PDA

View Full Version : От кухнята на Форума



HexGirl
08-30-2010, 13:45
Ето тук е мястото на всички готвещи форумджии да пишат и споделят .
Всички кулинарни питания и идей да се побликуват тук .
Дали става дума за сандвич или шоколадов фъдж няма значение 8-)

Дано темата просперира и се развива пък и да ни научи на по нещо
:)

HexGirl
08-30-2010, 13:47
Щрудел с ябълки... :)
Нужни са ти колограм ябълки , пакет финни кори , орехи , лешници , канела , есенция ром , малко олио или разтопено масло и пудра захар .

В една голяма купа настъргваш ябълките слагаш орехите натрошени преди това есенцията от ром лешниците и бъркаш с лъжица . Добавяш малко от разтопеното масло или олио и пак бъркаш . Слагаш половин чаша пудра захар и пак бъркаш може и нормална но с пудра е по добре .

В тавичка слагаш 2-3 финни кори малко олио или масло и слагаш част от плънката . Това го правиш докато напълниш тавата . Недеи слага само по една кора слагаи по няколко .
Накрая нарязваш щрудела заливаш с малко разтопено масло и буташ да се пече .
Когато го изкараш от печката обилно поръси с пудра захар докато е още топло .

Същото нещо става с бутер тесто на кори.
НАстилаш тавичка като оформяш ръб които да излиза съвсем леко от тавата . Надупчваш го леко с вилица и мажеш с масло . Изсипваш цялата смеска . Нарязваш 1 кора от тестото на дебели 2 см ивици и ги нареждаш като решетка отгоре . Подвиваш краищата на долната кора над решетката ~нз дали разбра~.
Печеш когато е готово поръсваш със пудра зарар Smile
Важно е добре да го надупчиш за да не се подува !
Горните ивици също се дупчат Smile
това зимата си го правя всяка седмица [/i]

PainMonopoly
08-30-2010, 13:52
Твърдо решен съм най-накрая да започна да си готвя, че ми писна от студентски изпълнения. :D

А ти само някакви десерти правиш...

Дай рецепта за нещо по-сериозно, нещо с мръвка примерно. 8-)

HexGirl
08-30-2010, 13:56
не ям месо но мога да готвя месо :-o
Вчера бях на гости на баща ми и му правих пиле на грил но то не е голяма философия 8-)
Мажиш с олио и червен пипер и ръгаш на грила :-o
през 10 минути пръскаш с бира .
За 40 мин перфектно изпечено .

Мога да ти дам готини месни рецепти който мама ме е учила .

след 16 дена пристигам у София и няма да мога да готвя ..... че съм на общежитие :(

DaNGeRousLy
08-30-2010, 14:03
Време беше и за такава тема .. дори мисля, че трябва цял раздел :)

HexGirl
08-30-2010, 14:06
Студентска резцепта с мръвка 8-)

600 гр . свинско месо ~може и пилешки гърди~
100 -150 гр кашкавал
600 мл.литра бира
черен пипер , сол , малко мед и олио

Нарязва се месото на филета . Ако е свинско може да се начука малко .
Най-лесно става като го сложите в пликче и така го начукате , за да не се разкъса. Всяко парче месо омазвате леко с мед .
В тавичка от иенско стъкло или по голямо гювече нареждате един ред месо и отгоре 1 ред кашкавал също нарязан на филии . Върху кашкавала поръсвайте малко сол и малко черен пипер . Редите така докато свършат продуктите . Накрая наливате до средата на съда бира и малко олио ~може и без него~
Слагате в загрята фурна с капак или домакинско фолио ~алуминиево~
Оставяте да се готви до почти готов вид . Махате капака за 10 мин да се запече .
:)
Може да се нарежат малко гъби които да сложите отстрани в бирата .

cherinka
08-30-2010, 14:18
Зарекла съм се тези дни да правя кекс, понеже от няколко години не съм.

Имаме си рецепта с мама, но и тя я е забравила.

Наистина има доста рецепти из нета, но не искам да експериментирам със случайно подбрана от нета.


И аз съм навита за такава тема!
ииии дам, почерпете се (http://i34.tinypic.com/28vu2va.jpg):Д
от преди малко 8)
Затова ще съм благодарна на Naive да сподели рецептата за това.

Както и рецептичката на guinessgirl не бих отказала.

На вас ви имам доверие.

Naive
08-30-2010, 15:02
И аз съм навита за такава тема!
ииии дам, почерпете се (http://i34.tinypic.com/28vu2va.jpg):Д
от преди малко 8)
Затова ще съм благодарна на Naive да сподели рецептата за това.
От тук (http://honeyandmilk2.wordpress.com/2009/04/11/%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D 0%B2%D0%B8-%D0%BC%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B8/) взех рецептата за този мъфин. Има и още мнооооого. Но ти нали не искаш да експериментираш... може да не ти допадне вкуса заради крема сиренето, прецени сама.


Вчера набързо направих това (http://i33.tinypic.com/2h6yn2p.jpg) и станаха много вкусни, въпреки че уж сама си измислих рецептата:
200гр краве масло
200гр пудра захар
300гр брашно
1 бакпулвер
4 яйца
малко ром
ванилия
Разбиваме маслото и захарта, докато се получи крем, след това прибавяме жълтъците, бакпулвера, ванилията, брашното и рома, и разбиваме сместа. Разбиваме белтъците и ги добавяме към сместта. Изсипваме я в някаква форма за кекс и печем на 180 градуса при предварително загрята фурна.
Глазурата я направих така:
1 белтък
половин чаена чаша захар
и течен шоколад
Когато кексът е готов, го намазваме с приготвената глазура и чакаме да изстине. :)
Едит: и по възможност сложи пудра захар.

Seductress
08-30-2010, 15:16
Не, че нещо, ама има ли нужда от две теми? http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=359301 :-o

FossaDeiLeoni
08-30-2010, 15:27
по-вкусно от спагети карбонара нема 8)

OtkrovennoBezrazlichna
08-30-2010, 16:33
вчера си правих чийзкейк и си го изядох даже 8-)
иначе първия път кат правих кекс някаф и му слагах подправки :lol: и с брат ми си го изядохме :lol: :lol:

Infinity
08-30-2010, 18:21
Аз мога да ви дам рецептата на една много вкусна салатка , въпреки че не е нещо " велико " и сигурно всеки си е правил нещо подобно. 8-)
Съставките са : маруля , краставица , домат, сладка царевица от консерва , риба тон и крутони.
Марулята се намачква и овкусява с малко зехти и пожелание оцен/лимонов сок. На дребно се нарязнат домата и краставицата и се прибавят. Слага се още царевицата , крутоните и рибата.
Ако искате да е по-засищаща може да добавите и шунка , кашкавал..
абе на мене ми е много приятна тая салатка. 8-)

По-късно ще дам рецептата за една много яка бисквитена торта. 8)

ShtrudeL
08-30-2010, 18:28
Щрудел с ябълки... :)
[i][b]Нужни са ти ShtrudeL, колограм ябълки , пакет финни кори , орехи , лешници , канела , есенция ром , малко олио или разтопено масло и пудра захар .


Така ми харесва повече.
Я дайте една класическа рецепта за палачинки.
И как се казва тоЗ крем дето е на поничките на Хоумър и е в най-различни цветове...?

Ewok
08-30-2010, 18:41
И как се казва тоЗ крем дето е на поничките на Хоумър и е в най-различни цветове...?[/b]
То не е крем ами е захар смесена с още нещо и оцветител

bEbsI
08-30-2010, 19:05
Ще дам рецепта за любимите ми мъфини с ябълки - аз правя сместа и я изсипвам във форма за кекс(каквито и мъфини да правя),че за мъжо да има повече 8-) . Та:
*
2 ч.чаши брашно
*
1 -1 /2 ч.лъжица сода
*
1- 1/2 ч.лъжица бакпулвер
*
1 ч.лъжица канела
*
1/2 ч.лъжица индийско орехче
*
2/3 ч.чаша захар
*
1/2 ч.чаша орехи
*
1 ч.чаша обелени и нарязани на парченца ябълки
*
1 яйце
*
1 ч.чаша прясно мляко
*
3 суп.лъжици масло, разтопено



Загряваме фурната на 180гр. Подготвяме си 12 формички за мъфини.

Смесваме брашното, содата, бакпулвера, канелата и индийското орехче. Прибавяме ябълките, орехите, захарта.

Отделно разбиваме яйцето, прясното мляко и маслото. Обединяваме двете смеси.

Запълваме купичките за мъфините, само 2/3 от тях. Печем за 20-25 мин или до готовност. Извадете и охладете.

Pedigree
08-30-2010, 20:39
[color=olive][b]Ще дам рецепта за един мой любим сладкиш с ключовото наименование... внимание... негърско дупе. :-D


1 кофичка кисело мляко
2 чаени чаши захар(200 гр)
Това с виличка си го бъркате 15 минути. :)

SuNsEt
08-30-2010, 22:18
Мъфини със сладко от боровинки
http://vkusnoikrasivo.com/images/59e49ef7916d36437c2205d4aca3509b.jpg
Продукти:
2 ч. ч. брашно
1 / 2 ч. ч. захар /на вкус/
1 п. бакпулвер
щипка сол
1 ч. ч. кисело мляко
1 / 2 ч. ч. растителна мазнина
1 яйце
1 ванилия
сладко от боровинки
пудра захар

Приготвяне:
Пресяваме брашното заедно с бакпулвера и солта.
Добавяме захарта и разбъркваме.
Млякото смесваме с яйцето и мазнината и разбъркваме с миксер.
Смесваме сухата и мократа част и рабъркваме с миксер.
Накрая добавяме вонилията и разбъркваме към тестото.
Приготвяме формата за мъфини и в гнездатата слагаме хартиени капсули.
С лъжица насипваме част от тестото и добавяме 1 ч. л. сладко от от боровинките, като с малка ръжичка правим дупка в тестото.
Отгоре покриваме с още малко тесто.
Печем на 170* С около 30 - 50 мин. или до златисто.
Изваждаме, поръсваме с пудра захар и охлаждаме на метална решетка.
* От една доза излизат 12 стандартни мъфина.

SunSmile
08-31-2010, 13:44
Преди малко дадох заявка на мама какво да ми купи за салата с риба тон.
За първи път ще я правя в нас, да видим какво ще стане.

Иначе правя адските торти, но любимата ми е доста сложна схема. Наскоро се научих да правя Гараш и тирамису 8)

PIF
08-31-2010, 14:06
[quote=Pedigree][color=olive][b]Ще дам рецепта за един мой любим сладкиш с ключовото наименование... внимание... негърско дупе. :-D


1 кофичка кисело мляко
2 чаени чаши захар(200 гр)
Това с виличка си го бъркате 15 минути. :)

Infinity
08-31-2010, 14:27
Ето една много лесна рецептичка за зеленчуци със сметанов сос и пилешко месо. Трябват ви микс замръзени зеленчуци / броколи , цветно зеле , моркови , царевица .. / , 0.5л. готварска сметана " Hopla"

http://navigator.receptite.com/wp-content/uploads/2010/04/hopla-cook-smetana.jpg, малко пикантина за овкусяване , пилешко месо / каквото искате / и пушено сирене.
Размръзявате зеленчуците във микровълновата , след това ги отцеждате и слагате в един тиган на котлона. Заливате ги със сметаната , като не добавяте мазнина. Поръсвате със пикантина , а ако нямате може със някаква друга подправка , която харесвате. Слагате в тигава и пушеното сирене , което сте нарязали на колелца.
Преди това сте запържили малко пилешкото. Добавятего в тигана със зеленчуците и разбърквате добре всичко. След около 30мин. соса се е сгъстил и ястието и идеално за консумация.
Ето , нещо такива се получава :
:grin: 8-)
http://i.actualno.com/club.bg/files/2010/07/14//d5bf0c71f1.jpg

SunSmile
08-31-2010, 14:31
^ Допада ми. ще го прбвам. тези дни ми се готви :)

Infinity
08-31-2010, 14:48
Дадох рецепти за салата , основна , а сега е време за десерта ! 8-)
Рецепта за Бързи гофрети / наистина бързи !! / , но ви трябва гофретник. :oops:
Продукти:
/ за около 8-10 порции /

2 големи яйца
2 чаши брашно
1 и 1/3 чаши мляко
1/2 чаша растително олио/мазнина
1 супена лъжица захар
4 чаени лъжици бакпулвер
1/4 чаена лъжичка сол

Начин на приготвяне:


Загрейте уреда за гофрети (ако нямате в някакъв друг уред)
Разбийте двете яйца в голяма купа, добавете и другите съставки, при което разбъркайте до получаването на хомогенна смес.
Излейте 2/3 от сместта в уреда. Печете 5 мин. или докато приключи изпарението. Отстранете внимателно получената "вафла".
Процедирайте по същия начин и с останалата част от сместа.
Аз заливам гофретите със течен шоколад и две топки сладолед, но вие можете да си ги залеете със каквото пожелаете. Със топинг също става добре. :)
http://photo-zona.net/images/user21682/album17489/preview/1234602295_icog2948_Brussels-2009-273.jpg
Да ви е сладко !! :) [/img] 8-) 8-) 8-)

HexGirl
09-01-2010, 07:43
Крема на поничките на хоумар е глазура 8-) слага се на бисквити на кексчета на всичко .
Води се захарна глазура и мисля че имаше белтък вътре . Баба прави сладки с такава глазура и шоколадови пръчици .

DaNGeRousLy
09-01-2010, 08:10
Я дайте една класическа рецепта за палачинки.


Веднага .. http://www.prikachi.com/images/659/2465659J.gif

Класическа рецепта за палачинки


http://az-jenata.bg/pics/7695.jpg


Продукти са около 8 броя:
2 яйца
около 2 чаши пр. мляко (400 мл)
около 2 чаши брашно
щипка сол
олио 2-3 суп. лъжици


Приготвяне:

В дълбока купа разчупете яйцата. Разбийте със солта. Добавете с бъркане млякото. Постепенно добавете и брашното. Бъркайте до получаване на хомогенна смес. Добавете 1-2 супени лъжици олио.
Загрейте тигана. При тефлонов тиган можете да не използвате мазнина.
Поставете около един черпак от сместта и разлейте по цялата основа на тигана. Оставете да се пържи до лекото отделяне на краищата на палачинката.

Обърнете с помощта на дървена шпатулка. След като връхчетата зарозовеят и се повдигнат, палачинката е готова.
Гарнирайте по желание.
Добър апетит!

Sigrina
09-01-2010, 08:18
Eх, най-накрая една тема като за мен :) Много обичам да готвя, работила съм като готвач в един средиземноморски ресторант, а после и в един сладкарски цех. А сега искам да отворя собствен ресторант, ако има желаещи да са спонсори, нека да ми пишат :D
Това последното в кръга на шегата. Както и да е, ето снимки на частта от моите изпълнения, които съм успяла да снимам преди да бъдат изядени :D Който се интересува от нещо определено да пита за рецептата :)

http://www.facebook.com/album.php?aid=190220&id=1384260217

BlueMushroom
09-01-2010, 09:19
Аз, като една голяма почитателка на бисквитената торта,споделям рецепта за тези, които не са опитвали. (ако има такива :D )

* 1 л прясно мляко
* 400 г oбиновени бисквити
* 60 г ягодово,шоколадово или малиново нишесте
* цветни пръчици
* 200 г смлени орехи по желание

Прясното мляко се слага на предварително загрят котлон да заври. Нишестето се разтваря в малко топла вода и после се добавя към прясното мляко, като се бърка до сгъстяване. В тавичка се нареждат един блат от обикновените бисквити, и отгоре се излива нишесте, след това отново бисквити и отново нишесте. Поръсва се с цветните пръчици за украса по избор. Може да се украси и със смлени орехи. Готовата торта се оставя да престои за час в хладилник за да се стегне.


http://recepti.perchinkov.com/images/stories/food/biskvitena.jpg

kalpazanka
09-01-2010, 09:32
Sigrina, направо давай рецептите за десертите. :D
Ако обичаш. :)

Копвам си поста от другата тема
Рецепта за Скариди с чесън и магданоз

Необходими продукти:

500 г скариди
1 с.л. зехтин
2 скилидки чесън
25 г масло
1/2 с.л. лимонов сок
2 с.л. ситно нарязан магданоз

Начин на приготвяне:

Скаридите се почистват. В тиган се нагрява зехтинът и се запържва пресованият чесън. Добавят се скаридите. Внимателно се разбъркват, докато не започнат да променят цвета си. Прибавят се лимоновият сок и маслото. Ястието се пържи до готовност и се сервира, поръсено с магданоз.

Още една подобна рецепта
Скариди в масло

Продукти:
Скариди
50-60гр масло
1ч.л червен пипер
1ч.л соев сос
сол
черен пипер

Запържват се скаридите,посоляват се,малко преди да свалим от котлона,поръсваме с черен пипер,с червения пипер и едната лъжичка соев сос.

Сладкиш с шоколадова заливка

Продукти:
3 яйца
1 коф.кисело мляко
1ч.л сода Бикарбонат
1ч.л бакпулвер
1 1/2 ч.чаша захар
1/2ч.чаша олио
1 ванилия
2-3с.л. какао
3 1/2 ч.ч брашно

За заливката:
1ч.ч. прясно мляко
3с.л какао
малко масло
1/2ч.ч захар
(по желание и един шоколадV

Разбиват се яйцата,добавя се кис.мляко с разтверените в него набухватели,добавя се захарта,ванилията,олиото,к каото и накрая брашното.Пече се в правоъгълна,намаслена тава при 200гр,за около 15мин.Да изстине.

Всичко за глазурата,без шоколада се слага на котлона да заври.Като поври 1-2мин се спира котолона и се натрошава шоколада,бърка де докато се разтопи напълно.

Сладкишът се набожда с вилица и се залива със заливката.

Сметанови кексчета

3 яйца
100 гр масло
2 коф.(400)гр заквасена сметана
1 бакпулвер
1 ампула ванилия
2 ч.ч захар(може и 1 1/2 чаша)
2 1/2 ч.ч брашно

Маслото(на стайна температура) се разбива със захарта,прибавят се яйцата,сметаната,бакпулвер а,ванилията и накрая брашното.Изсипва се във форми за мъфини и се пече при 180гр около 40 мин.

Шоколадово парфе

Блат:
Ползвам бишкоти.Може да се направи и пандишпанов блат.

Парфе:
250мл прясно мляко
250мл сметана
2 яйца
4-5с.л захар
1 шоколад
1 есенция ром
1 желатин

На дъното на тортена форма нареждам бишкотите,потопени в прясно мляко.

Разбивам яйцата,добавям прясното мляко,захарта,шоколада(70%) и есенцията ром.Слага се на котлона да заври и да се разтопи шоколада.Оставя се тази смес да се охлади.Сметаната се разбива с миксер.Желатина се разтваря в малко вода,като набъбне се разтапя на водна баня.Шоколадовата смес се добавя към сметаната,разбърква се с дървена лъжица,като се охлади желатина и той се добавя към сместа.Изсипва се във формата и се оставя в хладилник да стегне желатина.Украсява се по желание.
Върху блата могат да се наредят и плодове и тогава да се залее със сметановата смес.

Дамски каприз/Може да го срещнете и като Коприе

Необходими продукти:
за блата:
4 бр. жълтъци
1ч.ч. захар
1/2ч.ч. олио
1ч.ч. кисело мляко
1ч.л. сода за хляб
1 и 1/2ч.ч. брашно

за глазурата:
200 гр. конфитюр
4бр. белтъци
10с.л. захар

Начин на приготвяне:

От 4 яйца се отделят жълтъците от белтъците. Жълтъците заедно със захарта се разбиват с помоща на миксер докато се получи еднородна смес. След това последователно се прибавят олиото,киселото мляко,содата и брашното като е добре отново да се разбива с миксер,но на по-бавна степен. Когато се получи напално хомогенна смес, тя се изсипва в предварително намазнена и набрашнена тавичка, за да не залепва. Пече се на 200t за около 15 мин. През това време се разбиват пак с помоща на миксер отделените белтъци с 10-те с.л. захар докато станат на сняг. Готовият блат се намазва отгоре обилно с конфитюра и се оставя за 3-4мин. да поеме. Най-отгоре се разстилат и разбитите белтъци. Накрая се връща целият сладкиш обратно във фурната за кратко, докато белтъците порозовеят.

КЕКС(МЪФИНИ) С КОКА-КОЛА

Тесто:
150гр. брашно
3ч.л. бакпулвер(1пакет)
30гр.какао
150гр.пудра захар(слагам малко повече)
2 яйца
100гр разтопено и охладено масло(аз слагам 50/50 масло и олио)
125мл кока-кола
50гр смлени несолени фъстъци(не съм слагала,защото не обичам ядки в сладкишите)

Глазура:
100гр пудра захар
15гр какао
4с.л. кока-кола

Смесват се брашното,бакпулвера и какаото,пресяват се,слага се захарта.Прибавя се маслото,яйцата и колата,разбърква се,прибавят се фъстъците.Изсипва се във форми за мъфини или не голяма форма за кекс и се пече в предварително загрята фурна на 180гр за около 25-30 мин.
Смесват се съставките за глазурата и се зилива сладкиша отгоре.

Меденки

2 яйца + 1 жълтък
2/3ч.ч бяла захар
1/2ч.ч кафява захар
1 к.ч. мед
1 ч.ч олио
1ч.л сода "Бикарбонат"
1/2ч.л Бакпулвер
1п. канела
брашно за меко тесто.

Омесва се меко тесто.Разточва се и се изрязват сладките с формички.Пекат се на 180 гр.
Украсяват се по желание:
1 вариант- 1 белтък;сок от лимон; пудра захар;сладкарски бои
2 вариант- пудра захар;вода;сладкарски бои

Тирамису

За тортена форма 28см.

3 пакета бишкоти(в пакет са по 12-14 броя)
3 яйца
1/3ч.ч. ром
1/3 ч.ч захар
2ч.ч бита сметана
1кутия Маскарпоне - 500гр
кафе(прясно мляко) за напояване на бишкотите
какао

На водна баня се разбиват яйцата със захарта.Добавя се рома и се бърка до леко сгъстяване на сместа.Оставя се да изстине.Разбива се Маскарпонето,добавя се разбитата сметана и яйчената смес.
Във формата се нарежда ред бишкоти потопени в кафе експресо(аз ги топя в прясно мляко),отгоре се нанася слой от крема,пак ред бишкоти,крем,ред бишкоти и най-отгоре се нанася слой крем.Поръсва се с какао.Да постои поне час в хладилника.


Имам нейде из къщи една рецепта за шоколадов кекс, но не я намирам. Отделно по-нататък ще споделя с вас бабини рецепти за курабийки, меденки /слепени/ и мидички. Ще постна и бабина рецепта за пита.
Много ми се иска да направя капама, но ме е страх да не орезиля продуктите. :D

babity
09-01-2010, 09:38
И как се казва тоЗ крем дето е на поничките на Хоумър и е в най-различни цветове...?[/b]
То не е крем ами е захар смесена с още нещо и оцветител

Пудра захар с белтък, разбит на пяна. Това си е класическия вариант и е аааадски сладко. Иначе можеш да си направиш глазура с шоколад, която на мен лично не ми допада.

tqnko
09-01-2010, 11:01
не ям месо
след 16 дена пристигам у София и няма да мога да готвя ..... че съм на общежитие :(
познато

HexGirl
09-01-2010, 11:21
тоо ние с тебе ще сме в едно общежитие бе мада фака 8-)

Infinity
09-01-2010, 11:28
Ето една хубава рецептичка за пилешки руладини с гъби. :smt007

2 бр пилешки гърди - големи /900 гр/
100 г бекон
100 г пушено сирене
500 г гъби - печурки
100-200мл. готварска сметана
зехтин
кашкавал - за настъргване
черен пипер
чубрица
сол

гърди разрязваме на две. Поставяме гърдите в торбичка и начукваме месото, внимателно до дебелина 5 мм.

Така получената пържола, посоляваме и добавяме прясно смлян черен пипер, сол и малко чубрица.

В единия край на всяко начукано месо, слагаме ивици бекон, резен пушено сирене и навиваме на руло. С помощта на клечки за зъби, захващаме месото да не се отвива.


В тиган съвсем за кратко, в малко зехтин, запържваме руладините. Поставяме в тавичка, заедно с нарязаните гъби, добавяме малко мазнина и поливаме отгоре със готварската сметана .Печем около 25-30 минути в загрята фурна (200 градуса).
Настъргваме кашкавал върху руладините и оставяме да се пече, докато придобие златист цвят.



http://www.hera.bg/im/80.m300.jpg

Infinity
09-01-2010, 11:50
Сетих се за една бърза и икономична " пица " от стар хляб. 8-)
ПРОДУКТИ
1/2 хляб (зависи от тавата)
1/2 ч.ч.дом. пюре
200 гр пуешко филе
1 бурканче гъбки(за предпочитане е да са пресни)
1 голяма глава лук
1/2 ч.ч. царевица
1 ч.л. чубрица
1 ч.ч. настърган кашкавал
олио и червен пипер
Тази е с такива продукти , но може да се използва всичко налично в хладилника. 8-)

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Тавичката намажете с олио, коричката на 'пицата' става хрупкава. Тавата може да се намаже и с олио-разбъркано с червен пипер. ;)
1. Наредете филийките, и с допълнително хляб запълнете всички дупки.
2. Намажете обилно с доматено пюре.
3. Нареждаме филето, гъбките и ръсим с чубрица.
4. Добавяме лукък-нарязан на кръгчета и царевицата.
5. Поръсваме с кашкавал
6. Печем
Аз лично преди да подредя хляба го топя съвсем малко в прясно мляко.. става страхотно. Може да се използва и пълозърнест хляб. :)


http://kulinar.gbg.bg/uploads/recipe/users/r4208.jpg

SummerDream
09-01-2010, 14:58
не ям месо
след 16 дена пристигам у София и няма да мога да готвя ..... че съм на общежитие :(
познато

Много, много познато..

Иначе, довечера мисля да изпробвам рецептата на kalpazanka за кекса с кока-колата, звучи ми вкусно ии..лесно за приготвяне 8-) Пък и от кога ми се яде кеекс -.-

go71n
09-01-2010, 15:14
Не, че нещо, ама има ли нужда от две теми? http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=359301 :-o

Тази е за този раздел, защото повечето от тези потребители не влизат там...

кефи ме мисленето ти, доста теми се заключиха ' продавам ' нищо, че има раздел борса и повечето от тука не влизат там о,О и тогава не пишехте ' тая тема е за тука щото повечето от всичко тиййн не влизат в борса ' кефи ме тоя двоен стандарт съвсем искренно.

някой може ли да даде рецепта за роло стефани много го обичам, но немога сам да си го приготвя ;s

HexGirl
09-01-2010, 15:48
чее то рулото стефани е нааай лесната маджа
правиш смес като за кайма
слагаш я да стегне в хладилника малко
разстилаш я на кърпа или домакинско фолио под формата на правоъгална кора
нареждаш моркови леко задушени предварително , яйца варени , кашкавал може , гъбки и маслинки . Навиваш като повдигаш кърпата .
Накрая притискаш двата края да се запечатат като капачета .
Местиш в намазнена тава и печеш

Noir
09-01-2010, 15:53
3/6 яйца
500мл/1л. прясно мляко
ванилия
настъргана кора от лимон/портокал
разтопена захар

И най-простичкия и вкусен крем карамел.
Жалко, че малко хора го обичат.

HexGirl
09-01-2010, 15:57
3/6 яйца
500мл/1л. прясно мляко
ванилия
настъргана кора от лимон/портокал
разтопена захар

И най-простичкия и вкусен крем карамел.
Жалко, че малко хора го обичат.
този лимон пък къде го слагаш :-o
иначе на мен това ми е любимия десерт

Noir
09-01-2010, 16:00
Настъргвам коричките от лимон или портокал, за аромат.
После не се усещат, освен ако кората на лимона не е много твърда, така че трябва да се избере внимателно.

HexGirl
09-01-2010, 16:03
ум аз си го обичам нормален без такива екстри
както мама ми го прави 8-)

Noir
09-01-2010, 16:05
Да, въпорс на вкус.
Ванилията върши същата работа. :)

go71n
09-01-2010, 16:05
чее то рулото стефани е нааай лесната маджа
правиш смес като за кайма
слагаш я да стегне в хладилника малко
разстилаш я на кърпа или домакинско фолио под формата на правоъгална кора
нареждаш моркови леко задушени предварително , яйца варени , кашкавал може , гъбки и маслинки . Навиваш като повдигаш кърпата .
Накрая притискаш двата края да се запечатат като капачета .
Местиш в намазнена тава и печеш

тоест мелям месо ? ;д

Infinity
09-01-2010, 16:08
Ето една много яка тортичка от рула. Мнооого , много простичка и страшно вкусна. :)
Продукти :
две рула "7 дейс" / големи /
голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
коф. течен шоколад - 300гр.
1 пак. желатин
5-6 бисквити
1 банан (може и без него)

1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.
2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес в купата и отгоре нарязвате един банан.
3. Досипвате останалата смес.
4. Бисквитите ги натопете леко в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.
5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате
http://www.picvalley.net/u/3/659_756.JPG

tqnko
09-01-2010, 20:39
^ Това филии хляб ли са :shock: :lol: :razz:

ShtrudeL
09-01-2010, 20:41
таЗ тема дразни изключително много по тва време. Поне не пускайте картинки,че ми потекоха лигите.

m1nik
09-01-2010, 22:52
Ето една много яка тортичка от рула. Мнооого , много простичка и страшно вкусна. :)
Продукти :
две рула "7 дейс" / големи /
голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
коф. течен шоколад - 300гр.
1 пак. желатин
5-6 бисквити
1 банан (може и без него)

1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.
2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес в купата и отгоре нарязвате един банан.
3. Досипвате останалата смес.
4. Бисквитите ги натопете леко в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.
5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате
http://www.picvalley.net/u/3/659_756.JPG


* това ще го пробвам - мн апетитно изглежда :D :) :)

machoka
09-02-2010, 07:08
ебати тъпата тема 8-)

Ewok
09-02-2010, 15:27
Една много лесна и много, много, много вкусна рецепта, която сигурно повечето от вас са си правили

Сандвичи със сирене
трябват ви сирене, масло и хляб
смесвате сиренето и маслото (горе-долу 1:1) и мажете върху филиите. Печете ги скаричка (такава една с реотани отгоре 8-) ), докато не хванат коричка ииии са готови 8-)


изглеждат горе-долу така
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?action=dlattach%3Btopic=3153.0%3Battach= 48444%3Bimage

Whoopdedoo
09-02-2010, 16:01
Една много лесна и много, много, много вкусна рецепта, която сигурно повечето от вас са си правили

Сандвичи със сирене
трябват ви сирене, масло и хляб
смесвате сиренето и маслото (горе-долу 1:1) и мажете върху филиите. Печете ги скаричка (такава една с реотани отгоре 8-) ), докато не хванат коричка ииии са готови 8-)


изглеждат горе-долу така
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?action=dlattach%3Btopic=3153.0%3Battach= 48444%3Bimage
тва е сравнително трудно, дай нещо по-лесничко... :(

SummerDream
09-02-2010, 16:05
^ хич не е трудно, даже е лесничко 8-) и то не се водят точно сандвичи, а принцеси ии да, вкусни са ..

Тая тема като гледам само няквии кексове, мъфини, торти, ролаа..огладнях от вас ;д

Sigrina
09-02-2010, 16:06
Sigrina, направо давай рецептите за десертите. :D
Ако обичаш. :)
Ee, не може всичките наведнъж :) кажи една две, които са ти харесали повечко и ще ги напиша :)

ElinoOor
09-02-2010, 16:11
Мне е ли сандвичи с яйце и сирене? :-o

Разбивате в купа едно или повече яйца,слагате 1 с.л. масло/маргарин и трошите сирене вътре. Разбърквате докато стане еднородна смес(ако е прекалено 'течно' сложете още сирене,трябва да е гъсто колкото пастет) и мажете върху филийките. Мятате в парти грила(или във фурната,който няма грилче) и чакате да се запекат до златисто. Бон апети!

Попринцип бъркоч с две яйца стига за 4/5 филии.

п.п. Ще се поразровя в моите рецепти и по-лесните ще ги пусна тук.

Whoopdedoo
09-02-2010, 16:14
^ хич не е трудно, даже е лесничко 8-)

http://modmyi.com/images/pauldanielash/CaptainObvious.jpg

SummerDream
09-02-2010, 16:16
^ 8-)


Мне е ли сандвичи с яйце и сирене? :-o

аз ги знам като принцеси с яйца и сирене ..

guinessgirl
09-02-2010, 16:16
кажете кво да си сготвя майна :(
искам да ям нещо,нямам почти никви продукти,ебати мизерията. слушам нещо лесно. има мляко,сирене,кайма,масло,бр ашно,кашкавал,кетчуп,краст вици,домати,лук,чушки,прас ови,банани,грозде,пъпеш

:( :( :(
няма кво да направя от тия продукти оффффф *рев*

ElinoOor
09-02-2010, 16:18
Салата,принцеси с кашкавал и бананов шейк 8)

guinessgirl
09-02-2010, 16:40
бананов шейк как?

иначе го измислих: сандвичи (даже хляба е пълнозърнест,майна,с некви ядки по коричката :д) с кашкавал,шунка,резенчета домат отгоре и сирене и маслини. вкусно е пък. 8-)

Discard
09-02-2010, 16:56
Банановия шейк и само с мляко и банан става :D

ElinoOor
09-02-2010, 18:27
Бананови шейкове бол майна.. с кафе,без кафе,със сладолед, с алкохол и те така. 8)

Най-простичкото е мляко + банани + 1/2 с.л. мед . Включваш миксерО докато стане на шейк 8-) Малко лед и готово.

Ако желаЙш можеш да сложиш 30-40 мл. охладено кафе или пък алкохол(ликьор/ром). Или топка ванилов сладолед.
Друг вариант се подсещам за шейк с бира, банан + сладолед + чаша бира и готово. Ако ти се намират някви горски плодове също.. ягоди/малини/боровинки/къпини + 2-3 банана + мляко и трошен лед.. жестоко става.

Аз съм като книга с рецепти просто,само тре'а ме попиташ и ще ти дам 3-4 варианта минимум 8-) Ма то като само аз готвя вкъщи .. :smt033

iLovePussyJuice
09-02-2010, 23:15
кажете кво да си сготвя майна :(
искам да ям нещо,нямам почти никви продукти,ебати мизерията. слушам нещо лесно. има мляко,сирене,кайма,масло,бр ашно,кашкавал,кетчуп,краст вици,домати,лук,чушки,прас ови,банани,грозде,пъпеш

:( :( :(
няма кво да направя от тия продукти оффффф *рев*ела у нас да видиш на кво му се вика да нема нищо :D

SummerDream
09-02-2010, 23:36
Не знам за банановияя шейк, но шейка от кивииииии колко е вкусеен простоо 8-)

Infinity
09-03-2010, 16:44
Сетих се за една много лесна рецепта за домашно руло със пълнеж по избор на готвача. 8-)
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат
2 - 3 ванилии
мармелад за намазване
орехи
пудра захар
Така , с тези продукти го правя аз , но попринцип вместо мармалад/орехи/пудра захар може да се намаже примерно с течен шоколад и да се нарежат ягодки/банани. :)
приготвяне:

Яйцата и захарта се разбиват до побеляване.
Прибавя се брашното със содата и ванилиите. Разбива се добре. Изсипва се в правоъгълна намаслена тавичка. Препоръчително е на дъното й да се сложи намаслена хартия за печене.
Печен се на 180 градуса за около 10-15 мин. / вие ще познаете надявам се , когато е готово. 8-) /
След това веднага го слагате на влажна , но не мокра кърпа и с нейна помощ го навивате на руло
Ето така , но на влажна кърпа
http://www.kulinarno-joana.com/wp-content/uploads/2009/01/p1120759.jpg
Оставяте за малко. След това внимателно развивате и мажете със пълнежа по избор / шоколад, сладко , мармалад , крем .. /
Със цедено мляко + някво сладко става също много яко
След , като сте го намазали го навивате на руло и поръсвате със пудра захар / ядки. Ааайде да ви е сладко и слагайте лигавниците. :D
http://www.gotvetesmen.com/gallery/albums/userpics/10134/pandi6panovo%20rulo.jpg

Pliok0019
09-03-2010, 18:09
Домати с моцарела:
Малко домати, които мием с водичка, моцарела на листчета, която режем с ножче и една чиста чинийка. Подправки...аз нямам, но експериментирайте:
http://prikachi.com/images/726/2473726N.jpg

Понеже мога да снимам, колкото и да готвя... :Д

Направих и шареничък сладолед, но стана крайно непривлекателен, ама вкусен, вкусен...

PainMonopoly
09-03-2010, 19:34
Домати с моцарела:
Малко домати, които мием с водичка, моцарела на листчета, която режем с ножче и една чиста чинийка. Подправки...аз нямам, но експериментирайте:
http://prikachi.com/images/726/2473726N.jpg

Еее, тва и аз мога да го сготвя бе 8-)

Infinity
09-06-2010, 17:57
Ето какво правих днес за едни гости 8-)

Рецепта за Пържени картофи с ементал и бекон
Продукти:

1 кг. картофи
150 гр. бекон
2 скилидки чесън
400 гр. сирене ементал
магданоз за поръсване
25 гр. масло

Приготвяне:

Обелете картофите и ги нарежете на не много дебели кръгчета. Запържете ги в голям тиган с маслото и бекона за около 15 минути. Разбърквайте редовно. Когато картофите се запържат до златисто се прибавя счукания чесън и се разбърква. Прибавя се и ементала, нарязан на ивици. Когато сиренето се разтопи и ястието се маха от котлона.

Сервира се топло и поръсено с магданоз.

Суупер стана. :grin:



http://www.kulinarnirecepti.net/wp-content/uploads/2009/10/430-150x150.jpg

Tiin
09-07-2010, 10:06
Този десерт съм го правила и става адски вкусен.
Фъч

•1 ч. ч. прясно мляко
•1 пакетче масло (125гр.)
•1ч. ч. захар
•5 с. л. какао
•1 ванилиева захар
•3 яйца
•1 1/2 ч. ч. брашно
•1 бакпулвер
•орехови ядки или кокосово брашно за поръсване

Прясното мляко, маслото, захарта, ванилията и какаото се разбъркват и варят на слаб огън докато се получи еднородна смес. 1/2 от сместа се отделя.
Като поистине се прибавят добре разбитите яйца, пресятото брашно и бакпулвера. Всичко се разбърква добре. Пече се в умерена фурна. Без да се вади от формата/тавичката се нарязва на парчета и се залива с останалата шоколадова смес. Поръсва се с орехови ядки или кокосово брашно.



http://media.snimka.bg/3450/013154496.jpg

cherinka
09-10-2010, 14:18
Как се прави баница?
Имам всички необходими продукти.
"Корите две по две се нагъват" ?!

Грам не помня като съм наблюдавала майка и баба като правят баница.

Адското по детайлно трябва да ми се обясни.

Първо кое с кое да смеся?! Кое къде да поставя?! Корите как!?

Благодаря!

SunSmile
09-10-2010, 14:35
Черинке, зависи с какво ще я правиш. По принцип с яйца и сирене, а може с яйца и кашкавал, или и с трите.
Не знам каква баница са ти правили, но ще се опитвам да ти помогна.
Единия вариант е да сложиш част от сместта по кората и да я навиеш на руло, като навиваш 2 кори като една. така с всички двойки кори и ги редиш в правоъгълна тава едно до друго |||| така...
А другия вариант е да сложиш две кори в правоъгълна тава да ги намажеш с разтопено малко разтопено масло, да сложиш част от сместа по цялата кора, после пак 2 кори и така, докато свършат корите.

А сместта е лесна - яйцата+ настъргано сирене/кашкавал. Може да сложиш малко сол, ако не е солено сиренето :)

cherinka
09-10-2010, 15:04
Благодаря, ама това с корите трябва да ми се покаже.
Изобщо не знам къде свършва едната кора и къде започва другата.
Малко попрекалих със содата и киселото мляко :smt040
Чакам я да стане ГОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ ма.

П.П. много ронливи тези кори... с моя близо сант маникюр... луда работа е това готвене... то и то едно готвене...

Най-горната кора да я намажа с олио, нали?

И друг въпрос: Корите като стърчат от тавата да ги прибера ли? Защото така направих, ама умна съм и не знам...

п.п.2 трябваше първо да ти прочета мнението и тогава да тръгна да я правя :D варианта с | | | | ми харесва повече 8-)

SunSmile
09-10-2010, 15:06
Може и с олио, аз ги мажа или с малко разтопено масло, или с яйце.
А като стърчат се прибират, да, добре си направила.
И аз не обичам да готвя с дълги нокти, пък и колкото и да се поддържат чисти, не е много хигиенично :)

Serseri91
09-10-2010, 15:07
Домати с моцарела:
Малко домати, които мием с водичка, моцарела на листчета, която режем с ножче и една чиста чинийка. Подправки...аз нямам, но експериментирайте:
http://prikachi.com/images/726/2473726N.jpg

Понеже мога да снимам, колкото и да готвя... :Д

Направих и шареничък сладолед, но стана крайно непривлекателен, ама вкусен, вкусен...

Т'вааа ... каква моцарела е ? На мен ми прилича на кашкавал.

SunSmile
09-10-2010, 15:27
Едва ли е моцарела всъщност.
Моцарелата е меко италианско сирене, все едно е прясно... Тва на снимката няма нищо общо с истинската моцарела, не знам какво е

PinkFloydSound
09-10-2010, 15:30
Аз мога само чай да си правя. :oops:

cherinka
09-10-2010, 15:33
А на горна или долна и горна фурна да я пека?

SunSmile
09-10-2010, 15:33
Горна и долна :)

Serseri91
09-10-2010, 15:40
Едва ли е моцарела всъщност.
Моцарелата е меко италианско сирене, все едно е прясно... Тва на снимката няма нищо общо с истинската моцарела, не знам какво е

Именно :)

Аз като човек, който обича да готви и работи в кухня да се включа и като сме заговорили за моцарела - става супер, като малко запечеш моцарелата върху резен домат (за предпочитане кръгъл) и сложиш лист босилек най - отгоре.Това си е като традиционна аперитивка.

cherinka
09-10-2010, 15:45
как имате нерви и време да готвите бре? вие не сте добре :(

излезте да пиете майна http://kachi-snimka.info/images/bfi1281534310f.gif
дай пари :o

Pliok0019
09-10-2010, 17:38
Едва ли е моцарела всъщност.
Моцарелата е меко италианско сирене, все едно е прясно... Тва на снимката няма нищо общо с истинската моцарела, не знам какво е
Купих го нарязано. :Д пишеше че е моцарела, пък не знам за останалото. в същите опаковки се продаваха и гауда и още няколко вида такива сиренца.

SunSmile
09-10-2010, 17:41
По принцип така нарязани има гауда и Ементал, които са подобия на истинските сирена, защото уж българите сме имали различен вкус за храната :)
А моцарела си търси в кутийки, където има вода от самото сирене , ако искаш истинска моцарела.
Всякакви боклуци се продават... да видим с БДС кво ще стане :)

Serseri91
09-10-2010, 23:11
В кутийки или найлонки и е с овална форма като елипса.Българите си имаме вкус към боклуците - за това е така.