PDA

View Full Version : Имам проблем с устата - авти !



tqnko
08-29-2010, 19:48
От както се помня все имам поне в месеца веднъж авта в устата. Вече започна да ми писва, защото когато се появи една и веднага цъфва друга и трета и така постоянно фъфля и не мога да ям като хората. Та искам да науча ако има някакви храни или нещо което да се взима за да спрат да излизат и знаете моля споделете, че е ад.
пс. Не ям месо.

francyzoi4ety
08-29-2010, 23:26
Споко! и аз съм така, въпрос на хигиена.Колкото и чисто да поддържаш те пак ще си излизат.Явно самата лигавица е предраположена към такива образувания.Аз лично слагам мед и хлябна сода помага,сандрин същом,но най-много ми помагаше гранофорин(едно зелено,много цапащо,жалко,че го спряха от употреба) :-k

Greennight
08-30-2010, 00:04
Преди имаше гранофорин,ама що спряха да го продават само те си знаят :-x,иначе содичка на втата 8-)

Di
08-30-2010, 00:05
сода?

kalpazanka
08-30-2010, 07:50
Елудрил концентриран разтвор- топваш в него памучен тампон и обтриваш аФтата.

tqnko
08-30-2010, 09:36
Споко! и аз съм така, въпрос на хигиена.Колкото и чисто да поддържаш те пак ще си излизат.Явно самата лигавица е предраположена към такива образувания.Аз лично слагам мед и хлябна сода помага,сандрин същом,но най-много ми помагаше гранофорин(едно зелено,много цапащо,жалко,че го спряха от употреба) :-k
Слагам сода ама рядко...
Иначе имам от лекарството и е може би на 15 години, защото са ми го купили като съм бил малък и миналата или тая година го ползвах и още имаше ефект от него :shock: наистина това е истинско лекарство но е спряно от употреба и си го пазя за спешни случай от вида на 10 авти в устата :shock:

Елудрил концентриран разтвортова пък колко струва ?
хора няма ли нещо профилактично да се взима за тия авти, че по-добре да се спрат в зародиш от колкото като излязат

kalpazanka
08-30-2010, 09:39
Google e безценен- http://www.framar.bg/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BB-90-%D0%BC%D0%BB.-pid30000807.html

Освен редовно миене на зъбите и мероприятия за укрепване на имунната система, друго не мога да ти предложа.

francyzoi4ety
08-30-2010, 10:54
Според мен елудрила няма да ти помогне.Аз съм като теб постоянно ми излизат авти спират да болят за около час и после пак същата....
Моята зъболекарка ми беше казала,че има начин да се премахнат с лазерно облучване, така повече никога няма да ти се появяват :))

settingSun
08-30-2010, 13:53
със сол и сода става

tqnko
08-30-2010, 15:27
Според мен елудрила няма да ти помогне.Аз съм като теб постоянно ми излизат авти спират да болят за около час и после пак същата....
Моята зъболекарка ми беше казала,че има начин да се премахнат с лазерно облучване, така повече никога няма да ти се появяват :)) :shock: трябва да се информирам ама да не струва майка си и баща си?

francyzoi4ety
08-30-2010, 17:09
също така се сетих за нещо да ти кажа.
Моята зъболекарка ми беше споменала,че това се получава от немити плодове или примерно като ядеш ядки трябва веднага след това поне да си изплакнеш устата.Надявам се да ти намалеят,защото наистина е нетърпимо!

bebity92
08-31-2010, 12:55
Има в магазините някакви води за уста,незнам колко помагат.Дано да се оправиш. :)

darkPaladin
09-01-2010, 01:53
приемаш ли някакви лекарства?

колко често се появяват?(за период време)

иначе като ми излязат взимам една хубава силна ракия и на другия ден ги няма

пп
рекорда ми е 14 авти наведнъж 8-)

ameli
09-01-2010, 12:18
От време на време трябва да хапваш месо, освем ако не си вегетарианец. В него има витамини, които малко или много ще помогнат за укрепването на имунната система. Афтите се получават и от мръсни неща (плодове, храни..). Тва зеленото никога не съм го ползвала, казват че помага. При зъболекарката ми го има все още. Можеш и ти да отидеш при твоята да я питаш за някакво лекарство. Хлебната сода + мед не ми е помагало, може би защото съм непостоянна :D Иначе след 2-3 седмици сами си се махат 8-)

NeverTheSame
09-01-2010, 23:01
Рядко ми се получават авти,но винаги ги лекувам с едно и също нещо-Дактарин.

francyzoi4ety
09-02-2010, 16:16
NeverTheSame бих искала да те попитам наистина ли ти помага и как по точно се използва препоръчвали са ми го,но се колебаех и не си го взех.Можеш ли да ми обесниш накратко.