PDA

View Full Version : Старите или новите рок групи предпочитате?



ArrowsOfDeath
08-29-2010, 12:12
Сега ми дойде тази идея да видим кое се предпочита във форума. Старите рок групи като Whitesnake, AC/DC, Rainbow, Black Sabbath, Guns N' Roses или пък новите като Nickelback, Paramore, Breaking Benjamin, Muse, Foo Fighters.
В началото, когато започнах да навлизам в стила, започнах с групи като Whitesnake и Dio, но след време малко по малко спрях да ги слушам и се преориентирах към новите групи, които обикновено се водят alternative rock.
Надявам се, че няма да има обиди от типа на "тва рок ли му викате?".

iLovePussyJuice
08-29-2010, 12:13
че то и нови ли имало? :-o

ecstazy
08-29-2010, 12:14
Не мога да определя. Май ще избера новите. Но това не значи, че не слушам и старите :)

gabi7u
08-29-2010, 12:32
слушам рок.
слушам и нов' и стар'.
не искам да ги деля - това е един стил.
Всяка група е уникална независимо стара или нова. :smt007

ArrowsOfDeath
08-29-2010, 12:36
Забелязал съм едно такова делене на феновете. Нерядко тези, които слушат класическите рок групи, не харесват новите такива и обратното. Затова направих темата.

gabi7u
08-29-2010, 12:41
дам. и аз съм го забелязала :)
просто аз не ги деля.
Но за да отговоря на въпроса .. може би мааалко повече новите. Имат по - съвременни текстове съобразени с сегашното мислене на хората.. знам ли :)

DJEB
08-29-2010, 12:45
Старите

П.С Мерси, че си написал правилно Guns N' Roses 8-)

iLovePussyJuice
08-29-2010, 12:54
дайте ми 3 хубави песни на нови групи (от изброените от вас групи) 8-)

ecstazy
08-29-2010, 12:58
дайте ми 3 хубави песни на нови групи (от изброените от вас групи) 8-)

Breaking Benjamin - wish i may
Paramore - Fences
Nickelback - Rockstar

мога да ти дам още 100, но не ми се пише

gabi7u
08-29-2010, 13:01
точно от изброените ли?
хмм..
Nickelback - If today was your last day
Paramore - The only exception (ех трудно е да избереш най-хубавата песен на Парамор <3)
Breaking Benjamin - So cold

НО! но новите групи не са .. само тези 5 ..

iLovePussyJuice
08-29-2010, 13:03
дайте ми 3 хубави песни на нови групи (от изброените от вас групи) 8-)

Breaking Benjamin - wish i may
Paramore - Fences
Nickelback - Rockstar

мога да ти дам още 100, но не ми се пишеслучайно да казах хубави? 8-)

ecstazy
08-29-2010, 13:09
дайте ми 3 хубави песни на нови групи (от изброените от вас групи) 8-)

Breaking Benjamin - wish i may
Paramore - Fences
Nickelback - Rockstar

мога да ти дам още 100, но не ми се пишеслучайно да казах хубави? 8-) случайно да имаме еднакъв вкус?

iLovePussyJuice
08-29-2010, 13:14
не бе, просто се заяждам...и все пак песните са тъпи :lol:

както и групите - комерсиални и скучни :)

ecstazy
08-29-2010, 13:18
не бе, просто се заяждам...и все пак песните са тъпи :lol:

както и групите - комерсиални и скучни :) мерси мерси :) ще мина и без ограниченото ти мнение ;))

iLovePussyJuice
08-29-2010, 13:22
не бе, просто се заяждам...и все пак песните са тъпи :lol:

както и групите - комерсиални и скучни :) мерси мерси :) ще мина и без ограниченото ти мнение ;))защо пък да е ограничено? :)

според теб с какво не са комерсиални и скучни? :-o

gabi7u
08-29-2010, 13:24
мм за новите ако става въпрос до някъде съм съгласна, че са комерсиализирани, НО на парамор съм фенка от както никой не знаеше кои са ..
и после след като се прочуха със Здрач и всеки втори ги слуша - няма да ги зарежа я! Песните им са сладки, неангажиращи и разтоварващи ..

а ако става въпрос за Старите' групи - те не са комерсиални, а Известни. Защо? Защото са Добри, Страхотни, Велики .. защото не могат да им стъпят на малкия пръст ..

lemonyheart
08-29-2010, 13:35
Попринцип и двете, но малко повече старите. :)
П.С.: Много харесвам Nickelback и Paramore. ^^

one
08-29-2010, 15:15
няма спор, че има много добри нови груби..ноо парамор май не е от тях. :-o

Zorin
08-29-2010, 15:58
Слушам предимно стари групи, защото издънки като Парамоур ме отказват от 'съвременния' рок. Никелбек например признавам, че имат едно-две слушаеми парчета. Класиката си е друго.

ameli
08-29-2010, 16:26
И аз май клоня към по-новите. Имат по-съвременно звучене и за по-свързани с ежедневието. Докато през 70 да кажем хората са имали различно мислене и живот. Въпреки, че и старите групи имат доста добри и запомнящи се парчета :)

DaemonBoy
08-29-2010, 16:47
Слушам повече класическият, но има и песни на нови групи, които ми харесват.

the_best_f
08-29-2010, 16:48
Не мога да преценя... Обичам както старите, така и новите. Обожавам Scorpions, но същевременно харесвам и Skillet, Breaking Benjamin, Paramore, Linkin Park... И още много.
Когато една песен ти харесва, не мисля, че има значение дали е стара, или нова. :)

Mar7i
08-29-2010, 17:43
С две ръце съм за старите, класически групи и парчета

iLovePussyJuice
08-29-2010, 19:25
мм за новите ако става въпрос до някъде съм съгласна, че са комерсиализирани, НО на парамор съм фенка от както никой не знаеше кои са ..
и после след като се прочуха със Здрач и всеки втори ги слуша - няма да ги зарежа я! Песните им са сладки, неангажиращи и разтоварващи ..

а ако става въпрос за Старите' групи - те не са комерсиални, а Известни. Защо? Защото са Добри, Страхотни, Велики .. защото не могат да им стъпят на малкия пръст .. аз все още не съм много наясно кои са парамор...
помня, че имаше неква червенокоса пичка...

гледам хората само говорят, пускали са ми, но абсолютно нищо впечатляващо...

ами те примерно и Линкин Парк са известни, Парамор и там другите, които изброихте...та известни са, но са и комерсиални

То има и стари групи, които са 'широкоразпространени' (Металика, АС/ДС, Айрън Мейдън и т.н), но е по-различно, нали :)
(пс- Металика '80 нямат нищо общо със Металика след това xD)

иначе определението ''велики'' го заслужават много малко групи :)

добри групи има сигурно 1000 (примерно), но колко от тях са велики? :)

RY
08-29-2010, 21:24
Предпочитам новите..Но слушам и много стари хитове,групи,албуми.

DaemonBoy
08-29-2010, 21:32
иначе определението ''велики'' го заслужават много малко групи :)

добри групи има сигурно 1000 (примерно), но колко от тях са велики? :)
Подкрепям това с две ръце! Много малко групи могат да се равнят на Purple и Whitesnake.

bybit0o0
08-29-2010, 22:42
Определено старите..новите звучат много поп и са някак...комерс.. ;хх

gabi7u
08-30-2010, 08:55
..
аз все още не съм много наясно кои са парамор...
помня, че имаше неква червенокоса пичка...

гледам хората само говорят, пускали са ми, но абсолютно нищо впечатляващо...

ами те примерно и Линкин Парк са известни, Парамор и там другите, които изброихте...та известни са, но са и комерсиални

То има и стари групи, които са 'широкоразпространени' (Металика, АС/ДС, Айрън Мейдън и т.н), но е по-различно, нали :)
(пс- Металика '80 нямат нищо общо със Металика след това xD)

иначе определението ''велики'' го заслужават много малко групи :)

добри групи има сигурно 1000 (примерно), но колко от тях са велики? :)

Добре, уважавам мнението ти.
Добре - не ги харесваш - още по - хубаво. Защото и аз съм съгласна, че са комерсиализирани.
Мхм, но в този смисъл тогава - защо слушате Еминем, след като е толкова .. ми комерс.
Колкото до това със по - старите групи - не казах ли същото?
не съм казала, че всичките са велики - дадох повече от едно опредление .. Нищо не слагам под общ знаменател ..

ecstazy
08-30-2010, 09:09
И к'во като Металика Ac/dc and Maiden са велики? Това не ме задължава да ги предпочитам пред новите комерсиални, както ги нарекохте, групи. Всеки вижда нещо уникално и велико в дадена група, която му е любима. Примерно за мен Three days grace са велики. Не са постигнали това, което са постигнали по-горе изброените групи-легенди, но за мен те са велики. Няма смисъл да плюеш, защото не постигаш нищо, освен един безсмислен спор. ;))


/и btw не знам що намеси металика и мейдън, след като те нямат нищо общо с темата.../

radeberger
08-30-2010, 09:36
Слушам повече класически рок ("по - старите групи"). Новите са много... някак се доближават до поп музиката и това ме дразни. Също така са много комерсиални.

Предишните са се събирали да си свирят за удоволствие. А сегашните за да правят пари.

Ravage
08-30-2010, 11:05
не бе, просто се заяждам...и все пак песните са тъпи :lol:

както и групите - комерсиални и скучни :) мерси мерси :) ще мина и без ограниченото ти мнение ;))
Прав е човека, комерсиални бандички, доста скучни, за това старият рок мачка днешните пикливи банди ...
Друго си е да си пуснеш Purple, Rainbow, Whitesnake, Boston, Nazareth, Uriah heep, The Doors, Sabbath, Alice Cooper, Kansas, Foreigner, Deff Lepard и много други

DaemonBoy
08-30-2010, 12:16
Обаче има разлика от стар рок и класически, поне според мен!

ElectricFuneral
08-30-2010, 21:07
Аз лично алтърнатив,прогресив и инди не търпя.Имам известен респект към някои от групите, но просто не ми допадат.

AutomatiC
08-31-2010, 15:09
старите,но доста по-нови слушам..

ImmortalSoul
08-31-2010, 17:00
Старите естествено .. Новите групи са яко саднати както и песните им - Неможе да се сравняват с ЕйСи/ДиСи,Металика etc.

PennyLaneStormbringer
08-31-2010, 17:08
Разбира се че класическите...според мен сега рок не се прави! :( Което е много жалко :(

DesireToFire
08-31-2010, 20:39
Нямам ни най-малко съмнение тук .. с две ръце и два крака съм си за класическите групи. Алтернативният рок ми е безбожно скучен и безинтересен. Нищо ново, нищо оригинално. Текстовете били съвременни..е да, но това не ми пречи когато се пробвам да слушам някоя песен на групи от сорта на Breaking Bеnjamin, Paramour, TDG и подобни да я спирам след няма и минута от чисто отегчение. Но всеки си има вкус, така че не искам да засегна никой с коментара си. За мен рокът е AC/DC, Alice Cooper, Guns N`Roses, Whitesnake, Black Sabbath и прочие.

ArrowsOfDeath
08-31-2010, 22:41
Обаче има разлика от стар рок и класически, поне според мен!

Така е. Има разлика между Led Zeppelin и Whitesnake.

antifreeze
09-01-2010, 23:18
определено класически... но нямам нищо против нещо по-ново...обаче под понятието 'нов' слагам по-различни имена от споменатите до момента...

PennyLaneStormbringer
09-02-2010, 20:29
Нямам ни най-малко съмнение тук .. с две ръце и два крака съм си за класическите групи. Алтернативният рок ми е безбожно скучен и безинтересен. Нищо ново, нищо оригинално. Текстовете били съвременни..е да, но това не ми пречи когато се пробвам да слушам някоя песен на групи от сорта на Breaking Bеnjamin, Paramour, TDG и подобни да я спирам след няма и минута от чисто отегчение. Но всеки си има вкус, така че не искам да засегна никой с коментара си. За мен рокът е AC/DC, Alice Cooper, Guns N`Roses, Whitesnake, Black Sabbath и прочие.

По-съгласна не мога да бъда.. \:D/ \:D/ \:D/

psych0
09-02-2010, 20:33
С две ръце съм за старите, класически групи и парчета

аз също :)

ver4ety
09-03-2010, 07:07
Какво по-хубаво от това да си пуснеш нещо на Metallica, AC/DC, Manowar, KISS, Queen и всички яки рок групи на 80те. :grin:

TheNewReligion
09-03-2010, 07:22
определено класически... но нямам нищо против нещо по-ново...обаче под понятието 'нов' слагам по-различни имена от споменатите до момента...
От чисто любопитство- кой групи точно имаш предвид? :)

С квалифицирането на подстиловете рок и метал съм пълна скръб, но знам, че вече изброените нови рок групи са ми скучни и безинтересни. Нямам нищо против тези, които ги харесват, стига да не ми ги натрапват. От изброените стари групи, с кеф слушам само Deep Purple и Whitesnake. Предпочитам металът принципно, но т'ва е друга тема. :)

ivchiz
09-03-2010, 07:46
определехо предпочитам по-старите групи...съжалявам,но неможете да сравните Whitesnake и Paramore!!!!

NamelessRomantic
09-03-2010, 12:15
Старо.
Днешното е комерс 100%,няма стария звук,песните са елементарни и безсмислени в повечето случаи.Просто талант ече няма,има просто хора,срещнали правлня човек който да ги издигне.Няма и хубави сола в 95% от случаите.Всичко е еднакво,чуеш едната и знаеш всичките.Почти.

PainMonopoly
09-03-2010, 15:58
Изброил си групи, които правят коренно различна музика. Нормално е единия стил да има едни фенове, другата други. И не можеш да ги сравняваш, това е все едно да сравняваш хард техно с фолк метъл.

Новите "алтърнатив" групи ми звучат като поп с китари. Музиката и текстовете следват някакъв модел, който се харесва сред пуберите в Америка. Продуцентите са надушили какво би си пуснал един типичен тийн и фабриката им сега бълва. Не ме кефят без изключение.

Старите - зависи от групата. AC/DC, Whitesnake и Kiss са ми доста тъпи, докато Dio, Black Sabbath, Rainbow или Queen са епични. Но стила им определено повече ми понася от новите диарии.

Aysell
09-03-2010, 17:15
НОВИТЕ ! :grin:

therichbitch
09-03-2010, 19:55
определено си предпочитам старите, новите също имат добри попадения, но от време на време :-o


Новите "алтърнатив" групи ми звучат като поп с китари. - и с това съм напълно съгласна

antifreeze
09-04-2010, 13:28
определено класически... но нямам нищо против нещо по-ново...обаче под понятието 'нов' слагам по-различни имена от споменатите до момента...
От чисто любопитство- кой групи точно имаш предвид? :)

С квалифицирането на подстиловете рок и метал съм пълна скръб, но знам, че вече изброените нови рок групи са ми скучни и безинтересни. Нямам нищо против тези, които ги харесват, стига да не ми ги натрапват. От изброените стари групи, с кеф слушам само Deep Purple и Whitesnake. Предпочитам металът принципно, но т'ва е друга тема. :)

и аз не се справям добре с разделението на подстиловете 8-)
аааа за групите: Staind, Blue October, Crossfade, Cold, A Perfect Circle, Rise Against...i dr

dob4y
09-06-2010, 17:00
Предпочитам по-старите групи

BladeOfMySoul
09-06-2010, 23:32
Ново слушам само от метъла, става ли въпрос за рок, твърдо за старите групи!

spexx
09-18-2010, 23:42
и стари .. и нови : ) хубаво е да има разнообразие

xoxi
09-19-2010, 18:59
Не съм се замисляла.
Може би предпочитам старите, защото имат повече стойностни и смислени песни. Песни, които те карат да настръхваш.. било то заради гласа, музиката или напрежението което се създава. Тези по-новите също имат хубави песни, но рядко могат да направят песен, която да ти влиза под кожата.

LifeFitness0
09-19-2010, 19:38
И двете.Но ме влекат повече старите,затова гласувах за тях.

ivandimitrovVARNA
09-23-2010, 20:08
Новите ХАХА и вие се славите ,че разбирате от музика ХАХА.Вързали сте се на елементарното звучене на новите групи ,при наличието на ТИТАНИ като Scorpions,Rainbow,Sabbath.Чисто музикално погледното,било то от таблатура на китарен риф или извадка на 'петолинието' новите групи са толкова елементарни ,че няма накъде повече.А за текстовете дума да не става!

DJmx
09-23-2010, 20:38
Новите групи не ми харесват. Някак размиват стила и го правят смесица от електронна и/или хип - хоп, рап и/или RnB и т.н. Отделно някои от тях се дърлят като заклани и от цялата песен разбирам само "блааахаха ееиуекка аае" и т.н. Текстовете са под всякаква критика, а самите умения на музикантите са слаби. Рока е рок, когато се говори за класиките в стила!

YoUcANNOtiMaGiNe
09-23-2010, 23:29
Ново слушам само от метъла, става ли въпрос за рок, твърдо за старите групи!
+ 1

SummerWave
09-24-2010, 22:18
и от двете по много 8)

teenems
09-25-2010, 08:37
може би старите ..

Rashugun
09-25-2010, 09:17
Старите.

digitalgirl93
09-25-2010, 19:38
Ново слушам само от метъла, става ли въпрос за рок, твърдо за старите групи!