PDA

View Full Version : Изчезнали файлове



Yancheto
08-31-2010, 18:41
Осъзнавам, че темата ми е глупава и надали можете да ми помогнете много, но все пак да попитам... Днес ми потрябваха едни файлове и ги потърсих, но всичко беше изчезнало! Над 20 гб информация от диск Д - снимки, филми и така нататък. Не съм ги изтрила, сигурна съм, нито някой друг от семейството. Последното което съм правила там е да преместя едни файлове. Проверих в Recycle bin, но ги няма. Някой има ли представа какво може да е станало и дали има възможност да възстановя дори и част от файловете? Почти нищо не казах, но не се сещам какво може да бъде важно, затова питайте. :(

kalpazanka
08-31-2010, 20:21
Компютърът нов ли е? Ако да, да не би случайно да е купуван от Техномаркет?

Yancheto
08-31-2010, 20:55
Не.. Имаме го от доста време. Да не би и на теб да ти се е случило нещо подобно?

kalpazanka
08-31-2010, 20:59
Мда, на шестия месец след закупуването му от Техномаркет. Оказа се фабричен дефект на хард-диска. Отделно не ми признаха гаранцията...
Не знам дали стоката там е боклук или аз съм карък, но картата памет 4 ГБ Кингстън също сдаде багажа и също бе гаранционна.
:neutral:

Yancheto
08-31-2010, 21:39
Жалко, много неприятна работа! Прецакали са те с тая гаранция... Предполагам, не можа да си спасиш файловете?

MaGuSs
09-01-2010, 16:49
Единственото спасение е като си ги ръгаш на диск ;)

JDeel
09-02-2010, 23:25
Тук има една хубава малка програмка с която можеш да видиш всички файлове на компютъра си едновременно във вид на квадратчета... нещо такова

http://w3.win.tue.nl/typo3temp/pics/736444cb4d.jpg

http://w3.win.tue.nl/nl/onderzoek/onderzoek_informatica/visualization/sequoiaview/

Тя може да послужи когато се чудиш що (и от какво) е пълен харда ти, да видиш какви файлове преобладават, големините им...
Ако твоите 20GB са се забутали някъде из харда, би трябвало с това да ги видиш.

Ако все пак са изтрити... вече става малко по-сложно :)

playhard1
09-03-2010, 00:23
ако харда ти например е 320GB (~200GB), и след като файловете са "изчезнали" паметта на диска се е променила (~180GB или по-малко), то е ясно, че има някакъв проблем с твърдия диск. Ако пак си виждаш цялата памет на твърдия диск, може да е станало едно от следните неща:

1. и най-вероятен за мен вариант е да ти ги е изтрил някой вирус.
2. изтрила си ги без да осъзнаеш, може би по инерция или нз..
3. някой друг ти ги е изтрил по грешка може би, но не иска да си признае.

и не, файловете не могат да бъдат възстановени.

kalpazanka
09-03-2010, 10:51
Прецакали са те с тая гаранция..
Е, поне вече им правя антиреклама за без пари.

Предполагам, не можа да си спасиш файловете?
Не можах. Просто включвам компютъра и.... О, ужас! Празно! :shock: Само едни снимки /10 броя/ ми липсват от почивката от 2009та и клип. Всичко ценно откъм снимки бе извадено на хартиен носител предвидливо. :D От приятелки си набавих снимките от купони/РД и н. т., за да ги имам все пак на компютъра. Филмите и книгите не ги броя. Вторите си ги възстанових ултрабързо.

Случвало се е да трия файлове по грешка и съм ги възстановявала с Undelete. :) Номерът е да стартираш програмата колкото се може по-бързо след инцидента.

doomkillerr
09-03-2010, 22:35
и не, файловете не могат да бъдат възстановени.
- Не мога да се съглася с теб!

Използвай програмата "Get Data Back" (цък) (http://zamunda.net/details.php?id=40513&hit=1), за да въстановиш информацията, която ти е изчезнала! Програмата е доста добра, като връща файлове дори и от форматирани или повредени хард дискове. Процента да въстановиш почти цялата ти изгубена информация е доста висок! :)