PDA

View Full Version : Искате ли да промените човека до себе си



mimka1912
08-29-2010, 18:29
Днес мислих много по този въпрос. Повечето казват, че ако обичах някого истински няма да правиш опити да го промениш, но в същото време се опитват да откажат този някого от неговите вредни навици. Аз се опитвам да не го правя, но от време на време се случва. Пример-Той има лошия навик, като види нещо (най-вече момиче), което не му харесва да се преккръства. Мразя този навик. Мразя го от дъното на душата сии. Ненавиждам го, защото не е хубаво да се прави за глупости. И се опитвам да го откажа. Това не е лошо според мен. Той има и много други лоши навици, но аз съм ги приела, като част от него и не правя опити да ги променя. Та, въпроса ми е: Опитвате ли се да промените вашата половинка, как и защо?

Nakadah
08-29-2010, 18:34
Като не ти харесва даденото момче го напускаш и отиваш да търсиш принца с белия кон!

anonymous708973
08-29-2010, 18:34
Разбира се, че е нормално да се опитваш да изкорениш този му навик.
Всеки има вредни навици.
Да приемем, че обичаш някого, който е страхотен и прочее, но има навика да си хвърля мръсните гащи навсякъде? И какво? Ще го оставиш и няма да кажеш думичка, щото тъй като го обичаш, го обичаш целия със всичките му гнусни привички? Не. :)

Ако съм с един човек, съм с него, защото ми харесва като личност. Няма да се опитвам да го променя коренно, но ако има гаден навик, ще му кажа. Очаквам и от него същото :)

zority7
08-29-2010, 18:36
Ами опитвам се да го променя към добро не към лошо,също и той мен,но някой неща неможе да променим :)

TheBeliever
08-29-2010, 18:47
Като се замисля, май да. Но само в границите на нормалното - малките лоши навици, като пушене в спалнята, оставяне на мръсни чинии/дрехи където му падне... то май това са нещата, от които се стремя да го отуча. Той също ми помага да се откажа от някои мои навици, които го дразнят.

Разбира се без да се прекалява. Не подкрепям момичетата/момчетата, които се опитват да влияят на вкусовете на половинките си - прическата, стила на обличане, музика и т.н. Все пак, ако тооолкова не го харесваш, защо си с него?

Backspace93
08-29-2010, 18:58
Не, никога не съм се опитвала да променям човека до себе си и мисля, че не бих искала. Той пушеше, пиеше доста, но въпреки, че нито пия, нито пуша, никога не съм му казвала спри цигарите или нещо такова. Той сам се съобразяваше и не пушеше в мое присъствие, естествено някой път палеше, но на мен не ми е правило проблем. Единственото нещо, което не съм харесвала е че постоянно се кълнеше. И се почваше "Кълна се, ще направя тва и тва..." И в повечето случаи не го правеше. Не съм толкова вярваща, но все пак не е хубаво да се кълнеш, при положение, че не изпълняваш. Веднъж даже се закле в родителите си. :/ Тва е нещото, което не понасям. Не защото на мен ми пречи, просто от религизона гледна точка, като при теб, с прекръстването.

Seducti0n
08-29-2010, 19:37
Не, не искам.Искам само да му покажа , че греши в преценката си.Искам да отворя душата си за да надникне в нея и да открие първопричината за всичко, което направих.

В ужасно кофти период съм.Колкото повече време минава толкова повече си давам сметка за това, което сторих. Проклинам всеки един път, в който без реална причина се правех на интересна, а знаех, че е прав, дори бях на същото мнение, но по нищо не личеше.

Хора, бъдете добри с човека до вас и ценете всеки един малък жест, който той или тя прави за вас.За нещастие животът ме превърна в неблагодарна кучка и сега си търпя последствията.Боли ужасно много да загубиш ценен и качествен човек, но уви сама съм си виновна...

Lexynnka
08-29-2010, 20:23
никога не съм искала да променям хората около мен, като очаквам същото отношение към мен. в крайна сметка всеки е такъв, какъвто той иска да бъде, а не какъвто очакват останалите да бъде. Но е факт, че последното ми (настоящето) гадже се промени заради мен.. но той го направи сам, аз никога не съм искала от него да пуши по-малко, да псува по-малко, да цикли по-малко, и тн....

Smrazqvashta
08-29-2010, 20:27
не

lubomirky
08-29-2010, 20:28
чак да се опитам не бих. просто бих й казал ако някой неин навик ме дразни, но това дали ще го променя зависи изцяло от нея ;>

Nevyzmutim
08-29-2010, 20:30
В момента няма кой да искам да променя, но принципно ... искам тя сама да има желанието да промени нещо в себе си заради мен.

sunrisefun
08-29-2010, 21:48
Не се опитвам да променям нищо в даден човек и не искам.Както той ще приеме моите недостатъци така и аз неговите ,а ако не може да се търпите заради това просто късате.
И все пак едно е примерно да забравя разни неща или да закъснява за дадена среща ,а съвсем друго да оставя дрехите си навсякъда из къщата ,да не чисти и т.н.(възпитание............)

Sisi7u
08-29-2010, 22:18
нямам половинка, за да го променям.
хората се променят заради себе си, не заради някой друг !!
: ))

bebkata
08-29-2010, 22:38
Мне не мисля , че трябва да се опитвам да променя човека до себе си .. Когато се обвържеш с някого приемаш както неговите качества , така и недостатъците му .. Той / тя ако реши , че трябва да се промени спрямо партньора си по един или друг начин ще го направи сам / сама :)

Wasilewaa
08-29-2010, 23:14
Seducti0n написа:

Не, не искам.Искам само да му покажа , че греши в преценката си.Искам да отворя душата си за да надникне в нея и да открие първопричината за всичко, което направих.


++++ :)

SummerDream
08-29-2010, 23:46
никога не съм искала да променям хората около мен, като очаквам същото отношение към мен. в крайна сметка всеки е такъв, какъвто той иска да бъде, а не какъвто очакват останалите да бъде.

Именно..никога не съм й правила опити да променя нещо у някого, всеки е такъв, какъвто е..Всеки си има гадните навици, и ако нещо ми е чак толкова много нериятно, ще му го кажа, пък той дали ще го промени, зависи от него..


Хора, бъдете добри с човека до вас и ценете всеки един малък жест, който той или тя прави за вас.За нещастие животът ме превърна в неблагодарна кучка и сега си търпя последствията.Боли ужасно много да загубиш ценен и качествен човек, но уви сама съм си виновна...

Подкрепям..не е истина, колко стойностни хора могат да се загубят по тоя начин..и не става въпрос само за човека до вас, а и за близки/приятели..яд ме хваща като се сетя за някои неща и как искам да ги променя \:

GregoryHouse
08-29-2010, 23:48
Естествено, че искам. Само да го намеря...

Gorgeous7
08-30-2010, 01:36
Ами всъщност НЕ, въпреки че си има неговите недостатъци, аз го приемам такъв какъвто е.При нас аз не искам няговата промяна а той моята, смисъл аз пуша той НЕ, иска да откажа цигарите , иска да бъда с него, но да не пренебрегвам училището и така нататък . Попринцип с наще се разбират перфектно , защото не харесват в мен едни и същи неща ,неща вредни за моето здраве или моят живот така че в този случай найстина аз трябва да се променя и аз се опитвам постепено да го правя :oops: . И думите , които чувам от родителите си и от него са това е за твое добро или това е за теб не за мен ... Така че според мен и от двете страни мислят за мое добро ,защото кой родител мисли лошо за детето си ? А това че и той ги подрепя доказва и той мисли за мое добро (може би) ....

anonimchetou
08-30-2010, 07:55
Ако говорим за характер-трудно се променя.. Характерът-дефакто това е самият човек.. Не бих променила начина на говорене, на мислене ,държание.. Но бих го променила от гледна точка на това да не се занимава с други странични неща,който му вредят.. Така и стана. И в момента той ми е страшно благодарен ! : )

Hilary_
08-30-2010, 07:56
И да се опитваш, и да не се съм осъзнала, че промяна НЯМА!! .. :?
или поне аз за толкова време не видях у него .. :?

Bonita1991
08-30-2010, 08:33
Когато нещо в някоя негова постъпка не ми харесва му го казвам :) той също ми казва ако нещо го е подразнило :)

mimka1912
08-30-2010, 08:38
И да се опитваш, и да не се съм осъзнала, че промяна НЯМА!! .. :?
или поне аз за толкова време не видях у него .. :?

Това е другият проблем, ако решеш, че за негово/нейно добро трябва той да промени някои неща, дали юе го направи заради теб?? Бихте ли се променили заради другия?? И ако е да до какво степен??

P
08-30-2010, 08:48
Ами то ,за да се отоговри на този въпрос трябва да имаш доста опит и поне 2-3 сериозни (доста сериозни) връзки зад гърба си.Аз имам 1 ,която в момента си тече и от опита ми до момента стигам до извода ,че не трябва да се променя човека.В началото исках да я променя и .. доста я промених ,но с течение на времето осъзнах ,че това може да натовари много една връзка.Разбира се говорим за доста големи промени ,а не за това дали той/тя пуши,пие или псува.Говорим за цялостни промени в характера ,мирогледа дори мнението.Та така доста неща промених в приятелката ми (разбира се мога да твърдя в добра насока) ,а и исках да я направя идеалното момиче за мен ,тъй като явно съм егоист.След 2 години и опити да изкореня някой нейни действия ,които ме дразнят разбрах ,че лудата любовна ревност и дразненията от някой черти им трябва време да се оталоят и просто да не им се обръща внимание.
По принцип промяната е нещо страхотно ,но в разумни граници.Няма как да си с даден човек и да не се променяте взаимно.Въпроса е ,че с времето всички стигат до извода ,че е по-добре човека до теб да е такъв какъвто е и по-важното е ,че само това е начина да просъществува една връзка - да оставиш човека до теб да е това ,което е или иска да бъде.

rosencetooo
08-30-2010, 08:53
Мне.. харесвам го такъв какъвто си е с недостатъците :smt007

umri
08-30-2010, 11:02
И какво ти пречи това с прекръстването? Това не е вреден навин, а нещо, което конкретно на ТЕБ не ти харесва и искаш да промениш. Аз например изключително много мразя някой като започне да "тц, тц, тц" за нещо. Ама направо ми бърка в дълбините на подсъзнанието и направо обезумявам. Затова, ако толкова не можеш да му понасяш някои навици, просто чертата, ако не... не се оплаквай.

spopi
08-30-2010, 12:31
Той сам ако не иска и не направи нещто аз нямам да го променям. Се пак го приемам какъвто е. :)

FiRe_LaDy
08-30-2010, 13:03
Опитвала съм се да го накарам да спре да пуши и успях. После пропуших аз .. и той се опитваше мен да откаже от цигарите. Успя ... но после решихме, че е тъпо да се лишаваме и да се опитваме да се променяме един друг. Пробвали сме и други неща да променяме един в друг, но са биле дребни лоши навици. Вече аз не се опитвам нищо да променя в него, но той понякога ми прави забележки за някой неща. Знам, обаче, че го прави за добро. НО никога за нещо по-сериозно и по-значително в характерите ни и навицие ни не сме се опитвали да се променяме. Харесваме се такива, каквито сме.

sasha_90
08-30-2010, 13:07
Дори и да има човек до мен,ни бих искала да го променям.Щом съм с него,значи приемам недостатъците му.Всеки има такива.Глупаво е да променяш човека до теб.Той, ако иска, сам ще се промени,но заради самоя себе си.

jghgh
08-30-2010, 13:10
Отдавна съм се отказала от идеята да променям когото и да е било :)
Като бях по-малка и глупава, си мислех, че това е възможно, но всъщност насила хубост не става. Убедила съм се в това.
Не можеш да промениш някого без неговото съгласие.
Остава ти единствено желанието този човек да е по-различен, но само това.
Ти може да искаш някого да се промени, но не можеш ти да го промениш, или да го накараш да го направи, ако у него липсва подобно желание.

"Ключът" винаги е в нас. Нас като отделни личности. Ако твоят човек иска да се промени заради теб, той ще го направи с готовност. Никаква твоя намеса от рода на сърдене, цупене и налагане на твоето мнение не може да промени един човек, ако в него липсва желанието да го направи.


Конкретно до твоя проблем - кажи му, че това е адски невъзпитано и те дразни. В действителност - си е направо просташко. Ако той държи на теб ще премахне този свой навик, с който направо си те излага пред хората. Обясни му как се чувстваш от кръстенето му.

FancyGirl
08-30-2010, 13:15
НЕ не бих желала да го променям. Харесала съм го такъв още в първия момент в които започнахме да се срещаме и отлично знаех какъв е, обичам го такъв .. истински. Ако реша да тръгна да го променяма той няма да е себе си а някой измислен образ от мен. Просто понякога искам да е по-съобразителен и да прави малко повече компромиси но дотолкова. Показвам къде са му грешките, показвам му като сбърка но това според мен не е да го променя а да му покажа правилния път за да не сбърка след това отново.. :)

cherinka
08-30-2010, 14:47
Аз искам да хване само още малко тен. 8-)

FunkyBoy
08-30-2010, 15:29
Не искам да я променям. Обичам я такава, каквато е... може би бих искал да изкореня някои нейни навици, но не и да я променям.

SisinkaS
08-30-2010, 16:01
Сега значи, тези, който са ти казали, че ако обичаш някого няма да се опитваш да го промениш - да, подкрепям ги с двете ръце \:D/ Неможе да твърдиш, че си хлътнал/а, лудо влюбен/а в някого и в същото време да мрънкаш как примерно еди кое си негово поведение те дразни, еди кое си нещо и искаш това да се промени. Значи има ли такова нещо то няма просто как да си влюбен в този човек. Имаше една стара фразичка.. нещо от рода беше, че любовта прави другия перфектен в очите на отсрещния.. Щом си с него/нея, значи такъв си го харесал/а.Ако го променя.. то просто няма да е човека, в когото съм се влюбила... И кво правим тогава?! Помисли си 8) А относно гадните навици по-напред, който бяха изброени ..за мръсното бельо или както в моя случай - стаята никога да не е подредена за тези неща съм съгласна вече за промена, защото то това вече си е до възпитание и т.н. и т.н. Навици - до някъде да, но характер - категорично Не ;)

Milen0v
08-30-2010, 18:51
мн ясно
ако момичето иска да е смен ще се подържа и ще бяга поне 2 пъти седмично а не да е няква отпусната
кат не и харесват критериите ми - чупката,мн здраве и дано да не се срещнем в др живот

Moderatorius
08-30-2010, 18:58
Не. Харесала съм си боклук, с боклук искам да си остана.