PDA

View Full Version : Рамки



Jaune
08-29-2010, 11:25
Търся си рамки за диоптрични очила, по възможност не твърде скъпи. До 100 лв, да речем.
Пускам темата тук, тъй като смятам, че може да ми отговорят по-компетентно от Козметика и диети.
Предложения?

SunSmile
08-29-2010, 11:37
Малко е трудно до 100 лв. да си вземеш някоя модерна рамка, ако искаш модерна и различна.
А иначе по - добре отиди в някоя оптика и разгледай, слагай и виж какви ще ти отиват. Пък и там ще ти предложат подходящи за формата на лице, зависи и от стъклата.
Един съвет ще ти дам като пробваш очилата гледай как стоят стъклата в рамката, защото на миналите стъклата ми бяха доста извън самите рамки и се държава с някаква корда. Не съм имала проблеми с това, но е по - добре максимално стъклата да влизат в рамката. Много зависи от моделите :)

shadow4e
08-29-2010, 11:49
Обикаляш няколко оптики и си харесваш. Скоро не съм обикаляла и не знам как точно вървят цените, но преди година имаше немалък избор на рамки до сто лева.
Аз си ги избирам по външен вид и как ми стоят, дали са ми удобни и да са на известна марка като някаква гаранция, че ще оцелеят по-дълго в моите ръце.
Сегашните са ми Kwiat и съм доволна, струваха над 100 лева, но има и модели, които са по-евтини. За съжаление, вече не изглеждат много добре след година и половина експоатация.
Гледай и колко са тежки, защото не е приятно да ти тежи на ушите, а и се изкривяват.
Да кажа и за стъклата. Избере си от по-качествените задължително. Mоже и да минеш без някои "екстри" като при падане на капка да се маха сама, защото поне при мен не действа. Mоите са на Цайс и бяха 120 лв.
В различните оптики взимат и различно за направата.


П.п. Имай предвид, че с по-дебели рамки няма да виждаш както си свикнала, за да видиш какво има отстрани, трябва да си завъртиш главата. На мен лично с това ми беше най-трудно да свикна.

Joc
08-29-2010, 12:03
Спам

Harley

cherinka
08-29-2010, 12:04
да бе,аз се хванах за главата като гледах цени от сорта на 360лв. ЗА РАМКА
на всичките ми приятелки очила за 200-300лв.
и само, за да МОЖЕШ да ВИЖДАШ.


иначе шадоуче, съгласна съм с послеписа, де да имаше някой и на мен да ми беше казал да не си взимам с дебела рамка...


моите са евтинийка, 60лв.
8-)
ии

SunSmile
08-29-2010, 12:11
Екстрите на стъклата увеличават цените, да. тва с капките е малко глупост. Аз имам разтвор, който предотвратява изпотяването на стъклата, когато има големи разлики в температурите навън и вътре (предимно зимата), който също помага на капките да изчезнат. Задължително е поне да имаш защита за компютър.
И задължително си избирайте рамки с периферно зрение, особено ако сте шофьор, пък и е по - удобно да гледаш настрани без да си въртиш цялата глава :)

shadow4e
08-29-2010, 12:11
Тя не пита ли за рамки до 100 лева, а не за целите очила. Разликата е минимум двойна.
Ако рамката е изцяло около стъклото, тогава очилата са по-здрави и намаляваш значително риска от счупване. Имала съм и две ужасяващи истории:
1. Предишните ми ги изпуснах от два метра и се пукнаха лекичко в единия край, ако бяха с цяла най-вероятно нямаше.
2. Изпуснаха ми сегашните след като бях предупредила по-внимателно и излезнаха целите стъкла от кордите. Гледката беше ужасна! Ако се бяха счупили, не знам какво щях да правя. Не мога без тях...

След всичко изказано, да кажа и защо избирам да има и корди - избирам, защото са ми по-удобни. Рамките ограничават.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs518.snc3/27211_110970292246479_100000005271915_302944_25793 75_n.jpg

SunSmile
08-29-2010, 12:16
Когато рамките не са на целите стъкла, няма начин да няма корди. Но моите си бяха с рамки и от 4-те страни на стъклото и самия модел беше такъв, че стъклата не влизаха изцяло в рамката, а стояха до нея с корди, което не беше най - добрия вариант :)

Seducti0n
08-29-2010, 15:03
Чери, всеки според възможностите си.Със сигурност има хора, които могат да си позволят да дадат и няколко хиляди за очила, но това не означава, че пазара не предлага и по-сносни цени.

Иначе към авторката- наистина гледай освен да се харесаш визуално, рамките да ти бъдат удобни.Понякога много убиват на носа и е доста неприятно, така че преди да се спреш на даден модел постой за няколко минути за да прецениш дали след като ги махнеш ще се чувстваш добре. Според мен най-добре е да дадеш горе долу еднакви пари за самите стъкла и за рамките /примерно по 100 лв за всяко/.

Jaune
08-29-2010, 17:31
Благодаря за съветите, но не се тревожете - аз очила нося, знам, че трябва да са удобни.
За цените съм наясно, но нямам възможност в момента да дам пак 190 лв за рамки. Ще разгледам, мерси. :)

OtherSide
08-29-2010, 17:39
Хех точно преди 2-3 дни обикалях оптиките, за да си поръчвам очила.

Магазини има много..зависи какъв модел точно искаш де - дали да са по-изчистени с цяла рамка, с дебела такава и т.н.
Евтини рамки има в една оптика на Графа, тя е мъничка и е от страната на пазарчето, няма име оптиката, ама тя е май единствена по Графа. 8-)
Аз лични си взех от Vision Express, там има супер голямо разнообразие, моделите са подредени по цени ( от 19, до 99-139, това бяха най-скъпите).
По Патриарха в отсечката Витошка/Раковска също има..

П.П. От стъклата обаче в никакъв случай недей да пестиш пари!!!