуркаме в кирпич и дървени подпори) то има огромно влияние в цяла инфраструктира дори да не е в чиситят си вид а с хим. примеси. Отделно желязото е важно за твоят живот, защо? Не от био гледна точка за Fe в кръвта, а, че то носи КАПИТАЛ, разбирай пари за държавата. Давам за пример "Кремиковци". Там е рудата и освен, че прави метал за нас прави и за страните от Европа - така нарече износ. Така новопостъилите пари в нашата държава, да кажем за 1г. могат (можели са) да се олопзотворят в например в строеж на магистрала "Тракия" или нов завод и прочее. След това този завод носи пари и си възвръщам милионократно инвестицията си и тн. и тн.
Дългът играе основна роля в икономиката на една държава. И все пак ще примълча 8-) някои твои жлъчни думи.

По точка две. Ще бъда кратък: Сега някои държави им се дигна дългът, но това беше(или още е) заради кризата. Те ще си ги върнат за до 5г. максимум 10г. Не им бери кахъра. Друга тема е вечният дълг на САЩ на не искам да пиша за него.

И по точка три: Нарастването на дългът е неоспоримо явление, но той НЕ ТРЯБВА да е безграничен. Икономическият баланс трябва да е с положителни стойности. :grin: Тогава показателите са в период на нарастване и това значи, че хем плащаш дългът, хем има и за държавата ти. :oops:

BazilVenceslas
08-28-2010, 16:57
Хъ... на 21 съм.Интересно какво значение има.
И- да- уча филология.
И- да- доста съм начетен по тия въпроси, защото това е един от интересите ми.

Не си толкова голям, нито аз толкова малък. На комплекс го избиваш. Ако бях да 10, батко, тогава ще съм малък.
Каква филология? Интересно ми е, защото си ми колега студент. Пожелавам ти успехи в следването и на мен ще са ми нужни скоро.
Радвам си, че си начетен и затова те моля да споделиш твоето компетентно мнение. П.С. Далеч съм от заяждане с тебе.

Ако някои хора не правят разлика между Фашизъм, Национал-Социализъм и Монархизъм, не е мой проблем.

Между първите две почти няма - казах ти. Ако греша, моля, извади разликите в някое твое мнение и ще попишем. Аз не се смятам за безгершен или за всичкознаещ, така че, бих се радвал да си обогатя културата. Напиши, моля. Както си решиш, твоя воля.
А за монархия, няма нищо общо и тн. Има Монархо-фашизъм.


мМм... е той Тодор Живков не е можел да говори като хората (селянин човек, излязал от гората- простено му е), та е иронично някой да мисли, че реално той е управлявал цялата държава :lol:

Селянин човек е бил Хитлер. Баща митничар, майка шивачка (не помня точно), неук, ходил недоходил на даскало, отишъл доброволец в Голямата война и е временно ослепен от газ иприт, не е убивал човек (милиони са убити в негово име), лежи в затвора за противодържавна дейност (ето ти пример, точно като оня)след Биреният пуч, Рудолф Хес му пише книгата "Моя битва", защото хер Шикелгрубер е бил малограмотен, по късно се научава да пише.
Факт е е Живков не е управлявал сам цялата държава, защото когато го изправят пред Народният съд, търсят доказателства за упражнение на ДИКТАТУРА, но се оказва, че всички(почти) решения са се зимали колективно. Факт е, че се е съветвал за икономиката и се е учил на разни неща за да може на съвещанията да дава мнение. А сега "многообразованите" политици говорят сумалък простотии и "вносни-купешки"думи, а той човекът е казвал всичко публично както аз ви говоря на вас. Е, не е ли така разумно? И е факт, че е селянин и с ниско образование, но дори да си бил такъв като почнеш да учиш и нямаш диплома за висшо, прави ли те малоумник? Съвсем не.

Ах.... ама какви теми подхванахте :) Абе, човеко... нали тия новобогаташи точно от червените пари се облажиха... куфарчета от едни ръце в други... такива ми ти работи.

Облажиха се от народните пари. Крадене. Неуспорим факт. Писал съм за това, прочети за синчетата и косовистите, мамицата им.

Гого намесих, защото сам подсъдимият го намесва, а вече два пъти ти писах за този смехотворен процес в Германия.

(За чий намеси Гого Димитров и Райхстага не е ясно... човека от историята е арестуван, просто защото иска елементарни човешки права... ама нямааа!)

BazilVenceslas
08-28-2010, 17:31
Всъщност... чакай малко...
Ти вярваш, че:
Червената армия ни освобождава от фашисткия терор?

Не, Красная Армия прбилижава България на 7ми е на Дунав с 30 000 оръдия и прочее, 8ми срещу 9ти вечерта партизаните от Софийска област влизат в града и арестуват в правителствените сгради който сварят. Организирани са хайки по домовете и се блокират изходите на града. Приканват се да се предадът войсково и жандармеристки части. Нарича се преврат.

Следват блажени години на свобода и равенство?

Не съм чувал от никой от моите близки да се е чувствал подтиснат от липса на "свобода". Имало е цензура на световните новини, но животът си е течал както и сега, въпреки че днескашните "демократи" искарват живота тогава Турско иго за да се отрекът младите (не, че им пука). Тогава вестникът е писал каквото му се каже, а сега пиша за каквото му се плати. Това е за друга тема, ще попишем.
Относно равенството - да имало е до някаква степен такова. Хората са били доволни от живота си, имали са всичко каквото има днес. Е, демоде е вече и може да им се смеем за гигантския ТВ или че е черно-бял и др. :D :razz: Но трябва да знаем, че те са минали през този период на НТП (Научно-технически прогрес), за да имаме ние това което е днес. Също е друга тема за битът на хората. Може нещо да питате родители и баби и дедовци, както съм питам аз и тн. Скоро ще направя такава тема за битът в социалистическото общество.

Всичко е перфектно в соц.- обществото?

Естествено, че не. Например, аз не мога да се оплача от сегашното си положение. Родителите ми имат пари за нормален живот, без лишение от храна и прочее. Смятам, че при вас е същото - 1:1. Но има огромен брой хора, които са доста зле....оффф, ще говорим за това в темата за битът. НО ЗАПОМНЕТЕ ОТ МЕН - ЖИВОТЪТ НЕ ХОРАТА ЕДНО ВРЕМЕ Е БИЛ МНОГО ДОБЪР И УМЕЛО СЕ Е КОНКУРИРАЛ С ЖИВОТЪТ НА ЗАПАДА ПО ТОВА ВРЕМЕ ДАЖЕ И ДНЕС. ЗАТВАРЯНЕТО НА ГРАНИЦИТЕ (ще говорим в темата бит) Е НАПРАВИЛО, ТАКА
ЧЕ ДО ДЕН ДНЕШЕН ДА ВЯРВАМЕ, ЧЕ НА ЗАПАД ЖИВЕЯТ ПО-ДОБРЕ. Е, НЕ Е ТАКА!и т.н.? :-o

BazilVenceslas
08-28-2010, 17:43
Тази тема стана интересна.Но е факт , че сегашните правителства плюят времето отпреди 30 години , защото не могат да достигнат същия стандарт за живеене.

Няма и не искат да го достигнат! Факт, е че се измътиха сумалък лъжи за едно време. Но колкото и банално и демоде(но не е така) да звучи това днешното е анти-пропаганда и отрицание за нашото минало. Ама разбирате ли, просто това е целта им, да покажат, че никога не сме били добре и не знам си какво. Аххххххх колко лошо.
Дори на запад смятат, че сме живели в землянки. Абе какво да ви говоря :-x неща дето са ви ясни, приятели. Абе, майката си ебало.
И пак казвам, че е не е било перфектно, но перфектно неща не светът няма - дори и Природата.

strave
08-28-2010, 18:57
За привилигерованите си беше добре, тъй че искам да се върне "стария живковизъм". Целта на всички идеологии и политически системи е една група хора да се облагодетелства за сметка на друга.И е така и не е така.Българският социализъм макар и в голямата си част да е по-малката сестра на комунизма в СССР беше доста справедлив към всички хора им и даваше достъпният минимум за един що годое добър живот,а ако не добър то поне достоен.Работа почти за всички и една сигурност,която в днешно време я нямаш.Просто комунизма и в частност социализма са крайности и като такива техен основен инструмент е страхаяа той се постига най-лесно черз насилие.

ZipFail
08-28-2010, 19:16
Я ми отоговри само на един въпрос(евала ако успееш):
Защо всички бивши коминситически държави завършиха с преврат и тотално рухване и фалит на икономиката ?

Тогава не е имало дълг, всички хора са имали работа и жилище, развивала се е културата, а-у...щом системата е била перфектна, защо е завършила с катастрофа ?

strave
08-28-2010, 19:43
Системата,че не е била перфектна е ясно.
Дойде и времето да рухне,защото въпреки не лошата си структура тя се развиваше бавно и беше една затворена система.Най-голям проблем за хората поапданали под този вид строй беше това затваряне и опита за монопол,който се налагаше.Именно това ограничаване,а и еднотипността и както и липсата ная частен бизнес са едни от нещата които я провалиха.Така е по-добре,че комйунизъм има в три страни,защото пак казвам това е крайно мислене и мислене с монопол и налагане,а то в голямата си степен е насилственно.

mitternacht
08-28-2010, 20:23
И аз не се заяждам.Дори се чудя защо пиша в темата *вдига рамене*
Комплекси нямам, дори не аз започнах с това на колко съм години, или да твърдя, че другия бил от "малък клас", но това също няма значение.
Желая ти успех в следването!

Фашизъм- възникнал в Италия, водач- Мусолини.Похода на черноризците, вземане на властта и т.н. при него няма грам разисъм, просто е крайно-дясна политика, евала за което.
Национал-социализъм- възникнал в Германия, водач- чичо Ади.Отличава се със страшно вярното твърдение за неравенството на всички раси.Отличава се с грижите за народа, както и за благоденствието на държавата, което го прави универсална откъм блага политика 8)

Монархизъм- такова има още от ехееее... управлява монарх като се грижи за поданиците си.
Някъде е имало и Теокрация, ама това- едно време.

Фашизъм идва от "Фашо".Национал-социализъм идва от... обясних какво представлява- от там идва.
Монархизъм вероятно идва от "mono".

Сбърканата и смешна пропаганда вика на монархизма- фашизъм, на национал-социализма- също фашизъм.
По тая логика социализма е анархизъм, а комунизма... сигурно система на референдуми.


Браунау на Ин е град.

"Хитлер е ветеран от Първата световна война и е награден с военни отличия. След това ръководи партията на националсоциалистите във Ваймарска Германия. "


За положението във Ваймарската република... жалко че чичо Ади не е взел по-рано властта, да я постегне още от тогава.


Колкото до оня постинг, човека не е арестуван за фашизъм.Прочети го пак.Само задава съвсем логични въпроси на псевдо-съда.Порнография на законодателна система.

BazilVenceslas
08-29-2010, 11:50
За привилигерованите си беше добре, тъй че искам да се върне "стария живковизъм". Целта на всички идеологии и политически системи е една група хора да се облагодетелства за сметка на друга.И е така и не е така.Българският социализъм макар и в голямата си част да е по-малката сестра на комунизма в СССР беше доста справедлив към всички хора им и даваше достъпният минимум за един що годое добър живот,а ако не добър то поне достоен.Работа почти за всички и една сигурност,която в днешно време я нямаш.Просто комунизма и в частност социализма са крайности и като такива техен основен инструмент е страхаяа той се постига най-лесно черз насилие.

strave, прав си във всички работи(абсолютно прав и те уважавам за което :grin: ), но ще допусна да добавя и изясня някои неща.

Аз бях написал как се са облагодетелствали членовете на Политбюро и др. и с риск да се повторя ще напиша - те се уредиха с апартаменти в центъра на София, вили на майната си райна, лимозини и тн. И като са удовлитвориха се спряха. А, също са и оредили техни приятели и роднини и тн. И като дойде демокрацията, решиха, че това им е малко вече и е демоде да имаш гореизброените неща, а взеха да правят частни фирми, да продават заводи за по 1-2млн, а струващи фактически по 1-2милиарда ако не и повече(зависи какво е произвеждал и с какви машини) и така нататък. Освен те крадоха и гадните седерасти косовисти, реститути ебаха мамата на земеделието, БСП през всички мандати еба майката на всичко, после царя-десидент и репресиран си взе имотите ей тъй. Серго си е като БЕ СЕ ПЕ ТО и Бойко ще се види в близките години.... Отклоних се от темата, но просто трябваше да го кажа. Ааааа, и отделно мутрите закриляни от партиите, ДПС - хубава комшийска партия (рахат локум, кьoполу и тн.)!

Животът е бил справедлив и достоен - ФАКТ! А с думите "що годе добър живот, ако не добър то достоен", може някой да си направи впечътление, че за да имаш повече от гореспоменатият живот ЗА ВСЕКИ ЧОВЕК, трябва да има 3 апартамента на "Витошка" от по 120 квадрата минимум, вила на връх Ботев точно до измервателната и прочее станция, да кара Aston Martin One-77 или Бугати, да има хотел на Хаваите точно на брега и вила на върха на един от вулканите там и тн. скромни неща.
А истината, че всеки е можел да си позволи - апартамент, 3-4 стаи (без банята), автомобил (някои не искат и не им трябва, защото автобуси ги карат до завода или когато иска да отиде някъде хваща общински превози с тази резлика, че не чака 20МИН и отгоре да дойде автобус, да не говорим, че ако е натъпкан и не можеш да влезеш и нямаш нерви да се тъпчеш и бийш.) Редовен,празен(не броя час пик) и модерен за времето си градски транспорт, работа за всеки според специалността (ако няма такава ще научи, вишистите работят за това по което са учили, Митернахт,колега, ще видим кво ще правим като завършим), безплатно цялостно образование даже имало периоди където учебниците са били безплатни или тъй ли иначе не надхвърлят 2лв., пълно ел. обзавеждане с уреди последна дума на техниката по онова време на развиване не технологиите, безплатно здравеопазване на най-високо за времето си ниво, с модерна и здрава тогавашна апаратура, с която караме и да днес в държавните болници, ама и вече и тя се разпадна, евтин и сигурен живот за 10г. напред без лишаване от нищо, ходене по ресторанти, заведения и кафенета, магазини за всичко, ЦУМ е магазин със достъпни за всеки цени, много ниска престъпност, но пак я е имало. Най-много са били дребни кражби и не дотам дребни извършени от българи и от негри (нашите братя :D ) също и убийства извършени от психота, пияници за дребни пари и прочее. 100% гаранция, че ще бъдат заловени до няколко дни и ще чукат 20-30г. камъни ако оцелеят (не е ли хубаво? :-D ) така лагерите ще бъдат с истенската си цел. Милицонерите яко бият мангустите дето са за дребни кражби и лежат за 24-48ч. в ареста, но тогава освен,че връщат окраденото, ако могат, плащат глоба и тн.

За други неща не мога да се сетя, но нима това не ни стига? Какво повече може да желаем? Само ненаситните ще откажат това - но ние тук, в този форум и в цялата страна(99.9%) искаме да живеем справедлив живот и да виждаме хора с усмивки :) по булевардите,а не :x :-x 8-) :shock: :( :-o !!!!!!!!!!! Нима не е така, мои приятели!

Цитат от strave:
Просто комунизма и в частност социализма са крайности и като такива техен основен инструмент е страхаяа той се постига най-лесно черз насилие.

Ти си абсолютно прав, но позволи ми да те допълня и конкретизирам нещата.

Това се нарича РЕВОЛЮЦИЯ, коренна промяна на дадена система, от самите основи, най-често насилственна. Революции има още от племенни времена, въпреки че е малко смешно :D да се каже революция смяната на един дивак с друг, но е факт, че новият дивак я взима със сила и сменя политиката на народа/племето. Същото е било и в Римската империя, колко ли пъти разбунтувани легиони влизат/обсаждат Рим и сменят набързо богопомазания император. И така и така и така до днес.......
Всяка революция взима страха на народа от векове. Новият дивак за да се докаже, че е силен и има твърда ръка "пуска малко кръв на народа си"(тозе термин ми хареса от книгата "Рудниците на Цар Соломон", отнасясе за едно зулуско племе, ако сте я чели знаете)! Да вземе революцията през 1917г. в Русия. Ами, било е пълно с врагове на революцията и в последствие на народа, защото той се бие срещу Бялата Армия и части на Антантата през 20-те. Страха е основна сила за управление на масата, пак от векове. Така се избягва контра-революция. Дадох примера с дивака. Ленин е имал подкрепата на народа, но и стаха му, защото отначало не е било ясно кой ще победи - ЧЕРВЕНИ или БЕЛИ. И ги е спекъл, за да не минат на другата страна. Защото човек бързо забравя на чия старана е щом животът и имуществото (скромно) са били застрашени и веднага ще мина към по силния (да кажем Белите, а селянина е подкрепял революцията). Стараха като средство за терор се е използвал масово от другарят Сталин (Мао също но сега не ни засяга)! от 1924-1953г. е ебал майката на сумати невинен народ заради едната параноя за врагът с партиен билет и селянина капиталист :lol: (ама, че смях). Но след смъртта му, животът си тръгва както си му е редът.(щ пиша за България и това важи и за СССР)

Да се върнем към нашото Отечество. След 1944 у нас са действали същите процеси както и навсякъде другаде и както и винаги през вековете. Писах за лагерите, че чак ми омръзна и няма да пиша отново кой, защо е бил. (справка: прочетете най първият ми постинг) след 1956г. започва така нареченият процес на ДЕСТАЛИНИЗАЦИЯТА. Ебават му паметниците, имена на улици и др. Сменят тотално вътрешната политика, като премахват голяма част от ЦЕНЗУРАТА, но естествено не 100% (друг стар начил за владеене на масата, появил са с първите печетници), да не говорим за цензурата и хвалбите днес, махането на КУЛТЪТ КЪМ ЛИЧНОСТТА, за който важът по-горните неща и много други(баща на народите, непогрешим и тн. С Хитлер е било същото). И така ........ след 1965г. вече не се упражнява силна пропаганда и опит "промиване на мозъците" (става само при терорягите-самоубийци) и през 70те - 80те се живееш като челяк и само се цензурират международни новини по ТВ и разни десидентски западни книги. И така нататък. Толково по това

mitternacht
08-29-2010, 12:59
От всичкото което изписа като похвали мога да се съглася само за безплатното образование, но и като там направя вметка- да ти промиват мозъка с каква ли не пропаганда не може да се нарече качествено образование.

Не знам какви филми си гледал, ама питай мама и тате колко ГОДИНИ се чака за автомобил, или телевизор... освен ако не си от партията.Тогава и яхта може да имаш.
Безплатно здравеопазване?Може.
Ама примитивно, братче...
Интересно ако (не дай Боже) се разболееш от нещо сериозно... дали ще отидеш в Северна Корея, да се лекуваш с тяхна техника, или ще отидеш в Германия, например?
Модерна техника?
Ахаа... затова хората като отидат на запад гледат постиженията там като индианци.Че и до ден днешен е така.



Докато има възхваляващи червените примати, които са ни върнали половин век назад, то България няма да се оправи.
Сега ще сърбаме попарата на бодигарда на твоя приятел.Като го гледам, един дол дренки са.


И да не съм прекалено критичен- комунизЪма има и една добра черта- правили са тук-таме качествени комедии в по-късните години.

Всичко друго... та*ак работа.


Някой попита- защо е паднал комунизЪма, след като е бил толкова идеален строй?
Една ерудирана професорка беше казала- комунизма падна, за да не измрем от глад.
Ама това вече е въпрос на икономика, кражби, износ и прочее...

И наистина последно- не се заяждам, не се е*авам, ама вземи сложи един спел-чекър, защото е малко :? абе... ти си знаеш.

BazilVenceslas
08-29-2010, 13:07
Системата,че не е била перфектна е ясно.
Дойде и времето да рухне,защото въпреки не лошата си структура тя се развиваше бавно и беше една затворена система.Най-голям проблем за хората поапданали под този вид строй беше това затваряне и опита за монопол,който се налагаше.Именно това ограничаване,а и еднотипността и както и липсата ная частен бизнес са едни от нещата които я провалиха.Така е по-добре,че комйунизъм има в три страни,защото пак казвам това е крайно мислене и мислене с монопол и налагане,а то в голямата си степен е насилственно.

Казано от "ЗигХайл":
Я ми отоговри само на един въпрос(евала ако успееш):
Защо всички бивши комунистически държави завършиха с преврат и тотално рухване и фалит на икономиката ?

Ще започна с икономическата точка на проблема:
Използвам този цвят вместо бяло, защото иначе не се чете!
Страните от "Източният блок" са имали да една развити икономика. Някои повече, други малко по-малко. По вида си тя е планова икономика.Например първенци са били ГДР, след това Чехословакия и на трето място: България. Нито една страна в света не може да се сравнява със СССР освн САЩ и Япония в по-късен етап.
Между тези страни е съществувала икономическа организация наименована Съвет за Икономическа Взаимопомощ (СИВ). Организацията води началото си около 1950г., но със сигурност е по времето на Сталин. Целта на СИВ е икононическата помощ между социалистическите държави да правят стокообмен по между си на под пазарни цени. Давам пример: По договор от СИВ на някоя си дата, месец, година, България е длъжна да изпрати 200 000 тона пшеница на Полша до еди коя си дата. Но в замяна, Полша ще ни прати 200 000 тона въглища. И така всяка страна дава това в което е най-добра в момента(а една държава я бива не само в 1 отношение), ресурси ли ще е, готова продукция, шампоани ли, сапуни, фаянс и мноооооого други. На нас СССР ни дава горива и метална руда на много ниски цени, а ние му праща тютюн, розово масло, консерви, чушки, домати, дрехи и тн. Не са ни нужни съветски домати, защото сме си имали наши (не като сега - Гръцки, Македонски, Турски...), а на руснаците им трябва всичко, защото те са страна с НЕОБЯТЕН ПАЗАР. За сметка на това нашият пазар е малък и иска суровиниииииии. Съюзът не е пращал голяма помощ, докато у нас се построят всички големи фабрики за природни богатства - като "Кремиковци", "Бобовдол", "Стомана"-Перник и мнооого други. Така е било и със другите братски народи. Икономиката на държавите си е вървял по план, без кризи и с минимални спадове в производството. Това се нарича затворен пазар. Това не значи, че никоя от социалистическите страни не е търгувала със "Западът". Търгували са и още как, но от там са зимали пари, зимали са и стока, машини и ел.части. Пример давам: ти купуваш БГ бойлер. Вътре в него да речем релето му е западно, но другото е българско, а не както сега, всички части внос от Китай пък "Произведен в България". Страните от СИВ, са произвеждали висококачествена стока, дори и китайците тогава(не, че сега нямат, но трудно намира пазар по света). "Сделано в СССР" е имало на сумалък стоки по света. Друх е въпроса, че западняците може да се слаби в производството не нещо си, но пък соц. страните сме силни. Ама западняците не им увира главата, например американците и те НЕ КОПУВАТ от братските ни страни! ЗАЩО? Как защо? Защото те ще ни помогнат с КАПИТАЛ, разбирай ДЕНГИ(пари), а къде им е ползата като се мразим и сме конкуренти. Така те се затрудняват, а нас не ни ебе.
Друго е пък при нас. Искаме западни части, защото сме слаби(боклуци) в нашите или нямаме завод и много други фактори. Но ние не се свеним да не копуваме от тях щом трябва да имаме. Но затова те са хитри и за да ни преебът, ни го продават ПО-СКЪПО отколкота да речем на Франция. И да протестират наще и да не, ония казват: "Ееееее ми, кат не ти харесва на тая цена, недей копува, бе!". И така ни излиза скъпо и вместо да спестим 1 от 2/3(защото те ни го дават на 3/3, а на братята си на 2/3 и по-малко) ние им даваме всичкото. Отделно плащане на мита през границите, транспортни разходи и много денги отиват - все пак са капиталисти :-D :D !Това е част от икономическият проблем по, който ще продължа да пиша.

Тотален монопол? Икономическият монопол над хората е бил много по-малък сравнение със сегашният. Тогава се е чакало за кола при Тодор Живков не защото е нямало или са били скъпи, ами просто не е искал да се набръсква страната с коли (колкото и странно да звучи днес, където само няма кола спряла на площадката на входа) и от там няма толкова еко проблеми и се е наблегало на общественият превоз, бях казал, че е бил редовен и евтин, пътуване с влак и ДАЖЕ със САМОЛЕТ В БЪЛГАРИЯ - нещо което малцина ще си позволят днес(бях чул че билета е 180лв., но е 40мин София-Варна, а едно време билета е бил 7лв.и 10ст.)!

Затворен пазар: Прав си, че е не е хубаво само братските страни да търгуват усилено помежду си, но все пак "Студената война"...... и казах за вносът....

Еднотипността се усеща след "компютърната революция" през 80-те, защото руснаците са смятали, че високите технологии (компове) не си заслужават инвестицията, а виж сега какво става всеки има комп. Защо се решили така тогава - не знам. Но факт е, че България изгражда ЗЗУ Стара Загора, ЗЗУ Димитровград, Завод за роботи "Берое" Стара Загора и ти всичко от ЯПОНСКА технология!!!!! (Моят град е Стара Загора, не искам да говоря какво се случи с тези свръх модерни заводи, но с по-малък капацитет отколкото САЩ и др. - логично де) 60% от хард дисковете (500-600МВ тогава е било МАХ) са отивали за СССР, ама тука сме им искали и яка пара, като не се броят газ,нефт и др. А те дават, защото нямат. Така че, нашата хубава страна е почнала борба с "еднотипността" :oops: един вид :D !

Частният бизнес е важен фактор за натрупването на пари. Затова Ленин след Революцията пуска малко частници, за да натрупат капитали. След това Сталин ги премахва за добро или лошо, но в по-късен етап след Войната просто няма нужда от частници, защото се е развивал алъш-вериша (търговията)! И от там пари, стоки, ресурси.......

А относнокрайното мислене - защо сегашното мислене да не наречем крайно също? Кое е "централното" мислене? По времето на Средновековието(и още по назад - Рим), мисленето е било феодално и земевладелско с крепостни селяни (направо роби с малко повечко права - 1%) и тогава днешното мислене не е ли било крайно? А днешното мислене е така наречената ДЕМОКРАЦИЯ. Демокрация на Земята няма, въпреки че, американците парадират с това само. Тука опира до неща далечни ит темата и тема за друг разговор - евртеите, масони и Световната конспирация. Може да звучи глупост (защото и аз мисля така и един моя приятел само за такива простотий ми говори), но има доста вярно и отчасти вярвам - въпреки че, си противореча от казанато в скобите! И ЗНАМ, ЧЕ Е ТАКА И ИМА ТАКОВА НЕЩО, НО НЕ МОГА ДА ГО ДОКАЖА!

А сега към "Да живее победата" или "Зигхайл":

В горните абзаци говорих по икономическите въпроси, а твоят въпорс :-o спада към политическите.

Всичко се срина по вина на Михаил Сергеевич Горбачов. Той е 100% агент на ЦРУ. Колкото и банално да звучи. До преди 1985г. държвата вървеше всичко спокойно и проспериращо. Когато идва на власт, започва всеизвестната "перестройка", която е маска за кризата в, която той вкара държавата барабар с всички ни. Как ли? Ами накарал е всички страни да пратят БЕЗВЪЗМЕЗДНО десетки милиарди долари за изпълнението на "Интернационалният ни дълг" за укрепване на икономиките на други страни - Иран, Ирак, Пакистан, Сирия, Виетнам, Камбоджа, Монголия,много страни в Африка и др. По този начин ние се набутваме яко а пък тези пари ни трябват за по-важни неща, а не да помагаме на циганите. Ти ще кажеш - "Ами, от къв зор ще им пращаме? Ще откажем на руснаците молбата и край!" Да ама Горби е хитър и е казал, който не прати денги врътвам кранчето. И да видим, няма ли да пратиш. Но в крайна сметка врътва кранчето през 1987г. на всички ни. И какво става. ЗНАМ, ЧЕ НЕ Е ЧИСТО ПОЛИТИЧЕСКО, НО Е ПОЛИТ-ИКОНОМИЧЕСКО :D ! И става мазало. За да си осигурим тези доставки коите са спрели, сме принудени да купуваме от запада, защото друга соц. страна не се слави като богата на изкопаеми (освен Румъния ама при тях е тежка ситуация от 30г. прди 1989г., друга тема е вече)! А там както казах цените са "скромни" и държавата почва да тегли от Държавният резерв. Този резерс не е Марианската падина и има край и затова зимаме, какво? - ЗАЕМ ! Заем от нашите братя ЕВРЕИТЕ и техните банки. И така страна задлъжнява и почват дефиците на едно за да има друго и се сгафва историята...... По това време руснаците могат сами да се издържат, щот кво ли нямат. Но Миша Горбачов и корумпираните агенти на КГБ прецакват, количествата, които трябва да произведе плановата икономика (недостатък, защото при такъв умишлен саботаж всичко отива по дяволите). Като ги прецаква и пишат по ниски стойности на петилетният план, се поризвеждат по-малко блага, а дори и да са подобрили нормата пак файда няма. Просто населението на СССР е толкова голямо и нараства вссеки ден с десетки хиляди (знаето колко народи е имало), се стига до етап в който нуждите не могат да се задоволят и става дефицит. Той умишлено спира финансите към печеливши предприятия и те почват да работят на загуба! И така сгафва всичко и затова никой не го ще в Русия ми живее в Америка, при господарите си на тяхна издръжка. Послушното куче си е свършило работата и сега е в пенсия и се обажда(лае) от време на време да критикува Путин и Медведев.
Друго ще кажеш "Ами тази уж велика икономика как за 5 годин я наеба аджеба тоя?" Ами такъв скоропостижем срив никоя икономика не мож да преживее. Виж само американците как ервът от кризата пък такъв огромен саботаж да не влияе.... Такие, брат, дела.....

Така са агентите като Джеймс Бонд и други. Борба за надмощие и единият трябва да загуби. Елементарен закон на Природата. Корумпираното КГБ, което разчиства с няколко полит. убийства пътят на Горбачов до върха. Затова има написана книга "Кървавият Горбачов" или нещо такова. Това е тъжната действителност

BazilVenceslas
08-29-2010, 15:19
От всичкото което изписа като похвали мога да се съглася само за безплатното образование, но и като там направя вметка- да ти промиват мозъка с каква ли не пропаганда не може да се нарече качествено образование.

АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО! Въпросът е кой го ебава? Даже и малолумниците не го ебават! Питал съм наще и дядо ми и баба ми за университета какво са учили по история на БКП и казаха, че по голяма шитня не е имало от това. Всички имат само 3 по този така важен за партиятя предмет - конгреси, шитни, тъпни и такива. Когато са били в гимназията са им говорели на разни седенки в стаите по час на класния колко е велик комунизма, а те наще викат, хахаха много не ебе кой е велик и къв е запада. Едва са чакали да минат 40мин. и да ходят да играят - баща ми мач, майка ми народна топка и др. Естествено не са били еидн клас и 1 даскало, но е било едно и също навсякъде. Дядо ми каза че учебника на БКП го е чел с ненавист и е искал да мине с 3 и е успял както и мнооооооооого други за които ми разправял! Съжалявам за неграмотното писане, но съм изморен от поредният ми постинг и щях да приключвам, но като видях твоят пост и нещо се изнервих. ЧОВЕК, КАК МОЖЕ ДА СИ ПОМИСЛИШ ТОВА? ЧЕ някой ще ебава хахаааааа! Нацистите с Хайл Хитлер са поздравявали даскалите си дето ги видят. Да не говорим за паравоенните им организации като Хитлерюгенд или НАПОЛА. При нацизма е якото промиване и няма мърдане - не казвам, че всички са роботи и няма дето не ебават. Има, но ако та хванат духаш заедно с ваще!

П.С. Не случайно учим предметите, които са учили баба ти и дядо ти! Защото нашето образование е на много високо ниво, от въпрос на "материал" за изучаване. А ъглоглавите американци(за Европа не съм сигурен в кои страни учат като нас, говоря за запада) учат само елементарни неща. География например, учат планини, океани, континенти и такива и то 9-10 клас а ние още по Природознание ги знаехме. Един наш деветокласник ще изрине техен 12-то класник! ФАКТ

Не знам какви филми си гледал, ама питай мама и тате колко ГОДИНИ се чака за автомобил, или телевизор... освен ако не си от партията.Тогава и яхта може да имаш.

10 години минимум за кола. Казал съм защо Живков е правил този номер, дядо ми е чакал 9години и 3 месеца за Жигула. За ел. уредите се е чакало до 1 месец в София, Варна, Пловдив макс 2 месеца. Защо?
Защото странно, но такава е била решена политиката. Дядо ми е завършил Икономика на търговията втв ВИНС Варна и ми каза защо е ставало така. А от къде знае? Питал е лично директорът(шефа) на Елпром Варна? А той му казал - ами така е, знам, че е неудобно за населението, но частите са скъпи, идат от запад и затова изнасяме за СИВ и други страни(не Европейски) за да си възвърнем капитала и само 40% от продукцията е за населението. Така е била и с другите ни уреди. Сега разбра ли?

Безплатно здравеопазване?Може.
Ама примитивно, братче...

Да сега е примитивно, но е и тогава. Защо сега е примтивно? защото ползваме уредите от 1970г. които са морално остарели (рентегни, лампи и нз си кви апарати) Тогава са били слаби по мощност, големи, тежки - но сегашните дето са на запад и частните клиника (искат ти по 30лв минимум) се дължът точно на тез дърти примитивни апарати! В америка други ли са били? Нанайки? Това че е запад не значи, че са марсианци с лазерни пушки! БЯХ ПИСАЛ!

Интересно ако (не дай Боже) се разболееш от нещо сериозно... дали ще отидеш в Северна Корея, да се лекуваш с тяхна техника, или ще отидеш в Германия, например?

Моля те, не говори за С.Корея. Тая държава е най-гнусната на света и е повод за друга много обширна тема. Отвратително място, но хората не са виновни.

Модерна техника?
Ахаа... затова хората като отидат на запад гледат постиженията там като индианци.Че и до ден днешен е така.

Да, техниката ни е бил модерна.Още повече и качествена, затова работи от 30г. Може и западната да е била на моменти с 1 крачка напред (това е заради конкуренцията, докато в социализма няма конкуренция и някои неща стават по-бавно, но пък за това няма КРИЗИ! Извод: Всяко неща има + и - ! Няма перфектно дори и Природата!!!!!!!!!!

Докато има възхваляващи червените примати, които са ни върнали половин век назад, то България няма да се оправи.
Възхвалявам ли? Ти възхваляваш тоя тружди проклет нацизъм и/или фашизъм. Освен армия и храна за хората и по късно пагубна война за целият свят, нищо друго не се създал!!! И много добре го знаеш!!! Аз отбелязвам вскя една гадна и ужасна страна, но и показвам всяка хубава и добра страна. Доброто е, че след 70те върви за добро, като се махне История на БКП и Политседянки в даскалата. Е нищо, наще са си гледали часовниците и са чакали да мине. Соломон е казал - Всичко минава, и това ще мине!

Сега ще сърбаме попарата на бодигарда на твоя приятел.Като го гледам, един дол дренки са.
Така е с Бойко! Кво да се прави. И това ще мине!
И да не съм прекалено критичен- комунизЪма има и една добра черта- правили са тук-таме качествени комедии в по-късните години.

Всичко друго... та*ак работа.
Нали?

Някой попита- защо е паднал комунизЪма, след като е бил толкова идеален строй?
Една ерудирана професорка беше казала- комунизма падна, за да не измрем от глад.
Ама това вече е въпрос на икономика, кражби, износ и прочее...

Описал съм в втория си постинг. И да добавя точно към краят наще се подготвят за падането на комунизма и за идването на капитализма - с една дума ГОЛЯМОТО РАЗГРАБВАНЕ!

И наистина последно- не се заяждам, не се е*авам, ама вземи сложи един спел-чекър, защото е малко :? абе... ти си знаеш.

Човек, защо ти така пишеш всичко едно такова изнервящо и повърхностно? Колко пъти да ти казвам кой е бил фашист, що тая икономика така, що нямало коли, защо се краде и кой краде.... Еееее ми то ми втръсна, ако не е ебавка то какво е? Имай предвид, че пак те уважавам и това за класа дето от тогава ми се обиди, е недоразумение от моя страна! Защото тези автори, за които писах се оказаха непознати/забравени или просто си си мълчал и аз си изкарах извода, че си 10ти клас. Така че, ме извини и ми прости. Аз също ти прощавам предварително!

А относно Спел Чека, ще ме извиниш за разни грешки, но не ми се чете отново собствените ми писанки. Така че, ме извини за причиненото ти неудобство. Ще отговоря на твоя пост за монархизма, фашизма, нацизма и тн. но довечера или утре, защото вече се изморих! :(

ZipFail
08-29-2010, 15:20
Толкова си заблуден, че чак жал ми става...като поучиш малко икономика ще ти се изяснят нещата. И защо хората не могат да бъдат равни, и защо не може да има работа за всички, и защо дългът не е лошо нещо. Късмет с ученето, и дано не се разочароваш много :)

BazilVenceslas
08-29-2010, 15:47
Толкова си заблуден, че чак жал ми става...като поучиш малко икономика ще ти се изяснят нещата. И защо хората не могат да бъдат равни, и защо не може да има работа за всички, и защо дългът не е лошо нещо. Късмет с ученето, и дано не се разочароваш много :)

Добре тогава, просветли ме, моля те. И без да се обиждаш, щом си толкова начетен по икономика, представи се - на колко си години и в кой университет си или бил! Аз се представих, Среднощен също, а сега ти оставаш. Не стой в сянка, ако обичаш. Не си от ГЕСТАПО!(всъщност знам ли? :razz: )


А по темата, щом е толкова хубаво да има външен дълг, мисля, че мога логически да открия причината, но може и да бъркам. Затова ако греша, моляте просветли ме. А относно разни дългове и икономика - аз следя редовно няколко форума и чета с интерес. И хората според теб са некъдърници и пишат глупости...... И да приемем, че са - това, че бъркам не е моя вина аз съм както казваш "заблуден". Е, имаш сцената, изкажи твоето компетентно мнение по сложният въпрос.

Лично аз смятам, че като поддържаш някакъв "нормален" външен дъл, ти се пазиш от инфлация. Защото с много пари, благата свършват бързо (ако гледаме от човешка перспектива), а така част от мангизите отива за юдеите и техните банки и става някакъв вид баланс.
Прав си, че много неща не знам по икономика и ще ги уча тепърва (никой не е роден научен, сам знаеш, така че, не го раздавай тежко,а говори като те питат), но важното е, че имам широка основа и действам логически (със сигурност погрешно на места). И нима това е малко или е лошо за мен? Или за който и да било друг човек?
8)
П.С. И затова ли през социализма сме поддържали непрекъснато дълг от 700 милиона долара? От там изхождам.

П.С.С Всичко, което прочете, ще ти звучи като 100% ебавка. Но просто такива нервещи коментари пускаш и аз ти отговарям жлъчно също. И така до безкрай продължаваме. Така че да спрем с моят коментар, който е не толкова жлъчен колкото твойте.

ZipFail
08-29-2010, 18:50
Толкова много съм се занимавал да споря за комунизма, че вече нямам сили, писал съм 1000 пъти едно и също..ако се поровиш в мненията ми може и да намериш къде съм писал преди...

Запознай се с идеите на Джон Кейнс(цялата съвременна икономика се базира на тях) и ще разбреш защо инфлацията(дълга е следствие от нея), не пречи, а помага на икономиката..

Комунизма е една много хубава идея на хартия, само дето е изключително неиздържана икономически ;)
Ако имам време тея дни може и да напиша един изчерпателен пост, точно защо е толкова глупав комунизма, но мисля и че да прочетеш теорията на Кейнс ще ти стигне :)

ПП: Не съм имал предвид да се заяждам, извинявам се ако е прозвучало така :)

7227
08-29-2010, 20:06
"BazilVenceslas" Какви са тези постове-романи? Ти комунист ли си?

Nam3less3
08-29-2010, 21:14
"BazilVenceslas" Какви са тези постове-романи? Ти комунист ли си?И кво ако е комунист, може примерно преди 90та да е живял добре, или техните да са били от червените и привилегировани. Казваш го, сякаш е нещо лошо да си гледаш интереса.

BazilVenceslas
08-29-2010, 22:28
"BazilVenceslas" Какви са тези постове-романи? Ти комунист ли си?И кво ако е комунист, може примерно преди 90та да е живял добре, или техните да са били от червените и привилегировани. Казваш го, сякаш е нещо лошо да си гледаш интереса.

Nam3less3, приятелю. Никой от моите роднини (близки и далечни) не е бил/а никога превилигирован/а от коята и да е партия - днешни и минали. Нито са търсили. Техните превилегии са били, колкото на всеки гражданин на тогавашната и сегашната България. Уважавам всеки изказващ мнение, но ти къде отиваш. Даже за обида мога да го приема, но не желая. А преди 90та не мога да съм живял добре, защото съм роден 1991г. Преди 90та 90% от хората са живяли добре. 5% - много добре - познай кои, така наречените висши партийни членове. и 5%- репресирани, често несправедливо за жалост.
Не трябва да сме егоисти на 100%. И аз си гледам интереса, но защо трябва всички да страдаме, а не да си помагаме. Съединенито прави силата :)

takemybreathaway
09-01-2010, 16:34
Комунизъм в България никога не е имало. Може социализъм, но не и комунизъм :)

Подкрепям това мнение.

--------------------------------------

Факт е, че последните 20 години България се спъна и падна в една огромна яма и продължава да пада, няма край като че ли.

s1923
09-18-2010, 14:20
Един интересен материал по темата: http://septemvri23.com/20god_capitalism_resultati.htm

Patriot
09-18-2010, 21:17
Комунизъм в България никога не е имало. Може социализъм, но не и комунизъм :)
Комунизъм във формата към която уж са се стремели неговите "идеолози" никога и никъде не е имало и няма и да има. Навсякъде се говори за градеж, за светло бъдеще и т.н. Истината е че където такива подлеци са имали властта винаги е имало чудовищни репресии и убийства и няма по-човеконенавистен режим.

hackers
09-28-2010, 11:51
пхахахах нямало е комунизъм така ли ;д;д;д какво се нарича това примерно 3 дена не ходиш на даскало и те пращат в ТВУ :? не е ли мкомунизъм :?

др което е може да имаш цяло село земия и комунизма ти взима всичко и ти дава толкова колкот заслужаваш ... примерно повечето от вас не работят .. ако има комунизъм какво ще получите :@ скапани комунисти да живее ФАШИЗМА!

anonymous546178
09-28-2010, 16:29
пхахахах нямало е комунизъм така ли ;д;д;д какво се нарича това примерно 3 дена не ходиш на даскало и те пращат в ТВУ :? не е ли мкомунизъм :?

др което е може да имаш цяло село земия и комунизма ти взима всичко и ти дава толкова колкот заслужаваш ... примерно повечето от вас не работят .. ако има комунизъм какво ще получите :@ скапани комунисти да живее ФАШИЗМА!

дори и сам не знаеш за какво говориш...
http://www.lostrepublic.us/Graphics/DoubleFacePalm.jpg


Много модерно стана напоследък да говориш такива неща.. И идея си нямаш какво е фашизъм и комунизъм(нито едното нито другото е имало в България)...
Момче, не говори неща, които не разбираш, не се крий зад някакви абсурдни лозунги..

doktorEmilAntonov
09-28-2010, 22:50
Като не ви изнася какъв е бил комунизма и да да кажем, че не го е имало? Партията не беше ли българска комунистическа партия? Точно това е комунизма, както и навсякъде по света където го е имало, именно неставащ за нищо от икономическа гледан точка, и носещ само разруха, смърт и страдания.

anonymous546178
09-29-2010, 12:55
Въпреки, че не е идеална полит. система България е просперирала, имало е индустриална дейност, нямало е нито един неграмотен, голяма част от заводите работеха допреди 10 години(обаче НОВОмислищите хора затвориха някой предприятия )

doktorEmilAntonov
09-29-2010, 21:10
С парите от преди 1944 и с заграбените имоти и почти робския труд. И въпреки това НРД фалира два пъти, като комунягите продават златния резерв на СеСеСеРе.

Destroyer89
10-01-2010, 10:25
Периода между 1944 и 1989,както всичко друго си има своите предимства и недостатъци:
НЕДОСТАТЪЦИ-Когато псевдокомунизмът идва на власт,на хората които имат имоти над 80кв.м. им се взимат и ги оставят на сухо.Обявяват ги за вашисти и врагове на народа.Децата им не се допускат да взимат визше,както и да работят престижна професия,независимо от успеха им в училище и умствените им способности.Границите са затворени и е почти невъзможно същите тези хора,да получат образование на вънка,което ги принуждава да работят в предприятия.Отнема се свободата на словото-ако кажеш,нещо против режима най-малкото те уволняват от работа.Понякога се е стигало и до консомолски лагер.Нямаш право да имаш земя на площ повече от 80кв.м , което принуждава много семейства да се разведат.Няма внос и износ,както и контакт с Европа,което прави България деградираща и изоставаща държава,спрямо другите държави в Европа.Историята на България в учебниците се преиначава,което заедно с липсата на право на мнение води до загуба на самочувствието на повечето българи,което в последствие ги превръща в "овце" или ги озлобява,което пък води до днешното състояние на България.

Destroyer89
10-01-2010, 10:36
ПРЕДИМСТВА-По време на псевдокомунизмът,здравеоп зването е било държавно,следователно и безплатно.Образованието е било безплатно също.Подпомагали са атлетите на България при,което взимаме,няколко златни и доста сребърни медали на олимпийските игри,което прославя държавата ни.Имало е страх и уважение към милицията,което не е позволявало на хората да правят,каквото си искат.Всеки е имал работа и е нямало просещи хора или крадливи цигани.Децата редовно са се преглеждали и,ако е имало физическо отклонение са били записвани в нужния спорт за да се поправи това.Едновременно плюс и минус е това,че партийните членове са били превилигировани,както и децата им.Плюс е за тях,минус е за обикновенните хора.
Пп.Истински комунизъм не е съществувал никъде,освен може би Корея и донякъде Китай.

Destroyer89
10-01-2010, 10:37
Ако съм изпуснал нещо,надявам се някой да ме допълни.

doktorEmilAntonov
10-11-2010, 23:26
Комунизмът в Китай:


http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/24.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/42.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/19.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/31.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/34.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/35.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/36.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/43.jpg

http://www.extremecentrepoint.com/wp-content/uploads/2010/06/47.jpg

А "най-големите антикомунисти" в света - САЩ са си най-добри приятелчета с Китай.

assd
11-10-2010, 07:21
в китай са екстра, така и трябва! който не слуша - разстрел. не като тука - крадци, мошеници и далавераджии да се ширят и да си правят каквото искат. трябва страх в такива криминални единици да се всява, в китай такива са на колене на стадиона и от упор им пускат един куршум. пък после ще крадеш ли, за корупция и далавери не прощават.
и ако не е така как ще имат 8-10% ръст? изобщо не знам кой дава китай като лош пример, като китай е феномен, който не може да бъде обяснен от никой. как за 15 години от бедна и неразвита страна (след скарването с ссср и ембаргото което им налага същия тоя ссср ядат 1 път на ден и това е голямо постижение за мао и служат за подигравка на целия соц лагер) стават икономически и политически гигант, вече китай е заплаха за "вездесъщите" съединени американски щати и според всички икономисти и тн. до 15 години ще задминат и ес и сащ. няма да е чудно, бил съм в хонг конг - знам за какво става дума, макар и да са били дълго време английска колония. просто китаеца си е китаец - дисциплиниран и многоброен. не случайно азия като цяло е икономическо чудо, че в сингапур корупцията е нула и най-добре се прави бизнес там, просто който не слуша - смърт. така се прави! хвала на братския китайски народ!

avitoholbg
11-10-2010, 14:04
Истински фашизъм в България не е имало но за сметка на това е имало истински комунизъм. Само когато червената армия влиза в България избива около 3 хиляди българи. Повечето избити били духовници и образовани хора. А пък кой знае колко хора е избил бай ви Тошо. Да точно този човек който е учил само до 6-ти клас и е бил кравар :shock: . Доста хора са били потърпевши от тоя жесток режим. Пък колко далавери са се вършили под масата...
Сегашната демокрация в България е също толкова лоша колкото и комунизма. Защото тази "демокрация" я сътвориха "бившите" комунисти. Неможе един човек който довчера е целувал портрета на Ленин изведнъж да стане демократ. Все едно пещерняк да изобрети ракета. Така, че след разпадането на комунизма в парламента трябваше да дойдат нови и млади хора а не да останат същите чичковци.

anonymous546178
11-10-2010, 16:55
В България не е имало нито фашизъм, нито комунизъм, нито демокрация :D :D

DirtySouth
11-18-2010, 14:28
xxx.

anonymous546178
11-18-2010, 15:33
^ Накратко нископлатена работна ръка, дължаща се на ниския стандарт на живот и на голямото населентие, не е голяма философия на както каза ти "икономическото чудо". Реално ако китайците спрат да произвеждат, няма да се срути световната икономика ,а само китайската... Евентуален риск е покачването на цените на някой стоки.


Отново комунизъм не е имало никъде (беше написано по-нагоре защо), имало е социализъм..

venera9
01-03-2011, 19:42
baba i dqdo mn mn sa stradali zaradi komunizuma,noo....toi e kato parazid!toi viiinagi 6te si e v bulgariq i 1000 godini da minat pak 6te go ima !!![[za sujalenie]] :(