PDA

View Full Version : да споделя мъката си



agapiseme
08-29-2010, 18:15
Здравейте..не мисля,че някой има разрешение на проблема ми,но в неделя вечер няма на кого да изплача болката ми,а имам нужда да заспя..

С приятеля ми сме заедно от половин година.Обичам го повече от всичко - той е стимулът ми,въздухът,водата,живота ми.От месеци мечтая за бъдеще и го чертая с него в ума си.А и всичко върви наред и..

Днес ей така,както си бяхме в страхотно настроение и се забавлявахме,той нещо се намръщи (със сигурност не съм казала нещо,което да го направи!!) и аз се опитах да го развеселя.Но той ме попита защо искам да съм с него и хиляди други абсурдни неща.Едва днес,след толкова време ,той ми показа,че не се ...чувства..сериозно обвързан с мен.Опита се да ми каже,че не бива толкова да се привързвам към него и т.н. Оказа се ,че " обичам те по някакъв начин,но не съм сигурен ,че е като теб" и ,че това положение " за момента ми е достатъчно".Доскапах му настроението,заявявайки,че не мога просто да се пусна по течението,защото имам чувства и колкото повече се оставя да мечтая,толкова повече ще съм наранена накрая.

По душа той е доста затворен.На мен не разчита много (т.е. колкото съм свикнала),но определено знам,че ми разчита повече от на всички други.Той е единак,не е свикнал да му се месят.Всъщност, с мен му е най-дългата връзка,но не знам...
Но той беше човекът,който ми каза,че иска да живеем заедно!Ако това е от значение..и не беше отдавна..преди седмица-две..
И не знам!!! Той не иска да се разделяме,директно отговори..

Съзнавам,че няма въпрос,но просто наранената ми душа пищи с все сила...

Whoopdedoo
08-29-2010, 18:18
Вените. http://www.pic4ever.com/images/tooth.gif

Riva
08-29-2010, 18:19
:< може да си е намерил друга

LadyDy
08-29-2010, 18:22
За друга - не мисля. Явно не е сигурен в чувствата си или го притискаш прекалено много...предположение просто..

TheBeliever
08-29-2010, 18:32
На колко години сте?

Всеки човек минава през периоди на съмнения и колебания. Щом това е първата му по-дълга връзка е нормално да се притеснява от обвързване. Но щом ти е заявил, че не желае да се разделяте не мисля, че имаш повод за притеснение. Все пак се опитай да не споделяш прекалено много за мечтите и плановете си за съвместно бъдеще, защото това плаши мъжете. Наслаждавай се на моментите с него и когато (ако) му дойде времето ще си говорите за бъдещето и плановете ви.

sunrisefun
08-29-2010, 22:07
Ти сама каза ,че е единак и обича сам да се оправя.Ако ти се бъркаш прекалено много и не му даваш пространство може затова така да ти е казал.
Гледай да не го пристискаш и определено разговори за бъдещето(женитби ,деца) винаги плашат мъжете :D

ilia_92
08-29-2010, 22:25
Ако си му вярна никога няма да те остави!!!!! Явно преглежда всички варианти. Явно е доста умен и за това нещастен, а ти си човека който може да го накара да се чувства щастлив. Не си мисли че е по-малко привързан към теб просто всеки се страхува от загуба на близки хора. Има такива моменти в живота както казаха преди мен. Спокойно ;) бъди тактична и всичко ще е ОК

Sisi7u
08-29-2010, 23:08
според мен не е заради теб, а заради някаква случка ..
остави да мине малко време и пак повдигни въпроса и си поговорете по-сериозно ;]
кажи му как се чувстваш ти, попитай какво и как се чувства той : )

agapiseme
08-30-2010, 11:22
Благодаря за думите,най-малкото ме накарахте да си поотдъхна малко.Макар думите на ilia_92 да ме заинтригуваха.Защо смяташ така?Ако това за верността беше вярно,то тогава адски много двойки щяха да са обвързани за цял живот едва ли не..

P
08-30-2010, 11:31
Благодаря за думите,най-малкото ме накарахте да си поотдъхна малко.Макар думите на ilia_92 да ме заинтригуваха.Защо смяташ така?Ако това за верността беше вярно,то тогава адски много двойки щяха да са обвързани за цял живот едва ли не..


илия смята така ,защото разбира нъплно приятеля ти.Аз също го разбирам.Свестен тип съм и мога да общувам ,но разчитам изцяло и само на себе си.През подобна криза преминахме с приятелката ми и знам ,какво ти е на теб и на него.Единственото ,което можеш да направиш е да оставиш времето да каже думата си.Не го притискай,но и не оставяй нещата без контрол.
Не влагай излишни надежди,защото може да останеш разочарована накрая.Това е добрия вариянт,а може приятеля ти просто да иска да се разделите ,но да го прави по възможно най-тактичния начин.Чети мненията на всички,но само ти можеш да знаеш ,кое е най-правилното.

jghgh
08-30-2010, 12:42
Но той ме попита защо искам да съм с него и хиляди други абсурдни неща.Едва днес,след толкова време ,той ми показа,че не се ...чувства..сериозно обвързан с мен.Опита се да ми каже,че не бива толкова да се привързвам към него и т.н. Оказа се ,че " обичам те по някакъв начин,но не съм сигурен ,че е като теб" и ,че това положение " за момента ми е достатъчно".Доскапах му настроението,заявявайки,че не мога просто да се пусна по течението,защото имам чувства и колкото повече се оставя да мечтая,толкова повече ще съм наранена накрая.
Явно той е по-независима личност от теб и го притеснява това, че си го взела твърде насериозно.
Обсебваш ли го? Зависима ли си от него?

Може и да има 'страх от обвързване'. Странно е, че е искал да живеете заедно и сега ти говори така. Но може да се е отказал от идеята, като е видял, че задълбочаваш прекалено. Вероятно връзката ви му харесва по този начин, без да се 'филмирате'.

Така като пишеш, оставам с впечатлението, че той държи на теб, но не е влюбен-загубен или зависим от теб. Просто ходите или нещо от тоя сорт. Вероятно е добър младеж и е загрижен за теб - не е от безотговорните, които ще те 'полеят със студен душ', показвайки ти грубо и безочливо, че чувствата ви не съвпадат. Сигурно затова се е поинтересувал защо толкова го обичаш - за да се убеди дали наистина си толкова хлътнала по него. Твоето прекалено влюбване може би не му харесва с оглед на това, че не може да му отговори подобаващо. Не казвам, че не те харесва де. Той сигурно се страхува, че не може да ти отвърне по същия начин - вероятно те обича по-малко, отколкото ти него и не му е приятно от този факт.
Страшно е да излизаш с някого и да не можеш да му задоволиш потребностите. Да усещаш, че не можеш да му дадеш толкова, колкото той ти дава. Все пак това е отговорност. Той те държи в ръцете си и навярно не желае да се подиграва с чувствата ти, затова и те разпитва, и се отнася с уважение. Съвестен е, държи достатъчно на теб, за да не иска да те нарани и да те отблъсне, но може би го плашиш с прекалената си сериозност.
Остави нещата да узреят в сърцето му - дай му време може би, пространство.



Странно,наистина : ?

Go6eto00
08-30-2010, 12:56
Нещата се променят. Вече, по някакви причини, не го кефиш. Има си 1 тон причини по които може да си спряла да го кефиш : омръзнала си му, намерил си е друга, нещо не харесва в тебе по принцип и вече му е кипнало...Питай го пак, обещай му, че няма да му се сърдиш, ако ти каже истината и поне ще си наясно.
Който много се предоверява на един човек и чертае планове за бъдещето, често може да се разочарова. Хората се променят.

ilia_92
08-30-2010, 12:57
Нали знаеш че е глупаво да си правиш планове за далечното бъдеще още повече да включваш и други хора. Живей и се наслаждавай на момента - сега за това ти е времето. А за това колко ще сте заедно никой не знае и зависи 70% от теб (не че останалите 30 са за него ама не знам как да го напиша...). Имай впредвид че не изневярата разделя, а ревността.

ПП - не се обезнадеждавай но и не залагай на големи надежди (златната среда). Той е момче и търси свобода - напълно нормално е

agapiseme
08-30-2010, 13:18
jghgh

Мисля,че най-добре си разбрал/а ситуацията.Защото моето и твоето мнение съвпадат на 101 % .Както каза и той вчера.."Продължаваш да ми задаваш въпроси,защото искаш да чуеш друг отговор,а аз няма как да ти го дам" с оглед на лавината от въпроси в стил " какво,по дяволите,очакваш от нашата връзка и отношения след като ми казваш всичко това".

Не съм обсебена от него,вече не,първите месеци ми беше по-необходим от кислорода.Но ако не беше той,един Господ щеше да знае къде ще съм сега.Зависима съм от него,защото той ми помогна да превъзмогна загубата на мащехата си.След като тя почина,аз се затворих напълно и животът въобще не ме вълнуваше - ден да мине,друг да дойде.Не знам какво бих правила без него сега - раната не е затворена,просто той е бетонът в дупката,която май е просто кръпка и един хубав дъжд от сълзи може да я унищожи и ..
Май го съзнава и се чувства отговорен.
Но пак си давам надежди - днес трябваше да ставам рано и той ми звънна в 4,30 да види дали не съм се успала (бях се и не помня какво точно ми каза), но беше нещо от сорта,че му липсвам и че му се иска да спях до него в момента..а такива неща не се казват от съжаление..или?!

jghgh
08-30-2010, 13:31
Съжалявам за загубата ти, това звучи наистина ужасно.

Наистина му дай време и пространство. Не го притискай.
Според мен не трябва да късате, защото момчето държи на теб, а и защо да го губиш като приятел?
Особено ако ти е помогнал наистина и има духовна свързаност между вас, а не просто да си се вкопчила в него като удавник за сламка.

Междувременно търси приятели и надеждни обекти, на които да държиш, защото нали знаеш,
щом започнеш една връзка трябва да започнеш се учиш да живееш сам.


Не е добре да си зависима от когото и да е било, защото няма вечни неща. Не ми звучи добре това, че ако той те остави, едва ли не няма да има смисъл да живееш и ще рухнеш. Бори се.
Тежко е да се живее без родител, особено, когато си държал на него,
но животът си струва и никога не може нещата да са напълно безнадеждни. Поне така си мисля. И в крайна сметка нещата от теб зависят. Ти си човекът, който си дава уклон в живота, а не той. Не може да те напусне и да спре за теб всичко и да се оставиш на смъртта и отчаянието.


Не знам какво да те посъветвам,но просто не разчитай само на него.
Живей, търси смисъла. Намери компания и приятели. Междувременно не смятам, че връзката ви трябва да приключи - той сам ти е казал, че не иска това. Но не го притискай.

agapiseme
08-30-2010, 15:36
Благодаря за изчерпателността и отношението! Ще оставя нещата така за сега - няма да имаме възможност да се видим около половин месец,а и повече поради командировка и море и знам,че сложни неща не се обсъждат по телефона ,а очи в очи.
Дано времето и разстоянието спомогнат за изясняване на ролята ни в живота на другия и отношенията ни като цяло.

Благодаря и на всички отзовали се.

FunkyBoy
08-30-2010, 15:51
ами любов насила не става. Човека не може да се принуди да чувства нещо просто ей така... Хубаво е, че поне е бил искрен с теб и ти е казал, а не е чакал до последно. Едва ли можеш да направиш нещо по въпроса. Надявай се на най-хубавото :(

BAYO
08-30-2010, 19:14
Пиши като свърши командировката, със сигурност ще има различни неща от сега :)