PDA

View Full Version : За насилието над животните..



SHEsaREBELxxx
09-01-2010, 13:32
Явно вече сте чели статията за младото момиче, което убива малки кученца - http://www.teenproblem.net/news/s/22230.html
Още когато видях заглавието и :shock: дори не си направих труда да пусна клипчето и да го изгледам, защото знам, че ще ми стане ужасно мъчно, понеже обожавам животните и винаги съм била мила с тях, хранела съм ги когато съм имала възможност...
До колкото стана ясно от статията момиче има-няма на 15,16 г. макс хвърля беззащитни кученца от няк`ва кофа в реката илии нещо подобно, както казах не съм гледала. и не мисля да го правя...
Та вие какво мислите?? Аз съм чувала от мои познати за какви ли не ужасни неща, които са правили техни приятели с котки, кучета и пр. :-o ...мятане на тухли по котета, измъчванияяя...даже една моя приятелка ми сподели наскоро, че баща й й купил съвсем малко котенце, като подарък, а тя вместо да го даде на някой да си го гледа, понеже мрази котките, хванала лопатата и с един удар го размазала :shock: :shock: :shock: а докато ми го разказваше, се хилеше все едно е нещо супер смешно... сигурна съм, че сте чували и за онзи спорт, в който хората трепели тюленчета...леле ама вече и в спорт ли се превърна??
айде за да не става темата дълга, въпроса ми е защо го правят? За забавление??Е, на мен не ми е забавно... не мисля, че да убиеш малко котенце или кученце , все тая, е забавно?? Разбирам да е болно от бяс и да е способно да убие човек, тогава - да.
Та това е убийство и не мисля, че трябва някои хора да се отнасят така с животните...те са живи същества като нас - дишат, хранят се, размножават се, акат ;d, забавляват се...незнам още какво да кажа..приемам вашите мнения и много съжалявам ако е имало такава тема :( :( :(

WaterLilly
09-01-2010, 13:42
Няма да се впускам в обяснения на моята гледна точка (защото нищо ново или различно няма да кажа), но тая твоята "приятелка", която размазала коте с лопата, защо не й направи нещо? Защо не я срита? Защо не я наплю? Говориш ли все още с нея?

SHEsaREBELxxx
09-01-2010, 13:47
Няма да се впускам в обяснения на моята гледна точка (защото нищо ново или различно няма да кажа), но тая твоята "приятелка", която размазала коте с лопата, защо не й направи нещо? Защо не я срита? Защо не я наплю? Говориш ли все още с нея?

Разбира се, че го направих...да, говориме си, но тогава много ме разсърди питах я защо го е направила, даже започнах леко да й викам...
но нищо не мога да променя, тя си е такава

jo0zy
09-01-2010, 13:52
Тези хора имат някакви психични отклонения. И аз не гледах клипа от страх, че яко ще рева. Познавам хора, които не обичат животни ама до такава степен не знам да са стигали :( :( . Без извинение ако видя твоята приятелка без да ми мигне окото ще взема тая лопата и нея ще ударя по главата, че може малко мозъчните й клетки да се поразмърдат.. И мен понякога ме дразни кучето ми, прави бели, хапе ако го дразня (пенчер е, не боли особено) и ми се е случвало да го ударя, но да го хвърлиш в реката при това бебе .. не ми се мисли повече :-x :-x . Този, който отнема живот няма правото да живее (като изклюим ако убиваме насекоми тях ги мразя и ако са в стаята ми - вече нося лопатата :D )


П.С Убивам с чехъл, по- удобно е.. :-D

Ahhhhh
09-01-2010, 13:55
Няма ли да е по-добре първо да станем по-състрадателни към собствения си вид?
Съмнявам се, че повечето, които оплакват кученцата и котенцата ще помогнат на човек, пребиван от други на улицата. И не, не говоря за впускане в боя, едно обаждане на полицията ще е достатъчно.

Unendlich
09-01-2010, 15:20
Аз гледах клипа и по едно време дори си подвикваше от кеф, егати :? Какво смятам ли - за мен т'ва са болни мозъци, които измъчват животните по подобен начин. Слушам по новините за какви ли не мъчения над животни, е какво толкова са им направили. :shock: Наистина скачам остро като улични кучета нахапят някого, ама т'ва просто не е начининът да се справим с тях. Независимо, че е животно, то всичко се връща един ден. :(

Pantheratigris
09-01-2010, 15:22
Такъв човек може да се нарече само садист.Каква е вероятността да не започне да се държи така и с хора

SuNsEt
09-01-2010, 15:28
Във фейсбук има разни теми против тая,обаче и същевременно гледам,че има няква дето има около ..70 приятели и пращат някви сърчица..Не знам.За мене тва не е нормално.Въобще и ква е била целта на това момиче като е качвала тва в интернет? :-o Ужас...Аз реших да видя дали единия от профилите е фейк и дадох приятелство и питам на английски ти ли си Antonia Miskic и тая не можа да ми отговори.Тръгна да пише на друг език,а разбрах в нета,че живее в Сърбия май...исках да я попитам ква и е била целта,обаче ми стана супер кофти дори и да ми е в приятелите -естествено - и я премахнах.

ckandallnaa
09-01-2010, 15:50
Не знам какво да кажа :-x направо ужас... :-x гледах клипчето и просто... :shock: как може такова нещо... :o Та това са малки кученца какво са и нправили... :cry: не искам да коментирам повече... :o

ecstazy
09-01-2010, 15:53
Тея хора не заслужават да живеят, но да си признаем, с говорене нищо не става..

WaterLilly
09-01-2010, 16:04
Тея хора не заслужават да живеят, но да си признаем, с говорене нищо не става..
Остава надежда хората от града й да я линчуват...

xKiFlA
09-01-2010, 16:52
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:

galet0
09-01-2010, 16:58
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:

:shock: Ти знаеш ли колко добри бездомни кучета има?Пред нас живее едно,запозах го с моето,което е чихуахуа,и си играят двете...никога не съм имала проблеми с кучетата-може би те усещат хората които ги обичат...А относно тези мъничета...те какво са направили??? Ухапали ли са някой...Та те дори не са поживяли....А според мен не само тая е виновна а и тоя дето е снимал....и все пак главните виновници са родителите-всичко е от възпитанието. И просто незнам...ТАКИВА ХОРА НЕ ТРЯБВА ДА СЪЩЕСТВУВАТ“...

jo0zy
09-01-2010, 17:36
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:

:shock: Ти знаеш ли колко добри бездомни кучета има?Пред нас живее едно,запозах го с моето,което е чихуахуа,и си играят двете...никога не съм имала проблеми с кучетата-може би те усещат хората които ги обичат...А относно тези мъничета...те какво са направили??? Ухапали ли са някой...Та те дори не са поживяли....А според мен не само тая е виновна а и тоя дето е снимал....и все пак главните виновници са родителите-всичко е от възпитанието. И просто незнам...ТАКИВА ХОРА НЕ ТРЯБВА ДА СЪЩЕСТВУВАТ“...

Много съм съгласна с теб .. наистина усещат дали хората ги обичат или не, но само това с възпитанието не е точно така, закото познавам 2 сестри дето едната може да се каже, че е пропаднала, а другата е отличничка .. не опира само до възпитание :)

kombarka
09-01-2010, 18:22
Болни мозъци, които не заслужават да живеят.

пп една колежка написа нещо много точно:
"Няма ли да е по-добре първо да станем по-състрадателни към собствения си вид?"

Хубав въпрос.. Но отговорът едва ли ще е хубав, не мислите ли? :?

sasha_90
09-01-2010, 19:05
Тая е луда!Как може да постъпва с горките кученца по този брутален начин?Какво са й направили?Интересно,ако някой направи това с нея,хубаво ли ще й бъде......

N0_feAR
09-01-2010, 21:09
това е някаква извергщина, нечовешко и малодушно! Насилието над животни тррябва да е наказуемо от закона, защото то така се почва - първо котенце, после куче, накрая и на човек посягат :X

NoShTnO_iZkUsHeNiE
09-01-2010, 23:20
Аз нямам думи,да убиваш беззащитни същества,това е все едно да хванеш и да убиеш малко, новородено бебенце :х

Нямам дми на истина и не желая изобщо да коментирам

cecube
09-01-2010, 23:44
Клипчето е отвратително,но се чудя авторката на темата дали знае колко агнета,пилета и прасета са измрели,за да може тя да е жива.Винаги ме е забавлявал двоиният стандарт на човека спрямо животните.Чудя се дали на съблезъбия тигър му е пукало за нещо когато е разкъсвал предците ни?

SHEsaREBELxxx
09-02-2010, 07:28
Клипчето е отвратително,но се чудя авторката на темата дали знае колко агнета,пилета и прасета са измрели,за да може тя да е жива.Винаги ме е забавлявал доиния стандарт на човека спрямо животните.Чудя се дали на съблезъбия тигър му е пукало за нещо когато е разкъсвал предците ни?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

galet0
09-02-2010, 08:49
Клипчето е отвратително,но се чудя авторката на темата дали знае колко агнета,пилета и прасета са измрели,за да може тя да е жива.Винаги ме е забавлявал двоиният стандарт на човека спрямо животните.Чудя се дали на съблезъбия тигър му е пукало за нещо когато е разкъсвал предците ни?
Едно е да убиваш,за да оцелееш,друго е за кеф.А това за което говориш ти се нарича хранителна верига,животните които се ядат се отглеждат за това.Но кучета и котки...

cecube
09-02-2010, 09:40
Питай дръпнатите какво мислят по въпроса за кучетата.

galet0
09-02-2010, 10:01
Питай дръпнатите какво мислят по въпроса за кучетата.

Мен лично изобщо не ме изтересува кво мислят "дръпнатите"... :)

xxYOxx
09-02-2010, 11:23
С абсолютно всичко съм съгласна с авторката.Незнам аз като гледах видеото просто бях потресена :shock: , сърцето ми се скъса.Тази е някакъв изрод.Такива хора трябва да ги истезават не ами......

justwondering
09-02-2010, 12:01
Аз пък си мислех, че е рускиня, защото в клипа по едно време каза "Вот", което значи "Ето" или "Готово". Не знам какво е целяла, да се покаже ли... но наистина не е яко. Ако можех да направя нещо (ако я познавах), бих я хвърлила и аз в реката, ноо за съжаление не мога.
А иначе- дори и да имат животните бяс, да те ухапят или каквото и да е, те могат да се приспят хуманно, а не с лопатата/пианото/бухалката и т.н. Против насилието съм, и на хора, и на животни, така че нямам идея защо го правят. Някои хора просто не зачитат чуждия живот. :?

naviacha
09-02-2010, 14:20
Клипчето е отвратително,но се чудя авторката на темата дали знае колко агнета,пилета и прасета са измрели,за да може тя да е жива.Винаги ме е забавлявал двоиният стандарт на човека спрямо животните.Чудя се дали на съблезъбия тигър му е пукало за нещо когато е разкъсвал предците ни?
Едно е да убиваш,за да оцелееш,друго е за кеф.А това за което говориш ти се нарича хранителна верига,животните които се ядат се отглеждат за това.Но кучета и котки...
Те и кучетата убиват за кеф.. например преди няколко дни точно под прозореца ми едно домашно куче захапа една котка за врата, разнасяше я няколко минути като парцал чак цялата му мутра се омаза в кръв, след което я захвърли настрани и си тръгна след стопанина, а котката се гърчеше докато не умря.. Доста по гнусна и неприятна гледка от въпросното видео

WaterLilly
09-02-2010, 15:24
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:
На кой му пука дали харесваш животни? Не всеки харесва, но това не значи, че трябва да ги размажеш с лопата, застреляш, отровиш, удавиш, нали?
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.

SHEsaREBELxxx
09-02-2010, 15:44
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:
На кой му пука дали харесваш животни? Не всеки харесва, но това не значи, че трябва да ги размажеш с лопата, застреляш, отровиш, удавиш, нали?
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.

;-)

xKiFlA
09-02-2010, 16:45
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.
:shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


баба ми е убивала котки малки дето още невиждат :oops: и аз снимах :D сигурно е мн лоша че е убила 'бебe' :?

явно не всички прават разлика меьду животни и хора :razz: :?

justwondering
09-02-2010, 17:12
xKiFlA, ти май забравяш, че и животните са живи същества и също заслужават да живеят...

galet0
09-02-2010, 17:52
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.
:shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


баба ми е убивала котки малки дето още невиждат :oops: и аз снимах :D сигурно е мн лоша че е убила 'бебe' :?

явно не всички прават разлика меьду животни и хора :razz: :?

АМА ТИ СИ НЕНОРМАЛНА„БЕ :shock: Такива като теб не трябвва да съществуват ! Тцтцтц...и кажи на баба ти че е за лудница!

galet0
09-02-2010, 17:54
Клипчето е отвратително,но се чудя авторката на темата дали знае колко агнета,пилета и прасета са измрели,за да може тя да е жива.Винаги ме е забавлявал двоиният стандарт на човека спрямо животните.Чудя се дали на съблезъбия тигър му е пукало за нещо когато е разкъсвал предците ни?
Едно е да убиваш,за да оцелееш,друго е за кеф.А това за което говориш ти се нарича хранителна верига,животните които се ядат се отглеждат за това.Но кучета и котки...
Те и кучетата убиват за кеф.. например преди няколко дни точно под прозореца ми едно домашно куче захапа една котка за врата, разнасяше я няколко минути като парцал чак цялата му мутра се омаза в кръв, след което я захвърли настрани и си тръгна след стопанина, а котката се гърчеше докато не умря.. Доста по гнусна и неприятна гледка от въпросното видео

Ами те са животни все пак... :)

SHEsaREBELxxx
09-02-2010, 18:10
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.
:shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


баба ми е убивала котки малки дето още невиждат :oops: и аз снимах :D сигурно е мн лоша че е убила 'бебe' :?

явно не всички прават разлика меьду животни и хора :razz: :?

АМА ТИ СИ НЕНОРМАЛНА„БЕ :shock: Такива като теб не трябвва да съществуват ! Тцтцтц...и кажи на баба ти че е за лудница!

ауу, да, много е смешно...хаха :lol:
тцц наистина такива като теб не заслужават да живеят... :smt067

K_O_L_E_V
09-02-2010, 18:28
Насилие ? Естествено , че бих приложил насилие над мечка стръвница която ме гони да ме изяде....

Интересно ми е тази дето мята кученцата защо не отиде да прилага насилие на някоя бяла акула или на някой крокодил :D :D

galet0
09-02-2010, 18:38
Насилие ? Естествено , че бих приложил насилие над мечка стръвница която ме гони да ме изяде....

Интересно ми е тази дето мята кученцата защо не отиде да прилага насилие на някоя бяла акула или на някой крокодил :D :D

+++ Същото и аз си мислих....щото мъниците са беззащитни..и много искам да пробва същото с някой разгневен питбул...

WaterLilly
09-02-2010, 18:42
Не виждам никаква разлика между това да удавиш едно бебе и да удавиш кученце... лично мнение.
:shock: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


баба ми е убивала котки малки дето още невиждат :oops: и аз снимах :D сигурно е мн лоша че е убила 'бебe' :?

явно не всички прават разлика меьду животни и хора :razz: :?
1. Баба ти е отвратителна, само като го прочетох и ми минаха мисли през главата, на които не знаех, че съм способна
2. Човекът е поредното животно, провален експеримент на природата по-скоро

teddyx33
09-02-2010, 18:46
Поне в чуждите държави за разлика от наща се прави нещо.
Като я открият (ако не са го направили вече) ще си носи дадените последствия.
И такива хора ,не заслужават да умрат.
Нужно им е някой да им нанесе болка или травма ,да усещат болката малко по-малко и да се питат "Те или Бог решава кой да живее и кой да умре"?
Тези ,които се радват ,че чак прехвалват кой кого убивал е просто смешно.
Вие на чуждо място можете ли да се поставите? Ами ако вие бяхте точно тези кученца? Това,че не могат да говорят ,не значи ,че не дишат ,чуват и нямат нужда от любов точно като нас.
Според мен е време да се спре да се прави разлика м/у човешки живот и този на животни ,които имат толкова право колкото и ние да живеем.
И те са живи , и те могат да бъдат злобни и лоши да нападат хората ,но дали и самия 'Човек' не е същия?!
Мога да пиша още много....
Но като гледам както всяко едно нещо .. нищо няма да има смисъл.

lovey0u
09-02-2010, 21:07
Голяма работа :?
Не харесвам животни и не искам бездомни кучета по улиците да ме е страх като мина вечер :?
дано само не са се научили да плуват.. :razz:

не знам какъв човек трябва да си за да го кажеш това :x
да те изядат дано бездомните кучета

от какво те е страх? да не те ухапят? оо няма страшно ще извикаш баба си да ги убие... :х

писна ми от такива създания като теб

TheNewReligion
09-02-2010, 23:08
Т'ва ми е болната тема за разговор, ама ще напиша коментар. Клипчето не съм го гледала, знам, че на такива неща не издържам просто. Тука въпросът не е толкова за животните, колкото за това в какво сме се превърнали ние хората. От друга гледна точка, някой ще каже, че не сме се превръщали, а сме си такива. Не всички. Не знам дали някой би ми повярвал, но трагедията на 11 септември не ме трогва грам. Въобще смъртта на хората. Само на много близки. Докато смъртта на животно, винаги може да ме разплаче и да ме накара да се замисля. Но умишленото убиване на нещо по-беззащитно. Не е жалко. Дума просто не съществува.

Във връзка с темата: http://vbox7.com/play:eb0c971d

TheInvincible
09-03-2010, 06:45
Както казаха на 1вата страница то тея хора са просто психично болни.Как могат да убиват животни без да им мигне окото и дори да се кефят на това.Просто незнам как има такива хора .Тцтцтц че и тоя/тая дето снима.Те не са наред да хвърлят кученца в река като някви риби

П.С. Говоря за домашни любимци а не за животните които се отглеждат за храна !!!

Innocente
09-03-2010, 07:58
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Antonia-Miskic/150440104985218?v=photos&ref=search :shock: :booooomb: 8-[ :-# :smt072 Явно са си направили тяхна групичка и убиват животни :-# :smt089 :smt089 :smt089

neocide
09-03-2010, 08:16

eminemfenka
09-03-2010, 15:15
Такъв човек може да се нарече само садист.Каква е вероятността да не започне да се държи така и с хора

KumchoValcho
09-03-2010, 15:25
Погледнете себе си и задръжте погледа си там.

Lucho
09-03-2010, 19:25
Писаници, писаници, 3 страници изпълнени с мнения колко гадна е тази постъпка. Утре 5 страници мнения, че е пребит някакъв ром. И 1001 правозащитни организации ще изговорят 1001 глупости. В случая евтаназията на малките кучета е подобрата идея. Но при липса - и това става. Защо? Защото са много мили и много хубави, но утре, или вдругиден, когато се връщате от училище или магазина, след 4 години, това супер миличко животно вече ще е голямо, кръвожадно псе, което ще ви нападне. Вие (да не дава господ) или ваш приятел - попадате в болница с рани, а хора умираха от зверски нахапвания. Затова мислете, преди да защитавате, погледнете напред и направете равносметка - ако не се направи евтаназия или грубо убийство, какво би било. И по-добре ли е тези кучета да оцелеят, да мизерстват, страдат и най-лошото - да нападат невинни хора. Замислете се. По идентичен начин стоят нещата и с ромите.

galet0
09-03-2010, 19:35
Писаници, писаници, 3 страници изпълнени с мнения колко гадна е тази постъпка. Утре 5 страници мнения, че е пребит някакъв ром. И 1001 правозащитни организации ще изговорят 1001 глупости. В случая евтаназията на малките кучета е подобрата идея. Но при липса - и това става. Защо? Защото са много мили и много хубави, но утре, или вдругиден, когато се връщате от училище или магазина, след 4 години, това супер миличко животно вече ще е голямо, кръвожадно псе, което ще ви нападне. Вие (да не дава господ) или ваш приятел - попадате в болница с рани, а хора умираха от зверски нахапвания. Затова мислете, преди да защитавате, погледнете напред и направете равносметка - ако не се направи евтаназия или грубо убийство, какво би било. И по-добре ли е тези кучета да оцелеят, да мизерстват, страдат и най-лошото - да нападат невинни хора. Замислете се. По идентичен начин стоят нещата и с ромите.

Айде моля ви се стига.. ромите ромите...те не са хора ли,бе? Примерно аз днес излезнах с едно момиче и едно момче-турци...толкова добри хора...и кво като са роми трябва да се убият ли? А и според мен на нашата планета има достатъчно място за всички-и за ромите,и за турците и за уличните кучета!

xKiFlA
09-03-2010, 19:39
Писаници, писаници, 3 страници изпълнени с мнения колко гадна е тази постъпка. Утре 5 страници мнения, че е пребит някакъв ром. И 1001 правозащитни организации ще изговорят 1001 глупости. В случая евтаназията на малките кучета е подобрата идея. Но при липса - и това става. Защо? Защото са много мили и много хубави, но утре, или вдругиден, когато се връщате от училище или магазина, след 4 години, това супер миличко животно вече ще е голямо, кръвожадно псе, което ще ви нападне. Вие (да не дава господ) или ваш приятел - попадате в болница с рани, а хора умираха от зверски нахапвания. Затова мислете, преди да защитавате, погледнете напред и направете равносметка - ако не се направи евтаназия или грубо убийство, какво би било. И по-добре ли е тези кучета да оцелеят, да мизерстват, страдат и най-лошото - да нападат невинни хора. Замислете се. По идентичен начин стоят нещата и с ромите.

Айде моля ви се стига.. ромите ромите...те не са хора ли,бе? Примерно аз днес излезнах с едно момиче и едно момче-турци...толкова добри хора...и кво като са роми трябва да се убият ли? А и според мен на нашата планета има достатъчно място за всички-и за ромите,и за турците и за уличните кучета!

ааа ненене :?
съгласна съм ама за циганите няма място
предпочитам уличните кучета (вече) :razz:

anonimchetou
09-03-2010, 19:39
Аз съм си задавала много пъти този въпрос : " Как е възможно да има толкова безсърдечни хора на този свят..?! " и всекидневно се доказва, че е възможно и то даже МНОГО ! Много ми е тъжно за миличките животинки.. много ..

galet0
09-03-2010, 20:02
Писаници, писаници, 3 страници изпълнени с мнения колко гадна е тази постъпка. Утре 5 страници мнения, че е пребит някакъв ром. И 1001 правозащитни организации ще изговорят 1001 глупости. В случая евтаназията на малките кучета е подобрата идея. Но при липса - и това става. Защо? Защото са много мили и много хубави, но утре, или вдругиден, когато се връщате от училище или магазина, след 4 години, това супер миличко животно вече ще е голямо, кръвожадно псе, което ще ви нападне. Вие (да не дава господ) или ваш приятел - попадате в болница с рани, а хора умираха от зверски нахапвания. Затова мислете, преди да защитавате, погледнете напред и направете равносметка - ако не се направи евтаназия или грубо убийство, какво би било. И по-добре ли е тези кучета да оцелеят, да мизерстват, страдат и най-лошото - да нападат невинни хора. Замислете се. По идентичен начин стоят нещата и с ромите.

Айде моля ви се стига.. ромите ромите...те не са хора ли,бе? Примерно аз днес излезнах с едно момиче и едно момче-турци...толкова добри хора...и кво като са роми трябва да се убият ли? А и според мен на нашата планета има достатъчно място за всички-и за ромите,и за турците и за уличните кучета!

ааа ненене :?
съгласна съм ама за циганите няма място
предпочитам уличните кучета (вече) :razz:

Ами...те не са виновни че са се родили цигани :)

Greennight
09-03-2010, 20:08
Пфффф животните чувстват като нас и те усещат болка,тва си е чиста доза комплекси и съдизъм!!! Начина не е да се давят,мяткат с камъни,целят с въздушни пушки,тровят с отрова за мишки(която НЕ е предназначена за кучета,и животните умират в невероятна агония(практика на дядовци и баби в моя квартал)) С 2 думи Ебаси ужаса! :shock: Като иска толкова да се оттърве от животните,можеше да ги даде на някое дете,да ги даде в приют....

Lucho
09-03-2010, 20:15
galet0, да говоря нещо за турците? НЕ. Тук не ги намесвам. Ако аз съм безсърдечен, нека някой сърдечен да каже, кое е по-добре - 6 мъртви малки кученца или 2 мъртви хора, нахапани от кучета? Правите се на сърдечни за няколко кучета, а не мислите, че всеки ден умират нелепо стотици хора. Но, те са кучета, а на България всичко и е в ред - трябва да се пръскат пари и за кучетата. Според мен единственото, за което трябва да се дават пари е евтаназията и скопяването - по-малка популация - по-дълъг живот за населението. За ромите заговорих не поради причината, че трябва да бъдат третирани по този начин, а по причината, че когато правят мизерии - крадат проводници, кабели и релси и ги вкарат в затвора - веднага такива като някой хора тук - правозащитници - реват, че не е морално. Пускат ги. И утре пак. Ама защо тези защитници не платят от джоба си релсите? Защо те не плащат ромските помощи? Защо въпросните се размножават като хлебарки? Кой е виновен - обществото ни, което търпи подобно нещо - едно цяло малцинство на гърба на данъците на всички работещи, но това е съвсем друга тема, да не се отклонявам. По същество сега. И понеже винаги ще се намери някой, който много го е жал - така се получава. Нахапани от кучета хора и деца, някой починали от тези мили животни.

@
Greennight - Ти ли ще плащаш за приюта? Това не са 1 или 2 кучета. Ти предпочиташ да бъдеш нахапан/на от кучета, но само и само да ги има? Помислете трезво - главно с мозъка - после със сърцето. Не бъркайте двете неща. Второто почти винаги греши.

xKiFlA
09-03-2010, 20:47
Писаници, писаници, 3 страници изпълнени с мнения колко гадна е тази постъпка. Утре 5 страници мнения, че е пребит някакъв ром. И 1001 правозащитни организации ще изговорят 1001 глупости. В случая евтаназията на малките кучета е подобрата идея. Но при липса - и това става. Защо? Защото са много мили и много хубави, но утре, или вдругиден, когато се връщате от училище или магазина, след 4 години, това супер миличко животно вече ще е голямо, кръвожадно псе, което ще ви нападне. Вие (да не дава господ) или ваш приятел - попадате в болница с рани, а хора умираха от зверски нахапвания. Затова мислете, преди да защитавате, погледнете напред и направете равносметка - ако не се направи евтаназия или грубо убийство, какво би било. И по-добре ли е тези кучета да оцелеят, да мизерстват, страдат и най-лошото - да нападат невинни хора. Замислете се. По идентичен начин стоят нещата и с ромите.

Айде моля ви се стига.. ромите ромите...те не са хора ли,бе? Примерно аз днес излезнах с едно момиче и едно момче-турци...толкова добри хора...и кво като са роми трябва да се убият ли? А и според мен на нашата планета има достатъчно място за всички-и за ромите,и за турците и за уличните кучета!

ааа ненене :?
съгласна съм ама за циганите няма място
предпочитам уличните кучета (вече) :razz:

Ами...те не са виновни че са се родили цигани :)

:razz: :razz:
ок като те нападне или обере някой циганин ще видим дали ще викаш че не са виновни че са родени. :? щото 99% съществуват за тва :?

D12Respect
09-03-2010, 21:03
Смешници сте. Как никога не ме излаяло нито едно улично куче? Ама нито едно? Говорите за някакви супер редки случай, повечето пъти хората предизвикат кучетата. Смешници!

WaterLilly
09-03-2010, 21:49
Смешници сте. Как никога не ме излаяло нито едно улично куче? Ама нито едно? Говорите за някакви супер редки случай, повечето пъти хората предизвикат кучетата. Смешници!
И по мен не се е случвало да лае куче (освен някое вързано, което да си пази територията). Аз съм малко шантава и все спирам да им се порадвам, че са милички, никое не ме е лаело, не ми се е зъбило, маха си с опашка кучето и се кефи, че някой се държи мило с него... :)

"6 мъртви малки кученца или 2 мъртви хора" - хората с нищо нямаме по-голямо право да живеем. И има разлика между това да приспиш едно куче хуманно, просто да си заспи и повече да не се събуди, и това да го хвърлиш в река, да усеща как се задушава и дробовете му се пълнят с вода и накрая да потъне като камък на дъното на реката, където да го разяждат рибите.

Lucho
09-04-2010, 08:03
@WaterLilly, съгласен съм с теб. Това е хуманния начин. Тук явно играе роля и родителската безотговорност, но да не се впускаме дотолкова в случая. И все пак, ако някой не заслужава да живее, друг го заслужава, ако на теб лично не ти се живее - има хора на които им се живее и умират или животът им се променя след нахапване от кучета.

@D12Respect, първо, престани да обиждаш, от далеч си личи, кой е смешника, който обижда, второ, не казвай хоп преди да си скочил, защото никога не знаеш какво ще ти се случи утре. Затова мислете, преди да давате подобни генерални заключения.