PDA

View Full Version : Как става издаването на книга?



Atlaz
09-01-2010, 09:15
Здравейте, въпросът ми вероятно е разискван на много места и в много форуми, но никъде не намерих подходящ и пълен отговор.
Интересува ме процеса на издаване на книга - става дума за дебютна книга, проза.
Нямам никаква идея от къде да започна - получавала съм съвети от рода на "отиди в някое издателство", но това, честно казано, че ми помага особено. Кои са най-подходящите издателства за младежка/юношеска литература? Не става дума за Здрач и подобни гаври с вампирите, да уточня :D

Моля за съвет и мнение, от къде да започна, кое издателство да предпочета, как стои въпросът с разходите и разпространяването - въобще, всичко по темата. Благодаря Ви предварително!

tqnko
09-02-2010, 12:58
За да издадеш книга ще трябва да се бръкнеш от джоба си ... : )
Поне така седят нещата в България. На един приятел баща му издаде книга и продаде едно издание и сега имат няколко кашона ей така.. за спорта !
Това е мудна работа, поне аз така ги виждам нещата тук в България.

galet0
09-12-2010, 16:09
Tака...ами зависи кое издателство искаш да издаде книгата.Ако искаш примерно...Егмонт,взимаш книгата Здрач(не е нужно,да я копуваш,отиваш в книжарницата) И някъде на първите страници трябва да пише издетелство,тел.номер и т.н.Обаждаш се,договаряте се...за цена-от много неща зависи-големина на листовете,шрифт. :) Успех

PinkFloydSound
09-12-2010, 16:35
Не е ли по-лесно просто да иде в сайта им? :-o
http://egmontbulgaria.com/contact_us.php