PDA

View Full Version : Изправена походка...



Nqkuf
08-29-2010, 16:06
Здравейте... Моля ви кажете ми някакви упражнения за изправяне на гръбначния стълб, които сте пробвали и има ефект...Нещо друго освен ходене с книга на главата...
Скоро почнаха да ми правят забележки, че съм бил леко прегърбен. Като се опитвам да ходя по-изправен и чувствам напрежение и умора :?
Това е само заради стоенето пред компа :-x
Идеи? :-o

Sladurchoo
08-29-2010, 16:15
най-много помага плуването, но има е много упражнения, ако отидеш на лекар ще ти дадат предполагам, аз лично освен плуването, всеки ден лягам по няколко пъти на пода, за да ми се изправи гръбнакът, но трябва непрекъснато да се сещаш и да се изправяш, това да ти е целта, така ще успееш, независимо от това, че чувстваш напрежение и умора

Nqkuf
08-29-2010, 16:22
Като ходя на плаж плувам редовно... Но сега не мога...
Вечер спя без възглавница, казаха ми че помага, но не виждам промяна...
Ако знаете упражнения казвайте, че не ми се ходи на лекар :-o

teddyx33
08-29-2010, 16:30
Кишондаааа :oops: :oops: :oops:

Иначе виж ето тука има някакви упражнения... http://health.actualno.com/news_151500.html

Имах приятелка която и тя малко като теб и ме караше да ги правя с нея упражненията,помогна и донякъде...
Ама по-важно е да ти е в главата да стоиш изправен...дори и пред компа.

SummerDream
08-29-2010, 16:36
^ Именно..когато усещаш, че се прегърбваш по някъв начин се изправяй, независимо дали си пред компа или някъде другаде..Винаги се старай да стоиш изправен, и то ще си се получи..
Иначе, виж кво намерих:
цък (http://www.dar-center.com/article/?article=153)

Nqkuf
08-29-2010, 16:44
Мерси много за упражненията :-) надявам се да помогнат,от утре ги почвам :P
Иначе като се опитвам да вървя изправен се чувствам като някаква мутра... :lol:

SummerDream
08-29-2010, 16:50
Хех, то би трябвало да е точно обратното-като ходиш прегърбен да се чувстваш така..не знам, отстрани е доста кофти, да гледаш как някой ходи така \: Защо не се запишеш на някъв спорт, да ти се изправи малко стойката..всичко е от обездвижване..

IfeTyy
08-29-2010, 20:45
преди и аз бях така. всички ми казваха, че ходя прегърбена, но не обърнах внимание докато не се видях на едни снимки и ми стана много зле. и бях решена Вче ще ходя изправена!!! и така почнах просто да си ходя изправена в началото се чувствах странно все едно се изпъчвам или съм някаква надута, но постепенно свикнах. първата седмица може би много ме болеше гърбът, но с времето свикнах и сега съм много по-добре. просто си ходи изправен и ще се оправиш :)))))

Nqkuf
08-29-2010, 20:52
Зачудих се, как да разбера дали вървя "правилно изправен" :D
:-o

katericArofl
08-29-2010, 20:59
Гледай се докато ходиш във витрините на магазините.. аз така правя 8-)

mecheeeee
08-29-2010, 21:34
1 дума - плуване

vIKToriYa
08-29-2010, 22:12
^ Именно..когато усещаш, че се прегърбваш по някъв начин се изправяй, независимо дали си пред компа или някъде другаде..Винаги се старай да стоиш изправен, и то ще си се получи..
Иначе, виж кво намерих:
цък (http://www.dar-center.com/article/?article=153)

+ :)

ledenakrasota
09-01-2010, 17:13
Фитнесът и плуването изправят.Мой познат отиде при специалист(не знам как се казва).Жената се грижи за гимнастичките ни в клуб Левски.Тя му направи програма с гирички.И сегаосвен,че има хубаво тяло е с изправена стойка. :)

SuNsEt
09-01-2010, 17:26
Между другото като малка ходих на лекар,защото имам гръбначно изкривяване и той ми каза да си купя някакъв колан.После във въпросния магазин ме питаха как искам да ми минава колана-през корема или под него(нещо такова не помня вече,защото бях много малка) и аз избрах там нещо(без да мисля 8-) ) иии купихме. Нещо такова беше http://www.donna.bg/pict/Zdrave/Elast_0108_korekt_big.jpg отначало ме държеше изправена,обаче ми обиваше иии не го носих много.Та общо взето...сега от време на време си изправям гърба,когато се сетя,но и на мен са ми правили забележки,че изглеждам много зле прегърбена.Ходих преди няколко години отново на лекар и ортопеда ми даде някаква книжка с упражнения точно за това.Беше от тия старите книжки от преди 15-20 години 8-) И там отначало правех упражненията ма после и тях ги забравих...Ех , научи се да ходиш изправен,защото освен,че помага на стойката и на здравето ти изглеждаш по-представителен. :)

Di
09-01-2010, 18:10
Гледай се докато ходиш във витрините на магазините.. аз така правя 8-)

и аз 8-)