PDA

View Full Version : Бързо омазняване на косата, помощщщщщщщщ



magicfairy
08-29-2010, 09:38
Косата ми е руса и дългичка, не знам дали има значение изобщо, но да си го кажа 8-) а и четох, че русите коси се омазняват по-бързо. Таа не знам вече какво да си правя косата, омазнява се супер бързо и то само в корените, надоло си е хубава и мекичка и направо се изнервям. Четох една тема на Шизо за бебешката пудра и мисля да го пробвам, но все пак дайте и други съвети. Шампоан хубав да ми предложите, балсам, нещо.... Дали не бъркам, че постоянно си сменям шампоаните или не изплаквам добре косата, или косата си ми е просто мазна? 8-)

Qnkishhh
08-29-2010, 10:00
Какво разбираш под бързо? За колко време ти се омазнява косата?

magicfairy
08-29-2010, 10:07
Ми да речем мия я сряда, четвъртък вечерта е вече леко мазна, а петък вече е .. :?

Qnkishhh
08-29-2010, 10:12
Моята е същата и не съм открила друго спасение, освен да си я мия през ден, а по дължината на косата да слагам някакъв подхранващ балсам, за да не се изтощава и уврежда. :)

Bonita1991
08-29-2010, 10:14
наистина е хубаво шампоаните да се сменят :) едва ли е от това :) кожата на главата ти сигурно се по - чувствителна и се омазнява прекалено бързо и затова е само в корените :) използвай шампоан против омазняване или за чувствителна кожа :)

nymphadora
08-29-2010, 10:18
Моята е същата,само че надолу е страшно суха :? Чувала съм добри отзиви за шампоана на Елсев за мазна коса,може да го пробваш :)

magicfairy
08-29-2010, 10:18
Какви ли не шампоани съм пробвала и няма спасение :( :( От някои даже е ставало и по-зле.. Иначе и аз я мия по-често, защото не мога да я трая мазна, но като я мия често и я и изправям после и я правя нааа....... :?

Qnkishhh
08-29-2010, 10:19
При мен шампоаните против омазняване действително карат косата ми да се омазнява по-бавно, но я и изсушават зверски. Също така съм чувала, но не съм напълно сигурна в това, че прекалено честата смяна на шампоани не е желателна, но пак казвам, не знам до колко това е така.

magicfairy
08-29-2010, 10:22
Не знам, отчайвам се вече 8-) Мислех да си взема шампоана на Syoss, но пък четох в друг форум доста отрицателни коментари и се чудяя

Qnkishhh
08-29-2010, 10:26
Не се отчайвай, шампоани и препарати за коса бол. Все ще се измъдри нещо, което ти действа. :) А често ли изправяш косата си и изобщо тя каква е? Начупена, къдрава...?

Bonita1991
08-29-2010, 10:27
и аз използвах syoss , но пък при мен не действаше добре бързо ми се омазняваше косата от него :( други го харесват ако искаш го пробвай :)

magicfairy
08-29-2010, 10:30
Ми попринцип честичко я изправям, а тя е къдрава или леко начупена в зависимост как и дали съм я сушила.. 8-)

А мисля да пробвам шампоана, мда 8-)

Bonita1991
08-29-2010, 10:34
според мен да си вземеш и кристали за коса ако не ползваш за да не я тормозиш прекалено много :) знаеш как е със сешоара и пресата :-D ако косите ни можеха да говорят сигурно имат да кажат доста :-D :-D :-D

Qnkishhh
08-29-2010, 10:39
Една приятелка преди ползваше кристали и беше зле. Косата й постоянно изглеждаше все едно е намазана с олио. :?

magicfairy
08-29-2010, 10:42
Ползвала съм кристали, но сега преминах на един балсам, който УЖ предпазва от топлината.

Qnkishhh Приятелката ти си е изсипвала половината шишенце на косата 8-) то трябват само 2-3 капчици

Qnkishhh
08-29-2010, 11:03
Ааами, сигурно, не знам. Аз не съм ползвала такова чудо и не съм я питала по колко си слага. :-)

LadyDy
08-29-2010, 11:06
Нормално е да има такива периоди на по-бързо омазняване. Просто миеш през ден и това е.

magicfairy
08-29-2010, 11:07
Пробвай го, косата ти става хубава, ако оцелиш количеството 8-)

BaffaLsc
08-29-2010, 11:14
Косата ми е руса и дългичка, не знам дали има значение изобщо, но да си го кажа 8-) а и четох, че русите коси се омазняват по-бързо. Таа не знам вече какво да си правя косата, омазнява се супер бързо и то само в корените, надоло си е хубава и мекичка и направо се изнервям. Четох една тема на Шизо за бебешката пудра и мисля да го пробвам, но все пак дайте и други съвети. Шампоан хубав да ми предложите, балсам, нещо.... Дали не бъркам, че постоянно си сменям шампоаните или не изплаквам добре косата, или косата си ми е просто мазна? 8-)
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=340786 мила ,тук пише абсолютно всичко нужно ли е да пускаш излишни теми :-o

magicfairy
08-29-2010, 11:17
извинявай мила... не съм я видяла темата :)

MaLty
08-29-2010, 13:20
То си зависи и от сезона,де да знам .. преди омазнявала ли ти се е толкова бързо ? Щото и мойта има такива периоди ..

xKiFlA
08-29-2010, 14:12
и мояата е такава ама аз я сплитам н две и така не личи като се омазнила и не я мия повече време :P :-)

missapple
08-29-2010, 15:02
Питай в аптеката за нещо за мазна коса . Аз преди имах проблеми и си купих някакво лекарствов бутилчица ,но не си спомням какво беше точно.. от аптеката е ,на билкова основа за след къпане се втрива в корените . не помня как се казваше ,но се надявам поне мъничко да съм ти помогнала :)

mecheeeee
08-29-2010, 15:36
в тая възраст е така .... мий я през ден и това е .... няма друго решение

vIKToriYa
08-29-2010, 16:09
и аз бях така ... а относно бебешката пидра ДА ще ти прикрие но само за момента примерно заа 3-4 часа няма да те спаси от омазняването :(

DJEB
08-29-2010, 16:27
Виж в аптеките за шампоан Авиа с хума за мазна коса

magicfairy
08-29-2010, 18:44
MaLty Ми преди не беше така..
xKiFlA Е и аз понякога като се получи така, че нямам време да я мия пък трябва да излизам някъде се връзвам или сплитам 8-)
missapple Ще питам, благодаря :)
DJEB Ще питам и за това :)

SoBizzzare
08-29-2010, 18:52
Аз пък знам,че шампоаните не трябва да се сменят често. Видях едно мнение по-горе,че било от възрастта - според мен възрастта няма нищо общо. И аз имах един такъв период и забелязах,че колкото по-често си миеш косата,толкова по-бързо почва да ти се омазнява. И като намалих с по ден,два ако мога да си седя вкъщи примерно,почна повече време да ми издържа. Пък може и да съм си въобразила ,не знам :д

francyzoi4ety
08-30-2010, 10:12
По принццип колкото повече е разредена една коса т.е рядка толкова по-бързо се омазнява.В повечето случаи се дължи на изправянето :)

MissNothing
08-30-2010, 10:55
О хи на мен ми е така. Сега ползвам шампоана на Елсев за коса, склонна към омазняване, дано да помогне. Че и аз трябав да я мия през 1 ден. А това с пудрата аз веднъж-два пъти го пробвах, но не стана много-много, или аз съм го направила не както трябва.

mImZ4eTy
08-31-2010, 11:54
ми попринцип и моита коса е мазничка ... аз ползвам orzene beer за мазна коса и върши хубава работа .. :)

roksana_1
08-31-2010, 15:26
принципно и мойта коса се омазнява мн бързо и ест. много се нервя 8-) и засега нищо не ми помага ... :( Забелязала съм , че зимата ми се омазняма много по- бързо , а лятото много по- малко и мисля , че и от времето също зависи. Постоянно си сменям шампоаните и бях много доволна от Джонсанбейбе и Фруктис :) Сега ползвам Шаума Q10 и засега е добре :)

nymphetaminegirl9
08-31-2010, 15:59
аз като ползвам балсам винаги ми се омазнява по-бързо .. ина4е мисля 4е хининовата вода действаше и в това отношение

GoldSoul
08-31-2010, 16:04
Преди да излезеш от банята ,след като си се изкъпала слагай в някакво канче /купичка (около 1л.вода) 10 капки йод и си полей косата (без да отмиваш) .При мен помага,а и косата става по-мека . Успех :P

pinkflower
08-31-2010, 16:54
По принцип съм чувала,че лятото косата се омазнява доста повече,все пак е доста по-топло,потиш се и т.н.
Също така знам,че шампоаните за мазна коса отмиват мазнотата,но и отмиват голяма част от естесвеното омазняване на главата и когато то липсва организмът започва да си го произвежда в доста по-обилни количества.Затова и тия шампоани не са много хубави :-o
Аз лично бих ти препоръчала щом я миеш през ден да си вземеш някакъв по-лек шампоан,който да не ти изтощава много косата от честата му употреба.

therichbitch
09-01-2010, 13:04
боядисай се и ще се изсуши :D

Melanie
09-01-2010, 13:10
боядисай се и ще се изсуши :D
Не е сигурно. При мен не стана :D

7227
09-01-2010, 13:40
И моята коса е такава и я мия през ден,друго не помага. :(

teenems
09-01-2010, 17:23
най-вече това е от пубертета..и при мен е така..сега май намаля и аз не знам вече.кажи на някой да ти прегледа главата смисъл обикновен човек да погледне дали имаш пърхот или нещо като пърхот(раздразнение на скалпа(става от шампоани ,лакове и такива)) .Има едно лекарство себорал форте ,чувала съм добри отзиви . а и аз го ползвах и забелязвам ,че нещо не ми се омазнява толкова бързо и това раздразнение ,което имах на скалпа и беше в обилни количества изчезва :grin: ..пробвай ако искаш не е много скъпо до 3 лв. е ..



А само да кажа..
Не знам защо,но от ДЖОНСАНС БЕЙБИ ми се появи ужасно много пърхот и косата ми се омазняваше отвратително много.

elito0o0o0
09-01-2010, 18:47
Аз всеки ден си мия косата, невъзможна е... като стана сутрин иии.. бляк :lol: 8-)


Този шампоан е хубав - http://www.izgodnobg.com/ceni/2938-DOVE-SHampoan-mazna-kosa-250ml.php скъпичък, но пък качествен. :)

CupcakeMonster
09-01-2010, 18:54
Значи и аз имам такъв проблем.Напоследък обаче стана ужасно,къпя се на обяд и на другия ден е отвратително мазна..Ето какво правя аз за да го забавя:
Правя си чай от дъбови кори,отмива мазнината,и след баня си поливай главата.Чая от аптеката,варят се 3 чаени лъжички в 1 литър вода за 15-тина минути(1 литър е за 1 път).ПОмага!
После се изсуши със сешоар,после си напръскай корените малко с лак,той изсушава.После топирай. :D Това е.. А и хубав шампоан..

katericArofl
09-01-2010, 18:56
апф, а пък с това топиране и лакове да си докараш други проблеми..

CupcakeMonster
09-01-2010, 18:57
И какъв? аз за толкова години не съм си докарала..А и не знам някой да е :(

PlOk
09-01-2010, 19:19
И аз имам същия проблем и особено на морето като си миех косата всеки ден със шампоан стана още по-зле. Сега й давам малко почивка мия я през ден два и не я тормозя много. :-D Днес си взех ORZENE за мазна коса със бира, за който чух доста добри отзиви. Утре ще го пробвам. :)

katericArofl
09-01-2010, 19:29
промерно, ако сега си я миете през ден опитайте се следващия път да е след 2 дни.. наистина 1 ден ще ви е по-мазна, но тогава примерно няма да излизате или нщ от сорта.. и така като си смените самия график на миене и косата ви ще се омазнява по-бавно..

MissNothing
09-01-2010, 19:36
промерно, ако сега си я миете през ден опитайте се следващия път да е след 2 дни.. наистина 1 ден ще ви е по-мазна, но тогава примерно няма да излизате или нщ от сорта.. и така като си смените самия график на миене и косата ви ще се омазнява по-бавно..
Това вярно ли е със сигурност? И аз така съм чувала, но доколко е вярно..

CupcakeMonster
09-01-2010, 19:41
Ами вярно е,колкото по-често,толко по мазна става,но зависи с какво се мие,ако е нещо по леко,което не премахва всичкия себум,няма да става по мазна..Има такива за честа употреба,който не нарушават баланса на себум..

ThisWay
09-01-2010, 20:00
Не знам, отчайвам се вече 8-) Мислех да си взема шампоана на Syoss, но пък четох в друг форум доста отрицателни коментари и се чудяя


Недей!По-голямо лайно,може би не съм ползвала от години!ужасен е,не заслужава и ходенето до магазина,а за парите-да не говорим!Купи си на ВС има един за бързо омазняване скъпичък е 16-18 лева за 250мл,но е златен!Няма равен къпех се през ден сега се къпя най-много 3 пъти и то ако съм на морето,иначе по 2 на седм.!Няма да съжаляваш,събери някой лев и отиди при фризиорката си,цялата им серия е уникална! 8-)

katericArofl
09-01-2010, 20:06
промерно, ако сега си я миете през ден опитайте се следващия път да е след 2 дни.. наистина 1 ден ще ви е по-мазна, но тогава примерно няма да излизате или нщ от сорта.. и така като си смените самия график на миене и косата ви ще се омазнява по-бавно..
Това вярно ли е със сигурност? И аз така съм чувала, но доколко е вярно..

определено, няма защо да говоря празни приказки :)

gabi_94
09-01-2010, 20:10
Не знам, отчайвам се вече 8-) Мислех да си взема шампоана на Syoss, но пък четох в друг форум доста отрицателни коментари и се чудяя


Недей!По-голямо лайно,може би не съм ползвала от години!ужасен е,не заслужава и ходенето до магазина,а за парите-да не говорим!Купи си на ВС има един за бързо омазняване скъпичък е 16-18 лева за 250мл,но е златен!Няма равен къпех се през ден сега се къпя най-много 3 пъти и то ако съм на морето,иначе по 2 на седм.!Няма да съжаляваш,събери някой лев и отиди при фризиорката си,цялата им серия е уникална! 8-)

Съгласна съм за Сайъса. Ужасен е! По-гадно нещо и аз не съм ползвала.
Иначе на мен корените ми се омазняват бързо, а косата ми е суха. Гадно е и не знам какво да правя, освен да си я мия през ден. А относно това, че ако си я свикнеш да я миеш през два дни, не се омазява, не е баш така. Правила съм го и не помага.

xAddicteDx
09-01-2010, 22:15
Моята е същата,само че надолу е страшно суха :? Чувала съм добри отзиви за шампоана на Елсев за мазна коса,може да го пробваш :)
Моята е същата и се къпя точно с този шампоан, но на всяка коса действа различно, предполагам..

katericArofl
09-01-2010, 23:17
Не знам, отчайвам се вече 8-) Мислех да си взема шампоана на Syoss, но пък четох в друг форум доста отрицателни коментари и се чудяя


Недей!По-голямо лайно,може би не съм ползвала от години!ужасен е,не заслужава и ходенето до магазина,а за парите-да не говорим!Купи си на ВС има един за бързо омазняване скъпичък е 16-18 лева за 250мл,но е златен!Няма равен къпех се през ден сега се къпя най-много 3 пъти и то ако съм на морето,иначе по 2 на седм.!Няма да съжаляваш,събери някой лев и отиди при фризиорката си,цялата им серия е уникална! 8-)

Съгласна съм за Сайъса. Ужасен е! По-гадно нещо и аз не съм ползвала.
Иначе на мен корените ми се омазняват бързо, а косата ми е суха. Гадно е и не знам какво да правя, освен да си я мия през ден. А относно това, че ако си я свикнеш да я миеш през два дни, не се омазява, не е баш така. Правила съм го и не помага.

Не казвай, че не е така, защото и аз съм го пробвала 5и при мен действа. Различни коси, рацлични начини. Няма да навреди, ако опита.