PDA

View Full Version : "За всички, които са имали такова детство !!"



Jessie
08-28-2010, 21:25
Текстът е копиран от фейсбук, хареса ми страшно много. Който го прочете и поне малко се замисли върху написаното - едва ли ще съжалява. :)

1.Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето
2. Да чакаш да получиш писмо в истинската си поща
3. Да събираш картинките на дъвки турбо, без значение дали си момче или момиче
4. Да ти се събере лентата от касетката и да я навиваш с пръст или молив :)
5. Вафла куку рукуууууу
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
8. Да чакаш да стане неделя в 5 за часа на Дисни
9. Да играеш на криеница, стражари апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
14. Да прекарваш летата си при баба и дядо на село <33
15. Да се прибереш у дома с бездомно котенце,пълно с бълхи
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене) /още помня една ;x/
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
21.На рождения ти ден, тортата да е приготвена от мама
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришешти листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
25. Да играеш вечер до късно в дерето, целият да си изподран и да се правиш, че не чуваш, че те викат да се прибереш, защото вече е късно
26. С часове да редиш лего
27. Да станеш целият в кръв и рани, но да не се прибереш, за да не ти забранят да излезеш пак
28. Да пиеш вода от чешмичките, а не от пластмасови бутилки
29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и супер мариото за интересни
30. Да крадеш цветя от дворовете за майка си и бабичките от балконите да ти се карат ;[ <33
31. Ако някой ти трябва да отиваш у тях без да му се обаждаш
32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се се свържеш със семйството си, да имаш само един номер , не 15
34. Да си убеден, че баща ти е супергерой
35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)


Благодаря на тези, които са го прочели. :)

Seductress
08-28-2010, 21:54
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

king95
08-28-2010, 21:56
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)

danibebi
08-28-2010, 22:24
Мен също ме налегнаха спомени,моето детство беше прекрасно :) жалко,че повечето деца на днешно време няма да опитат вкуса на такова детство и няма да имат такива сладки спомени.

Exidee
08-29-2010, 06:21
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)

дамм страхотно беше :smt112

ameli
08-29-2010, 08:01
Ей да, супер беше 8-) Аз само не чаках да стане неделя, в 5, ами всеки ден от 3 и 30 даваха програмата на Фокс Кидс. Излизахме да играем, точно тогава се прибирахме да го гледаме и после пак :lol:

И се събирахме целия квартал, сигурно около 50 деца, играехме до късно на криеница, стражари и апаши, особено в тъмното беше страхотно :smt007 И всеки си имаше по едно въшлясало коте и се грижеше за него 8-) Колко хубаво щеше да е да върнем времето назад и да си поиграем пак..

Backspace93
08-29-2010, 08:44
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D

radoslava
08-29-2010, 08:56
Наистина беше прекрасно :) :)

kokosety
08-29-2010, 09:27
Ей да, супер беше 8-) Аз само не чаках да стане неделя, в 5, ами всеки ден от 3 и 30 даваха програмата на Фокс Кидс. Излизахме да играем, точно тогава се прибирахме да го гледаме и после пак :lol:

И се събирахме целия квартал, сигурно около 50 деца, играехме до късно на криеница, стражари и апаши, особено в тъмното беше страхотно :smt007 И всеки си имаше по едно въшлясало коте и се грижеше за него 8-) Колко хубаво щеше да е да върнем времето назад и да си поиграем пак..
И аз бях така :) :)

Claymore
08-29-2010, 09:37
Ммм всичко съм правила. Обаче бях много, много малка...това всичкото беше докато не станах на 7...после дойдоха компютрите, кабелната, телефоните и станах идиот. 8-) [b]

SummerDream
08-29-2010, 09:48
...после дойдоха компютрите, кабелната, телефоните и станах идиот. 8-) [b]

Именно \: едно нещо идва, за да ти даде малко и да ти отнеме много..Имах прекрасно детство, наще никога не са ме лишавали от нищо, винаги си намирах глупави занимания, нямах никакви проблеми и ми беше толкова безгрижно..

UNITED2
08-29-2010, 09:57
А ето какви сме сега !!!

01. Без да искаш въвеждаш пин кода си на микровълновата.
02. Не си играл на пасианс с истински карти от години.
03. Не можеш да си намериш колата на паркинга, освен ако не я повикаш с алармата.
04. Баба ти говори повече за Есмералда и Рич, отколкото за собствените си деца.
05. Знаеш повече за проблемите на Брад Пит, отколкото за тези на собствения си брат.
06. Чуваш по новините, че 50 човека са били взривени и сменяш канала, защото не е нищо ново.
07. Сваляш си обувките, преди да влезеш... в самолета.
08. Имаш списък с 15 телефонни номера, за да се обадиш на 3 членното си семейство.
10. Най-добрият приятел на човека вече не е кучето, а мобилният телефон.
11. Звъниш си всяка сутрин... за да си намериш мобилния телефон.
12. Тъпо ти е, че не можеш да звъннеш и на дистанционното на телевизора, като изчезне.
13. Чудиш се на къде да насочиш мебелите си в стаите, където нямаш телевизор.
14. Не знаеш ничий телефон наизуст, дори собственият си, защото всички са ти в GSM-a.
15. Да си забравиш GSM-a в къщи е драма. Единственото по-страшно е да го загубиш!
16. Децата ти играят футбол всеки ден... пред компютъра.
17. 10 годишния ти племенник не може да говори много, но може да чати перфектно.
18. 10 годишния ти племенник пише по-бързо на клавиатурата, отколкото говори.
19. Не си модерен, ако вече си на повече от 20 и още не си спал с някой от твоя пол.
20. Ако си на тинейджърски купон, можеш да пикаеш навсякъде, но не и в тоалетната. Тя е само за секс.
21. Повечето хора родени около 1990 вече са правили повече секс от теб.
22. Ако слушаш песни, чиито текст има смисъл, значи или си прекалено стар или прекалено гей.
23. Цената на квадратен метър в центъра на столицата ти е по-ниска от цената на квадратен сантиметър в любимия ти уебсайт.
24. Сложил си парола на файла с паролите си.
25. Пращаш е-мейли на колегата в съседния офис.
26. Като причина да не поддържаш връзка с роднини и приятели изтъкваш, че нямат е-мейли.
27. Проверяваш си е-мейла по 5 пъти на ден, но нямаш време да поговориш с майка си повече от веднъж седмично.
28. Ако не получаваш поща вкъщи повече от седмица, се чувстваш пренебрегнат, макар да получаваш редовно само глупави реклами. Ако обаче не получиш никакъв е-мейл за повече от ден-два, даже спам-ът започва да ти липсва.
29. Мразиш да пишеш с химикал, защото няма спелинг чек (проверка на правописа).
30. Използваш си телефона повече за писане, отколкото за говорене.
31. Оплакваш се, че на GSM-ът ти нямаш "copy" - "paste".
32. Купил си си дигитална камера, за да правиш колкото си искаш снимки и сега имаш толкова много, че нямаш време да ги гледаш.
33. Спираш пред къщи с колата и използваш GSM-a, за да провериш дали няма някой вкъщи, за да ти помогне с покупките.
34. Ядосваш се на приятелите ти, че закъсняват с 5 минути и още не са ти звъннали на GSM-a.
35. Децата ти не искат да ядат храна, която не е танцувала по телевизията.
36. Ставаш сутрин и влизаш в Интернет, преди да влезеш в кухнята да си направиш кафе.
37. Колкото повече си разпределяш времето, толкова по-малко ти остава.
38. Слагаш наклонени усмивки, дори когато пишеш с химикал
39. Накланяш си главата на една страна, когато се усмихваш
40. Четеш това и клатиш глава, и се усмихваш.
41. Дори още по-лошо, знаеш на кого точно ще препратиш тази статия.
42. Прекалено си зает, за да забележиш, че на този списък му липсва номер 9.


43. Даже се връщаш назад, за да видиш, наистина ли няма номер 9.
44. А сега се усмихваш. Хайде, препрати го на приятелите си, знам че ти се иска!

И аз си спомних много хубави моменти наистина сме имали прекрасно детство,тия днешните деца освен PES и кънтар страйк друго не знаят :D :shock:

Seductress
08-29-2010, 10:34
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D

Ааа, благодаря. :grin: Като малки се събирахме на гаражите отгоре и играехме на какво ли не и някви чичковци редовно ни се караха и ни гонеха. :lol:

ecstazy
08-29-2010, 10:54
Доста от тези неща ги правя и до ден днешен :razz:

Biskfitka
08-29-2010, 11:31
Че аз още пиша бележки в час,ям захарен памук,харесвам Супер Марио и тетрис 8-)
Иначе от изброените неща само няколко не съм правила,като например за котето с буби 8-)

anonimchetou
08-29-2010, 11:33
ех.. хубави времена бяха : )

Wasilewaa
08-29-2010, 12:02
дааааа ебати мазалото правехме на улицата дето се събирахмееее :D :D :D

Jessie
08-29-2010, 12:08
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

Оооо, страшна игрица. :D Капитанът си затваря очите и брои до еди-колко си, а през това време останалите се пръскат край него и го питат: " Капитане, капитане, какво ти е морето?" и капитана трябва да каже - бурно, тихо или замразено .. Нещо такова беше. :D И според казаното - бурно - всички "бучат" край него, тихо - мълчат си, а замразено - стоят неподвижно. И при трите неща капитана трябва да ги търси със затворени очи и когото хване - той е новия капитан. :-D :grin: Много я играехме преди. 8-)

xxYOxx
08-29-2010, 12:24
Припомних си доста неща. 8-)

DesireToFire
08-29-2010, 15:04
Доста от тези неща ги правя и до ден днешен :razz:
+1
Само тая въпросната вафла не я помня :D

Backspace93
08-29-2010, 15:04
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

Оооо, страшна игрица. :D Капитанът си затваря очите и брои до еди-колко си, а през това време останалите се пръскат край него и го питат: " Капитане, капитане, какво ти е морето?" и капитана трябва да каже - бурно, тихо или замразено .. Нещо такова беше. :D И според казаното - бурно - всички "бучат" край него, тихо - мълчат си, а замразено - стоят неподвижно. И при трите неща капитана трябва да ги търси със затворени очи и когото хване - той е новия капитан. :-D :grin: Много я играехме преди. 8-)
Мале, ся тва като го чета... и за нея се сетих, ама така ли се казваше или аз нещо изпообърках игрите :lol:

amnessia
08-29-2010, 15:36
Хубаво беше :)

DeinStern
08-29-2010, 15:46
Ех.. сега си спомних и за едни джунджурии на които имаше игри като тетрис и някакви такива, или тамагочитата, тогава за мен беше висша форма на технология. :D

Хубаво детство имахме определено, странно ми е сега като гледам как деца, още не проговолили както трябва, са експерти в компютърните игри. :?

OtkrovennoBezrazlichna
08-29-2010, 15:51
аз още си ги прая поечето работи :grin:

-а ние кат малки есента кат нападат кестени събирахме ги в едни чували ходехме по къщите на хората да ги продаваме :lol:
-земах от мама стотинки и цял ден само ледени сокчета и семки :D
-като излизах и казвам: Мамо излизам да играя :lol:
-като ми трябваше нещо от у дома и заставах пред терасата и виках: МАМОООООООООООООООООООООО ОООООООООООО :D а тя като не излезе и още 3 4 деца викат с мен ''МАМООООООООО'' 8-) 8-) axaxxaxa
-като си карахме старите балканчета и им слагахме чашки на гумите за да бръмчат 8-)
-тъпчехме си в устата по 10 дъвки шок :D
-пускахме си тъпи лафчета от рода на: 'който си го вика на себе си го тика' , 'нищо не чувам чорапа си обувам, когато го обуя тогава ще те чуя!!' , 'ако аз съм тъпа, ти значи си по - тъп'' :razz:
-някой като удари някой друг и следва: извинявай другарче повече няма да правя така :razz:
-пък в училище или детската градина култовата реплика беше: ''ОЛЕЕЕЕ ИЗКАЗАНИЯ НА ГОСПОЖАТААА'' axxaxaxaxa

и още неща за които не се сещам в момента :D :razz:

kombarka
08-29-2010, 20:24
Ехх спомени, спомени.. Почти всички неща от изброените съм ги правила. Имала съм прекрасно детство. :grin: :grin: :grin:

Ето още:
1. За 50 стотинки си купувахме сок, дъвки и вафла.. С рестото черпехме дружките с дъвки Турбо. :D
2. Класика- шоколад, дама, Кральо Портальо..
3. Продавахме ябълки за 2-5 стотинки. Със спечелените пари си взимахме семки.
4. Правихме си къщи от найлон.
5. Ходехме боси по цял ден.
6. Плискахме се на фонтаните..

Еееех... Хубавите стари времена. :)

Seductress
08-29-2010, 20:32
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

Оооо, страшна игрица. :D Капитанът си затваря очите и брои до еди-колко си, а през това време останалите се пръскат край него и го питат: " Капитане, капитане, какво ти е морето?" и капитана трябва да каже - бурно, тихо или замразено .. Нещо такова беше. :D И според казаното - бурно - всички "бучат" край него, тихо - мълчат си, а замразено - стоят неподвижно. И при трите неща капитана трябва да ги търси със затворени очи и когото хване - той е новия капитан. :-D :grin: Много я играехме преди. 8-)
Мале, ся тва като го чета... и за нея се сетих, ама така ли се казваше или аз нещо изпообърках игрите :lol:

Oфф,хора, и мене ме объркахте. :D Няма значение и двете си ги спомнят, голяма игра падаше. :D

king95
08-29-2010, 20:34
И аз се обърках тотално с тия игри вече. 8-)

sasheto0o
08-29-2010, 20:36
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)

дамм страхотно беше :smt112

Уникални години !! Абсолютно всичко написано съм го правила с приятели ... Няма такива спомени простоо ;хх !!! :-)

qsiii
08-29-2010, 20:48
как искам пак да съм в детската градина...толкова детски и хубави спомени имам :cry:

- дъвките Турбо толкова много ги обичах и ги събирах
- когато бях избягала от вкъщи да търся охлюви после мама полиции вика, че идваха да ме търсят :D
- бяха се събрали само момчета аз единственото женско и се хващахме за ръчички и се пързаляхме всички заедно с шейните
- В детската градина си разменяхме от тия магнити за хладилници [ още си седят на хладилника]
- ловяхме жаби в една локва, после пихме от тая локва, защото едно момче каза, че е вълшебна :shock:
- когато се уморим сядахме на една Лада, която и до ден днешен не е мръднала и един чичко идваше да ни гони
-Гледахме небето и уж чакаме духовете да дойдат и като някой види дух взима да крещи и всички бягаме на различни посоки
:lol:
как ми липсват тия времена ...

teenems
08-29-2010, 21:03
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

а аз дори бях забравила тази игра :shock: ,лелеееееееееееееееее :shock:

да ,разбира се че ми се е случвало всичко това..сегашните деца ,пф пешлемета .. :?

mecheeeee
08-29-2010, 21:07
ееееех детствоо :))))

notlike
08-29-2010, 21:56
Ами, аз правя още някои от тези неща. Е, тези дни играхме стражари и апаши (да се чуди човек какво правят хора на по 15-16 години), ама беше интересно и тичкането си струваше. Иначе стаичката до входа беше облепена със стикери коли и покемони, но баща ми не харесваше това и я боядиса. Абе, доста неща съм правил, но като се замисля, авторке, това не го ли намери точно във ... ФЕЙСБУК :-D

eManyeLa
08-29-2010, 22:15
спомени,споменииии...но няма как отново да бъдат изживяни

d3n17yy
08-31-2010, 13:07
аз съм на 13 и не съм никак голяма, но почти всички неща без 2/ 3 съм ги правила когато бях на 5/6 и се събирахме цялата махала беше адски весело после когао станах на към 8 ни купиха компютър и .. всичо се промени, но поне съм изживяла някой от тези неща докато тези който сега се раждат имам комп от съвсем малки и едва ли ще могат да изживеят тези неща :(

Bukmopu
08-31-2010, 13:28
Всичките неща съм ги правила и имах хубаво детство докато не дойде кабелната телевизия... :-o Аз нямах кабелна до 12-13 годишна,след това си пуснахме и аз се зомбирах.На 14-тия си рожден ден получих и компютър... 8) Може да се каже,че съм имала малко по-дълго детство от останалите,но като се замисля днешните деца и половината на това едва ли ще имат.Сигурно ще бъдат зомбирани от малки..

sasha_90
08-31-2010, 13:55
А ето какви сме сега !!!

01. Без да искаш въвеждаш пин кода си на микровълновата.
02. Не си играл на пасианс с истински карти от години.
03. Не можеш да си намериш колата на паркинга, освен ако не я повикаш с алармата.
04. Баба ти говори повече за Есмералда и Рич, отколкото за собствените си деца.
05. Знаеш повече за проблемите на Брад Пит, отколкото за тези на собствения си брат.
06. Чуваш по новините, че 50 човека са били взривени и сменяш канала, защото не е нищо ново.
07. Сваляш си обувките, преди да влезеш... в самолета.
08. Имаш списък с 15 телефонни номера, за да се обадиш на 3 членното си семейство.
10. Най-добрият приятел на човека вече не е кучето, а мобилният телефон.
11. Звъниш си всяка сутрин... за да си намериш мобилния телефон.
12. Тъпо ти е, че не можеш да звъннеш и на дистанционното на телевизора, като изчезне.
13. Чудиш се на къде да насочиш мебелите си в стаите, където нямаш телевизор.
14. Не знаеш ничий телефон наизуст, дори собственият си, защото всички са ти в GSM-a.
15. Да си забравиш GSM-a в къщи е драма. Единственото по-страшно е да го загубиш!
16. Децата ти играят футбол всеки ден... пред компютъра.
17. 10 годишния ти племенник не може да говори много, но може да чати перфектно.
18. 10 годишния ти племенник пише по-бързо на клавиатурата, отколкото говори.
19. Не си модерен, ако вече си на повече от 20 и още не си спал с някой от твоя пол.
20. Ако си на тинейджърски купон, можеш да пикаеш навсякъде, но не и в тоалетната. Тя е само за секс.
21. Повечето хора родени около 1990 вече са правили повече секс от теб.
22. Ако слушаш песни, чиито текст има смисъл, значи или си прекалено стар или прекалено гей.
23. Цената на квадратен метър в центъра на столицата ти е по-ниска от цената на квадратен сантиметър в любимия ти уебсайт.
24. Сложил си парола на файла с паролите си.
25. Пращаш е-мейли на колегата в съседния офис.
26. Като причина да не поддържаш връзка с роднини и приятели изтъкваш, че нямат е-мейли.
27. Проверяваш си е-мейла по 5 пъти на ден, но нямаш време да поговориш с майка си повече от веднъж седмично.
28. Ако не получаваш поща вкъщи повече от седмица, се чувстваш пренебрегнат, макар да получаваш редовно само глупави реклами. Ако обаче не получиш никакъв е-мейл за повече от ден-два, даже спам-ът започва да ти липсва.
29. Мразиш да пишеш с химикал, защото няма спелинг чек (проверка на правописа).
30. Използваш си телефона повече за писане, отколкото за говорене.
31. Оплакваш се, че на GSM-ът ти нямаш "copy" - "paste".
32. Купил си си дигитална камера, за да правиш колкото си искаш снимки и сега имаш толкова много, че нямаш време да ги гледаш.
33. Спираш пред къщи с колата и използваш GSM-a, за да провериш дали няма някой вкъщи, за да ти помогне с покупките.
34. Ядосваш се на приятелите ти, че закъсняват с 5 минути и още не са ти звъннали на GSM-a.
35. Децата ти не искат да ядат храна, която не е танцувала по телевизията.
36. Ставаш сутрин и влизаш в Интернет, преди да влезеш в кухнята да си направиш кафе.
37. Колкото повече си разпределяш времето, толкова по-малко ти остава.
38. Слагаш наклонени усмивки, дори когато пишеш с химикал
39. Накланяш си главата на една страна, когато се усмихваш
40. Четеш това и клатиш глава, и се усмихваш.
41. Дори още по-лошо, знаеш на кого точно ще препратиш тази статия.
42. Прекалено си зает, за да забележиш, че на този списък му липсва номер 9.


43. Даже се връщаш назад, за да видиш, наистина ли няма номер 9.
44. А сега се усмихваш. Хайде, препрати го на приятелите си, знам че ти се иска!

И аз си спомних много хубави моменти наистина сме имали прекрасно детство,тия днешните деца освен PES и кънтар страйк друго не знаят :D :shock:
Така си е.Преди какво хубаво беше.Ходихме и играхме до 8-9 часа,катерихме се по дърветата и какво ли още не.А сега....
Какво всъщност е "PES"?

king95
08-31-2010, 14:57
Какво всъщност е "PES"?[/b]
Pro Evolution Soccer. Футболна игра подобна на FIFA.

p0ps
08-31-2010, 15:16
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D

тва с цветовете май се използваше и за играта "обущар" и който нямаше някой свят си даваше обувките една по една... пхахах

XTREMEFREERIDE
08-31-2010, 15:36
Миришещи листчета.. <33333

justwondering
08-31-2010, 15:55
Ами аз съм почти на 15, така че моето детство не е било кой знае колко отдавна. И аз съм правила почти всички неща (без да съм яла онези вафли или дъвки, защото просто ги няма сега или пък не пращам писма по пощата) и не мисля, че днешните деца са изгубили много от онези неща. :)

MissNothing
08-31-2010, 16:34
Въпреки че не съм чаак толкова голяма, доста от нещата и аз съм ги правила.
А сега... :?

brutaLxxbunny
08-31-2010, 16:39
Обожавам детството си.И сега осъзнавам каква късметлийка съм била да го имам,какво предимство съм имала пред повечето деца.Съжалявам за тези,които са израснали с компютри и телевизори.Тъжно ..
От детството ми липсва и това,че бяхте толкова решителни.Някой казва "Айде да ходим еди-къде-си!" и всички се съгласяват,без излишни уговорки.
Липсват ми тези дни .. :smt007

sasha_90
08-31-2010, 16:55
Какво всъщност е "PES"?[/b]
Pro Evolution Soccer. Футболна игра подобна на FIFA.
Благодаря за разяснението.Вече мисля,че съм много стара.Хич не я знаех тази игра.Не ми и трябва де.

BoBa4eWeR
08-31-2010, 19:48
всяка една точка от написаното съм правил.. със всяка прочетена буква ми излезе картина от детството в главата наистина страхотна тема :-)

xXxinsatiablexXx
08-31-2010, 20:27
спомням си как виках от двора мамоооооооо само за да ми хвърли 50 стотинки да мога да си купя кроасан сок и дъфки и тва към 21;00 22;00 часа ;д /времето минаваше бързо и нямаше тел по който да ни се обадят за кафенце или по магазините/
как се рядяхме на куцанката и се коладихме на майките тос ме бутна другия ме наби ;Д /а в градината как си играх на лекарка някой се удари аз първа платно до негоо/
с големите торби да крадем праскови и черешки после бабките с бастунки да ни гонят


ПРЕКРАСНИ ГОДИНИ /и след като получих компютъра :( /

Djuff
08-31-2010, 21:02
Ееех как ми се иска пак да съм лапенце.Едно време с децата вместо да цъкаме цс в залата по цял ден си купувахме пищовчета и си го играехме на улицита :D :D .

francyzoi4ety
08-31-2010, 22:21
най-хубавите и истински времена бяха тогава,когато бяхме малки,никога няма да го забравя и винаги това отминало време ще остане в сърцето ми!! АЗ имах едно ПРЕКРАСНО детство :smt007

RedJeans
08-31-2010, 22:54
Спомени,спомени.Радвам се,че се родих навреме,за да не изпусна забавата. :D Играехме на криеница 20 човека и този,който жомеше не можеше да заплюе половината,защото не им знае имената :D :D

Състезавахме се с колелета.Преди аз бях единствената с компютър,но интернета беше ограничен и още 1 седмица спираше,защото канех приятелите си да играят.Някак си беше по-лесно.Сега ако например не играеш CS не си ми приятел :shock: Жалко,че компютрите заместиха игрите навънка.Тези неща,който сега правят децата на възраста когато бях хлапе :shock: Снимат се с джуки,имат вече 10000 гаджета...Детството им е свършило точно когато трябва да е най-забавно.

Unendlich
08-31-2010, 23:27
Мен също ме налегнаха спомени,моето детство беше прекрасно :) жалко,че повечето деца на днешно време няма да опитат вкуса на такова детство и няма да имат такива сладки спомени.

Няма какво повече да кажа :) + безкрайност

mimssss
09-01-2010, 07:11
спомени,спомени .. много хубава тема :-)

wasser
09-01-2010, 07:15
Беше толкова хубаво!!

LadyDy
09-01-2010, 07:49
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:

Оф, и аз, ама така ми се играе..... Но съм сигурна, че някой ден, с моите деца много ще играя..защото определено се е запазило детското в мен. :lol:


Може да се каже, че съм имала страхотно детство. Нищо не ми е липсвало. И съм страшно щастлива, че не съм била като сегашното поколение.......

00kk11
09-02-2010, 19:32
доброто старо време

SuNsEt
09-02-2010, 20:54
1,4,6,7,9,10,12,14,15,16,17,18,19,20,22,23,24,25,2 6,27,28,29,30,33,35,37 съм ги правила.

nyxu
09-02-2010, 21:15
Беше хубаво.. :)

А сега децата от 5 годишни имат скайп, от 9 фейсбук...
Като излизат навън говорят за цс..
Да не говорим пък, че от 7 годишни имат последна марка телефон :shock:


Радвам се, че всички неща от изброенита по- горе съм ги изживяла.. ;-)

xXDanteXx
09-02-2010, 21:15
Върнахте ме към 90-те,бяха много хубави времена,но си ги изживях и не бих искал да се връщам назад.

IfeTyy
09-02-2010, 21:17
колко съм щастлива, че съм имала прекрасно детство!!!

Детство мое така си ми потребно!!!

Ако знаете сега, ако намеря някой на моя акъл бих играла всичките игри.. така ми се доигра да държави, на обущар, на подаръци, шише, дама охх абе на всичките на портите оххх искам пакк жалко, че няма кой да ми се навие или, ако се навие ще има "да бе луда ли си къде да го играем да ни се смеят хората" по-скоро ние трябва д а им се смеем колко са ограничени

оххх как ми се доиграаа :(

nyxu
09-02-2010, 21:19
колко съм щастлива, че съм имала прекрасно детство!!!

Детство мое така си ми потребно!!!

Ако знаете сега, ако намеря някой на моя акъл бих играла всичките игри.. така ми се доигра да държави, на обущар, на подаръци, шише, дама охх абе на всичките на портите оххх искам пакк жалко, че няма кой да ми се навие или, ако се навие ще има "да бе луда ли си къде да го играем да ни се смеят хората" по-скоро ние трябва д а им се смеем колко са ограничени

оххх как ми се доиграаа :(

Оо, да.. Напомни ми за Държави 8-)
Май нещо се чертаеше, всеки беше някоя държава ала бала .. ахх.. :)

StolenBliss
09-02-2010, 21:47
ехх... :oops:

WaterLilly
09-02-2010, 21:50
Странно, като се замисля за детство първоначално нито един от тия спомени не ми изплува в главата (макар че ги имам), а някакви съвсем други тъпи работи - как бях прекалено дребна, за да мога да хвана хубаво един чаршаф да го сгъна, как не стигах до дръжките на прозорците и високите рафтове, та трябваше да мъкна стол до там, колко по-несръчна бях...

П.С. Сетих се как си играех на учителка с плюшените играчки. :lol:

strawbery
09-02-2010, 22:09
Вафлите и аз не ги помня, но съм чувала че е имало и песничка "куку руку вафла пална с течен шоколад", и е имало албум към тях. Благодарна съм за всеки един такъв миг и се радвам, че едновременно с вс тези безгрижни мигове съм намерила и мн добра приятелка, която до днес е с мен.

Hidalg0
09-02-2010, 22:22
Eеех какви спомени какво нещо , направо ми се плаче от яд .

лелеел като си спомня че до 1-2 през ноша на криеница сме играли или пък с колелета малиии направо пак ми се иска да бъде така :(

Carmen_Kass
09-02-2010, 22:52
Уфф,всичко беше толкова якооо...
Това се казва детство,а не като сега.

бтв- още съм навитак на такива игри и мероприятия.И хич не ми пука как бих изглеждала отстрани,какво като съм на 19...просто беше безценно.

Някой да е пускал пликчета пълни с вода от някоя тераса на висок блок?

В катеренето по гаражи също сме били специалисти.

О,и нямаше толкова масово МакДоналдс,КФС,БъргърКинг.. .мажеш филията с лютеница или пастет и заминаваш навън да не изпуснеш играта.

И като,че ли всички деца бяхме с нормално телосложение,нямаше пълнички(ми то с това тичане по цял ден),а сега масово затлъстяли.

Ospi
09-02-2010, 23:41
Mного яко беше! Помня как искахме пари от нашите, аз от дядо си(лека му пръст) и ми даваха по 50 стотинки (навремето това бяха много пари)!
Взимахме си кроки с късмет и сокчета от 10. Играхме до 10 часа криеници и др. Всеки следобед гледахме Ю-ги-о или бейблеид и всеки имаше едни пумпали или карти. Абе, какво ли не бих дал да живея през онова време. Сега ЦС е играта. Бъцат бъцат, ще се сраснат със стола. :D Големи изроди са днешните лапета.

Sasha2k8
09-03-2010, 05:57
Мен също ме налегнаха спомени,моето детство беше прекрасно :) жалко,че повечето деца на днешно време няма да опитат вкуса на такова детство и няма да имат такива сладки спомени.
И аз имах много хубаво детство.. :) И толкова ми се иска да го преживея отново, ама...
А децата в днешно време... изобщо не мога и да си представя какво детство ще имат.. :(

fuckme
09-03-2010, 08:27
6. Лятото да ти трябват пари за сладолед , не за алкохол
7. Да гледаш видеокасети с любимите си филмчета
9. Да играеш на криеница, стражари апаши, капитане капитане, какво ти е е морето , царю какво обичаш, замръзванка..
10. Да попълваш лексикони
11. Да караш колело с контра, вместо спирачка
12. Да се качиш на някое дърво и да си береш джанки или череши
13. Да колекционираш "Мики Маус"
16. Да скачаш на въже и ластик
17. Да играеш с приятелка едни смешни игри с ръце (пляскане и пеене) /още помня една ;x/
18. Да звъниш на звънците на хората и да тичаш да се скриеш
19. Да ядеш захарен памук и да лепнеш целият
20. Да викаш Дама Пика и всички производни духове
22. Да си пишете бележки в час и да си ги предаватe от ръка на ръка тайно, вместо просто да пращаш смс
23. Да колекционираш и разменяш календарчета, салфетки, миришешти листчета
24. Да рисуваш с цветни тебешири по асфалта, при липса на такива и с керемида и всякакви камъчета, които да оставят следи
26. С часове да редиш лего


29. Да няма компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 150 канала кабелна телевизия, интернет и да смяташ тетриса и супер мариото за интересни
30. Да крадеш цветя от дворовете за майка си и бабичките от балконите да ти се карат ;[ <33

32. Да използваш пароли само когато измисляш някоя игра, а не за да ги въвеждаш някъде
33. Ако искаш да се се свържеш със семйството си, да имаш само един номер , не 15

35. Да си имаш таен език с приятелите си
37. Да слагаш снимките от рождени си ден в албумче, не във фейсбук ;)

Molybdenum
09-03-2010, 12:31
Спомени, спомени... :) Сега разбирам колко щастлива съм била всъщност в детските си години :) Наистина хубава тема сте направили, защото сегашните деца имат супер мега телефон още от петгодишна възраст, играят на компютър още преди да са се научили да четат и на дали ще могат да изживеят така детството си... :?

IfeTyy
09-03-2010, 12:48
някой с по-трайна памет да помагаааа срам ме е дори че трябва да ми припомните това :oops: как може да съм ги забравила :? :shock: таа какви бяха песничките на това отваряй кральо порти отваря да минат кральо... и на татак как беше :-o и на държави какво се викаше?

LifeFitness0
09-03-2010, 12:56
Ех,като си спомня колко фунийки съм направил.. :(
Искам още :smt031

Carmen_Kass
09-03-2010, 13:08
някой с по-трайна памет да помагаааа срам ме е дори че трябва да ми припомните това :oops: как може да съм ги забравила :? :shock: таа какви бяха песничките на това отваряй кральо порти отваря да минат кральо... и на татак как беше :-o и на държави какво се викаше?

Да бе,я малко помагайте за тия държави,помня че играехме,ама кво точно се викаше...тая игра много ме кефеше едно време...

eminemfenka
09-03-2010, 14:08
Доста от тези неща ги правя и до ден днешен :razz:

Ха-ха аз също.

Никога няма да забравя тези моменти , както и надпреварите с колело .. дългото очакване да дойде някой сабор и да отидем при баби , дядовци за някой лев и да отидем да се врътнем един път на нещо . Да си драскаме с тебешири и да играем на дама . Или родителите на някого да му купят накякво басейнче за 20тина лева и да се съберем всички и да мъкнем топла водица и после да се пляцикаме.. ааа :D Да пълниме шишета с вода лятото и да се пръскаме .. Не съжелявам за нито един от тези моменти , жалко е , че всичко сега виси пред компютъра в играждането на своят виртуален живот... :?

vanesa0pld
09-03-2010, 14:51
да......имахме прекрасно детсво
жалко за днешните деца......след време ще си спомнят не как се криели от родителите за да не ги риберат,а как крият дрогата от родителите за да не я приберат... :?

gabi_94
09-03-2010, 17:03
Имах такова хубаво детство. Спомням си колко спокойна и щастлива се чувствах. Правила съм какви ли не неща освен описаните в темата...например:
- балони с вода, пуснати от терасите върху някое куче или човек - не баш върху него де, но близо за да го оплиска :-D
- катерене по гаражите
- строене на къщи по дървета и полянки с какви ли не боклуци - парцали, дъски, клони на дървета, черги...найлони и т.н.
- измислени пикници по полянките и градинките просто със хляб и буркан лютеница....
- скачане на ластик - ама мнооооооооооооооооооооооо ого скачане
- 30,40 хлапета се събирахме като компания от няколко блока и се почваха по тъмно криениците и стражари и апаши...
- събираме се няколко хлапета в дома на някое, пускаме музика и танцуваме и пеем на измислен език.
- когато беше лято, наще слагаха на терасата ни корито, пълно с вода от сутринта, за да може като се прибера за малко към 3,4 следобед, да ми е топла водата иии да се топвам.
- пръскане с водни пистолети...


И какво ли още не. Хубави времена бяха и отлетяха мноооооого бързо

bloodyF
09-03-2010, 17:23
като пропуснем 21 и 34 детството ми беше абсолютно същото...

и 20 стотинки стигаха за вафла и дъвки ;Д

а сега като гледам братовчедка ми (на 6) направо ми се плаче..по цял ден е пред disney channel или компютъра...аз като бях на 6 какви ли не ги измислях за да изляза навън ;д

lovey0u
09-03-2010, 20:32
Всичко без 5, 30 и 34
ех хубави времена бяха :)

оо Държави ми беше любимата игра :grin:
чертае се кръг, в който пише СТОП и като лъчи от него свързани с още кръгчета. във всяко имаше някоя държава и ти си избираш коя да си и заставаш в средата на кръгчето. един казва държавата на някое дете и то трябва да застане в центъра и да каже"стоп" и всички бягат на някъде , докато не е казан стопа :D и този, който е в центъра трябва да каже с колко мечешки, великански, миши,.... крачки ще стигне до някое дете

някой пита за нея
е д/г я обясних :lol:

balu4ka
09-04-2010, 08:02
Някой от нещата ги правя още :lol: :lol: :lol: :lol: .

vanesa0pld
09-04-2010, 12:39
Някой от нещата ги правя още :lol: :lol: :lol: :lol: .
да и аз съм така :D

IfeTyy
09-04-2010, 13:07
Всичко без 5, 30 и 34
ех хубави времена бяха :)

оо Държави ми беше любимата игра :grin:
чертае се кръг, в който пише СТОП и като лъчи от него свързани с още кръгчета. във всяко имаше някоя държава и ти си избираш коя да си и заставаш в средата на кръгчето. един казва държавата на някое дете и то трябва да застане в центъра и да каже"стоп" и всички бягат на някъде , докато не е казан стопа :D и този, който е в центъра трябва да каже с колко мечешки, великански, миши,.... крачки ще стигне до някое дете

някой пита за нея
е д/г я обясних :lol:

абе аз питах ама нали като се разчартаеше кръгът с държавите всеки имаше някакъв знак да си отбелязва неготака както и да е но исках да питам точно нато всички са в кръга и нали един викаше нещо не е песничка ама някакви думи и напрая казваше стоп всички спирата и там имаше нещо с настъпване и се взимаше от тероторията на настъпания. та въпросът ми беше какво точно се викаше?

tItEufFf
09-04-2010, 15:44
Спомени, спомени ... хубаво детство сме имали. Истинско детство. А не като сегашните хлапета.

Converse333
09-04-2010, 17:08
Мога да кажа, че с удоволствие прочетох това, което сме правили преди 5-10 години (т.е. първия пост), но дори не погледнах това, което правим сега...
Жалко, че сегашните деца нямат такова детство. Както се казва: На твоята възраст изгубих първия си зъб, не девствеността си.

dPa3HuTeJl
09-04-2010, 17:26
Че какво му е лошото на сегашното детство :smt012 8-)

lovey0u
09-04-2010, 18:21
Всичко без 5, 30 и 34
ех хубави времена бяха :)

оо Държави ми беше любимата игра :grin:
чертае се кръг, в който пише СТОП и като лъчи от него свързани с още кръгчета. във всяко имаше някоя държава и ти си избираш коя да си и заставаш в средата на кръгчето. един казва държавата на някое дете и то трябва да застане в центъра и да каже"стоп" и всички бягат на някъде , докато не е казан стопа :D и този, който е в центъра трябва да каже с колко мечешки, великански, миши,.... крачки ще стигне до някое дете

някой пита за нея
е д/г я обясних :lol:

не си спомням :(

абе аз питах ама нали като се разчартаеше кръгът с държавите всеки имаше някакъв знак да си отбелязва неготака както и да е но исках да питам точно нато всички са в кръга и нали един викаше нещо не е песничка ама някакви думи и напрая казваше стоп всички спирата и там имаше нещо с настъпване и се взимаше от тероторията на настъпания. та въпросът ми беше какво точно се викаше?

ri41
09-04-2010, 19:35
дааа, такова беше моето детство, а сега децата в градината имат gsm, пишат по скайп.... не знаят какво е игра 8-[

maroin
09-05-2010, 07:06
Много яки спомени събуди това в мен.Всичко съм правил - и замръзванка и гоненица и държави и капитане какво ти е морето и жмичка и т.н.Спомням си и една мечо пух.Някой жми и казва -мечо,мечо пух с различна бързина,а няколко човека трябва да го стигнат,но той като си отвори очите не трябва да вижда никой в движение.Всички се бяха забъркали по миришещите листчета.Аз имах поне 200.Леле защо не пуснат пак вафли куку-руку.Който ги не е ял е изпуснал много.Спомням си,че бяха уникално вкусни.Супер марио си е the best :grin: Имаше и едни пистолети с топчета -гадно болеше като те улучваха :D .Играехме с приятелите на карти,ама на някави елементарни игри -кент,кенеф имаше някаква :lol: и много други.През зимата беше голям кеф с шейните и с пързалянето.Абе готино е да си дете. :)

zoreto
09-05-2010, 07:35
определено някои неща ги помня,а като гледам дечицата пред блока с кутийки бира в ръка .......

fanpire
09-05-2010, 18:10
Като прочетох тва и направо ми се прииска да върна времето назад ... Помня,че един път играехме на капитане капитане и аз бях капитана,обаче бях със завързани очи и нищо не виждах.И както вървях си ударих единия крак в цимент и реших,че това е стапалото пред хода ни и тъкмо да седна че се изморих да ги търся другите и едно момиче ме хвана за суичера,защото щтях да падна в една дупка която всъщност мислех за стапало защото тя е напрамена със цимент отстрани и добре,че тва момиче ме хвана за суичера щтото дупката си беше дълбока.Не го обясних мн кат хората ама карай ... :wink:

ralica55
09-05-2010, 19:24
Бях дете през времето, когато
шоколад и кола бяха по скъпи от злато. :-)

OtkrovennoBezrazlichna
09-05-2010, 20:19
ей я играта за държавите ама я зех от нета щото мен ме мързи да я обясня пък и няма да ме разберете 8-)
та:

Начертава се кръг, който се разделя на сектори (като торта). Броят на секторите е колкото броят на децата. Всяко дете си избира каква държава да бъде и написва името й в един от секторите. Всеки стъпва с единия крак в своя сектор. Предварително се избира „първи” – той казва: „Да бий, да биииииий... (тук прави пауза, която усилва напрежението) Франция да бий!” и тогава всички, без детето-Франция, хукват в различни посоки, а то казва колкото може по-бързо: „Едно, две, три, стоп!” и всички спират („замръзват”). Детето-Франция си избира някого от „замръзналите” (примерно детето-Италия) и преценява с колко крачки може да стигне до него. Има различни видове крачки: мравешки (придвижва се напред с 2-3 см – колкото е дълъг един палец на крака), мишешки (с дължината на стъпалото; и така се движи: долепя стъпалото на единия крак пред стъпалото на другия), заешки (подскоци с двата крака едновременно), човешки (обикновени крачки), великански (като човешките, но разкрачът е колкото може по-огромен). Ако децата са изобретателни, могат да си измислят и други стъпки: орангутански, кенгуровски, патешки и т.н.... Та детето-Франция казва например: „Пет великански!” и трябва да стигне до определеното от него дете с пет великански крачки. Ако успее, си „отрязва” с тебешир малка част от сектора на Италия. Ако в един момент цялата Италия бъде „завладяна” от другите играчи, детето-Италия излиза от играта. Има и по-жесток вариант: детето-Франция не си отрязва никаква малка част от Италия, ами направо ия превзема цялата. Така играта свършва по-бързо.

OtkrovennoBezrazlichna
09-05-2010, 20:40
Тая за Краля беше нещо подобно на:
Отваряй кралю порти отваряй кралю
че кой ще мине кралю че кой ще мине?
Отворете затворете само един пуснете
Лъжичка - паничка, тиганче - КАПАНЧЕЕЕЕЕЕЕ 8-) (може и нещо да пропускам :Д )
:lol: :lol:

mrtn
09-06-2010, 08:41
Интересното е, че всичко това съм го правил.. и беше много забавно.

IfeTyy
09-06-2010, 10:19
OtkrovennoBezrazlichna сега си припомних БЛАГОДАРЯ ти многооо! :-) :-) :-)

ignoretheagony
09-06-2010, 11:14
Беше толкова хубаво... Направо като се замисля като бях малка как съм ги правила всичките пакости и даже и сега искам да щурея

SunShinePearl
09-06-2010, 12:06
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D

Ааа, благодаря. :grin: Като малки се събирахме на гаражите отгоре и играехме на какво ли не и някви чичковци редовно ни се караха и ни гонеха. :lol:
хора тва е за крокодила,капитане капитане е друга игра :D един застава и е капитана и го питат капитане капитане какво е морето,бурно тихо или замразено и т.н мързо ме да обеснявам :D

SummerMakesMeHappy
09-06-2010, 12:22
Беше уникално просто <33 Още помня как се криехме зад кофите за боклук , когато майките ни идваха да ни прибират в 12 - 1 вечерта ..

SWT
09-06-2010, 22:50
Еххх,спомени,спомени ;(

litexforever
09-07-2010, 01:17
ех,че ме налегнаха спомени от близкото минало.не е истина колко хора се събирахме на село играхме на тия игри.тва стражари и апаши по нивите се гонехме чак.как седяхме до 3 и продължавахме да играем неуморно.

terii
09-07-2010, 11:57
Мен също ме налегнаха спомени,моето детство беше прекрасно :) жалко,че повечето деца на днешно време няма да опитат вкуса на такова детство и няма да имат такива сладки спомени.


Много правилно

sasha_90
09-07-2010, 14:01
Мен също ме налегнаха спомени,моето детство беше прекрасно :) жалко,че повечето деца на днешно време няма да опитат вкуса на такова детство и няма да имат такива сладки спомени.Да ,жалко,но нали ние опитахме от такова детство.Трябва да сме доволни.

gia_sena_mono
09-07-2010, 18:05
Споменииии....

GD
09-08-2010, 08:11
А ето какви сме сега !!!

01. Без да искаш въвеждаш пин кода си на микровълновата.
02. Не си играл на пасианс с истински карти от години.
03. Не можеш да си намериш колата на паркинга, освен ако не я повикаш с алармата.
04. Баба ти говори повече за Есмералда и Рич, отколкото за собствените си деца.
05. Знаеш повече за проблемите на Брад Пит, отколкото за тези на собствения си брат.
06. Чуваш по новините, че 50 човека са били взривени и сменяш канала, защото не е нищо ново.
07. Сваляш си обувките, преди да влезеш... в самолета.
08. Имаш списък с 15 телефонни номера, за да се обадиш на 3 членното си семейство.
10. Най-добрият приятел на човека вече не е кучето, а мобилният телефон.
11. Звъниш си всяка сутрин... за да си намериш мобилния телефон.
12. Тъпо ти е, че не можеш да звъннеш и на дистанционното на телевизора, като изчезне.
13. Чудиш се на къде да насочиш мебелите си в стаите, където нямаш телевизор.
14. Не знаеш ничий телефон наизуст, дори собственият си, защото всички са ти в GSM-a.
15. Да си забравиш GSM-a в къщи е драма. Единственото по-страшно е да го загубиш!
16. Децата ти играят футбол всеки ден... пред компютъра.
17. 10 годишния ти племенник не може да говори много, но може да чати перфектно.
18. 10 годишния ти племенник пише по-бързо на клавиатурата, отколкото говори.
19. Не си модерен, ако вече си на повече от 20 и още не си спал с някой от твоя пол.
20. Ако си на тинейджърски купон, можеш да пикаеш навсякъде, но не и в тоалетната. Тя е само за секс.
21. Повечето хора родени около 1990 вече са правили повече секс от теб.
22. Ако слушаш песни, чиито текст има смисъл, значи или си прекалено стар или прекалено гей.
23. Цената на квадратен метър в центъра на столицата ти е по-ниска от цената на квадратен сантиметър в любимия ти уебсайт.
24. Сложил си парола на файла с паролите си.
25. Пращаш е-мейли на колегата в съседния офис.
26. Като причина да не поддържаш връзка с роднини и приятели изтъкваш, че нямат е-мейли.
27. Проверяваш си е-мейла по 5 пъти на ден, но нямаш време да поговориш с майка си повече от веднъж седмично.
28. Ако не получаваш поща вкъщи повече от седмица, се чувстваш пренебрегнат, макар да получаваш редовно само глупави реклами. Ако обаче не получиш никакъв е-мейл за повече от ден-два, даже спам-ът започва да ти липсва.
29. Мразиш да пишеш с химикал, защото няма спелинг чек (проверка на правописа).
30. Използваш си телефона повече за писане, отколкото за говорене.
31. Оплакваш се, че на GSM-ът ти нямаш "copy" - "paste".
32. Купил си си дигитална камера, за да правиш колкото си искаш снимки и сега имаш толкова много, че нямаш време да ги гледаш.
33. Спираш пред къщи с колата и използваш GSM-a, за да провериш дали няма някой вкъщи, за да ти помогне с покупките.
34. Ядосваш се на приятелите ти, че закъсняват с 5 минути и още не са ти звъннали на GSM-a.
35. Децата ти не искат да ядат храна, която не е танцувала по телевизията.
36. Ставаш сутрин и влизаш в Интернет, преди да влезеш в кухнята да си направиш кафе.
37. Колкото повече си разпределяш времето, толкова по-малко ти остава.
38. Слагаш наклонени усмивки, дори когато пишеш с химикал
39. Накланяш си главата на една страна, когато се усмихваш
40. Четеш това и клатиш глава, и се усмихваш.
41. Дори още по-лошо, знаеш на кого точно ще препратиш тази статия.
42. Прекалено си зает, за да забележиш, че на този списък му липсва номер 9.


43. Даже се връщаш назад, за да видиш, наистина ли няма номер 9.
44. А сега се усмихваш. Хайде, препрати го на приятелите си, знам че ти се иска!

И аз си спомних много хубави моменти наистина сме имали прекрасно детство,тия днешните деца освен PES и кънтар страйк друго не знаят :D :shock:

+1 Днешната младеж просто е ужасна и нито четат книги нищо не ги интересува!!!!!

scanadal
09-08-2010, 09:37
Имах страхотно детство!!!Всички тези неща съм ги правила,незабравими спомени просто.Лятната ваканция нямах търпение да си отида при баба и дядо на село и там с други деца имахме Банда :D ,имахме си и едно дърво-лагер за бандата,където се събирахме.Наричахме го "мястото отбелязано с X".Оле,като се сетя колко яко си изкарвахме...Липсват ми тези години.

Hiph0pgirl
09-08-2010, 09:48
Ммм всичко съм правила. Обаче бях много, много малка...това всичкото беше докато не станах на 7...после дойдоха компютрите, кабелната, телефоните и станах идиот. 8-) [b]

neocide
09-08-2010, 10:40

thoronaro
09-08-2010, 21:04
Никой не спомена народна топка.Колко пъти излизаше тая топка на шосето не е истина.Няколко пъти изпадах в екстремни ситуаций :oops:

pussucetka
09-08-2010, 22:37
Страхотно детствоо имах .. И всичките тези неща, които си изредилаа съм ги правилаа .. Спомени, спомении :(

vIKToriYa
09-09-2010, 09:04
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D


ние пък го играехме ( капитане капитане какво ти е морето замразено/слънчево/бурно/тихо/жабешко и т.н.) и " капитана" казваше някое съответно на замразено всички замръзване и не мърдаме а капитана със затворени очи ни търси и т.н

ForeverYours
09-10-2010, 08:54
Моето детство все още тече,но в интерес на истината като по-малка повечето неща съм ги правила (и даже някои още ги правя,независимо,че повечето ми връстници мислят,че е тъпо и бебешко,с което не съмм съгласна).И мисля,че е било по-добре преди отколкото сега,но хората постоянно откриват нови технологии,така че няма какво да променим.Остават поне спомените! :-)

tanch3t093
09-11-2010, 10:00
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)
Мен също .. Просто така се замислих, колко ни е бил безгрижен живота .. Колко щастливи сме били .. И понякога искам всичко това до се върне ..

Sisito941
09-11-2010, 17:51
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)
Мен също .. Просто така се замислих, колко ни е бил безгрижен живота .. Колко щастливи сме били .. И понякога искам всичко това до се върне ..

JustBrunette
09-11-2010, 18:35
Оле, толкова ми беше лесно и хубаво. Сега като ги прочетох тези неща се върнах толкова назад във времето, когато още играех пред блока ми и карах майка ми да ми пуска шише с вода, кукли, ключове през терасата..
И винаги имаше едно "Ама само още пет минутки".
Беше толкова хубаво... Не, че сега не може да е също, просто има прекалено много неща, които улесняват живота ми и съответно не го правят толкова интересен.
Няма да забравя как ходехме до най - близкия магазин и си купувахме по шест - седем дъвки, оцветявахме си езиците и се състезавахме кой ще направи най - голям балон... Или как изрязвахме картинки от най - различни списания, за да си направим наше.

pepschy
09-12-2010, 17:02
:) спомениииииииииии ,, спомении .. как искам да се върне всичко товаааааааа .. а не по цял ден да стоя на компа като някой идиот ...липсват ми онези днии .. липсват ми усмивкитее ,, :smt049 :smt085 :smt089

doichi
09-12-2010, 17:07
не съм правил нито едно от тези :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: :grin:

house0fnight
10-14-2010, 19:00
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D
Аз го знам и по двата начина.
Доколкото си спомням,когато попитаха"Капитане,капитане,какво ти е морето?"имаше три възможни отговора:Тихо,бурно,или жабешко.Ако каже тихо-всички се промъкват на пръсти около "капитанът",а той със затворени очи трябва да хване някого , да го"опипа" и по дрехите и косата да познае кой от групата е.Ако каже бурно,пак по съшия начин,но всички вдигат шум.Ако каже жабешко пак е същото,но децата трябва да подскачат и да квакат.. ;д
Хвана ме носталгията,когато се сетих как цялата улица се събирахме и играехме до късно..

Greennight
10-14-2010, 19:13
Ох мале Джеси,как ме върна 6-7 години назад :( Абсолютно всичко дето ги пише съм го правил,с малки изключения.

Greennight
10-14-2010, 19:19
А иначе капитане капитане го знам с бурно,тихо и замразено аз :D

ForzaFelipe
10-14-2010, 19:21
Какви спомени ме налегнаха не е истина просто... 8)
И мене...Още помня като търсех костюма на баща ми :D :D на село съм играл до 2 часа,не могат да ме приберат :D


А помните ли най-якия обяд?Филия с лютеница :D :grin: :grin:



А иначе капитане капитане го знам с бурно,тихо и замразено аз :D

ами намерих картина в гората,картина на... и имитараш това което каже :D :grin: малее все исках да порасна ама сега бих дал всичко за още един такъв ден :)

BeezyJey
10-15-2010, 13:08
Доста от тези неща ги правя и до ден днешен :razz:

Sisito941
10-15-2010, 13:11
Не съм сигурна дали някой е споменал,ноо гледахте ли Телетъбисите..?

http://3.bp.blogspot.com/_aQPz-sz5DjA/SoQ59Y3DVII/AAAAAAAAAIY/36MOeOX2zjk/s320/teletubis.JPG

:grin: :grin: :grin: Бяха ми просто любими..

ImSoInLove
10-15-2010, 13:14
Не съм сигурна дали някой е споменал,ноо гледахте ли Телетъбисите..?

http://3.bp.blogspot.com/_aQPz-sz5DjA/SoQ59Y3DVII/AAAAAAAAAIY/36MOeOX2zjk/s320/teletubis.JPG

:grin: :grin: :grin: Бяха ми просто любими..


Даааа гледах ги с голям интерес :lol:

DesireToFire
10-15-2010, 18:42
Не съм сигурна дали някой е споменал,ноо гледахте ли Телетъбисите..?

http://3.bp.blogspot.com/_aQPz-sz5DjA/SoQ59Y3DVII/AAAAAAAAAIY/36MOeOX2zjk/s320/teletubis.JPG

:grin: :grin: :grin: Бяха ми просто любими..Даа! А сега ми се струва толкова малоумно и безмислено 8-) , само дето носи спомени.

Sisito941
10-15-2010, 18:49
Присетих се за любимците ми,докато пишех из форума.. :-D
Сетих се и че като излезехме с децатаот нашия и съседните блокове пеехме детски песнички от рода на Мила кукло Барби,Бански на лалета(за тая не съм много сигурна) и други песнички,които учехме в детската градина.. :oops: :( :(

d3n17yy
10-15-2010, 19:06
Не съм сигурна дали някой е споменал,ноо гледахте ли Телетъбисите..?

http://3.bp.blogspot.com/_aQPz-sz5DjA/SoQ59Y3DVII/AAAAAAAAAIY/36MOeOX2zjk/s320/teletubis.JPG

:grin: :grin: :grin: Бяха ми просто любими..

оо и на мен :D :D мн им се кефех имах една играчка като това червеното, беше ми една от любимите :grin:

PsychoBitchFromHell
10-15-2010, 20:20
Тинки Уинки ,Дипси , Лала и Пол 8-) Бяха хубави времена ...

Sisito941
10-16-2010, 08:31
Тинки Уинки ,Дипси , Лала и Пол 8-) Бяха хубави времена ...

Дамм...хвана ме носталгията,докато чета темата.. :( :(

miskaprizZ
10-16-2010, 20:41
Тинки Уинки ,Дипси , Лала и Пол 8-) Бяха хубави времена ...

Дамм...хвана ме носталгията,докато чета темата.. :( :( мхм. Хубави времена бяха :D :D

Infinity
10-16-2010, 21:42
Не съм сигурна дали някой е споменал,ноо гледахте ли Телетъбисите..?

http://3.bp.blogspot.com/_aQPz-sz5DjA/SoQ59Y3DVII/AAAAAAAAAIY/36MOeOX2zjk/s320/teletubis.JPG

:grin: :grin: :grin: Бяха ми просто любими..

оо и на мен :D :D мн им се кефех имах една играчка като това червеното, беше ми една от любимите :grin:
Оо , Ляля ми беше любимото. За една Коледа го получих и пощурях от кеф.. :lol: 8-)

slavito007
10-17-2010, 11:33
Мдам, и мен ме обхвана носталгията.... особено когато преди десетина години се спусках на село по един стръмен завой с балканчето и контрата просто отказа :grin:

ThisIsMe
10-17-2010, 13:03
Дааа..толкова познато .. :) Потънах в спомени :) ... :) ... :)

GossipGirl89
10-17-2010, 13:28
Като се замисля има само 3-4 неща от изброените, които не съм правила, а останалите... :smt007 :-#

Ех, страхотно детство имахме ние, децата на 90-те :( Всичко бих дала да се върна само за 1 ден назад в годините и да изживея същите неща отново... Бяха такива спокойни времена и се занимавахме баш с детските си неща, а не с алкохоли, треви и секс... :?

Съжалявам само, че някой ден мойто дете няма да има възможността да преживее същите неща, които аз съм преживяла... Не го заменям това вълшебно детство за нищо на света !!!!!

wezinka
10-31-2010, 12:07
Дааа..толкова познато .. :) Потънах в спомени :) ... :) ... :) И аз много красиви спомени!

wezinka
10-31-2010, 12:09
Като се замисля има само 3-4 неща от изброените, които не съм правила, а останалите... :smt007 :-#

Ех, страхотно детство имахме ние, децата на 90-те :( Всичко бих дала да се върна само за 1 ден назад в годините и да изживея същите неща отново... Бяха такива спокойни времена и се занимавахме баш с детските си неща, а не с алкохоли, треви и секс... :?

Съжалявам само, че някой ден мойто дете няма да има възможността да преживее същите неща, които аз съм преживяла... Не го заменям това вълшебно детство за нищо на света !!!!!
Ох разчуства ме :neutral:
Даже сега като гледам сестра ми ме хваща жал, аз преди неможех да се прибера вкъщи, а тя изобщо не иска да излезе

3oPuTy
10-31-2010, 12:37
Дисни :-# :smt007 :-#
Колко хубави анимации имаше тогава :(
Дори се бях хванала да ги издирвам по тракерите и да ги записвам,а след време,когато децата ни ще гледат 3D вкъщи,а по кината ще има само 5D ще им пускам тези стари анимации за да видят к'во е т'ва чудо "качествена анимация" :)

Ssummerjam
10-31-2010, 15:16
Повечето неща съм ги правила. :grin:

beyonce2121
11-03-2010, 16:47
УХХ! Какви хубави сспомени ми дойдоха в главата. . :)

wasch0
11-03-2010, 17:40
Как се играеше на 'капитане, капитане, какво ти е морето?' Забравила съм. :shock:
Ние му казвахме "крокодиле, крокодиле, какво ти е морето" :D Иначе се ограничаваше една територия, и един беше крокодила. Тоя крокодил беше с гръб към останалите деца и те го питаха: "Крокодиле, крокодиле, какво ти е морето?" И той, крокодила, или капитана ;д;д казваше някакъв цвят, например "жълт". И се обръща. И всички, които имат жълт, минават, а тия, дето нямат, трябва да минат през крокодила, без той да ги хване, и без да излизат от очертаната територия. Така беше, поне ние така я играхме :D

Иначе повечето от нещата още си ги правя, така че детството си е още с мен :D

Ааа, благодаря. :grin: Като малки се събирахме на гаражите отгоре и играехме на какво ли не и някви чичковци редовно ни се караха и ни гонеха. :lol:

Абе това са две различни игри бе :-D
капитане,капитане .. един се обрйща и другите го питат
- Капитане,капитане какво е морето - бурно,тихо замразено?
- Бурно (викаш там уууу) и той те гони със затворени очи
- Тихо (на пръсти ) и той пак е със затворени очи и те гони
- Замразено брои до три и спираш на място

А и когато те хване трябва да каже кой си без да гледа. Играе се с повече от трима :D

mimsitu
11-05-2010, 06:50
как го искам пак това време .. :smt007

ecstazy
11-05-2010, 08:25
От всички изброени не сме си пращали писма по пощите, защото живеехме блок до блок, мразя захарен памук защото ми става лошо и много рядко ядох като малка и така. Да си призная честно имаше злоба в моето детство. Появиха се интриги и тайфата от 10 човека се раздели .. но най-хубавите ми спомени са когато точно си бяхме 10, че и повече. Мразехме момчетата, защото само ни дразнеха, играехме футбол в една градинка (много сериозно го приемахме) брахме цветя, правихме гафове, крадяхме пощите, дразнехме бабичките, карахме колело, играхме волейбол на един лост... толкова са много.. <3 и аз много съжалявам, че за в бъдеще моето дете няма да има такова детство. Толкова много ненужни технологии.. честно казано като малка живота ми беше простичък и ми беше много добре! Не бих заменила тези спомени за нищо на света. И 100% съм сиг, че ако тогава имаше фейсбук и такива глупости, нямаше да е същото :) а сегашните поколения.. пропиляват си най-хубавите години! :(