PDA

View Full Version : преписване



gegata15
09-01-2010, 08:54
Здавейте,има една приятелка която е тъпичка. Живеем в една кооперация , в един клас сме , познаваме се от деца, обаче не спира да ме изнервя.
Та както споменах е тъпичка и миналата година (8 клас) буквално я носих на гърба си. Помагах и когато я изпитват ,преписваше нонстоп на всеки тест , когато учител зададе общ въпрос и дигна ръка винаги ме питаше за отговора и дигаше и тя. Проблема е , че в края на годината завърши с 5.47 и какво се бяхме скарали и и викам цяла година оценките ти изкарвам ти ще ми бучиш и тн. а тя ми вика - да ама като те нямаше на теста по математика си изкарах сама 4 нали :@ :@ :@ майко пощурях.Имало е случеи в които ми е казвала ако ми помагаш на теста ще излезем следобед (понеже гледа по 3 сериала на ден и не излиза никога )
Сега се задава 9 клас и ще сме в профилирана паралелка (тя как може да не върви зад гъза ми) и от сега е почнала да ми се мазни оо ти ще ми помагаш нз си ко , а аз не искам да и помагам , за бога 9 клас съм след някой друга година матури ще имам, пък и разбирам да подсказваш ама на среща също да ти помагат!!!

оф нз нз, че и не мога да седна на друг чин, защото всеки си е намерил с кой да стои!
Моля ви помагайте искам да сме си приятелки, но не и аз да съм и подметка и само да ме използва.

elito0o0o0
09-01-2010, 08:58
Много е просто - не й подсказвай. :)

gegata15
09-01-2010, 09:05
ясно, обаче искам да си останем приятелки пък по този начин тя ще се разсърди

teodora87
09-01-2010, 09:09
Ако ти е истинска приятелка няма да се сърди.Поговори с нея и й кажи,че приятелството не се измерва в броя шестици или двойки и че в живота трябва да се трудиш,за да постигнеш,това,което искаш.Кажи й да не разчита на теб.Нека сега сами за себеси да се спасявате.

ameli
09-01-2010, 11:01
Тя не ти е приятелка, а използвачка. Кажи и да си седне на д-то и да учи малко. В час не и подсказвай, като те пита защо не си и казала, отговаряш "не те чух" или "искам да внимавам" или нещо подобно..

Djuff
09-01-2010, 11:19
Подсказвай й грешно.
Как така, по дяволите още не сме почнали и вече всеки си е намерил с кой да седи!?

ecstazy
09-01-2010, 11:45
Абее сама си си го направила до някаква степен. В смисъл ако не й беше подсказвала толкова много, сега нямаше да е така. Да ти имам и приятелката, всмисъл и на мен ми прилича на използвачка. говори с нея или ще я носиш и тази година на свой гръб ;)

Kawaii11
09-01-2010, 12:03
Подсказвай й грешно.
Как така, по дяволите още не сме почнали и вече всеки си е намерил с кой да седи!?
Да подсказваш грешно е подло...:? Спри да и подсказваш, пък и като гледам май само те използва :(

sasha_90
09-01-2010, 12:52
Тя не ти е приятелка,само те използва.Започни да и противоречиш,защото тя в момента си мисли,че каквото каже това става.Но не е познала.Спри да и подсказваш,не й разрешавай да преписва.А когато започне да ти се подмазва и кажи в очите:край,повече нищо няма да ти помогна или нещо подобно.Дай й да разбере,че не си толкова наивна,колкото си била миналата учебна година.

vilito2589
09-01-2010, 12:59
Тя не ти е приятелка само те използва както са ти казали и преди мен. Като няма с кой друг да седнеш ми седни сама кво щи стане!? Подсказвай й грешно да изкара няколко 2-ки и готова ще те остави на мира. И да не ти пука че ще се сърди. :)

a1a2b3v
09-01-2010, 13:23
Кажи и че не е честно ти да и изкарваш оценките! После като порасне, ти няма да работиш вместо нея да я издържаш я...Тва нейното си е чисто нахалство. Не може тя да си гледа сапунките а ти да се бъхтиш като грешен дявол, за да има тя добри ощенки. Тъпо е просто и мисля, че ако ти е приятелка ще те разбере, а ако не значи е просто тъпа използвачка! :?

hotxxmess
09-01-2010, 22:51
Много е просто - не й подсказвай. :)

NeverTheSame
09-01-2010, 23:23
Принципно ако ти е такава приятелка не знам какъв е проблема да й помагаш.При положение,че знаеш,това нее чак такова усилие ;]

dimi93
09-01-2010, 23:26
ясно, обаче искам да си останем приятелки пък по този начин тя ще се разсърди

Ооо... ПОВЯРВАЙ МИ! НЯМА! Дръж се хладнокръвно, все едно че не ти пука за нея и че си и много ядосана ти и накрая тя ще започне да ти се мазни! и аз имах един такъв съученик и накрая му се разсърдих и не му говорех не му обръщах внимание и той сам дойде да ми се четка и мазни!

gegata15
09-02-2010, 07:19
Искрено благодаря на всички , направо ме надъхахте :D :grin:

Esityyy1995
09-02-2010, 07:36
Знам как се чувстваш,повярвай ми.Така бях от 5ти до 8ми клас.Около 5-6 или повече мои приятелки искаха да им подсказвам и да им правя тестовете,и аз се съгласявах :? :? :? :D :D А ако откажа ме питаха защо или казваха че ми се сърдят.Така си и развалих успеха и сега отидох в клас,който повечето са умни и няма да има подсказване.Абе общо взето избягах от любимата ми паралелка за да се спася от подсказване и решаване на чужди тестове...а и да правя домашни и есета :? И сега една от приятелките ме пита ти защо отиде там?Сега кой ще ми подсазва :shock: :D :D ОМГ :lol: :lol: И аз казах ами ще си учиш затова се махнах от този клас и тя млъкна.Така че,поговори с нея или си учете заедно и и набий малко акъл в главата за да не и подсказваш,или просто и отказвай,но недей да подсказваш грешно,защото после ще е по-трудно за оправяне.Просто поговорете ако ти е истинска приятелка ще те разбере :) .Успех :) !

CrAzYanDlaZy
09-02-2010, 08:04
Ами ти сама си допуснала да стане така! Всяко нещо си има граници. Не казвам, че не трябва да й помагаш, но не и да я оставяш да ти се качва на главата. Плюс това, като й подсказваш и помагаш, а тя сама нищо не прави, по- зле за нея самата. Съветвам те да й кажеш нещата в прав текст и хич да не ти пука! Дори и да се разсърди ще си намериш нови приятели, от такива нямаш нужда. ;)

galet0
09-02-2010, 09:13
Абее сама си си го направила до някаква степен. В смисъл ако не й беше подсказвала толкова много, сега нямаше да е така. Да ти имам и приятелката, всмисъл и на мен ми прилича на използвачка. говори с нея или ще я носиш и тази година на свой гръб ;)

+++++++

SladkaZagadka
09-02-2010, 09:47
Ти си нейното кученце . Тя те използва, тъй като е видяла че си прекалено доверчива и лесно се огъваш. Вината от една страна е твоя - ти го допускаш, ако не ти харесва й кажи "чао" . Няма решението само да падне от небето, помисли малко . Когато ти си на училище й помагаш, а когато не си ? Най-вероятно си е намерила и "План Б" . Както и да е, помисли, заслужаваш ли такава "приятелка"? Която не излиза, само те използва, не прави нищо за теб и не ти помага? Огледай се , има хиляди . Не продължавай да седиш с нея само от притеснение, че няма с кого .

dolly
09-02-2010, 10:12
Здравей сладурано
Аз имам същия проблем :( Тъй като миналата година дойде нова ученичка и никой не говореше с нея аз реших да и подам ръка и да се сприятелим.Както си мислех така и стана.Обаче тази ми съученичка всеки де като просяк ми се молеше за домашни всяко междучасие.Аз като за начало и давах,исках да и помогна все пак е в ново даскало и е хубаво да се представи добре.Но тя продължаваше да ми иска домашни и много често с това което препише си изкарва оценките.Аз усетих че ме използва и реших да се отдръпна от нея.Но тя започна да ми се подмазва да ми се хвърля на връта във всеки удобен случай.Аз един ден бях решила да и обясня че това което прави не ми харесва и че не съм съгласна с намеренията й.Само че тя излезна доста хитра и щом видя че това с пеписването беше до тук реши един вид да ми отмъсти :shock: И тъй като следващия час имахме Български тя вдигна ръка за да я изпитат(но преди това беше преписала от мен незнайно как,някои от съучениците ми казаха че просто отишла на чина ми и е взела тетрадката)и предсстави моето домашно.Писаха й 6.След това изпитаха мен и щом класната видя че имам същото домашно като нейното въпросното момиче стана и заяви че съм преписала от нея.И естествено ми писаха 2.Не ми беше гадно заради оценката а заради нейното предателство.Аз като за начало и помогнах и като човек и обясних че това не може да продължава така а тяяя.........

Абе според мен трябва да поговориш с нея и да спреш да и даваш да преписва.А ако тя направи нещо подобно на това което направи моята "приятелка" трябва просто да я зарежеш и това е :)

p0lina
09-02-2010, 11:02
Такова ''приятелство'' веднага бих прекратила! Все пак не си малка за да решаваш сама, но такова поведение спрямо нея не се търпи. Някой да ми каже ( на когото съм помагала и е имал хубави оценки, което не се случва почти никога, защото обичам това, което знам аз да го кажа, а не някой вместо мен ! ), че, когато му помагам ще излиза с мен..е не, благодаря ! Това си е чиста използвация ;) Вярно били сте от малки заедно, но това, което прави тя го правят малките 3-4-5 клас.. Не си позволявай да падаш на нейното ниво ! Или поговори с нея по въпроса или просто нищо няма да се промени..Предпочитам да се скарам с приятел, но той да разбере какво да НЕ прави повече. Успех! :)