PDA

View Full Version : Приятелката ми не иска да излиза.



BlackEyedPeas
08-28-2010, 21:24
Здравейте. Ще Ви помоля да ми помогнете. Значи проблема ми е, че приятелката ми от няколко дена не иска да излиза на вънка, не знам защо. Винаги като я питам в скайп "Утре ще излизаш ли?", тя пише "НЗ, предполагам не ..". Не мога да я разбера, аз не съм й направила нищо, по-късно говорих с една друга приятелка и тя ми каза, че си е писала с нея и я питала утре дали ще слиза, но тя казала, че не знаела, тя започнала да я пита как така не знае, но тя все вика, "НЗ, предполагам, че няма." като станела щяла да види. Така разбрах, че проблема не е само с мен. Мислим си, че може би са я наказали за нещо и просто не иска да ни каже, но попринцип ако нещо я накажат или й се скарат, тя винаги споделя. Втория ни вариант е (И по-вероятния), че не слиза, заради компютъра. (Вече така ги намразих тези компютри, промиха мозъците на всички :cry: ), просто сега ми вика, че започнала да си ляга по-рано, за да може вече да започне да свиква да си ляга по-рано, че скоро започваме даскало. А преди даже стоеше повече и от мен, аз си лягам към 5-6, а тя остава до по-късно.Но от онзи ден започна да си ляга към 1-2. Днеска цял ден я нямаше на скайп, разбрах, че е станала към 10-11 часа. Днеска се включи, писахме си, попитах я дали ще слиза, отговора вече знаете какъв е, лафихме си и странно, но ми каза, че днеска е гледала някакъв филм за няк'ви, 'дет избивали акули или нещо си, но тогава пък защо цял ден не беше на скайп? Ако нямаше нет, щеше да ми каже, но изглежда, че е имала. Цял ден стой на компютъра, но не си влиза в скайпа (Вие сега ще си кажете "Какво толкова като не влиза", да но не е така! Винаги си е с включен скайп щом компа и е включен.). Изглежда сигурно се крие от нас, за да не я накараме да излиза доло. Моля Ви, кажете ми как да разбера защо "Не знаела" дали ще излиза, какво да й кажа? Изтъпявам вече в къщи, а другата ми приятелка утре си заминава в село и няма какво да правя. Защо не иска да излиза? Много се извинявам, ако темата Ви се е сторила тъпа, но това е важно за мен!

BabyBluee
08-28-2010, 21:25
Ем не го дочетох до края, ама де да знам, сигурно иска малко уединение? :D

Seductress
08-28-2010, 21:46
Хванала се е нещо с компа и я мързи да излезе, предполагам. Дано няма някви други проблеми. Като толкова се притесняваш за нея, отиваш у тях и я убеждаваш да излезете. Друг вариант- предлагаш и да спи у вас и на другия ден я молиш да излезете. По скайп й е по-лесно да се измъкне и да каже 'не знам'. На живо е друга работата- хващаш я за ръчичка и тръгвате по центъра, ако трябва. 8-)

vilito2589
08-28-2010, 22:01
Утиваш у тях и я питаш кво става.

Tempest
08-29-2010, 00:00
авторката - споко.. мойто момиче си иде чак на 5ти от село и аз сега "изтъпявам" в нас... така че ваща е "150 на без коз"...

може да е гледала филма по телевизията, евентуално.. друго нещо - ако сте приятелки, що ше криете такива неща.. обясни й го тва.. кажи "ние приятелки ли сме или...?!" и я питай що тка не излиза с вас... даже добави "без отговор 'ми не знам'!" или нещо от тоя род.. намразила си компютрите, ама само там киснеш.... твойта приятелка телефон, входна врата, звънец.. няма лии? Звъниш, чукаш, хлопаш, обаждаш й се.. ако има проблем, ше разберете... ся да се крие като мишка... не вярвам :?

ameli
08-29-2010, 07:52
Какво толкова, всеки е имал моменти, в които му е криво, мързи го и не му се излиза. Не е болка за умиране, ще преживееш ден-два без нея. Може да не и е добре, да и е прекалено горещо навън и да си седи у тях на прохладно. И недей да ходиш у тях да и хлопаш на вратата и да я припираш да излиза - ужасно досадно е и съвсем ще я откажеш. Дай и свобода и време и сама ще те потърси :)

iveetyy
08-29-2010, 07:57
Не можеш да я караш да излиза насила.Явно иска малко спокойствие , стига си й висяла на главата.Пък ако ти е толкова проблем я питай ЗАЩО не иска да излиза не ДАЛИ ще излиза.

galet0
08-29-2010, 09:52
Може да няма финансови възможности,аз имам една такава фр./

VerryBerry
08-29-2010, 10:56
осатвете я замалко сама,пък после може тя да ви потърси

anna93
08-29-2010, 13:32
Не можеш да я караш да излиза насила.Явно иска малко спокойствие , стига си й висяла на главата.Пък ако ти е толкова проблем я питай ЗАЩО не иска да излиза не ДАЛИ ще излиза.


осатвете я замалко сама,пък после може тя да ви потърси

Точно. Колкото и да гадаем няма да разберем какво я кара да не излиза. След като я оставите на спокойствие тя ще забележи липсата ви и ще ви потърси.

BlackEyedPeas
08-29-2010, 14:25
Аз не съм някаква досадна, не съм тръгнала да й хлопам по вратата, защото знам, че е досадно, и аз съм имала такъв период. Ще изчакам още малко, но просто имам чувство, че крие нещо от нас. Знам, всеки има тайни, но ... как да го кажа, ако е нещо сериозно, тя винаги ще сподели. Може и както викате да е от мързел или от жегата, напълно възможни е, просто се притеснявам за нея, не за друго. Много искам да Ви благодаря за отговорите и, че се опитахте да ми помогнете! ;-) А и щях да Ви пиша за това, където ми викате да съм идела до тях да я викам, но аз не искам да я карам да излиза против волята й. Няма да ходя по хорските вратите и да ги карам да излизат на сила. Ще видя как ще се развият нещата, но така или иначе скоро започваме училище, там ще се виждаме всеки ден. Просто сега искам да излизаме, защото това са последните ни свободни дни, после ще започне училище и всичко живо ще си е у тях и ще учи и няма да имаме много време ..

Tempest
08-29-2010, 16:29
не ти казвам да я изкарваш на сила.. просто да поговорите на 4 очи, щото едва ли ше крие нещо наживо, а и поведението й ше покаже.. а в скайп какво? Може да мяташ по върбите който и както поискаш, без да разбере... ти си решаваш де, аз просто давам съвет :) успех

theonlyone123
08-31-2010, 20:35
Не можеш да я караш да излиза насила.Явно иска малко спокойствие , стига си й висяла на главата.Пък ако ти е толкова проблем я питай ЗАЩО не иска да излиза не ДАЛИ ще излиза.

Да , опитай се така да направиш !! :)

sasha_90
08-31-2010, 21:33
Да не би да има някакъв проблем или да е в депресия?Случвало ми се е, когато съм депресирана да не ми се излиза.

a1a2b3v
09-01-2010, 13:30
Хмм с компътър и интернет, не ми се вярва да е нито заради финансови проблеми, нищо щото е наказана. Не мисля, че е и в теб проблема. Остава да не и се излиза заради компютъра. Ако седи нон-стоп сигурно е това. Питай я :wink:

slicky
09-01-2010, 15:01
1 нестандартно предложение-докато я чакаш да излезе си пусни много,ама много дълга коса.След това отиди пред блока или пред къщата, й кажи й,че ще си хвърлиш косата до терасата,а тя да се хване за нея :D .Просто няма как да откаже,защото ще й се иска да опита.После се хванете под ръчичка и идете да гледате филм или на диско.

П.С.:по темата-може да иска да си почине или просто се е зарибила на някаква ПС игра.Така че,спокойно ще й писне да седи само в тях и ще ти се моли да излизате :P
:grin:

bloodysunrise
09-01-2010, 17:23
Не знам, но тва дето си написала ми обърка мозъка, трябва ми малко време да го осъзная :-D

п.с. питай нея, а ако не ти отговори, просто я остави, иска да си почине малко от вас вероятно

dimi93
09-01-2010, 23:23
ООО ДА! ОПРЕДЕЛЕНО! И АЗ ГИ НЕНАВИЖДАМ ТЕЯ PC МАНИАЦИ!

NeverTheSame
09-01-2010, 23:27
Е че по 2 приятелки ли имаш само.
1.Ако й се говорише щеше,но все пак няма да е лошо направо да зададеш въпроса `Има ли ти нещо?`
2.Май трябва да увеличиш контактите.Не трябва да се ограничаваш до двама човека и като те не могат да излязат примерно,ти да тъпееш.

a1a2b3v
09-02-2010, 08:34
1 нестандартно предложение-докато я чакаш да излезе си пусни много,ама много дълга коса.След това отиди пред блока или пред къщата, й кажи й,че ще си хвърлиш косата до терасата,а тя да се хване за нея :D .Просто няма как да откаже,защото ще й се иска да опита.После се хванете под ръчичка и идете да гледате филм или на диско.

П.С.:по темата-може да иска да си почине или просто се е зарибила на някаква ПС игра.Така че,спокойно ще й писне да седи само в тях и ще ти се моли да излизате :P
:grin:


Добър начин на мислене, идеята на рапундзел не е никак лоша в случея :D

lamoon
09-02-2010, 09:26
съвет: остави я да диша, не я притискай, както казват "Ако обичаш нещо - пусни го."

dolly
09-02-2010, 09:52
Виж мацка,не се притеснявай.Според мен вината не е в теб.Може би тя просто не иска да излиза сега.Имаше период,в който и аз не исках да си показвам носа навън,не исках да говоря по телефона с никого,дори и с най-добрата ми приятелка без,която не мога.И дори аз не можех да си обесня защо се чувствам така.Това продължи около1 седмица,през която приятелите ми ме търсиха постояно и ме молеха да изляза с тях.А аз по този начин само се вбесявах.Но всичко отмина и сега съм навън непрекъснато.Та може би и тя иска да остане насаме за известно време.Поне аз така си мисля :) :)

slicky
09-11-2010, 17:23
1 нестандартно предложение-докато я чакаш да излезе си пусни много,ама много дълга коса.След това отиди пред блока или пред къщата, й кажи й,че ще си хвърлиш косата до терасата,а тя да се хване за нея :D .Просто няма как да откаже,защото ще й се иска да опита.После се хванете под ръчичка и идете да гледате филм или на диско.

П.С.:по темата-може да иска да си почине или просто се е зарибила на някаква ПС игра.Така че,спокойно ще й писне да седи само в тях и ще ти се моли да излизате :P
:grin:


Добър начин на мислене, идеята на рапундзел не е никак лоша в случея :D мерси :oops: :oops:

MissNothing
09-11-2010, 18:52
Ами питай я направо. Нищо толкова няма да стане. :)
И аз имам дни, в които супер много ме мързи да излизам. А също и ако не искам да ме търсят нито влизам в скайп, нито вдигам телефон, нищо. Малко гадно, ама мразя да отказвам...

BeezyJey
09-11-2010, 19:14
Ами и на мен понякога така не ми се излиза и не се обяснявам много-много на приятелите.Казвам "не ми се излиза" и готово.

Преди обаче, казвах ,като ме попитат, че не знам или ще им се обадя пак, тъй че може да е и при нея така.