PDA

View Full Version : колежки



teodora87
08-27-2010, 15:16
Започнах работа преди 1 седмица.Но проблема е,че не си говоря с колежките.Те си говорят,а аз стоя и не им говоря.Имам чувството,че нямма общи теми с тях и не знам за какво да говоря.Мисля,че ме мислят за темерут,което не е така.Днес една колекжа ме извика и каза,че не трябва да се деля от тях,да седя на страни,а да стоя до тях и да сме си помагали.Държала съм се на дистанция и нз си какво.Не мога да разбера какво трябва данаправя,как да започна разговор,какво да говоря като едната от тях имам чувството че не ме понася,но поне след 2 седмици сит ръгва,защото почва даскало :grin: :grin:

SmilezZz
08-27-2010, 15:19
Задавай им въпроси,за да ги опознаеш по-добре..
Говорете си на някаква тема - било то свързана с работата
или за козметиката..Не знам .....

SilverRain
08-27-2010, 15:19
Но проблема е,че не си говоря с колежките.Те си говорят,а аз стоя и не им говоря.Имам чувството,че няМАМ общи теми с тях и не знам за какво да говоря.
:shock: :( е естествено, че като седиш и не им говориш ще си мислят, че се делиш от тях ... общи теми винаги се намират .. кво толкова ти пречи да отидеш и да ги питаш, как са кво майната си праят .. абе тебе не са ли те учили да общуваш с хората ..

mArMaLaDkA
08-27-2010, 15:49
Дори и да стоиш само до тях и да мълчиш, пак е по-добре, отколкото да висиш отстрани като изгонено кученце. Като толкова не знаеш за какво да говориш, намеси темата за времето. 8-)

teodora87
08-28-2010, 05:54
а може ли само защото не си говоря с колежките шефа да не уволни.Той е мн готин,усмихнат човек,от начало бях объркала сметките и касовите бележки,но той не се скара,и само ми повтаря спокойно,спокойно :-D

the_best_f
08-29-2010, 22:13
Tс сериозно ли си 87 набор?

sasha_90
08-30-2010, 14:10
Мислят те за темерут,защото седиш настрана от тях.Така те си мислят,че не ги понасяш.Започни да общуваш с тях.

teodora87
09-06-2010, 17:22
тази седмица имам изпити и казах на мойта колежка да каже на шефа,да не ме пише щото трябва да уча.А еднака сервитьорка замина за В.Търново,защото учи задочно и трябваше трите да се редуваме и да работим.Днес се обадих на колежката,която ме уреди да почна работа и тя ми каза,че шефа не ме е писал,но тя мислела че другата седмица няма да ме пише в графика,какво,защо сърди ли се,че когато има голяма нужда от хора аз не отидох.Но пък шефтака каза че няма проблеми за изпитите,но шефанз какво мисли
какво да правя,дали ме е уволнил?

Di
09-06-2010, 18:37
включи се в разговорите им

Djuff
09-06-2010, 21:36
Божее как да няма за к'во да си говорите!Се ше измъдриш някоя тема.Как няма да те мислят за темеруд като не общуваш с тях.