PDA

View Full Version : Моето мнение - не пропускайте темата , моля ви !!



crazybebe
08-31-2010, 08:57
Здравейте ! Да знам - може би раздела е грешен,но ако е така,надявам се,че модераторите ще я преместят !!! Пак става въпрос за 13-годишната възраст ! Не мисля , че е справедливо да "осъждаме" момичета/момчетата на 13 години . Всеки си мисли,че те са лигльовци/лигли , които не учат , а само ходят по момчета/момичета и се правят на големи . Знаете ли,колко много момичета на 13 познавам , които се скъсват да учат и изобщо не им пука за любовтта. Всеки минава през тази година и всеки я изживява различно .. ! И кво като си мислят , че са наистина влюбени - всичко започва така , по някакъв начин !! Всеки се нуждае от подкрепа и надежда ! И кво,стават на 14 - арее вече са големи ! Вие го възприемате така !! Всичко е до характер и акъл !!Някои си мислят,че тези на 13 все още си играят с кукли - тези някои се изразяват сякаш са адски големите !! И кво ако някои играят с кукли- еми да си играят - тва вас кво ви засяга !! 13-годишната възраст е тази,в която започва пубертета и тези момичета / момчета все още са объркани , защото се променят (един вид)!! Те не могат да знаят какво ги очаква като нямат опит и се надяват,че някой може да им помогне , а вместо това - повечето (да не кажа всички) го критикуват (или поне в темите,които се пускат от 13-годишните) !! И какво очаквате да направи ?? ... То тези на 15 , като са с 2 год по-големи и си мислят,че те са изживели голямата истинска любов - но повечето просто се залъгват !! Казаха ми , че много хора вече се залъгват че си харесват някой - и съм напълно съгласна !! Усмихнал ви се е и айде вече го харесвате - ама не е така !! В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЛАГАМ ВСИЧКИ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ !!!

П.П-Темата може и да се повторя и ако е така-ключ !! Но просто искам да изкажа мнението си и съм 99% сигурна че няма да променя никого и че повечето ще почнат да критикуват - но не ми пука!За мен беше важно да споделя мнението си !

Sh@d0w
08-31-2010, 09:19
Ок,сега олекна ли ти?

Никой не ги слага под общ знаменател,нито ги осъжда.Извинявай обаче теми от рода "аз съм на 13 той на 27 и каза че ме обича какво да правя?" как ти се струват?В повечето случаи се опитваме да влеем акъл,някои с добър съвет други с ирония,но никога с лоши чувства.Какво претендираш,че момичетата на тази възраст имат мислене на зряло момиче ли?Не мисля.Просто защото нямат толкова опит,твърде наивни са.Ако можеш да ме оспориш заповядай,ще ти дам линкове към поне 20 теми на момичета,за които е очевидно че някой батко иска да ги подлъже и те веднага се хващат.Това с ученето и играенето с кукли не разбрах какво общо има но както и да е.

На 13 години не мисля че е нормално единствената ти мисъл да е с кого да тръгнеш.

XTREMEFREERIDE
08-31-2010, 09:32
По-полека, драга, с тези удивителни. (:

Никой не ги осъжда, това се нарича градивна критика. Казваш - търсят подкрепа, споменаваш темите във форума.. че всеки ли трябва да подкрепя мнението на 13 годишните, само защото са лабилни, чувствителни и лесно раними? Никак. Щом пускат теми, ще приемат и негативните мнение, това е обсъждано вече десетки пъти в този форум.

Плюс това, да, помислиха се за много големи 13-14-15 годишните. Просто така се извъртяха нещата. Прекалено разглезени са и много неща са достъпни за тях в наши дни. Пък при тези обстоятелства, който е очаквал нещо друго е лъгам единствено сам себе си.

Никой не слага всички под общ знаменател, никой няма за цел да (едва ли не) травмира детството им само с отрицателни мнения и нападки. Детство ли казах? Пак ще си помисля.

alkoxolizmo_0
08-31-2010, 09:34
Има неща в които си права особено това ,че сте наивни и имате въпроси, но имате си глави на раменете и можете да мислите сами за себе си .Аз примерно никога не съм питала никой за нищо (относно всичко в пубертета ) ,и да правила съм грешки но поне се уча от тях.Не се ядосвай ,че по-големите ти се нахвърлят ама наистина повечето колкото теб са глупави, наивни и задават тъпи въпроси.Всеки е минал от там ,но при всеки ценностите не са били като тези на днешните пубери.

Scouser
08-31-2010, 09:38
По-полека, драга, с тези удивителни. (:

Никой не ги осъжда, това се нарича градивна критика. Казваш - търсят подкрепа, споменаваш темите във форума.. че всеки ли трябва да подкрепя мнението на 13 годишните, само защото са лабилни, чувствителни и лесно раними? Никак. Щом пускат теми, ще приемат и негативните мнение, това е обсъждано вече десетки пъти в този форум.

Плюс това, да, помислиха се за много големи 13-14-15 годишните. Просто така се извъртяха нещата. Прекалено разглезени са и много неща са достъпни за тях в наши дни. Пък при тези обстоятелства, който е очаквал нещо друго е лъгам единствено сам себе си.

Никой не слага всички под общ знаменател, никой няма за цел да (едва ли не) травмира детството им само с отрицателни мнения и нападки. Детство ли казах? Пак ще си помисля.

Браво! Нямам какво повече да кажа.

ПС: Приятел, подписа ти е убийствен!

SuperBadSuperFresh
08-31-2010, 09:44
Всички тук сме наясно че не на всички 13 годишни им дреме за любов и такива неща "за големи".Само че тия дето не им пука не пишат във форума.Тук темите,писани от 13 годишни са основно от типа:"Той иска да правим секс,не съм готова","Моля ви,помогнете не мога да се целувам","Мога ли да забременея,преди да ми е дошъл цикъла","Той е на 20,аз на 13,какво да правя" и прочее и прочее.Не мога да си представя да съм на 13 и да мисля за такива неща.Аз лично играх пред блока,ама да правит това е на 13 вече е тоооолкова старомодно...

Bonita1991
08-31-2010, 09:54
Ок,сега олекна ли ти?

Никой не ги слага под общ знаменател,нито ги осъжда.Извинявай обаче теми от рода "аз съм на 13 той на 27 и каза че ме обича какво да правя?" как ти се струват?В повечето случаи се опитваме да влеем акъл,някои с добър съвет други с ирония,но никога с лоши чувства.Какво претендираш,че момичетата на тази възраст имат мислене на зряло момиче ли?Не мисля.Просто защото нямат толкова опит,твърде наивни са.Ако можеш да ме оспориш заповядай,ще ти дам линкове към поне 20 теми на момичета,за които е очевидно че някой батко иска да ги подлъже и те веднага се хващат.Това с ученето и играенето с кукли не разбрах какво общо има но както и да е.

На 13 години не мисля че е нормално единствената ти мисъл да е с кого да тръгнеш.

напълно съм съгласна! Не може също да се срещат теми: на 13 съм вчера правих секс бременна ли съм ???? Вие едва започвате да съзрявате! Както каза не слагам всички под общ знаменател както и не те нападам, но ако се замислиш нещата не са много розови :)

crazybebe
08-31-2010, 09:56
Има неща в които си права особено това ,че сте наивни и имате въпроси, но имате си глави на раменете и можете да мислите сами за себе си .Аз примерно никога не съм питала никой за нищо (относно всичко в пубертета ) ,и да правила съм грешки но поне се уча от тях.Не се ядосвай ,че по-големите ти се нахвърлят ама наистина повечето колкото теб са глупави, наивни и задават тъпи въпроси.Всеки е минал от там ,но при всеки ценностите не са били като тези на днешните пубери.

Аз съм на 15 , но се чудя на тези,които ги критикуват,за това пуснах темата . Исках да разбера какво мислят другите по този въпрос , но все едно ..

Благодаря на всички , за мненията , но ще ви помоля за още .. :D :)

ShtrudeL
08-31-2010, 09:58
Ядосаните човечета са толкова забавни. О...тук трябваше да си придам строг вид с един удивитлен. Чакай да го цапна накрая! тъй! хо хо ! ХА ХАА!

13 годишните са деца. Има някой по-сериозни,има много лигави,но са деца и ще променят мнението си 367305987345 пъти. Не знаят какво е любов. И когато станат на 15 ще го осъзнаят. Когато станат на 17,18 и 25 също. Да продължа ли?
Не мисля,че и големите знаят какво е любов де,но това не е важно.

Авторче дай ми едно 13 годишно,което ще мисли много над възрастта си и ще ме убедиш във всичко написано.

Burn94
08-31-2010, 09:58
Знаеш ли защо ги съдят тези 13-14 годишни. Защото повечето теми които чета тук са общо взето: "Аз съм на 13 той е 14 правихме секс и стана еди кво си. КАКВО ДА ПРАВЯ?!" Форумът по принцип е направен за споделяне на опит и съвети обаче вие искате направо да ги кажат какво да правите и то повечето пъти е свързано със секс. Въпросът е че не става така работата защото по този начин всеки иска да избяга от отговорността за действията си :) Всеки носи глава на раменете си и след като получи съветите във форума трябва да помисли все пак какво би могло да стане и да поеме отговорността за последствията които ще донесе постъпката му. Затова биват "осъждани" защото думата пубертет се превръща в оправдание за липса на отговорност :)

Di
08-31-2010, 10:03
донякъде си права,някой се има за доста големи

sasha_90
08-31-2010, 11:12
Никой не слага всички 13 годишни под общ знаменател.Просто казваме,че повечето грешат и то доста!Вече много рядко ще намериш момиче на 13,което да си гледа уроците,да си стои у дома или просто да прави редното за възрастта си.Пак повтарям,повечето,ходят по дискотеки,пият,пушат,взима дрога,правят секс и какво ли още не.На това ако му се вика отговорно поведение.Но те не са виновни,нали били наивни и там каквито ги нарече?

Сега ако искаш можеш да кажеш,че понеже съм на 20 и се правя на интересна.Но това,което написах е напълно вярно и за съжаление няма да се промени.Вероятно ще става все по-зле.

Amorrous
08-31-2010, 11:58
Като бях на 12 се мъчех да съм като всички и да се правя на кифла,сега съм на 14 почти и се старая да съм колкото се може по-различна. :lol: Иначе и аз се вкарвам в любовни филми,ама поне с такива на моята възраст :lol: А да и забравих да спомена,че завърших с пълно шест и обичам да уча :oops: :D

Justify
08-31-2010, 12:14
Гаджето май не те иска ,сигурно те е нарекъл лигла а? 8-) ЗатФа ли си толкоС кисела 8-) 8-)

SemperFidelis
08-31-2010, 12:18
Нали имаше ня'ква тема за малките кифли, като имаш мнение пусни го там - к'во ми правиш цяла тема.. Ай да тръгнем всички да отговаряме с теми..

P
08-31-2010, 12:24
Здравейте ! Да знам - може би раздела е грешен,но ако е така,надявам се,че модераторите ще я преместят !!! Пак става въпрос за 13-годишната възраст ! Не мисля , че е справедливо да "осъждаме" момичета/момчетата на 13 години . Всеки си мисли,че те са лигльовци/лигли , които не учат , а само ходят по момчета/момичета и се правят на големи . Знаете ли,колко много момичета на 13 познавам , които се скъсват да учат и изобщо не им пука за любовтта. Всеки минава през тази година и всеки я изживява различно .. ! И кво като си мислят , че са наистина влюбени - всичко започва така , по някакъв начин !! Всеки се нуждае от подкрепа и надежда ! И кво,стават на 14 - арее вече са големи ! Вие го възприемате така !! Всичко е до характер и акъл !!Някои си мислят,че тези на 13 все още си играят с кукли - тези някои се изразяват сякаш са адски големите !! И кво ако някои играят с кукли- еми да си играят - тва вас кво ви засяга !! 13-годишната възраст е тази,в която започва пубертета и тези момичета / момчета все още са объркани , защото се променят (един вид)!! Те не могат да знаят какво ги очаква като нямат опит и се надяват,че някой може да им помогне , а вместо това - повечето (да не кажа всички) го критикуват (или поне в темите,които се пускат от 13-годишните) !! И какво очаквате да направи ?? ... То тези на 15 , като са с 2 год по-големи и си мислят,че те са изживели голямата истинска любов - но повечето просто се залъгват !! Казаха ми , че много хора вече се залъгват че си харесват някой - и съм напълно съгласна !! Усмихнал ви се е и айде вече го харесвате - ама не е така !! В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЛАГАМ ВСИЧКИ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ !!!

П.П-Темата може и да се повторя и ако е така-ключ !! Но просто искам да изкажа мнението си и съм 99% сигурна че няма да променя никого и че повечето ще почнат да критикуват - но не ми пука!За мен беше важно да споделя мнението си !



Ами аз не разбрах ,какъв е въпроса ти,но мисля ,че искаш да се разбунтуваш срещу нас \"големите\" ,които ви мислим за дечковци.

Няма как да ни пребориш.Революциите и бунтовете са характерни за вашата възраст и даже не се учудвам ,че пускаш подобна тема :) и аз като бях на 13 и аз така се бунтувах.

Също ще ти кажа ,че ти в момента си мислиш ,че всичко е до акъл и характер ,но НЕ Е така.Възрастта има най-голямо значение (до около 20 години.след това акъла играе роля). Няма как да разбереш ,какво ти казвам ,но с времето научаваш страшно много неща и разбираш ,че доста отнещата ,които си правил или си се борил за тях като малък са били просто плод на възрастта ти :)

Искате да ви зачитаме - ами няма как да стане.Ти нито можеш да живееш сам/сама,нито имаш жизнен опит,нито пък можеш да работиш нещо.Ти реално си нищо и ако не са мама и тати съвсем си загубен.
И в този ред на мисли като продължиш да разсъждаваш разбираш ,че разсъжденията ти са просто пубертетски бунт :)

Tempest
08-31-2010, 12:52
някой е много ядосан... достатъчно говориха по тая тема.. достатъчно точно се изразиха 2-3.. мога да предположа, че авторката е на 13-14 и някой я е нарекъл пикла, лигла и т.н. - достатъчно за едно дете да се разсърди и да соли наред...


относно децата и днешното поколение като цяло - много ми е смешно в скайп да видя как някой си е написал, че LofFfFFfFfFffFffffffffFFfFFF еди кой си.. и чак след като тръгнат, го пишат.. след като са убедени, че ги обичат, защо чакат докато вече стане факт? Защо да крият истината? Защото ако примерно едно момиче отреже момчето, то вече не я обича, а обратното - мрази я, нарича я с всякакви имена и думички, неподходящи за речника на едно келеме...

аз съм обичал, аз обичам.. въпреки че момичето ме отряза най-брутално, аз продължавам да я обичам, защото.. не знам защо.. явно любовта не може да се обясни наистина.. с момичето сега сме добри приятели, но аз все пак си тая в себе си чувствата... и тя знае за тях, ама.. не повдигаме темата вече.. ;) е, тая любов не я срещнах на 13-14 години :)

bloodyred
08-31-2010, 13:23
любовтта ?? Ахам .. ясна ми е работата. На такава възраст 90% от хората, да не ги наричам деца, защото ще се обидиш *?*, не са осъзнали какво е то живота и какви неща поднася, единици са децата на тази възраст, които действително са научили нещо за живота. Не, не става въпрос за любовта, а за много други неща, за житейски опит, който никак не включва само и единствено любовта ... А явно ти мислиш така, щото ми изглеждаш адски запалена, нервна, права ли съм? Просто не е нужно да се палиш още по такъв начин на таава възраст, а ти явно си на 13? Е, то не случайно го начират *фаталното число*

7227
08-31-2010, 13:29
Нали имаше ня'ква тема за малките кифли, като имаш мнение пусни го там - к'во ми правиш цяла тема.. Ай да тръгнем всички да отговаряме с теми..
Може би така трябва,инъче няма да се открои 8-) :razz:
Всичко ми изглежда като едно оправдание,че 13 годишните са много ученолюбиви и имат право и на любов.. Пфф :lol:

crazybebe
08-31-2010, 18:56
1.НА 15 СЪМ
2. НИКОЙ НЕ МЕ Е НАРЕКЪЛ ЛИГЛА ИЛИ НЕЩО ОТ СОРТА
3. НЕ СЪМ ЯДОСАНА , А ПРОСТО ИЗРАЗИХ МНЕНИЕ ...

miminka__94
08-31-2010, 19:07
Абе кво се правите всички ... на 13 са да и са объркани тоя форум доколкото знам е TEEN и е точно за това не някакви дъртаци по на 30 дето нямат реален живот да ми се правят на големи по форумите ...

Paramour
08-31-2010, 19:36
За пореден път Щруделката каза всичко, което аз си мислих :) 8-)