PDA

View Full Version : Как да си направя сайт?



Dizziness
08-31-2010, 15:01
Здравейте. Относто сайтовете съм непросветена (жена и техника = магаре и политика 8-) ) Обяснете ми за тези хостинги, домейни и прочее.

Въпроси:
1. Как да изхарча най-малко пари за този сайт, защото в момента имам др. неща на първо място, а ми трябва за един проект?
2. На кого трябва да платя, за да се пусне в интернет и да завършзва на: .hit.bg ; .bg ; .com ?
3. Къде да намеря готови дизайни на сайтове, защото ако се захвана с онези странни кодове ще стане нещо ужасно. 8-)

Благодаря на отговорилите. :)

K_O_L_E_V
08-31-2010, 16:16
Аз мога да ти намеря много безплатни теми и то професионални които по-принцип се плащат ама аз ще ти ги барна безплатно. В hit.bg е безплатно хостването до 10 мб на сайт. За .com трябва да платиш ~ 16 лева за една година а пък ти трябва и хостинг.

Кажи какъв е проекта ? Може да ползваш готова CMS като Joomla :)

Jus7DreamBoy
08-31-2010, 17:52
По принцип сайта може и да излезе напълно безплатен :)
Кажи точно за какво е сайта за да ти предложим хубава система :)
Ето инфо за домейн :
.eu 17.46лв.
.com 18.66лв.
.net 18.66лв.
.org 17.46лв.
.info 17.46лв. (този може да се регистрира и с СМС от 6 лв за 1 година)
.bg 199.90лв.
.бг 12.90лв.

А за хостинг избрала ли си компанията и безплатен ли ще е или платен ?

Dizziness
08-31-2010, 19:49
Ами доколкото разбрах можело и безплатно... Но ми е трудно да се оправя с тези неща. Трябва ми за един проект, всичко друго ми е готово, презентацията, плакатите и т.н. Обаче със сайта не мога да се оправя... :( а е важно, защото оценката ще ме вкара в университет.

playhard1
08-31-2010, 21:12
теглиш от замунда Dreamweaver CS5. След това я пускаш, избираш HTML, даваш на Design и правиш всичко без да знаеш и 1 ейч ти ем ел код. Запазваш новия файл с име index. Правиш един рег в хит.бг, и намери мястото от където се качват файлове. Ако има по-лесен начин от този нека колегите да споделят.

Nam3less3
09-01-2010, 03:18
Няма нужда никакъв код да пишеш, има готови темплейти, шаблони и какво ли не, само с кликане може да си направиш по-прост сайт. И Dreamweaver също става естествено. Потърси в нета или питай някой който е правил подобни, аз лично не съм се занимавал.

MaGuSs
09-01-2010, 15:02
По принцип сайта може и да излезе напълно безплатен :)
Кажи точно за какво е сайта за да ти предложим хубава система :)
Ето инфо за домейн :
.eu 17.46лв.
.com 18.66лв.
.net 18.66лв.
.org 17.46лв.
.info 17.46лв. (този може да се регистрира и с СМС от 6 лв за 1 година)
.bg 199.90лв.
.бг 12.90лв.

А за хостинг избрала ли си компанията и безплатен ли ще е или платен ?

Аз и моят приятел използваме www.co.cc/ за домейн (безплатен е !!!) Трябва само да се регнеш ;)



теглиш от замунда Dreamweaver CS5. След това я пускаш, избираш HTML, даваш на Design и правиш всичко без да знаеш и 1 ейч ти ем ел код. Запазваш новия файл с име index. Правиш един рег в хит.бг, и намери мястото от където се качват файлове. Ако има по-лесен начин от този нека колегите да споделят.

Айдеее PRO-ТО се обади :lol: :lol: :lol: :lol: И мислиш ,че с един index.html ще стане големия сайт.БЪРКАШ СЕ :lol:



Ами доколкото разбрах можело и безплатно... Но ми е трудно да се оправя с тези неща. Трябва ми за един проект, всичко друго ми е готово, презентацията, плакатите и т.н. Обаче със сайта не мога да се оправя... :( а е важно, защото оценката ще ме вкара в университет.

Аз и моят приятел използваме www.byethost.com/ за хост (безплатен е !!!) Трябва само да се регнеш ;)

Моят сайт(нашият с моя приятел) www.maxell4o0-web.co.cc


Няма нужда никакъв код да пишеш, има готови темплейти, шаблони и какво ли не, само с кликане може да си направиш по-прост сайт. И Dreamweaver също става естествено. Потърси в нета или питай някой който е правил подобни, аз лично не съм се занимавал.

Няма по-добро чувство от това след като си напишеш сайта и след като го видиш ,че ти си го направил със собствените знания.Това чувство не се купува.Повярвай ми.Много е яко.Също като любовта ...

П.П.За уроци по кодовете ,можеш да използваш този сайт www.videotutorials-bg.com/ .Български е !!!

K_O_L_E_V
09-01-2010, 15:58
Нито един от дадените сайтове не бачка :D

Jus7DreamBoy
09-01-2010, 16:16
Нито един от дадените сайтове не бачка :D
ебаваш ли се ? Иначе за фрее аз използвам http://www.000webhost.com/

K_O_L_E_V
09-01-2010, 16:18
Защо да се ебавам , на теб отваря ли ти ги ?

MaGuSs
09-01-2010, 16:35
Бачкат си.АЗ ги отварям.Рестартирайте си браузера и пробвайте пак.Ако не стане оправяйте се :lol: :lol:

Nam3less3
09-01-2010, 17:38
Няма нужда никакъв код да пишеш, има готови темплейти, шаблони и какво ли не, само с кликане може да си направиш по-прост сайт. И Dreamweaver също става естествено. Потърси в нета или питай някой който е правил подобни, аз лично не съм се занимавал.

Няма по-добро чувство от това след като си напишеш сайта и след като го видиш ,че ти си го направил със собствените знания.Това чувство не се купува.Повярвай ми.Много е яко.Също като любовта ...

П.П.За уроци по кодовете ,можеш да използваш този сайт www.videotutorials-bg.com/ .Български е !!!Знам, занимавам се с програмиране(към момента не в уеб сферата), и има голяма магия в него :)
Но казвам това, защото авторката на темата не се занимава с ИТ, и единствено и трябва сайт за някакъв проект.

playhard1
09-01-2010, 20:02
По принцип сайта може и да излезе напълно безплатен :)
Кажи точно за какво е сайта за да ти предложим хубава система :)
Ето инфо за домейн :
.eu 17.46лв.
.com 18.66лв.
.net 18.66лв.
.org 17.46лв.
.info 17.46лв. (този може да се регистрира и с СМС от 6 лв за 1 година)
.bg 199.90лв.
.бг 12.90лв.

А за хостинг избрала ли си компанията и безплатен ли ще е или платен ?

Аз и моят приятел използваме www.co.cc/ за домейн (безплатен е !!!) Трябва само да се регнеш ;)



теглиш от замунда Dreamweaver CS5. След това я пускаш, избираш HTML, даваш на Design и правиш всичко без да знаеш и 1 ейч ти ем ел код. Запазваш новия файл с име index. Правиш един рег в хит.бг, и намери мястото от където се качват файлове. Ако има по-лесен начин от този нека колегите да споделят.

Айдеее PRO-ТО се обади :lol: :lol: :lol: :lol: И мислиш ,че с един index.html ще стане големия сайт.БЪРКАШ СЕ :lol:



Ами доколкото разбрах можело и безплатно... Но ми е трудно да се оправя с тези неща. Трябва ми за един проект, всичко друго ми е готово, презентацията, плакатите и т.н. Обаче със сайта не мога да се оправя... :( а е важно, защото оценката ще ме вкара в университет.

Аз и моят приятел използваме www.byethost.com/ за хост (безплатен е !!!) Трябва само да се регнеш ;)

Моят сайт(нашият с моя приятел) www.maxell4o0-web.co.cc


Няма нужда никакъв код да пишеш, има готови темплейти, шаблони и какво ли не, само с кликане може да си направиш по-прост сайт. И Dreamweaver също става естествено. Потърси в нета или питай някой който е правил подобни, аз лично не съм се занимавал.

Няма по-добро чувство от това след като си напишеш сайта и след като го видиш ,че ти си го направил със собствените знания.Това чувство не се купува.Повярвай ми.Много е яко.Също като любовта ...

П.П.За уроци по кодовете ,можеш да използваш този сайт www.videotutorials-bg.com/ .Български е !!!

тъп ли си или се правиш на такъв? До колкото разбирам, момичето си няма никакво понятие от това как се прави сайт и иска нещо съвсем най-елементарно? Пък той големия зор да се направят 5 бутона и да се свържат 5 доп. страници към тях. Кух си..

MaGuSs
09-01-2010, 22:09
По принцип ... се занимавал.

тъп ли си или се правиш на такъв? До колкото разбирам, момичето си няма никакво понятие от това как се прави сайт и иска нещо съвсем най-елементарно? Пък той големия зор да се направят 5 бутона и да се свържат 5 доп. страници към тях. Кух си..

Ти си кухия.Кой ще и влезе в сайта? Оправяйте се.Аз бих и помогнал с кодовете.Те пък сякаш са много трудни.Вместо да седи по 5-6 часа в импулс,флиртче,сладур,свал и и такива сайтове ,може да се порови малко и да научи нещо полезно.Аз ги научих за 3-4 дена (HTML,CSS,PHP,JS сега съм започнал с AJAX) и да кажа въобще не е трудно !!!

Тука са обяснени най-добре.

www.videotutorials-bg.com/

JDeel
09-02-2010, 22:13
Ей, тя е момиче.

Dizziness, какво трябва да съдържа по-точно този сайт?

Ако е нещо "статично" и трябва само да съдържа картинки и текст, които ти трябва да запожиш в него, но без разни регистрации, логвания, контролен панел, тогава е лесно. Т.е. ако трябва да направиш нещо, което друг само трябва да го види, без да трябва да прави нищо по него, тогава ти трябва единствено да бъде html.

Html е нещо като форматиран текст + картинки, нещо като направено на Word, но в допълнение може да се състои от много дукументи с връзки (линкове) помежду си. И както се досещаш, това можеш да го направиш дори на Word, който при избиране на Save as... има опция за сейване като html (един .htm или .html файл се отваря с който и да е браузър - Internet Explorer или Firefox)