PDA

View Full Version : Кандидатстване за след 7-ми клас



BakuTo
08-29-2010, 19:55
Така,ето че годината започва,трябва да се почва с курсовете,но аз още не съм решил къде да кандидатствам.Мислех за испанската,но за нататък искам да уча право,демек за адвокат и не съм сигурен какво точно трябва уча и къде да вляза.Бихте ли ми дали съвет?

LifeFitness0
08-29-2010, 20:03
Влез в езикова най-добре.Да научиш език,защото всече навсякъде се искат 1-2 езика!За специалност-после!А може и да се откажеш от тази мечта.Затова най-добре немска,изпанска,френска,ан лийска... :)

BakuTo
08-29-2010, 20:16
а дали после ще имам проблеми с икономиката/финансите/правото?

king95
08-29-2010, 20:18
Много от рано ги мислиш тия работи. Аз не знам какво ще представлявам след 1 седмица камоли след 4 год. :D

LifeFitness0
08-29-2010, 20:38
а дали после ще имам проблеми с икономиката/финансите/правото?Не.Плюс това езиковата гимназия ти е врата към университет в чужбина.Замисли се кои са училищата с най-високи балове-езиковите. :wink:

jo0zy
08-30-2010, 07:16
а дали после ще имам проблеми с икономиката/финансите/правото?Не.Плюс това езиковата гимназия ти е врата към университет в чужбина.Замисли се кои са училищата с най-високи балове-езиковите. :wink:

с високи балове са, защото повечето хора искат там.. за тези, които не знаят - хората определят бала, а не училището.. - първо и второ къде слагаш смг, нтбг примерно? Искаш да учиш право хаха и аз.. да, може би езикова е много добър избор , но и с професионална също няма да сгрешиш, защото се учи там доста добре език [не колкото езиковите естествено ] , излизаш с професия и докато учиш право примерно можеш да работиш по твоята специалност и да вадиш добри пари, а езиковата не предлага това :). Всяко нещо си има плюсове и минуси..

BakuTo
08-30-2010, 07:24
аха,а иначе търговската и финансовата как са като ниво?

IvUsHkA
08-30-2010, 12:44
Много не съм съгласна за това, че след като завършиш професионална гимназия ще можеш да работиш по специалността си. Сега почти всички и навсякъде се иска висше образование, няма значение дали си строител или пък ел.техник например. А ако си намериш някаква работа може дае по-ниско платена. Не знам според мен е така, защото ако всеки можеше да си намери работа след завършване на професионална гимназия нямаше да има такъв наплив към другите гимназии.
ПП за право не трябват ли БЕЛ и история?

spopi
08-30-2010, 13:37
И аз искам с право но сега съм в немска и не мисла че съм сгрешила. Замислила съм се дали ще си намеря работа като адвокат. Такаче всеки език е в плюс.Натискаш езика българския и историята пък после ако искаш право кандидатстваш.