PDA

View Full Version : Езикова Гимназия - Русе



Dr3amy
08-28-2010, 20:02
Някой може ли да ми изясни няколко въпросчета за езиковата в Русе?

Освен с английски с какъв друг език можеш да кандидатстваш?
Дали ще ми приемат образованието от друга държава?
Може ли линк към сайта на гимназията?

SmilezZz
08-28-2010, 20:12
Ако става въпрос за АГ,приемат се ученици с първи чужд език - английски,а за втория можеш да си избереш между
руски,немски и френски..

За СОУЕЕ не съм много сигурна,но там първи чужд език е руския
или английски..Не знам..
Там също можеш да си избереш немски и френски..

За СОУПНЕ нищо не мога да кажа..Нямам информация за него..

sweet_bunny
08-28-2010, 20:32
За аг-то мнението на SmilezZz е вярно,от личен опит го знам,а за СОУЕЕ,когато кандидатствах миналата година беше така след седми клас с изпит:англйски с руски,немски с английски,френски с английски и испански с английски...мисля,че така бяха.За СОУПНЕ и аз нямам мнение по въпроса :) А,за сайта на соуее ето: http://www.souee-ruse-bg.net/ и на АГ-то ако ще ти е от помощ: http://www.agruse.com/

slicky
08-28-2010, 20:38
Аз сам от аг и да знаеш ако влезеш там много морковчета ще изядеш :D
ето линк за АГ>http://www.agruse.com/ ,а за СОУЕЕ>http://www.souee-ruse-bg.net/

SmilezZz
08-29-2010, 08:23
За аг-то мнението на SmilezZz е вярно,от личен опит го знам,а за СОУЕЕ,когато кандидатствах миналата година беше така след седми клас с изпит:англйски с руски,немски с английски,френски с английски и испански с английски...мисля,че така бяха.Всъщност - В СОУЕЕ нямаше ли и италиански език ? :-o :-o

Едит - Ето малко информация за СОУПНЕ..
Първи език - немски,а като втори чужд език усилено се изучава английски език...
В сайта им също така пише:

>Единствено при нас учениците имат възможност да получат Немски езиков диплом Sprachdiplom, който служи за прием в университети във ФРГ и други немскоговорящи страни без полагане на изпит за степен на владеене на немски език;

>При нас обучението по английски език е на равнище, позволяващо успешно представяне на изпит за Сертификат за степен на владеене на английски език TOEFL и CAE;

П.С - То в АГ да беше само моркови 8-)

IvUsHkA
08-29-2010, 17:01
В СОУЕЕ няма италиански поне тази година.
А за Дойче Шуле ме съветваха изобщо да не кандидатствам. Струвало си само ако успееш да влезеш в "Лайстонг клас" или не знам точно как го наричат, където получаваш сертификат за езика.Гимназията се била развалила и нямала нищо общо с това което е била преди. Не съм учила там, но от приятели само това чувам.

SmilezZz
08-29-2010, 17:23
В СОУЕЕ няма италиански поне тази година..Ясно..Защото миналата година мисля,че имаше..Но не съм сигурна като първи или втори чужд език,но имаше.. :-o
Да каже mArMaLaDkA - мисля,че тя учеше в СОУЕЕ

vampirediaries
08-29-2010, 19:48
В СОУЕЕ няма италиански поне тази година.
А за Дойче Шуле ме съветваха изобщо да не кандидатствам. Струвало си само ако успееш да влезеш в "Лайстонг клас" или не знам точно как го наричат, където получаваш сертификат за езика.Гимназията се била развалила и нямала нищо общо с това което е била преди. Не съм учила там, но от приятели само това чувам.
Наистина е така.Досега учех там и училището ще ти хареса само ако немския наистина те влече,защото във Leistungklasse се влиза трудно и трябва да се скъсваш от учене.Но ако кандидатстваш 100% си вътре-никой не иска да кандидатства там така че ако има такива дето ще се излъжат да кандидатстват са вътре.
А за СОУЕЕ не го мислете за много елитно,имам приятели които са се преместили след 8 клас от там в Немската и много ми се оплакаха от нещата в Руската.
За мен най-добрата езикова в Русе е АГ. :grin: :D

cveteto96
08-30-2010, 08:26
^ Но пък ако направим едно сравнение между СОУЕЕ и АГ,по-добрата гимназия е /поне според мен / СОУЕЕ..Имат страхотна материална база,повечето от учителите ги бива,повечето от учениците са амбицирани,и имат страхотни униформи / най-яките в Русе / и т.н.. - така,че автор(к)е ако си решил да кандидатстваш в някоя езикова избери или СОУЕЕ,или Първа Частна Английска Гимназия "Уилям Шекспир"..Там може да учиш и три чужди езика,като първи чужд език е английския..Не знам от коя държава идваш,но пък ако не си учил АЕ - не се притеснявай..Ще ти обяснят отново всичко - азбука,граматика и т.н..

Но пък АГ "Гео Милев" доста пропадна..Не е това,което беше преди години..Учителите /или повечето от учителите/ въобще не ги бива..
Учениците също,повечето не знаят даже какво им се учи или пък си
нямат и понятие от чужд език /независимо какъв/.. са влезли там с някакви тройки по изпитите..
Материалната им база - бива,но можеше да бъде и по-добра..

SmilezZz
08-30-2010, 08:36
Но пък,за да може да учи в "Уилям Шекспир" автора трябва
да плати такса около 2100? или 2300? /за година/ - нещо такова..
Приемат се и ученици от други държави..

vampirediaries
08-30-2010, 13:13
^ Но пък ако направим едно сравнение между СОУЕЕ и АГ,по-добрата гимназия е /поне според мен / СОУЕЕ..Имат страхотна материална база,повечето от учителите ги бива,повечето от учениците са амбицирани,и имат страхотни униформи / най-яките в Русе / и т.н.. - така,че автор(к)е ако си решил да кандидатстваш в някоя езикова избери или СОУЕЕ,или Първа Частна Английска Гимназия "Уилям Шекспир"..Там може да учиш и три чужди езика,като първи чужд език е английския..Не знам от коя държава идваш,но пък ако не си учил АЕ - не се притеснявай..Ще ти обяснят отново всичко - азбука,граматика и т.н..

Но пък АГ "Гео Милев" доста пропадна..Не е това,което беше преди години..Учителите /или повечето от учителите/ въобще не ги бива..
Учениците също,повечето не знаят даже какво им се учи или пък си
нямат и понятие от чужд език /независимо какъв/.. са влезли там с някакви тройки по изпитите..
Материалната им база - бива,но можеше да бъде и по-добра..
Не се обиждай,но явно не си много запозната със ситуацията в АГ.Пропаднало ли е щом минималния бал тази година е по-висок от този за Руската?!Всички от моя випуск,които отидоха там са само с 3 и 4.Те кандидатстваха и за АГ,но не ги приеха.Как така учениците в АГ нямат понятие от чужд език след като имат 18 часа седмично английски?Мислиш ли,че човек който няма амбиция и не му се учи ще отиде там?
За материалната база-влизала съм много пъти в Руската,ходила съм на олимпиади там,влизала съм и в АГ.Е стаите в АГ са пъти по-хубави от тези в Руската.Там има по две бели дъски в стая,учениците сядат на такива столове на каквито сядат учителите и като цяло самата стая е много голяма.
А за униформите-тук вече е въпрос на личен вкус,но на мен ми харесват повече униформите на Английската.Признавам,че и на Руската униформите са хубави,но не могат да се сравняват с тези на Английската.

slicky
08-30-2010, 13:25
^ Но пък ако направим едно сравнение между СОУЕЕ и АГ,по-добрата гимназия е /поне според мен / СОУЕЕ..Имат страхотна материална база,повечето от учителите ги бива,повечето от учениците са амбицирани,и имат страхотни униформи / най-яките в Русе / и т.н.. - така,че автор(к)е ако си решил да кандидатстваш в някоя езикова избери или СОУЕЕ,или Първа Частна Английска Гимназия "Уилям Шекспир"..Там може да учиш и три чужди езика,като първи чужд език е английския..Не знам от коя държава идваш,но пък ако не си учил АЕ - не се притеснявай..Ще ти обяснят отново всичко - азбука,граматика и т.н..

Но пък АГ "Гео Милев" доста пропадна..Не е това,което беше преди години..Учителите /или повечето от учителите/ въобще не ги бива..
Учениците също,повечето не знаят даже какво им се учи или пък си
нямат и понятие от чужд език /независимо какъв/.. са влезли там с някакви тройки по изпитите..
Материалната им база - бива,но можеше да бъде и по-добра..
Не се обиждай,но явно не си много запозната със ситуацията в АГ.Пропаднало ли е щом минималния бал тази година е по-висок от този за Руската?!Всички от моя випуск,които отидоха там са само с 3 и 4.Те кандидатстваха и за АГ,но не ги приеха.Как така учениците в АГ нямат понятие от чужд език след като имат 18 часа седмично английски?Мислиш ли,че човек който няма амбиция и не му се учи ще отиде там?
За материалната база-влизала съм много пъти в Руската,ходила съм на олимпиади там,влизала съм и в АГ.Е стаите в АГ са пъти по-хубави от тези в Руската.Там има по две бели дъски в стая,учениците сядат на такива столове на каквито сядат учителите и като цяло самата стая е много голяма.
А за униформите-тук вече е въпрос на личен вкус,но на мен ми харесват повече униформите на Английската.Признавам,че и на Руската униформите са хубави,но не могат да се сравняват с тези на Английската. Значи доста точно мнение-всичко е така.Ами аз уча в аг и ще кажа,че сме само по слаби от МГ-то(там са хахота).СОУЕЕ дори и да напраят паралелка със сомалийски,пак ще сме по добри.А Цвети,ти си 96 как ще знаеш как е ,а?Това че познаваш някой си и той ти е казал така,не значи,че е така. Базата ни е малко по-зле,но за сметка на това учителите са къде-къде по добри.МОН ни отпуснаха пари,но тъй като нямахме хубав салон
сега направихме 1 много голям и хубав.Сигурно ще се отуснат и пари за условията,но ако наистина ти се учи ,ще успееш.

dki
08-31-2010, 08:04
^ Но пък ако направим едно сравнение между СОУЕЕ и АГ,по-добрата гимназия е /поне според мен / СОУЕЕ..Имат страхотна материална база,повечето от учителите ги бива,повечето от учениците са амбицирани,и имат страхотни униформи / най-яките в Русе / и т.н..

Не знам какво и е страхотното на базата на Руската, но май тя е най-хубавото в цялото училище. Униформи си купиха преди 3 години и сега пак ги сменят, защото им свършил платът. :-D Ризите им няколко пранета пуската синьо, а копчета трябваше наново да бъдат зашити. На входа пък те посреща портиер. Ако не си с униформа или си забравил бележника си, влизаш последен, като има вероятност да закъснееш. Учениците не са , тях ги вълнува само междучасието, за да отидат да си попушат на спокойствие. Ако искаш да си повече от тях, няма да имаш приятели. Друго няма да пиша, макар че има още.
Но изборът е твой. Сам решаваш.

Dr3amy
08-31-2010, 13:35
Добре, за да изясня идвам от Испания, Английския ми не е много силен, но го разбирам горе - долу. Искам да кандидатствам в езикова с първи език испански, втори ... може би английски.... Въпроса ми е... Изпитите какви са?


Всмисъл...
Да знам по какво да се подготвя... Английски, Испански... и друго какво?



Ако някой може да ми обесни по - подробно и има време за въпроси може да ме потърси на скайп: fuck__life_
Благодаря.

IvUsHkA
08-31-2010, 17:05
Единствено в СОУЕЕ има испански в Русе така че ще трябва там да кандидатстваш, а за изпити нямам представа.

SmilezZz
08-31-2010, 17:11
Мисля,че изпитите са само по чужд език..
Ако в СОУЕЕ си с първи език Испански,ще правиш
изпит по него..За английския не знам дали ще
трябва да правиш някакъв изпит....

mArMaLaDkA
08-31-2010, 17:44
Обаждат се разни хора, дето хал хабер си нямат за какво става дума, обаче явно желанието за трупане на постове е неопреодолимо. Втора страница вече разни комплексирани момиченца се бият в гърдите как тяхното училище било най-хубаво, и правят темата на мармалад, обръщайки я в нещо съвсем различно от зададеното. Додрапали сте дотам, където искате да учите => бъдете щастливи, пийте си млякото редовно и се научете да мълчите, когато няма какво да кажете, защото в противен случай излагацията е пълна.

Авторке, никой не може да ти каже нищо, докато не кажеш кой клас ще си и кога мислиш да кандидатстваш(дали тази година или другата), за да знаем дали всъщност е нужно изобщо да държиш приравнителни изпити.

SmilezZz
08-31-2010, 18:02
^ А какви езици по-точно се учат ? /сори за оффтопика/..

mArMaLaDkA
08-31-2010, 18:16
Някой вече написа и комбинациите, затова няма наново да го правя. Учат се френски, немски, испански и руски.

slicky
08-31-2010, 18:50
ако си 7 клас и ще кандидатсваш за 8-ми трябва да държиш изпити по български и математика.Ако си 8-ми за 9-ми държиш изпит по испански(там подгответата учат само езика,за който са се записали),а ако си по-голяма държиш приравнителни изпити по по-важните предмети.(визирам всички без Физическо,рисуване и т.н)[/list]

slicky
08-31-2010, 18:56
Обаждат се разни хора, дето хал хабер си нямат за какво става дума, обаче явно желанието за трупане на постове е неопреодолимо. Втора страница вече разни комплексирани момиченца се бият в гърдите как тяхното училище било най-хубаво, и правят темата на мармалад, обръщайки я в нещо съвсем различно от зададеното. Додрапали сте дотам, където искате да учите => бъдете щастливи, пийте си млякото редовно и се научете да мълчите, когато няма какво да кажете, защото в противен случай излагацията е пълна.

Авторке, никой не може да ти каже нищо, докато не кажеш кой клас ще си и кога мислиш да кандидатстваш(дали тази година или другата), за да знаем дали всъщност е нужно изобщо да държиш приравнителни изпити. значи да отговоря-нито аз съм казал нещо лошо за другите училища,просто няколко човека преди мен си направиха реклама,а 1-ният от тях дори почна да напада...Просто,ако не им отговориш ще влезе някакъв седмокласник от Русе,ще каже я гледай какво говорят за Аг и той започва да го казва на всеки,който види.Поне да имаше малко истина в това,което казват-ок ще го приема ,както се съгласих за условията.Така че,не съм правил реклама,а просто защитих

Dr3amy
09-03-2010, 17:15
В България би трябвало да съм за 8 клас, но тук съм 10.

Догодина мисля да кандидатствам и съм АВТОР!

denzen
06-22-2018, 08:21
Някой може ли да каже каквое е нивото на паг РУСЕ ПРЕЗ 2018 и с какви оценки се влиза.