PDA

View Full Version : Originals vs. Mat Star



brum21
08-27-2010, 19:07
Здравейте. :)
Въпрос : Какви кецки( или маратонки ) предпочитате- маркови (adidas, Puma, Nike) или обикновените от 20 - 30 лв.? И защо? Държите на марката или на ниските цени? И до колко марковите обувки са по-качествени от "обикновенните"? 8-)

Дискутирайте... :D

ecstazy
08-27-2010, 19:18
Тея които си мислят, че Etnies примерно или ES са много по различни от Matstar много жестоко се лъжат. Всичко е мейд ин чайна тъй че разликата ще е 1-2 месеца разлика в продължението на носене на обувките. 3 пъти съм си взимала кецки на Матстар и 3-те пъти доволно си ги носех в продължение на година. Сега в момента имам едни ES-ки, на които също им давам година.. Абе за мен разлика няма. И в крайна сметка марката не ме интересува. Важното е да държи около година без да ми се събира вода в обувката и естествено да ми харесва дизайна/цвета ;)

rammstein123
08-27-2010, 19:23
Пазя си нещата, не ми е проблем издръжливостта. Но ми е някак по-приятно да нося оригинални обувки. Пък и досега не съм допадала на нещо немарково, което да ми грабне окото. /говоря за обувките./

SuNsEt
08-27-2010, 19:27
Bulldozer

djstyle
08-27-2010, 20:30
Bulldozer

Adidas брат... Ама ми се е случвало и някой ментак да нося, ако не си личи много :P

Djuff
08-27-2010, 20:33
Разликата е, че едни хора не ги ебе к'ви обувки носят, а други искат всичко марково ала-бала да са скъпи, да се фукат.

Pwnmaster
08-27-2010, 20:36
Конверс? Какви са тези галоши от САЩ!?
Истина е в Западна Европа - Адидас, Пума, Лю Кок Спортиф :)

Unendlich
08-27-2010, 20:36
Честно казано тези на Мат Стар миришат доста кофти и т'ва ми е неприятно, а дизайнът им е леко по-опростен от оригиналните. Но пък за тренировка биват, няма да ти е жал нито за пари, нито за тях, тъй като са издръжливи. Лично аз залагам на по-скъпите марки.

RuKsP1n
08-27-2010, 21:46
Имах една учителка дето много мъдро казваше
"За обувки или легло, пари не трябва да се жалят"
и е права жената, като се замисля
не робувам на марки, но нося предимно Адидас, защото не ми вонят краката в тях
имам естествено и някой друг чифт които са работни, ама в тях не се задържам дълго време

cool4eto0
08-27-2010, 21:47
ами за мен няма чаак такова значение, трябва обувката да ми хареса ама миналата година си купих от Puma за 100 и няколко лева кецове ,които все още много харесвам, и след нчколко дни влизам в Mat Star и гледам същите за 30 лева .... някъде 10 минути седях пред рафта и гледах о_0 :D :D :D :D :D :D

Greennight
08-27-2010, 21:54
Абе не знам аз съм с 1 Умбро за към 100 кинта,нещо средно между маратонка и кец,тва що планина е видело,що футбол е ритало...вече 15 месеца.Само са белички и се цапат лесно,ама им тегля една мокра кърпичка и са като нови :D,тия като ми умалеят ше си зема пак такива...

lemonyheart
08-27-2010, 22:08
Пазя си нещата, не ми е проблем издръжливостта. Но ми е някак по-приятно да нося оригинални обувки. Пък и досега не съм допадала на нещо немарково, което да ми грабне окото. /говоря за обувките./

BabyBluee
08-27-2010, 23:34
Аз съм за обикновените :)

Евтини, хубави и като се скъсат не ме е яд за тях, щото знам че са 20 ле.

Tempest
08-28-2010, 07:36
Държите на марката или на ниските цени?

държа на качеството.. и не виждам проблем примерно да дам (само) 40лв за удобни маратонки, вместо да се оръся 100+ за нещо, защото е от дадена марка.. има някои хора, като ги питаш тка, ше кажат "оо, ми аз гледам да са качествени", ама ако стане въпрос кой какъв е - "я гледай, аз нося еди кви си, пък ти някви обикновени".. тва ме дразни - парадирането с тия маркови неща.. за какво?! Като може нещо за по-малко пари да свърши същата функция.. че даже и по-добре понякога..


някой беше написал по-нагоре, че не вонели краката от марковите.. ми и мойте не вонят с нормални кецки за 40 кинта...

Di
08-28-2010, 07:48
Имам и двете марки
На едно и също място се произвеждат - Китай/Индия/Мозамбик бла бла

spopi
08-28-2010, 08:08
Не разполагам с много пари и такаче не купавам скъпи нещта или нещто ако хвана намаление от хубав магазин.И често купавам обувки 20-30 лева. Макар че живея в малък град и има разлика в цените и магазините и това оказва влияние.Винаги съм била на мнение колко по-скъпо толкова по-качествено. :-) :-P

6sense
08-28-2010, 08:24
огромна разлика има примерно оригинални Diesel и адидас и тези ментаците... само маркови си взимам но не и от България 8-) онзи ден в магазин на Levi's ми предлагаха тениска levi's - made in Bulgaria :D :razz:

SuNsEt
08-28-2010, 08:59
Bulldozer

Adidas брат... Ама ми се е случвало и някой ментак да нося, ако не си личи много :P ебала съм ги Адидас...който има пари нека си купува.Пък и държавата ни е такава,че дори и "марковите" неща са правени в Китай. :wink:

Pwnmaster
08-28-2010, 09:21
Горната мадама - ти си супер зле.
Почти всички неща на Адидас се правят в Азия. Защо? Защото е много по-евтино, затова. Това, че идва от Индонезия/Китай/Виетнам не го прави немарково и неоригинално.
Има модели на Пума и Адидас правени във Франция....ама през 70/80 години на 20 век :-o

wasser
08-28-2010, 09:31
Държа на определени марки.В момента имам едни кецове ,за които нашите дадоха 120+ лв. .Нося ги от 1 година,все още са здрави.Естесвено обувала съм и други обувки през тази година.Искам да кажа,че ,ако ми бяха купили маратонки/кецове за 30 лв. нямаше да издържат и един месец.

kokosety
08-28-2010, 09:33
Майка ми е на мнение че няма разлика между марковите и "ментетата" тази година си купих кецоже на адио за 100+ лева и кво след три месеца подметката им леко се е отлепила и има разкъсано място а нито тренирам с тях нито нищо сега си купих платненки от мат стар и съм доволна за мен няма значени но адио сукс и няма да си взимам вече

teenems
08-28-2010, 09:37
за кецове и маратонки си държа на марката.. Сега кецовете и маратонките ми са на Найк и нямам оплаквания :) .. държа на качеството

brum21
08-28-2010, 10:00
Бях взел Spalding за 40 лева и ми издържаха над 1 година...после си бях взел Converse и Adidas (110 + лв ), от които бях много доволен. Издържаха повече от Spalding-а и честно казано ни издаваха миризма на спарени крака. 8-) Но така и не мога да преценя да давам ли по 60 лв. отгоре само за марката като така и така издържат по 3-4 месеца повече?!

П.С: Относно тия Adio и Vans, които се водят уж за скейтърското движение, мога да ви кажа, 90% от тез които познавам се оплакват че им се цепи подметката за 100 кинта :o

bybit0o0
08-28-2010, 15:18
Няма значение марката, важно е самия кец какъв е :smt007:
иначе Vans :-) :-)

galet0
08-28-2010, 21:01
За мен лично е много по-добре,да дадеш повече пари за маратонки или кецове и да си купуваш 2-3 пъти в годината,отколкото всеки месец по 20-30 лв и те да се късат. :)

Tempest
08-28-2010, 21:11
За мен лично е много по-добре,да дадеш повече пари за маратонки или кецове и да си купуваш 2-3 пъти в годината,отколкото всеки месец по 20-30 лв и те да се късат. :)

кво ги правиш тия маратонки бе човек?! Аз с едни паянтови изкарах 1 година... сега съм с едни черни Runners за 40лв... удобни, не ми спарват краката.. и направо си е за без пари :) Иначе бях клиент на FullMax, ама скейтърските, които си харесвах, много гадни ги направиха и се отказах...

BabyBluee
08-28-2010, 21:11
За мен лично е много по-добре,да дадеш повече пари за маратонки или кецове и да си купуваш 2-3 пъти в годината,отколкото всеки месец по 20-30 лв и те да се късат. :)

кво ги правиш тия маратонки бе човек?! Аз с едни паянтови изкарах 1 година...

kokosety
08-29-2010, 09:33
Бях взел Spalding за 40 лева и ми издържаха над 1 година...после си бях взел Converse и Adidas (110 + лв ), от които бях много доволен. Издържаха повече от Spalding-а и честно казано ни издаваха миризма на спарени крака. 8-) Но така и не мога да преценя да давам ли по 60 лв. отгоре само за марката като така и така издържат по 3-4 месеца повече?!

П.С: Относно тия Adio и Vans, които се водят уж за скейтърското движение, мога да ви кажа, 90% от тез които познавам се оплакват че им се цепи подметката за 100 кинта :o
Ами не знам на мен с адиото ми стана същият проблем както казах вече и тази година смятам да пробвам на емерика или на лакаи. (ако някой знае дали са качествени да каже)

galet0
08-29-2010, 09:48
За мен лично е много по-добре,да дадеш повече пари за маратонки или кецове и да си купуваш 2-3 пъти в годината,отколкото всеки месец по 20-30 лв и те да се късат. :)

кво ги правиш тия маратонки бе човек?! Аз с едни паянтови изкарах 1 година...
Оф,ми незнам,аз постояно се спъвам :lol: Примерно вчера си скъсах джапанките :)

SuNsEt
08-29-2010, 11:39
Горната мадама - ти си супер зле.
Почти всички неща на Адидас се правят в Азия. Защо? Защото е много по-евтино, затова. Това, че идва от Индонезия/Китай/Виетнам не го прави немарково и неоригинално.
Има модели на Пума и Адидас правени във Франция....ама през 70/80 години на 20 век :-o Хей...който има пари за Пума и Адидас нека си купува...И аз ако имах пари бих носила само Найк,защото ми харесват,но след като нямам...предпочитам поне да нося нещо хубаво по джоба ми,независимо от къде.

faced
08-29-2010, 12:10
Честно казано всичките ми обувки издържат около година.. имам и такива за по 20лв. и такива за по 100+ .. Честно казано, напоследък си взимам Адидас, не за друго, просто защото моделите им ме грабват.. Така де, просто си правят Мойте обувки. Иначе ми става малко кофти като дам 150лв. за маратонки ама .. кво да се прави :-D

Общо взето ми е все тая дали ще нося евтини или скъпи маратонки стига да ми харесват.

music_pirate
08-29-2010, 12:16
Това че идват от едно и също място ... не значи че няма разлика в качеството бе хора. Има марки, които са се доказали като по-добри. Не гледайте само кога се късат и дали краката ви миришат. Обувката трябва да е удобна и кракът ви да почива като ходите с нея ... а не да се изтощава.

п.п. носете кубинки

K_O_L_E_V
08-29-2010, 12:39
Имам и двете марки
На едно и също място се произвеждат - Китай/Индия/Мозамбик бла бла


Произвеждат ги там защото производството им излиза по-ефтино.


Аз предпочитам марковите , защото са доста по-здрави.

BakuTo
08-29-2010, 12:44
Предпочитам оригиналните.Има разлика,макар да се произвеждат там-просто работната ръка е най-ефтина,а истинското качество е в материалите

Lexyy
08-29-2010, 13:07
em.. vsi4kite mi kecove i maratonki sa adidas i nike imam i edni na matstar i ne se oplakvam ot tqh ina4e predpo4itam da nosq nike nai mn mi dopadat...

YouAteMyHeart
08-29-2010, 14:41
Пазя си нещата, не ми е проблем издръжливостта. Но ми е някак по-приятно да нося оригинални обувки. Пък и досега не съм допадала на нещо немарково, което да ми грабне окото. /говоря за обувките./

Предпочитам да дам 120-130лв за нещо,което ми харесва и хваща окото.Поне при мен обувките издържат поне 1год./пума,адидас,нике/

За физе си взех най-смотани на булдозер.Носил съм ги 10-15х за по 40мин и след 1 срок си заминаха.

Tempest
08-29-2010, 15:38
Аз предпочитам марковите , защото са доста по-здрави.

тва пък беше най-глупавата изтъкната причина, която съм виждал... не си уцелил здрава марка, за да твърдиш, че по-неизвестните са паянтови...

sladkish_14
08-29-2010, 15:45
Предпочитам 'не оригиналните'..
Не бих дала 100лв и кусур на горе за едни маратонки или кецки, като за тези 100лв мога да си взема 2 чифта хубави обувки.
Така или иначе вярвай ми на никой не му прави впечатление какво носиш и никой няма да разбере дали Адидаските са ти истински или менте.


П.С - В интерес на истината само вие си мислите, че притежавате ИСТИНСКИ и оригинални маратонки/кецове, вече и в 'специалните' и уж 'оригиналните' магазини на дадена марка предлагат КАЧЕСТВЕНИ ментета, на менте високи цени :wink: ,, Ако не си го вземеш лично от страната производител, но по - добре не ми се хвали, че носиш оригинална ПУМА или Адидас, че е смешно малко да се намери такова нещо в България :lol:

П.С2 - Но не се отхвърля и такава възможност де

NeverTheSame
08-29-2010, 15:56
От много време не съм си купувала кецове или маратонки от мат стар...Просто след като преди на година ми се налагаше да ходя по около 4-5 пъти да си купувам нови се отказах.В последните 4 години се доверявам тлавно на пума...

Tempest
08-29-2010, 16:10
аз нещо изградих резистентност към FullMax.. за 3 години смених 3 чифта маратонки, като всеки чифт все по-малко издържаха.. сега Рънърските ми харесват :) ше видя колко ше издържат ;)

а, отделно и кожена топка на FullMax си купих - след 40 минути дълги пасове (дълги, дълги - 30-40м) на тревна площ и се скъса единия шев.. за кво говорим..

a1a2b3v
08-30-2010, 09:07
Ми то е ясно, че стига да има пари, достатъчно, че да не навреди на бюджета си ако се изръси с 100-150 лв би предпочел найк, пума или адидас, ама като няма що пък не и матстар? Аз лично ги нямам тия пари да ги дам за обувки... Матстар са сравнително здрави, и на разумна цена. Кво толкова избирам си нещо да ми харесва като модел и удобно и толкова. :)

krizko
08-30-2010, 09:19
Произвеждат се в Китай, Малайзия, Пакистан и така нататък, защото там е по-евтина работната ръка. А материалите от които се правят нямат нищо общо с тези на Mat Star, Bulldozer и така нататък. Едното е качество, а другото е обикновена обувка. Преди, когато носех ментаци имах гъбички, миришеха ми краката на умрял пръч. От както нося Adidas, Puma, Reebok нямам такива проблеми. И са ми много по-удобни разбира се. С няколко думи - цената си заслужава. Взимайте няма да сгрешите. ;)

Нагоре чета, че не бихте дали 100 лева, защото никой не гледа какви са и така нататък. Вие за това ли ги взимате? Не защото са удобни, а за това, че пише Adidas и така нататък? ХАХАХАХАХА. Това е от глупаво, по-глупаво. Оригиналните маратонки са в пъти по-здрави. А това къде се произвеждат няма значение.

radeberger
08-30-2010, 09:22
Предпочитам по-скъпи маратонки. Те са ми много по - удобни. Номерта вървят през 0.5 или 1/3 и като си вземеш точния номер не те убива никъде. При по - евтините винаги усещаш някакво неудобство , с което трябва да се примириш.

Hidalg0
08-30-2010, 09:42
Аз съм фен на адивнас и пумба , но нося и матскарки де 8-)

MissNothing
08-30-2010, 11:03
Попринцип гледам обувките да са по-качествени, че съм си патила на улицата от някакви калпави сандали. 8-)
Ама тука става въпрос за маратонки и кецове.. Имам някакви на Victory от Deichmann ко така са пише за 20-30 лв, още не съм ги носила, че да знам доколкоо са здрави, но имам маратонки на Адидас, Найк-те не са мръднали.

Tempest
08-30-2010, 11:04
Преди, когато носех ментаци имах гъбички, миришеха ми краката на умрял пръч. От както нося Adidas, Puma, Reebok нямам такива проблеми.

йеа.. аз пък откакто си купих мойте Рънърски, не се оплаквам от миризма на краката.. другите също не се оплакват от миризмата на краката ми.. :D така че не е важно дали е адида, пума, рийбок или там производни, а дали е качествена обувката.. и аз бих дал малко повечко пари за качествена обувка, но... нямам.. а и докато са ми удобни и не ми образуват гъбички, не мисля да сменям марката засега :)

brum21
08-30-2010, 14:34
Ама в днешно време честно казано има толкова добри имитации, особено на Адидас, че спокойно могат да ти пробутат някъв ментак в "оригиналните" shop-ове, който може да се скапи по-бързо и от булдозер.

sword
08-31-2010, 02:28
Не всички имат финансовата възможност, за да си позволят хубави обувки.
Самата аз нямам такива, но това не е огорчило живота ми по някакъв начин. :)

notlike
08-31-2010, 09:24
Аз имам едни булдозерки, що мач са видяли, що чудо, ама 18 месеца държат. Струваха около 40 кинта. Сегашните ми адидаски са на не повече от 8 месеца и вече почнаха да сдават багажа. Важно е качеството, не марката. И имам намерение да си взема отново булдозер, защото на мен ми трябват качествени маратонки, а не марки. А и дядо ми преди е правил бизнес с лепене на етикетчета, лентички и подобни на "оринигални" маратонки. А ако знаехте, че 90% от това тук идва от Турция и че същата стока е 3 пъти по-евтина там, как бихте реагирали? А аз как бих реагирал, след като един чифт адидас ми струваше над 100лв тука, а в нета го видях за 30? :? А кой го каза тоя мит, че от оригинални стоки не миришат краката? Аз имам адидас, един приятел има nike mercurial, ама и двамата се оплакахме. Няма такова нещо - ако знае човек какво търси, ще го намери. Sword, ако човек оценява другия по маратонките, значи не струва нищо. Лично аз никога не оценявам хората по това, което носят, а по това, което са. Защото, ако ще някой и Армани да носи, като е боклук като човек, никога няма да спечели уважението ми, а, надявам се, и на другите :)

SummerHit
09-29-2010, 19:58
Според мен няма никаква разлика м/у маркови и къча марка :D . Имах случай при който отивам до мола да си зема някакви обувки и гледам на един рафт
FIREFLY-29лв
Converse-129лв
а нямаше никаква разлика. Аз гледам да са ми удобни пък и Мат Старките ми държат по повече от година..

CrAzYanDlaZy
10-18-2010, 17:12
Миналата година си бях взела кецове на Найк. Даже не издържаха една година и се скъсаха ... да не говорим че още от началото единия кец пропускаше вода! Нямам думи просто! Имам един кецове на булдозер от 3 години, които са 100 пъти по- добри и по- здрави! За толкова време тея кецове не са мръднали, ами даже мога да ги нося във снежно и дъждовно време и да си джвакам все едно съм с гумени бутуши, а краката ми остават сухи! От чужбина бих си взела маркови обувки, но от България- не! ПЪЛНИ МЕНТЕТА! Тва са някви имитации, а не оригинлни обувки ... защото не знам за вас, но за мен думата ` марков` има съвсем друго значение!!

fpasysh
10-18-2010, 17:17
не съди книгата по корицата...може да са яки и да е примерно нике или адидас или пума или квото ще да е ама се едно да стъпваш по игли...то най важното да са удобни и стилни...ебал сам марката...

MegaTorres9999
10-18-2010, 18:53
adidas нося и съм си супер доволен никога не са ми се късали , а вече като ми порасне крака или ако мине 1 година и си харесам някви др тогава си купувам , ама мисля че е по хубаво така да дам 100-200 кинта вместо на секи 3 месеца да давам по 20-30 .

mog1
10-18-2010, 19:24
как да няма значение ??!?! какви глупости говорите? естествено че марковата стока е 100 пъти по-добра от кучите марки.В изработката, издръжливостта и дизайна.Тия работи "маратонките ми за 20 лв издържаха година и половина, са или лъжа или просто голям късмет. Освен това оригиналната обувка, може да те изкара мноооого повече (ако разбира се, кракът ти е спрял да расте)

dimi93
10-19-2010, 08:23
Конверс? Какви са тези галоши от САЩ!?
Истина е в Западна Европа - Адидас, Пума, Лю Кок Спортиф :)

Аз си взех Конвърс, кец като кец! По нищо не се различава от обикновенните MatStar дори MatStar са по красиви бих казал! Иначе, дано се окажат издържливи!

dimi93
10-19-2010, 08:28
Преди, когато носех ментаци имах гъбички, миришеха ми краката на умрял пръч. От както нося Adidas, Puma, Reebok нямам такива проблеми.

йеа.. аз пък откакто си купих мойте Рънърски, не се оплаквам от миризма на краката.. другите също не се оплакват от миризмата на краката ми.. :D така че не е важно дали е адида, пума, рийбок или там производни, а дали е качествена обувката.. и аз бих дал малко повечко пари за качествена обувка, но... нямам.. а и докато са ми удобни и не ми образуват гъбички, не мисля да сменям марката засега :)

И аз си купих Рънърс и съм много доволен! (сън)
Миналата година с 2 чивта на Маниа изкарах есента, зимата и пролетта! Кажи речи цялата година! Така че... Марковото не е гаранция за качество!

dimi93
10-19-2010, 08:30
Попринцип гледам обувките да са по-качествени, че съм си патила на улицата от някакви калпави сандали. 8-)
Ама тука става въпрос за маратонки и кецове.. Имам някакви на Victory от Deichmann ко така са пише за 20-30 лв, още не съм ги носила, че да знам доколкоо са здрави, но имам маратонки на Адидас, Найк-те не са мръднали.

Аз също си взех два чивта кецове от Deichmann за по 40 лв! Не знам, надявам се да не съжалявам, макар че едните вече почнаха да сдават багажа въпреки че ги нося едва от месец и то през 3 - 4 дена!...

Reaper93
10-19-2010, 10:04
Puma, Nike и Adidas са скъпи заради името, до някъде може би са по-здрави от обикновенните(особенно Adidas, познавам много хора и всички са доволни, дори аз имам)...Купих си Puma и ги носих 1 година и изведнъж ми излезе една дупчица отпред :shock: ...
А Nike, купих си гуменки и отново съм доволен.. :)

Много зависи и от какво са направени, и къде...
Пумите примерно ми бяха от Китай, Адидаса от Виетнам, а Nike от Индонезия... ;о

CrAzYanDlaZy
10-19-2010, 15:25
Много зависи и от какво са направени, и къде...
Пумите примерно ми бяха от Китай, Адидаса от Виетнам, а Nike от Индонезия... ;о

А някои тука ми разправят, че нямало значение, че били китайски ... :?

awesomesheepy
10-19-2010, 15:56
не залагам чак толкова до марката
но нямам матстарки..
имам Vty(Victory),които са г/д такива,не са скъпи,но си ги нося 2ра година вече.
имах други,пак на същата марка,които след 2та година се скъсаха брутално.
Зависи..
Иначе,предпочитам да нося Etnies,Circa,Globe,Nike..
бих дала 100 кинта,обаче да е качествено. ;/

NoFreaksAllowed
10-20-2010, 14:16
До преди 2-3 години син носих матстарки, сега в момента нося кецки World Industries от Америка и доста по-добри са :)

fuckme
10-20-2010, 17:15
аз нося в момента Etnies и Converse... и съм си харесала едни найкове... не знам, ама някак не ми харесва да си купя накакви мат стар или де да знам кви, просто не ми харесва, няма да се чувствам добре. пък и не ми харесват повечето.

Alex3nd
10-20-2010, 17:27
Не всичко е 'Made in China' ;) Аз нося Tommy Hilfiger, Hugo Boss, Benetton и Adidas, но любимата ми марка е Tommy Hilfiger. А той е Американец така, че не е 'Made in China'

roshkors
10-20-2010, 22:11
Някои маркови обувки ги праят в Азия само и единствено заради евтината работна ръка :) , но пак си има патент и ако не се спазват правилата фирмата продавач ще си има големи проблеми при една проверка :) аз също мисля, че съм доволен от марковите дрехи и обувки :) освен, че е по хубаво и удобно е и по-издръжливо :) това сочи целият ми опит :)

prout1
11-27-2011, 12:01
Аз маркови обувки бих си купил само ако ще са за спорт или за планина. Макар че последната година карах с едни матстарки за 45 лева с аеро подметка. Супер удобни бяха тия обувки за носене, стотици километри съм пробягал с тях. Но си имаха и кусури естествено, бяха от изкуствена кожа, която се нацепи още в първите 3 месеца. Освен това ми смърдяха краката с тях, но това как да е, аз ги носех само за да тичам, след това си зимах душ и всичко беше ок. Октомври месец ми се сцепи подметката на едната, баш преди едно състезание по тичане, въпреки това пробягах 3км със сцепената подметка 8-) Абе свършиха ми работа, но следващите ми обувки за тичане ще са маркови.
За всеки ден според мен няма смисъл от супер скъпи обувки, карам вече трета година с едни, където са куча марка, ама са кожени и много удобни. ;) Зимата също съм с некви турски кожени и евтини, ама страшно здрави, един скъсан шев нямат за 2 години и половина носене, само няколко чифта връзки съм сменил. С тях ходя и по балканите зимно време, много много съм доволен.

ImmortalSportFreak
11-27-2011, 12:13
Предпочитам маркови.Обичам да са такива,по-удобни са ми и имам възможност да си ги купувам.Естествено има и маркови,които не са с перфектно качество,но повечето са по-качествени от ментетата.По-добре да си купиш хубави маркови обувки и да си ги носиш 1-2-3 години,отколкото някакви ментета и след месец да се разшият някъде или да замиришат. :?
Проблемът обаче е,че много маркови обувки в България са по-некачествени,отколкото тези в чужбина.Аз имам и такива от чужбина и са много по-добри.Явно на нас ни докарват най-лошите. :-o Зависи де.. Не казвам,че това се отнася за всички,но за някаква част..

psychopath
11-27-2011, 12:21
Имал съм какви ли не...и съм най-доволен от Адидас и Лонсдейл. :)
конкретно за обувки ^^

Cybershot
11-27-2011, 12:42
Аз честно казано не намирам разлика между оригиналните и булдозерките/мат стар, всичко опира до комплексарщина, даже съм сигурен, че повечето сигурно спестявате месеци да си купите някои "маркови" обувчици и после да се гъзарите в даскало.... Жалка работа, но характерна за днешната младеш...

shadowcrew
11-27-2011, 13:40
Някой от съфорумниците малко бъркат нещата - Made in China не означава,че качеството е лошо. Дори Adidas, Nike и много други се правят в Китай,защото излиза много ама много по евтино. Български качествени обувки няма. Аз ползвам предимно Paolo Botticelli - имат хубави модели и са по-качествени от Българските.

bebzgirl
11-27-2011, 14:01
Имам и двете марки
На едно и също място се произвеждат - Китай/Индия/Мозамбик бла бла

selenium
11-27-2011, 14:18
На мнение съм, че за различните цели трябват различни обувки.

Нося Adidas, Diesel, MatStar, едни планински (добри са) и някаква друга куча марка.

Примерно за спорт - нещо от сорта на MatStar заминава за по-малко от 2-3 месеца. По изгодно ми е да си взема намалени Adidas/Nike за 100-130лв. и да карат година и половина, отколкото да търся всяко тримесечие нови маратонки. Да не говорим, че марковите са по-удобни.

Diesel-а са жестоки за всеки ден, от естествена кожа са и са невероятно удобни. Нямам проблем да ходя с тях по 6-8 часа на ден (налага ми се), нещо което би било много неприятно с MatStarчета.

За сметка на това евтината китайска стока е идеална за строително-ремонтни дейности. Или просто когато трябва да обуеш нещо, без да ти пука, че ще го скъсаш.

Лятно време винаги си взимам евтини сандали/джапанки. За мен това не е обувка, затова не бих заделил повече пари. Нося, хвърлям, следващото лято пак.

BrainlessROCKBABY
11-27-2011, 14:21
Bulldozer

Adidas брат... Ама ми се е случвало и някой ментак да нося, ако не си личи много :P

как не живееш в Бургас? о.О

cigarettekisses
11-27-2011, 14:37
adidas

bloodyF
11-28-2011, 11:38
имаш пари-купуваш си ориджинъл
нямаш пари-купуваш по-евтини


честно казано, имам пари, обаче не си купувам по-скъпи
1. маратонки/кецове нося по-рядко
2. причината основно е че независимо колко скъпи са обувките, аз ВИНАГИ ги развалям/късам....не знам как ходя, ама 1 здрав чифт нямам 8-)